|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
20.12.2011 17:56:35   
nina26
Meni je evo proslo par dana od prve tabletice, i sem onih gasova prvog dana nisam imala neke vec smetnje.

A glad sta znam jeste mi se smanjila, mada sad ko za inat mi se jede nesto slatko i testo jer znam da ne smemuser posted image

Inace, devojke da vas pitam , sto tako same povecavate/smanjujete dozu, ja mislim da je najpravilnije da vam dr na osnovu rezultat odredi dozu, jer neko ima vecu a neko manju IR.

Pretpostavljam da zbog toga ne dolazi do rezultata?Ne znam to je neko moje misljenje, mozda i nisam u pravu.
Ja imam blagu IR i doza mi je 2X500.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Siofor
20.12.2011 18:05:31   
hanka
Nina evo ja da odgovorim posto sama smanjujem i povecam dozu user posted image
Ja i nemam neku izrazenu IR imas moje rezultate u temi o pretragama i bas je vodjena polemika oko toga zasto sam dobila metformin,na UZ se vide mikrociste a FSH i LH su losi.Dobila sam dozu glukofaza koja meni uzasno smeta sad sam presla na siofor po preporuci dr sa istom dozom bez smanjenja tj 2X500

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Siofor
20.12.2011 23:12:36   
plačljiva
Ja sam pila 1x 850 mg ali zbog toga sto su mi kontrolni rezultati posle desetak meseci bili skoro isti rešila sam da povećam na 1000 mg tj. da pijem 2x500 mg...ko zna može da pomogne...user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Siofor
20.12.2011 23:17:43   
Cecana
Evo da se i ja javim na ovoj temi.
Ja pijem Glucophage vec dva i po meseca 2x 850mg,na pocetku sam imala uzasne mucnine i non stop proliv,sad se desava samo ako preteram sa hranom ili sa slatkisima.Na pocetku mi se apetit bas dosta smanjio ali sad mi je normalan.
Prvih mesec dana sam smrsala 4kg,ali sam i pazila sta jedem,nakon toga je bila slava pa rodjendani,ja sam vratila 2 kg i sad sam na samo 2,5 kg manje.
Slatkise obozavam,ali gledam da ih izbegavam.

Bila sam na kontroli pocetkom meseca,insulin mi se sredio,vrednosti su 11 na taste i 14 dva sata nakon jela.(pre dva meseca je bio 168 i 118).Doktorka mi je povecala dozu na 3x850mg Glucophaga, posto nailaze praznici. Vidi zena da nisam karakter sto se dijete tice.
Ja imam samo IR i hipotiroizam,navodno nemam pcos,mada sam i maljava i imam visak kg.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Siofor
21.12.2011 1:12:46   
degu
Ja nisam smrsala ni kg,mada ni nemam neki visak. Pijem gluformin 2x500mg oko 3.5 meseca. Nisam ni ja neki karakter sto se slatkog tice,bas mi organizam trazi,mada nikad ne jedem puno. Uh ovi praznici nas ubise. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Siofor
21.12.2011 15:39:21   
nina26
Ja i nemam neku izrazenu IR imas moje rezultate u temi o pretragama i bas je vodjena polemika oko toga zasto sam dobila metformin,na UZ se vide mikrociste a FSH i LH su losi


Videla sam tvoje rezultate, ako se ne varam radila si i secer? i bas se vidi kako ti se lepo posle 2h vratio secer u normalu a insulin nije npr iako je u granicnim vrednostima, isti slucaj je i kod mene. Zato dr insistiraju da se pravilno odradi ovaj test jer IR zna biti skrivena, a vecina ih radi pogresno pre jela i posle...

Istu sam dozu dobila kao ti user posted image

Sad si me zabrinula za ovaj Glukophage, jer je meni ostalo jos malo Siofora koji sam donela iz BG a ovde ga nema..valjda mi nece toliko smetati.

Degu meni je najgore na poslu, kad svi naruce klopu sve mirise, a ja jedem kruske i jabuke i samo uzdisemuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Siofor
21.12.2011 16:02:10   
degu
Svaka ti cast Nina kad uspevas. Inace sam i ja losije podnosila siofor i presla na gluformin,sad mi je super.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Siofor
21.12.2011 16:25:39   
pandica
ja pijem gluformin  5 meseci  10kg manje. uz sve  nus pojave, mucnina , vrtoglavica, susenja usta a o dijarei da nepricam.

pijem 3x500mg. sad sam trebala ici  na kontrolu ali cu po praznicima.

ja obozavam slatkise, za sve sam karakter sem za njih jedem  ne preterano ali ponesto.


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Siofor
21.12.2011 17:34:26   
nina26
Inace sam i ja losije podnosila siofor i presla na gluformin,sad mi je super


Degu, znaci postoji SIOFOR, GLUKOPHAG I GLUFORMIN ako sam dobro skapirala ? sve su to isti lekovi samo od drugog proizvodjaca? ako je tako, kako onda da ne ragujemo isto na te lekove? Kapiras sta hocu da kazem, jel to znaci da je neki bolji, delotvoriniji itd?Negde sam procitala da je nekom dr rekao da je sad ili Glukophag ili Gluformin jaci od Siofora?

