|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
10.12.2011 23:03:11   
hanka
Ja cu valjda nekad docekati pregled kod endokrinologa user posted image
Morala sam da smanjim dozu npr juce sam imala problem u voznji jedva sam otisla po sveki na aerodrom sreca pa je ispred mene isao neki kamion inace bih se pogubila.Celu pakovanje smokija sam nagurala sebi u usta a jela sam lepo
U ponedeljak idem po rezultate hormona radila sam kompletno sve i videcu sta dalje.Mozda ne treba da pijem lekice za secer vec nesto drugo posto sam sve nesto oko referentnih vrednosti
user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Siofor
10.12.2011 23:07:06   
meyo
hanka ako ti ne prija ti prestani jer i u uputstvu imas ako su nuspojave konstantne treba prekinuti..

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Siofor
10.12.2011 23:09:47   
plačljiva
I ja sam prvih 7 dana umirala,ali umirala...Posle toga sve je ok...user posted image  Vec godinu dana pijem i 12 kg manje...Ali bebe nema user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Siofor
11.12.2011 1:42:13   
pandica
meni jos malo pa  5 meseci kako pijem i 8 kg. manje ali  mi je jako tesko podneti ga. meni je rekla dr. tako mora i eto ja trpim jer mi  pomaze a to mi je sad prioritet.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Siofor
14.12.2011 15:29:51   
jecka82
Imam pitanje za devojke koje piju siofor. Zbog IR sam pocela da ga pijem glukofaz pre oko 20 dana. Imam redovne cikluse, na 27 dana, sad mi je kasnilo 2 dana, 12.12 sam dobila ali je to trajalo jedan dan, juce samo mali braonkasti trag. Da li je neka od vas imala slican problem?

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Siofor
14.12.2011 15:34:08   
little_one
Jecka, i ja ga pijem vec 30 dana, i evo upravo se muci da dodje vjestica...imam braonkasto vec dva dana. Neko ce ti bolje odgovoriti od mene. A ti si i pored IR imala redovne cikluse?? Meni ne kasni...meni dolazi kako joj se svidi, jos uvijek...user posted image

Mada sam cula iskustva da u prvo vrijeme koristenja zna da poremeti malo ciklus tj da ga produzi.

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Siofor
14.12.2011 15:46:59   
jecka82
user posted image user posted image Da, meni su ciklusi uvek u dan, nista nisu mogli da mi nadju, svi rezultati ok i na kraju mi daju da uradim ogtt, secer ok, insulin ne valja. Dr. mi je rekla blaga rezistencija, brzo ce se to regulisati. Sumnjala je na to i ranije, ali je odlagala taj ogtt, jer imam i manje kg nego sto bi trebalo.
Pa to i mislim, da je od leka, ne zelim da se cimam sa testom, ne verujem da je tako brzo delovao. Sva sam slogirana, nemam snage, nista, ali bas nista mi se ne jede, a znam da moram zbog leka,ubivena sam user posted image zadnjih par dana...user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Siofor
14.12.2011 16:13:23   
nina26
Drage Sioforke, i ja se prikljucujem vasem klubuuser posted image

Elem, posto su mi tek letos ustanovili da mi je jedan jajnik mikrocistican, blaga inverzija FHS/LH, secer dobar ali imam blagu isto IR. Mada sam ja mislila da su rezultati ok, pisala sam u temi OGTT pa mozete pogledati cisto da uporedite vrednosti.

Dr mi je rekao 3x1 ali posto izaziva mucnine da krenem sa 2x1.

E sad, vidim da neke od vas uzimaju slatko uz Siofor sto je veliko, No No user posted image

Da bi dejstvo Sioforo bilo adekvatno, treba voditi racuna o ishrani, sto znaci, secer, testa, i uglavnom ugljene hidrate treba izbegavati, i jesti sto vise barenog povrca, moze i mesa, ribe, voca itd. I logicno je da se ne uzima secer, a pijes lek za insulin, ne znam kako vam to lekar nije napomenuo?

Pisalo se ne znam na kojoj temi sta sve moze od namirnica da se jede, ali ja ne mogu to da nadjem.

Popila sam svoju prvu tableticu, i sad cekam da me drmne nesto, jer sam mnogooo uspanicila od vasih iskustava..
user posted image
Nadam se da necu imati nikakve nus pojave.

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Siofor
14.12.2011 16:38:48   
little_one
Nina, naravno da nije pozeljno jesti slatkise. Ja iskreno uzmem tu i tamo, ali nista vise ni manje nego prije. Nisam neki poseban ljubitelj slatkisa ali nekad mi bas pasu. Ali isto tako, posljedice slatkisa se odmah vide...pa ih sam organizam nerado trazi. Poenta regulisanja pcos-a lezi upravo u regulisanju ishrane a u tom nam siofor samo pomaze tako da si sto posto u pravu kad kazes da bi trebalo izbjegavati tjestenine i slatkise.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Siofor
14.12.2011 16:58:39   
nina26
LO user posted image

I ja nisam neki ljubitelj slatkisa, ali meni kad je nesto zabranjeno tad mi se najvise jedeuser posted image

I imacu problem na poslu, sta tamo da zvacem? Imate li neke predloge?
Jel tebi dosla konacno user posted image ?

