|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
10.6.2014 17:02:27   
little_one
Pazila jesam al nikad nisam pretjerivala...iskoristi ljeto pred sobom i jedi voca i povrca a mani se brze hrane i slatkisa...eto ti u vocu slatkog koliko volis, samo bez slaga i secera user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Siofor
10.6.2014 17:12:41   
tillia
Glukice,cestitam na trudnoci!user posted image
I ja mislim da ne prekidas sa sioforom.Ja sam ga pila do sredine 6.meseca.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Siofor
10.6.2014 22:19:15   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: glukica

Naravno da sam iscitavala, samo sam mislila da ce vise zenica pisati posle koliko su dobijale ciklus, one zene koje su imale problema sa izostankom ciklusa.. Ono sto sam iscitavala skoro nigde ne pise bas o tome kad se ciklus vracao a to sam sad pitala.. Sve pretrage sam uradila za sad i na terapiji sam za stitnu takodje. Polovinom februara imsm kontrolu pa cu svakako videti, ali htela sam da cujem od razlicitih zena samo to kad imse ciklus vracao.. Izvinite ako nisam trebala da pitam .. Pozdrav


Glukice ja sam nekim cudom instinktivno prestala da uzimam siofor. Znaci jos nisam ni uradila test na trudnocu ali sam par dana pre toga prosto kao "pocela da zaboravljam" da pijem metformin. Kad sam rekla svom dr, on je rekao super. Pazi na ishranu. Ja sam bila superiska u trudnoci i nakon porodjaja tri meseca sam radila analize sve je bilo super. Sad nikako da se nakanim da odem opet da odradim insulin iako sam sad gotovo 100% sigurna da rezultati nece biti ok. Poznajem svoje telo. Cak sam mislila da ni ne radim analize vec samo opet da krenem svoju terapiiju. Al ajd nesto odugovlacim user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Siofor
11.6.2014 13:56:00   
World
U prvom tromjesecju je vrlo rizicno prestajati sa sioforom, pogotovo ako se pio vec do pocetka trudnoce, velika je vjerovatnoca spontanog.. iako sam u sustini protiv medikamenata, mislim da je u ovom slucaju manja steta piti bar do 12. nedelje, nego toliko rizikovati.. pisala sam vec da sam sa prvom bebom pila skoro do porodjaja, a sa ovom drugom sam na svoju ruku isla bez icega, s tim sto sam par mjeseci prije zatrudnjivanja strogo regulisala ishranu.. i naravno, kad sam ostala trudna, morala sam se pridrzavati toga, a insulin mi je prilicno dobar.. izbacila sam opet zitarice (preradjevine i komercijalne slatkise svakako odavno ni ne jedem), a pocela sam brljaviti pomalo negdje kad mi je prosao taj kriticni period.. a i to 'brljanje' se svelo na jedenje tjestenine tipa spagete, makarone jednom ili 2x sedmicno.. i poneke domace pite.. user posted image


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Siofor
17.7.2014 21:28:46   
plačljiva
Drage moje,da li ste i koliko pile siofor u trudnoći?Ja sam dobila preporuku da pijem 850 mg uveče,ali sam tek na polovini trudnoće,ali sam se nešto uplašila i prekinula sam ga na svoju ruku,plašim se nekih neželjenih efekata na plod...Sva sam van sebe...Ne znam šta da radim...user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Siofor
17.7.2014 22:06:09   
glukica
Placljiva, siofor nema nikakvih nezeljenih dejstva na plod! Ja ga pijem i picu ga do 12. nedelje! Meni je moja dr endokrinolog u Nemackoj rekla da prekinem cim saznam da sam trudna.. Hm posto sam bilq u Beogradu kad sam saznala i bila kod ginekologa u bg u , dr mi je rekla da oni praktikuju do 12. nedelje da trudnice piju.. Kad sam to rekla dr ovde u Nem rekla je pa ok, to je sigurnosti radi uzimajte do 12. nedelje i prekinite! Tako da ne znam sta da ti kazem, kako dr kazu tako treba raditi, ja se toga drzim! Ne znam kakav ti je insulin bio ranije i verovatno ima razloga sto ti je rekla da uzimas, ne znam mozda ce neko strucniji bolje da te posavetuje. Ja sam ti napisala moje iskustvo. Puno pozdrava

