|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
19.2.2012 22:14:25   
plačljiva
Naravno da smeš,ali nemoj da ti to pređe u naviku.user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Siofor
19.2.2012 22:15:29   
meyo
kolika ti je doza svete? zasto da preskaces?

meni se desavalo recimo da cijelu dozu popijem odjednom mislim nije preporucljivo ali nece naskoditi
tako vjerujem iako preskocis jednu mislim da nece biti nesto lose..

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Siofor
19.2.2012 22:18:20   
plačljiva
meyo,koliko dugo si pila siofor pre trudnoće?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Siofor
19.2.2012 22:23:58   
meyo
9 mjeseci al u pocetku samo 850 mg. pa mi moja doktorka sa humane negdje u oktobru povecala na dvije doze
od po 500 mg. dal su mi ovulacije od nejga ili ne ne znam al ciklusi su mi uvijek bili dukacki pogotovo kad sam ga pocela piti nisam dobijala bas redovno.. s tim sto sam ja presla na glukofaz nekako mi najvise godi

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Siofor
19.2.2012 22:39:32   
World
pijem 2x850, obicno ujutru i uvece....
nego preskacem zato sto sam rucala kasno, pa sam htjela uz veceru da uzmem, ali sam nesto toliko sita da ne mogu da pomislim na hranu i veceru... pa ne mogu da ga pijem bez hrane...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Siofor
19.2.2012 22:43:02   
meyo
ma mozes nece ti naskoditi nista.. a ja pijem rucak i vecera..

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Siofor
19.2.2012 22:44:22   
World
e super... ja cu izgleda preci na dorucak/rucak nesto mi se ne vecerava u zadnje vrijeme otkako sam presla na ovu dijetu... ko zna sta ce biti sa mnom, mozda mi nikne neko lisce... ili trava....... user posted image user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Siofor
19.2.2012 22:46:27   
meyo
o pa to je super pohvalnouser posted image ma samo ti tako nastavi
i meni je u pocetku smanjen apetit bio ..sto sam posle uradila ne znam ni sama
al znam i sad da mi se smanjio apetit sto je odlicno !!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Siofor
20.2.2012 13:32:23   
lady_b
I ja sam pila Siofor, medjutim prije nekih mjesec dana me doktorica prebacila na Metfogamma..da li neko ima iskustva sa tim lijekom?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Siofor
23.2.2012 18:05:33   
meyo
evo me ja u istoj nedoumici ko LO. danas je endokrinolog bio decidan
da ga pod hitno isključim i niukom slučaju da ne nastavim sa njim...
posto smo se culi telefonom nisam detaljisala .. al sam se prepala
ne znam sta da radim znam da navodno metf. sprecava pobacaje kod nas sa
pcos a opet on je vrhunski strucnjak koji mi je iz prve pomogao da izguram moje probleme
sa hormonima user posted image user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Siofor
23.2.2012 19:12:53   
nina26
Meyo, draga i ja znam da se on pije do 8 nedelje otprilike mozda cak i duze, ne znam sto je tvoj dr bio tako iskljuciv?

Mogu misliti koliko te je prepao, i ja bih na tvom mestu...

A da pitas drugog dr za misnjenje?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Siofor
23.2.2012 19:39:12   
meyo
bas sam shebana .. nesto dvoumim se jer je vrhunski strucnjak
a opet ovamo na sva zvona se prica da se obavezno pije kod pcos-a do 12-te nedjeljeuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Siofor
23.2.2012 20:38:11   
jabukica
Meyo ja isto pijem siofor 500mg 2xdnevno, doktorka mi je posle 12-te nedelje sa 3x500mg smanjila na 2x500mg, htela je da mi ga ukine od 16-te nedelje, ali je nazvala mog endokrinologa da se konsultuje s njim, a on je rekao da ga pijem do kraja trudnoce 2xdnevno, sad sam 33+2 i jos ga pijem, trudnoca je uredna, bebica lepo napreduje, sve kako treba. Ne znam zasto je tvoj endokrinolog rekao da ga vise ne pijes, ja bih se isto zabrinula, jer znam da to moze dovesti do pobacaja. Mozda bolje da potrazis jos neko misljenje.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Siofor
23.2.2012 20:42:18   
meyo
jabukice hvala ti puno na utjesnim rijecima i ohrabrenju
ma koji god sajt sam okrenula pise da treba da se pije
a on kad sam mu danas rekla da nastavim metfor. ko da samga polila ladnom vodom neeeee zaboga
da sam se prepala do kosti

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Siofor
23.2.2012 20:45:48   
little_one
Jabukice, hvala ti mnogo na ovom postu....pogotovo sto vidim da ti trudnoca hvala Bogu lijepo napreduje.....i meni je doktor ukinuo siofor ali sam ga ja nastavila da pijem na svoju odgovornost....meni je mala doza pomogla da zatrudnim 2x 500 i mislila sam da ga pijem do kraja trudnoce...iskreno se i bojim prekinuti...za sad dobro napredujemo, i nadam se da nece biti problema....razgovarala sam s muzem i on je odlucio da me podrzi u tome, a posebno kad smo zajedno upoznali djevojku koja je kao i ti iznijela trudnocu sa sioforom i ima predivnu bebu sada...mislim da pojedini doktori, neinformisani nazalost, nemaju hrabrost da preporuce neki lijek u trudnoci, iako i na nasim ali i na stranim sajtovima podrzavaju upotrebu metformina.


