|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
22.2.2013 22:22:07   
bojanica7
zemunko, najvise u stvari koristis to mleko za pirincane i kukuruzne kasice (koje se prvo uvode u hranu - bar je tako bilo pre dve godine, a oni to bas umeju da menjaju)... dakle, uzmes pirincane i kukuruzne kasice bez adaptoranog mleka u sebi, i onda lepo sledis uputstvo: na toliko kasika, dodas toliko mleka. i taj obrok zitarica ti ostaje bas dugo (mislim, kasnie samo zamenis svoje kravljim kad budes odlucila da ga uvedes - mada to ovih dana nikako nije preporucljivo user posted image ) salu na stranu ...user posted image takod a sam ja na to trosila svoje zalihe, i da,s ecam se da sam i sa krompirom, da napravim kao pire... i pazi, ti samo u pocetku stavljas malo, uskoro ces ti recimo celu tu za urin koristiti za obrok...
e sad to u pocetku, meni je u glavi da mozes kad odmrznes da drzis u frizider, ajd prospartaj kroz temu kad bdues imala kad, sigurno smo negde pisale. tipa nesto mi u glavi dva dana...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
22.2.2013 22:48:17   
bojanica7
evo sad sam procitala na sajtu sto je verus stavila da treba da se potrosi u roku od 24 casa. baci oko, ima korisnih stvarcica http://www.ardo.com.hr/ardo-savjetuje/kako-koristiti-proizvode/47-odmrzavanje-i-zagrijavanje-majcinog-mlijeka

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
22.2.2013 22:56:55   
Snelle
Ja sam posle prvog porođaja sav višak mleka bacala, a imala sam ga baš dosta. Sad mi je žao što sam tako radila. Ovaj put bih, ako bude ista situacija sa mlekom, višak čuvala, ali mi nije jasno koje su vam to flašice za urin user posted image Mislite na one čaše ili je nešto drugo u pitanju?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
22.2.2013 23:13:56   
bojanica7
da, da, snelle, to su te casice za urin koje nosis kad ides na kontrolu user posted image one su sterilne, i stvarno je super merica 75 ml. i lepo na nju napises datum lakom za nokteuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
25.2.2013 9:13:13   
Zemunka85
Dada bravo Bojanice. Pirincane pahuljice. Tu npr treva vise mleka. Hvala.
Nego, u petak nisam imala struje 8h :'( . Da li to znaci da ovo sve bacam?????

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
25.2.2013 12:34:36   
MarijaBg
Imam jako puno mleka, posle svakog podoja moram da se izmlazam, ona siki jednu, ja iz druge izvucem oko 100 ml i to samo da popusti pritisak. Mogla bih po 500 ml da izvlacim cini mi se user posted image ali ne znam ima li poente da cuvam ovo prvo mleko user posted image Sad sam stalno kuci, a vec za 20-ak dana ce se mleko promeniti i vise joj nece odgovarati...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
25.2.2013 12:38:44   
bojanica7
pa jel se odmrznulo mleko? ja bih ga bacila ako se odmrznulo, a sacuvala ako je ostalo zamrznuto. mislim, nisu neke vrucine pa da potpomazu topljenju.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
25.2.2013 12:46:03   
jovicaa
sve zamrzavaj marija, ako ti ne daj boze stane mleko svaka kap tvog mleka ce joj biti dobra iz bilo kog perioda.
ja sam sav visak zamrzla, i sad mi super to dodje jednom mesecno kada odem negde duze od 2 sata.
ne smaram se sa izmuzavanjem, tj ja ni ne mogu puno da izmuzem sad, pa onda malo odmrznem i super.
ako budem imala dovoljno mleka i kada pocnem da uvodim hranu, onda planiram za pocetak da mu pravim kasice sa mojim mlekom(pahuljice) da bih ga iskoristila, posto ne moze da stoji duze od sest meseci.

i super mi je to zamrznuto doslo posle lezanja u bolnici, posto se meni jako smanjila kolicina i onda sam mu dva dana uvece odmrzavala to moje mleko i davala dok se nije povratilo mleko.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
11.3.2013 16:11:40   
mica0
ja se izmuzavam jednom dnevno i to umesto vestackog , posto sam je dohranjivala pre nocnog spavanja

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
7.4.2013 10:04:15   
Rosita
Mi smo jos mali, ja se izmuzavam cisto da olaksam sebi, ne cuvam zasad mleko, ne znam... Stavim po jednu posudicu u frizider i prospem kad prodje vreme, pa opet. Nisam nesto mirisala, danas cu, ali kad prosipam to nekako ne deluje kao kad se tek izmuze, nije kompaktno, kao da pri vrhu bude gusce, onako, drugacije nekako izgleda. Da li je to normalno da se desi sa mlekom iz frizidera? Nisam podgrevala, mozda bi bilo normalno sa podgrevanjem.