Pandice bravo za kilazu, znaci mogu malo da se omrsimuser posted image

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Siofor
21.12.2011 18:06:10   
Cecana
Meni je dr. prepisala Glucophage,kaze da je to original.
Nina ,mislim da je Gluformin i Glukofaz iliti Glucophage jedan isti lek.
Ja mislim da i nije toliko bitno koji se pije,vec kako se podnosi i ianvaznije da deluje.

Pitala sam dr. da li da idem na iui sa stiulacijom posto je kod mene problem izostak ovulacije,na sta mi je ona odgovorila da je Glukofaz najbolji stimulator ovulacije.Kaze da pokusavamo jos koji mesec prirodno.

Inace mi je menzis od kad pijem ovaj lek tacno na 28 dana,sto mi nikad u zivotu nije bilo.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Siofor
21.12.2011 19:53:31   
nina26
da je Glukofaz najbolji stimulator ovulacije


u ovo me posebno raduje, mada devojke meni moj slucaj nike skroz jasan...
blaga inverzija FSH/LH, blaga IR,jedan jajnik mikrocistican, ovulacije sam imala redovne dok sam pratila folikulometriju, ciklusi redovni, nemam visak kilaze, niti one propratne simptome sto vecina PCOS devojaka ima...

ajde razumem da ne moraju svi da imaju iste simptome, ali ovo sa O me buni, kako imam O, a imam i sve ono ostalouser posted image to mi je bas velika dilemma, ali radim ono sto mi Dr kaze

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Siofor
21.12.2011 20:47:26   
degu
Nina ja sam tek medicinski fenomen,sto pored totalne zbrke sa hormonima ipak imam ovulaciju i samo mi je levi policistican.
Aktivna materija metformin je ista u svakom leku,ali verovatno postoje neke razlike u nosacu aktivne materije,pa se neki lek lakse,a neki teze podnosi. Sve je individualno. Ja bih probala i glukofaz. Meni se nisu sredili ciklusi. Ima jos par lekova na bazi metformina,ali ne znam sad da ih nabrojim.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Siofor
21.12.2011 23:54:56   
plačljiva
Siofor,metformin,glucophage,gluformin i tefor sve je isti lek

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Siofor
22.12.2011 18:00:41   
nina26
sto pored totalne zbrke sa hormonima ipak imam ovulaciju i samo mi je levi policistican


isti slucaj user posted image

valjda ce nam nesto pomociuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Siofor
24.12.2011 12:30:54   
pandica
nina mora da se smrsa bar meni bas utice. malo i hranu regulises i super.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Siofor
24.12.2011 12:39:38   
hanka
Od siofora za sada nikakvih problema user posted image  

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Siofor
25.12.2011 22:23:02   
pandica
user posted image user posted image neces ih ni imati, bice sve super.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Siofor
26.12.2011 11:27:26   
pandica
evo da prijavim posle tacno  5 meseci koriscenja gluformina  poceli su malo muke da se smanjuju!

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Siofor
28.12.2011 12:26:45   
tvoja.greska
Pocela da ga pijem.Kazu da je svemoguc.Pa srecno mi bilo :-)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Siofor
28.12.2011 12:31:40   
little_one
Greskice, sretno sa metforminom, nece odmoci ali pomoci moze svakako...Ja evo vec pijem nepuna dva mjeseca ali nisam primjetila neke gubitke na kilazi ili da je doslo do ovulacija...moram biti strpljiva pa cemo da vidimo...

Greskice, pridruzi nam se na crticama posebno ako i ti pokusavas da ostvaris trudnocu user posted image

(odgovor članu tvoja.greska)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Siofor
28.12.2011 15:44:37   
tvoja.greska
Hvala,pokusavam da se snadjem i da budem online koliko vreme dozvoljava.vidimo se i hvala na gostoprimstvu.ja tek pocela da ga pijem.imam blage mucnine.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Siofor
28.12.2011 22:06:22   
pandica
greskice dobrodosla, nadam se da ce te mucnine proci i da neces imati poteskoca ja sam se patila bas dugo ovo je sesti mesec kako pijem i jos uvek nije proslo.

(odgovor članu tvoja.greska)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Siofor
29.12.2011 6:57:24   
jabukica
Svima vam želim puno sreće, ja sam uz pomoć siofora ostala trudna. Sada sam na kraju šestog meseca, i nosim jednu zdravu devojčicu.

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Siofor
29.12.2011 16:33:20   
plačljiva
jabukice user posted image  .Pozitivna iskustva žena kao ti daju mi snagu da istrajem, ja pijem godinu dana siofor i maštam,nadam se...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Siofor
29.12.2011 21:18:50   
jabukica
meni je sad godinu dana kako pijem siofor, prvi put sam zatrudnela nakon mesec i po dana na sioforu, ali sam imala missed, neka tri meseca posle kiretaze opet sam ostala trudna, eto sad na kraju sestog meseca. Jesi isla na folikulometrije i stimulaciju klomifenom, meni je samo siofor bio dovoljan, ali se secam da mi je endokrinolog ovo pominjao kao sledecu opciju?

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here