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Siofor
17.7.2014 22:33:30   
little_one
Ja sam u obe trudnoce pila do 12te nedjelje a onda postepeno prekidala i pazila na ishranu ostatak trudnoce. U prvoj radila redovno nalaze inzulina na 4 nedjelje, u drugoj trudnoci sam bila malo opustenija pa sam samo pazila na ishranu dosta.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Siofor
18.7.2014 9:26:17   
plačljiva
Ja sam odlučila da prekinem oko 15-16 nedelje,evo već 7-8 dana ne pijem,ali maximalno vodim računa o ishrani.Slatkiše sam skroz izbacila,jedem ko ptičica,odrekla sam se sladoleda,izdržaću...Moram...Uglavnom se pije do 12 nedelje,moj dr mi produži celu trudnoću,a šećer mi je do 5,2...Ja sam donela odluku i nema zezanja,dijeta i to je to...Litlle one,reci mi molim te da li si radila OGTT u trudnoći i kada?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Siofor
18.7.2014 13:48:46   
little_one
U prvoj trudnoci sam radila profile glukoze i inzulina na svake 4 nedjelje i pazila na ishranu i bilo je sve ok do kraja. U drugoj trudnoci sam radila samo na pocetku trudnoce i nakon 12te nedjelje a poslije nisam jer sam vec znala osjecaj kad mi je visok inzulin a i bila sam dosta opustenija pa sam samo pazila na ishranu. Sretno i sve moze umjereno, izbaci slatkise i kupovne sokove, pij prirodno cijedjene sokove i pazi na unos voca koji imaju mnogo secera u sebi, lubenica npr, tjestenine minimum al ih nemoj skroz izbaciti, treba i bebi za razvoj raznovrsna ishrana...slatkise pokusaj sama da pravis sa sto manje secera i preradjevina u njemu. Sretno i sve ce biti ok, umjereno i redovni obroci i uzine i garantovano ce sve biti ok.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Siofor
6.3.2015 18:16:41   
Sosa Mena
Da li se nekoj desilo da nakon uzimanja siofor ciklusi izgube svoj ritam?
Ciklusi su mi bili na 28 dana. Od kako pijem siofor prvi je bio 31 dan, a sad ovaj 26 dana.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Siofor
7.3.2015 8:30:34   
MakiJ
Meni su ciklusi bili katastrofa dok nisam pocela sa sioforom.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Siofor
7.3.2015 8:47:54   
nikiteki
ja nisam pila

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Siofor
7.3.2015 9:16:31   
Sosa Mena
Maki meni su ciklusi pre siofora bili tacni ko sat. Retko se desavalo da dodje dan ranije. Sad jedan na 31dc, a drugi na 26dc.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Siofor
7.3.2015 9:18:42   
MakiJ
Pazi meni su bili dosta dugo na 28 e onda pocelo da seta 31 pa 34 pa opet 28. valjda je to normalno. Mada kad je pocelo tako da seta ja pocela sa cajevima uz siofor

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Siofor
7.3.2015 9:20:12   
Sosa Mena
Cek da se razumemo. Kad si pocela siofor bili su ti redovni pa su onda poceli da setaju? Ili nisam dobro razumela?

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Siofor
7.3.2015 9:36:44   
MakiJ
Prvo su bili redovni neko vreme i onda poceli da setaju

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Siofor
7.3.2015 9:47:22   
Sosa Mena
Hvala Maki. Sve jendo videcu sa dr kad budem ostisla na kontrolu.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Siofor
1.10.2015 9:55:09   
ivannna
hitno mi treba savet!

uopste se ne secam da li sam jutros popila siofor ili ne,a pijem ujutru 500 i uvece 500 a radila sam pre 4 dana inseminaciju i plasim se da nesto ne zeznem...ako uopste mogu nesto da zeznem...

sta da radim? da li da kupujem novu kutiju i da popijem dok sam na poslu?

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Siofor
1.10.2015 17:47:45   
Yellena008
Ivanna ti u toku dana treba d auneses dozu od 1000 mg,prema tome mozes ga popiti posle rucka sad i tu drugu dozu kasnije nakon vecere...ja mislim da neces nista poremetiti....