(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Siofor
23.2.2012 20:59:24   
jabukica
Verovatno se vasi doktori drze toga sto na leku pise kako ga ne treba koristiti u trudnoci.
Ne znam kod kog ste doktora/ice bili, moj endokrinolog je Artur Bjelica, isla sam privatno kod njega, on inace radi u Betaniji u NS, i stvarno je dobar, jeste da kosta, ali vredi.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Siofor
23.2.2012 21:14:53   
meyo
ne znam jabukice al je makar mogao reci zasto ga ne da
ja mislim da cu ga piti dok ne dodjem do moje doktorke sa humane repr.
koja me i pratila pa da se i sa njom konsultujem

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Siofor
23.2.2012 22:18:00   
little_one
Jabukice, ja sam iz Banjaluke, i kod nas endokrinolozi izgleda nisu bas upoznati sa relacijom pcos i inzulinska rezistencija pa se tesko dobija i uputnica da se to provjeri...vjerujem da je i u Crnoj Gori takva situacija, tj kod Meyo...u svakom slucaju, tebi hvala na podrsci i tvom postu, vjerujem da ne radim nista lose, cak sta vise...mislim da radim dobro za sebe i svoju bebicu...user posted image bas kao i ti...

P.S. Svaka cast za rezim ishrane koji vodis...moram malo da te kopiram...zanimljiv ti je meni....user posted image user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Siofor
24.2.2012 0:14:34   
Cecana
Jabukice nisam znala stvarno da je dr.Artur Bjelica endokrinolog,ja sam mislila da je on ginekolkog.Meni je jednom radio folikulometriju kad sam isla na inseminaciju u Betaniju.

Meyo cestitam na trudnoci,zelim ti skolsku,laku i lepu trudnocu.Cesto sam te pratila na istim smo temama.Zanima me kako si zatrudnela jel prirodno?
Pozdravi svima

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Siofor
24.2.2012 0:17:07   
Cecana
Sto se Siofora tice,meni je doktorka rekla da cu ga piti do 12 nedelje trudnoce,u slucaju da zatrudnim,tako da ne znam sta da vam kazem,svaki doktor svoju politiku tera.
Meni je inace doktorka Edita Stokic koja je vrsni i poznati strucnjak u svojoj struci.

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Siofor
24.2.2012 0:51:59   
jabukica
Cecana prirodno sam zatrudnela, samo na sioforu, samo sam ja imala jedan missed ab., prvi put sam zatrudnela nakon samo mesec dana na sioforu (da napomenem da sam pre toga imala godinu dana nezaštićenih odnosa, bez uspeha. Uz nastavak korišćenja siofora nakon 3 meseca od missed-a na "zeleno svetlo" doktorice ostah trudna isti mesec kako je doktorica rekla da idemo na trudnoću. Kao što vidiš meni nisu bile potrebne folikulometrije ni klomifen, samo siofor.


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Siofor
27.2.2012 18:59:11   
jbojana1980
Ja već tri meseca pijem glukophage 2x500 mg zbog PCO i insulinske rezistencije tj zbog izostanka ovulacije. Merim bazalnu temperaturu, pratim sluz ali mi se čini da i dalje nemam ovulaciju. Posle kog vremena je vama uspostavljena ovulacija? ... ja sam se nekako nadala da će mi on pomoći, inače od sledećeg ciklusa krećem i sa klomifenomuser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Siofor
27.2.2012 20:49:47   
meyo
bojana meni eto tek posle 9 mjeseci doduse pratila sam folikulometrijom razvoj situacije
mozda sam ja i ranije dobila ovulacije al nisamo tempirali kako treba
vrlo moguce da ce to biti dobitna kombinacija sa klomifenomuser posted image

(odgovor članu jbojana1980)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Siofor
27.2.2012 23:14:34   
jbojana1980
Da, i doktorka mi je pomenula da ću možda morati dugo da ga pijem. Zato mi je i dala glukophage da sredim hormone pa tek onda stimulaciju... mada, iskreno, razočarala sam se što glukophage ne deluje tako brzouser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Siofor
28.2.2012 8:59:51   
Ognjenka
Bojana, kazu da je potrebno oko 6 meseci. Ja ga pijem od novembra 2x850 i tek poslednji mesec sam uhvatila ovulaciju. Koristila sam lh trakice u kombinaciji sa merenjem temperature. Tako da, samo guraj sa metforminom, pojavice se ovulacija sigurno. A u kombinaciji sa klomifenom, extra!

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu jbojana1980)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here