< Poruku je uredio nina26 -- 14.12.2011 17:00:10 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Siofor
14.12.2011 17:12:04   
little_one
Nije Nina, jos je cekam. Ja jos uvijek ne znam da li ja spadam u onu grupu kojoj siofor pomaze ili ne. Trenutno znam da cu dobiti uskoro ali mislim zahvaljujuci vrkuti a ne sioforu. Jedino mozda treba dati vremena sioforu da odradi posao.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Siofor
14.12.2011 19:41:02   
nina26
Pa ne znam sto tebi ne bi pomogao ovaj lek?

Imas IR jel tako i PCOS?

Mozda da probas sa onim drugim kako se zove glykophag?? kako vec?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Siofor
14.12.2011 21:55:03   
little_one
Da imam IR i pcos i na to sve hasimotov sindrom...ma tuto kompleto paket...user posted image

Salu na stranu, strasno neredovne menstruacije su bile prikrivene kontracepcijom dok nije doslo vrijeme za bebu...a onda show program user posted image

Sad sam pokusala sa sioforom jer je najdostupniji. A ne bi trebalo da ima razlike medju njima jer svi imaju isti sastojak metformin. Samo je naziv razlicit, tj drugi proizvodjac.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Siofor
14.12.2011 23:03:59   
pandica
lo i ja imam pcos i jako neredovne cikluse ali gluformin pomaze, slatkise ni ja nejedem preterano ,ali ponesto moram.
ishranu sam dovela na minimumi problem sa kilogramima je poceoda se popravlja.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Siofor
15.12.2011 0:13:56   
degu
Nina bice dobro,ne sekiraj se. Pij ga uz obrok,lakse ces ga podnositi a bice i delotvorniji. Ja sam imala malo problema u pocetku,sad mi je super. Ranije sam 5 meseci pila i na svoju ruku prekinula,jer tegobe nisu prestajale. Mislim da mi je tad bila prejaka doza. Sad mi ista doza jako prija,a nadam se i pomaze.

< Poruku je uredio degu -- 15.12.2011 0:15:33 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Siofor
15.12.2011 7:16:24   
nina26
LO, i ja mislim da ne bi trebalo da bude razlike izmedju ova dva leka, ali neko je spomenuo da je presao na drugi jer je kao bolji?

Degu, juce sam popila dve, nisam imalla mucnine ali je krenuo stomak da me boli, kao kad pojedes nesto kvarno, a o gasovima da ne pricamuser posted image user posted image user posted image Ali proslo je i to, videcu danas kako ide...

A inace ja imam redovne user posted image ne spadam znaci u tu grupu, nadam se samo da mi nece poremetiti ciklus.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Siofor
20.12.2011 9:44:14   
plačljiva
Meni je tacno godinu dana kako pijem siofor 850 mg 1x1...I sama,na svoju inicijativu krenula sam da pijem od juče 500 mg 2x1...Mada dođem mu na isto user posted image ...12 kg manje za godinu dana...user posted image Bebe nema...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Siofor
20.12.2011 9:52:20   
hanka
Ja sam konacno zavrsila sa kutijom glukofaza user posted image
Juce sam kupila siofor pa cu od danas njega da probam po dve od 500 ako ne smanjicu kao i prethodne

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Siofor
20.12.2011 10:00:37   
plačljiva
hanka to je isti lek metformin(siofor,gluformin,glucophage,tefor...)samo se proizvođači razlikuju...Ja eto da probam sada gluformin...Godinu dana sam pila siofor...Možda gluformin pomogne...user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Siofor
20.12.2011 10:04:09   
hanka
Ma znam nego mi od glukofaza bilo toliko lose da sam crkla dok sam popila kutiju,preporucila mi dr sad siofor da probam zbog proizvodjaca

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Siofor
20.12.2011 10:20:18   
plačljiva
Hanka da li se kilaža malo smanjila?

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Siofor
20.12.2011 10:27:10   
hanka
Jok ni gram,valjda je jos rano.......
svi nesto primecuju da su mi se smanjili obrascici a ja se svakog jutra merim ko lujka user posted image
Imam 57kg a visoka sam 164 i tako bih smrsala bar jedno 5 kilca ali nikako

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Siofor
20.12.2011 10:34:07   
plačljiva
Polako smanjice se...Ja nikada nisam imala problema sa kilažom i svi su mi se čudili što sam smršala a ja sam se folirala kao hoću da budem baš vitka zbog letovanja...user posted image  A ja jadna,muku mučim sa sterilitetom...Važno je hanka,ako možeš da slatkiše smanjiš na najmanju moguću meru...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Siofor
20.12.2011 10:45:50   
hanka
Nisam neki ljubitelj slatkisa,ja vise volim slane stvari.Od kad sam pocela da pijem ove tablete ja imam toliku zelju za slatkisima da je to nevidjeno cak mislim da mi se i apetit povecao.Suzdrzavam se naravno od svega i svacega

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Siofor
20.12.2011 10:57:31   
plačljiva
Hanka samo budi istrajna...user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here