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Siofor
1.10.2015 21:28:09   
ivannna
Yellena hvala na savetu!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Siofor
29.10.2015 3:42:26   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Zanakalina

Molim vas da mi razresite dilemu..moja cerka pije Siofor vec 3 i po meseca, zbog PCOS i insulinske rezistencije, planira trudnocu, ali ne ide. Svi drugi nalazi i njeni i suprugovi su ok, sem ovog, i kad je dobila Siofor videla je resenje svog problema, ali ga jako tesko podnosi, nema dijareje, ali nema uopste apetit. Potpuno je pod stresom, neraspolozena i jede samo zbog leka 3 puta na dan, i to proplace tih par zalogaja. Nije maza i bas se radovala, jel 4g su pokusavali, sad nece kod endokrinologa da ovo kaze jel se boji da joj ne ukinu lek, i da nece moci da zateudni, a po meni ni ovo nije normalno. Izgleda kao krpa i samo place..da li postoji zamena za ovaj lek, i kako se on daje u problemu sa zatrudnjivanjem, kada na svim tim lekovima pise da se ni skucajno ne daju ako se planira trudnoca, pa brinem..izvinite na opsirnosti. Zabrinuta majka..



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Siofor
29.10.2015 18:29:51   
Zanakalina
I jos ako nije mnogo od mene, jedno pitanjce..da li je opasno ako se siofor ukine odjednom? Posto je doktorka zbog simptoma koje cerka ima, rekla da ga prestane odma da pije, i dala joj da uradi neke hormone i nalaze, pa da vidi sta dalje..i da ako dodje do trudnoce u medjuvremenu, ne brine zbog insulinske r., i toga sto je pila 3 i po meseca..ja sam citala da je opasno ako se ona ima a ne pije se lek zbog moguceg pobacaja..tako da razumete me valjda, samo sam zabrinuta..pozdrav svima.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Siofor
30.10.2015 17:46:14   
Elena011
Nema veze za ukidanje odjednom, neće to biti problem, ali može da proba sa nekim drugim lekom sličnog sastava, Gluforminom ili Metforminom. Svi oni imaju istu osnovnu komponentu leka, ali nisu ipak isti, neko lakše podnosi jedan, a neko drugi lek.

(odgovor članu Zanakalina)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Siofor
2.11.2015 14:02:32   
ivannna
meni je na pocetku bilo bas muka,ali sam se posle par nedelja navikla,pijem glukofaz a kad ga ne nadjem onda kupim i gluformin
vodim racuna da ga uzimam posle jela i da tada ne pijem mleko,jer sam zakljucila da mi tada bude bas muka

primetila sam da nemam kao ranije napade gladi,i nesto mi je apetit slabiji,izbegavam slatkise jer mi je i od njih muka i mislim da sam malo smrsala user posted image
dr mi je rekla da ovaj lek pomaze da se uneti secer rasporedi na mesta u telu kojima je tada najpotrebniji

(odgovor članu Elena011)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Siofor
2.11.2015 14:17:25   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: Zanakalina

I jos ako nije mnogo od mene, jedno pitanjce..da li je opasno ako se siofor ukine odjednom? Posto je doktorka zbog simptoma koje cerka ima, rekla da ga prestane odma da pije, i dala joj da uradi neke hormone i nalaze, pa da vidi sta dalje..i da ako dodje do trudnoce u medjuvremenu, ne brine zbog insulinske r., i toga sto je pila 3 i po meseca..ja sam citala da je opasno ako se ona ima a ne pije se lek zbog moguceg pobacaja..tako da razumete me valjda, samo sam zabrinuta..pozdrav svima.

I jos ako nije mnogo od mene, jedno pitanjce..da li je opasno ako se siofor ukine odjednom? Posto je doktorka zbog simptoma koje cerka ima, rekla da ga prestane odma da pije, i dala joj da uradi neke hormone i nalaze, pa da vidi sta dalje..i da ako dodje do trudnoce u medjuvremenu, ne brine zbog insulinske r., i toga sto je pila 3 i po meseca..ja sam citala da je opasno ako se ona ima a ne pije se lek zbog moguceg pobacaja..tako da razumete me valjda, samo sam zabrinuta..pozdrav svima.



Draga Zanakalina, pitali smo i našeg endokrinologa na temi, ona odgovara na nekoliko dana pa pratite link KLIK OVDE


Nadamo se da će sve proći kako treba,
Srdačan pozdrav

(odgovor članu Zanakalina)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 17 [18]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here