|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:40:01   
Moiraina
U tom što si postavila sliku, 3 meseca (u onom gornjem delu, zamrzivaču). Čini mi se da je Bojanica mislila na onu posebnu komoru unutar samog frižidera, mislim da to nema svaki frižider, moj npr. nema (neka me ispravi ako grešim).

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:42:43   
Moiraina
user posted image

Evo ovo user posted image Nije moj frižider, časna reč, našla sam na netu user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:49:43   
Sanja90
Moiraina to isto imam i ja,ali je to jako slabo,nije kao zamrzivac,a rosita je verovatno mislila na ove novije kombinovane frizidere,ti su mnogo jaci tako da mislim da si u pravu kad kazes da moze 3 meseca,a u pravom zamrzivacu moze 6 meseci. Pih kad ima milion frizidera i milion zamrazivaca ovakvi,onakvi,sa ovim,sa onimuser posted image pa ne mozes nista sa preciznoscu da kazes...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:53:28   
Moiraina
Da, nego je Bojanica napisala da u zamrzivaču unutar frižidera može 2 nedelje i mislim da je to ovo sa slike

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:58:08   
Sanja90
Pa i meni se cini da je na to mislilauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:58:45   
Rosita
Da mo, sigurno je na to mislila. I ja imam jedan frizider bez tog friza. A imam i ovaj kombinovani gde mu ovaj gore deo dodje kao zamrzivac, al eto, ipak ne moze 6 meseci, pa i ja to mislim. Pa bas komplikovano, nekad se brate znalo ssta je frizider a sta zamrzivac user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 11:01:16   
Sanja90
Dakle naravucenije,pre davanja bilo kakvih informacija prvo pitajte kakav frizider ili zamrzivac imauser posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 17:17:22   
bojanica7
ja sam bas mislila na taj sa slike user posted image jer je rosita napisala "onaj deo sto se nastavlja na frizider", pa me to zbunilo user posted image al razumele ste me user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
12.4.2013 13:06:58   
Rosita
"jopet" ja. Ako mlekce stoji u frizideru do 72 sata- recimo da stoji 50 sati user posted image , - moze li onda u zamrzivac i da tamo traje regularno ili je sa recimo 71 sat odzvizdalo svoje i mora u sudoperu, ne moze u zamrzivac?

i pod dva, dodje recimo momenat treba se koristiti mlekce iz zamrzivaca, mogu li se mesati mleka razlicitog datuma proizvodnje?

< Poruku je uredio Rosita -- 12.4.2013 13:08:07 >

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
12.4.2013 13:19:35   
Sanja90
Mleko mozes iz frizidera u zamrzivac ali ne sme da istekne 72h od vremena kada stoji u frizider. E sad ovo za razlicite datume proizvodnjeuser posted image malo je smesno,izvini, sve zavisi koliki je razmak,ali ako se otopi pod istim uslovima onda nista ne smeta da se pomesa,nikako ne sme da jedno bude hladno a drugo toplo pa da mesas.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
12.4.2013 13:23:06   
Rosita
pa ja to namerno malo humoristicki user posted image . mislila sam na situaciju mesanja mleka od npr. 1.4. sa 10.4. sve pod istim uslovima, oba zamrznuta, odmrznuta isto i td.

Hvala lepo! user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.5.2013 13:20:56   
Rosita
Situacija- od 1.jula se selim, vrucine i td. u zamrzivacu koji smo gore apsolvirale imam zalihe mleka, vec vidim kako cu morati da bacim, nece preziveti selidbu user posted image ... Predlozi?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.5.2013 13:27:50   
lady_b
A da ga posudiš nekome na čuvanje? Mame, svekrve, strine, tetke... user posted image čisto da kod njih bude u zamrzivaču dok se vi ne preselite? Velika je šteta da se baci..

< Poruku je uredio lady_b -- 17.5.2013 13:28:32 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.5.2013 14:22:04   
Rosita
Imam prijatelje, ali do svih treba pola sata vožnje, biće 30 i više stepeni, ne znam da li će preživeti mleko user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.5.2013 14:40:11   
Snelle
A da prebaciš u onaj ručni frižider? Valjda za pola sata neće uspeti da se otopi user posted image
P.S. Ako ništa, nemoj ga bacati, daj ga banci humanog mleka.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.5.2013 14:44:24   
Rosita
Nemam rucni... Na kraju bih ga i dala ako ne bude moglo da se spasi, ali ne znam ni kako se daje... Ali to vec mogu na netu da vidim.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.5.2013 19:36:14   
Mali_miš
Žene, jedno pitanjce. Do sada još nisam imala priliku da vadim svoje mleko iz zamrzivača, ali čisto da pitam unapred ako nekada budem vadila, pre neki dan mi pade na pamet... Koliko sme mleko da bude u frižideru nakon što se izvadi iz zamrzivača?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.5.2013 22:29:36   
ivaMark
Zdravo cure,
imam i ja jedno pitanje: u kakvoj "ambalazi" zamrzavate mlekce?

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.5.2013 23:08:02   
Anoniman
ja sam svojevremeno ledila u sterilnim bocicama za urin.

(odgovor članu ivaMark)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.5.2013 23:26:50   
ivaMark
Macaki, hvala na odgovoru brzom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.5.2013 23:42:16   
Moiraina
I ja sam koristila te čašice za urin, jedino mi je smetalo što su mi uvek imale neki čudan miris (na plastiku), ali davala sam to mleko bebcu i nije se bunio user posted image (i da, nakon odmrzavanja taj "miris" se više nije osećao)

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.6.2013 15:37:26   
Mali_miš
Da li se nekome dešavalo da beba neće da pije odmrznuto mleko? Iz meni nepoznatog razloga moja beba odjednom neće da ga pije. Htela sam da joj dodam malo da se zasiti, a da ja izmlazam mleko dalje kako bih stimulisala proizvodnju, ali ona nije htela da ga pije. =/ Zašto bi to moglo da se dešava? Mleko je inače bilo u zamrzivaču nešto duže od 2 meseca (09.april)

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.6.2013 16:02:59   
New Mom
Sastva mleka se menja kako beba raste. Stoga je jako bitno da se zalihe rotiraju, daju starije sa novijim.
Možda da iskombinuješ deo koji odmrzneš sa mlekom koje sveže izmlazaš.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.6.2013 16:04:27   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Žene, jedno pitanjce. Do sada još nisam imala priliku da vadim svoje mleko iz zamrzivača, ali čisto da pitam unapred ako nekada budem vadila, pre neki dan mi pade na pamet... Koliko sme mleko da bude u frižideru nakon što se izvadi iz zamrzivača?

Do 24 sata ako si topila u frižideru. Ako si topila u posudi sa toplom vodom, koristi se odmah.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.6.2013 16:05:20   
Moiraina
Da li to mleko tebi ima čudan miris? Ako ima možda je zbog lipaze? (znam da sam negde videla neki tekst na srpskom, ali sada ne mogu da ga nađem)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here