I da, ako zamrzavate, kako ide procedura, prvo frizider pa zamrzivac ili odmah zamrzivac?

I da li bas uvek steriliset_e pumpicu (mislim, gde to da radim sto puta dnevnouser posted image ). Je l ono sto izmuzem iz jednog puta moram da sacuvam tj. ispraznim, pa da sterilisem, pa ono sledece nakon par sati u drugu bocicu i sve "Jovo nanovo" ili mogu da izmuzem, pa to stoji u pumpi, pa nadodam sledece za npr. 3 sata, pa sve zajedno izrucim, ako me razumete?

I ako koristite bocice za urin je l ih bacate nakon jedne upotrebe? Kad se stave da se prokuvaju iste se deformisu. Je l nije dovoljno oprati ih u vreloj vodi pa da se opet mogu iskoristiti- verujem da nije?

Hvala!

< Poruku je uredio Rosita -- 7.4.2013 10:06:46 >

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
7.4.2013 11:22:30   
bojanica7
rosita, i ja isto samo nekad da olaksam. mozda sam se pet puta ukupno imlazala... al nemoj bre da prosipas, nikakoo! greotauser posted image
prvo: da, svima tako izgleda, imas masni deo i prozirni, to je skroz normalno od temperature i stajanja.
majcino mleko se ne prokuvava!
kad izmuzes, stavis u sterilnu bocicu *jedna upotreba) stavi i ako imas samo 15 ml... i onda stavis lepo u frizider. sledeci put kad se izmuzes opet, stavis u frizider (mozes u flasici u kojoj si izmlazala), jer je bitno da se spajaju mleka iste temperature. dakle, ne dodajes sveze izmuzeno u hladno. i onda kad se i to ohladi, spojis lepo u jednu bocicu, napises datum i bacis u zamrzivac. i posle, kad ti bude zatrebalo, stavis u frizider vece pre da se natenane odmrzne user posted image

u porodilistu kazu da treba da se sterilise jednom dnevno, a ovako samo vrucom vodom (ne deterdzentom). a ja sterilisem bas retko jer je retko i koristim.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
7.4.2013 15:35:04   
Mali_miš
Rosita, nemoj ni slučajno bacati mleko. Ako ne treba tebi tj. tvojoj bebi, ako si napravila dovoljno zaliha, možeš da doniraš mleko. =) Nije loše da imaš zalihe, ako se slučajno razboliš, pa ti temp. pređe 38, onda ne smeš da dojiš, a ako će već davati detetu nešto drugo sem dojke, bolje da to bude tvoje mleko. =)

Ja retko kada koristim pumpicu, samo kada mi bebana ne siki kako treba, pa izvučem ostatak mleka, ali i nama su u školici rekli da se steriliše jednom dnevno, a ovako tokom dana samo dobro ispereš vrućom vodom. A za skladištenje mleka koristim Aventove bočice. One se isto sterilišu tj. iskuvavaju i ne bude im ništa. =)

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
7.4.2013 15:40:36   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Rosita, nemoj ni slučajno bacati mleko. Ako ne treba tebi tj. tvojoj bebi, ako si napravila dovoljno zaliha, možeš da doniraš mleko. =) Nije loše da imaš zalihe, ako se slučajno razboliš, pa ti temp. pređe 38, onda ne smeš da dojiš, a ako će već davati detetu nešto drugo sem dojke, bolje da to bude tvoje mleko. =)



Sme da se doji kad se ima temperatura to nista ne remeti. Ja sam dojila kad mi je bila 39 sve normalno. Cak sta vise tako stvaraju dodatni imunitet,a razboleti se nece.

Rosita doniraj mleko ako ga bas toliko imas ili napravi zalihe ako slucajno trebas da budes odsutna na ceo dan ili duze.Nikad se ne znauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 10:31:45   
Mali_miš

IZVORNA PORUKA: Sanja90
Sme da se doji kad se ima temperatura to nista ne remeti. Ja sam dojila kad mi je bila 39 sve normalno. Cak sta vise tako stvaraju dodatni imunitet,a razboleti se nece.


Stvarno? Nama su u školici govorili da ne sme ukoliko imamo preko 38. A tako sam i čitala još negde po netu. Uh, dobro je da sam na vreme ovo pročitala, pa da ako se razbolim ne prekidam dojenje. =)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 10:41:35   
Sanja90
da,da,cvrsto stojim iza toga da sme,ja sam dojila sve ok,i zbog toga se pije lek za spustanje temperature koji ne smeta dojenjuuser posted image I stvar koja se moze isto cuti vezano za temperaturu i dojenje je ta da se majcino mleko prokuva kad se ima temperatura sto nikako nije tacno,majcino mleko se ne sme prokuvavati.
Da ne idemo mnogo u off da nas ne bi opominjaliuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 10:46:57   
Olga75
evo tema o dojenju sa temperaturom KLIK
molim vas da koristite pretrazivac

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 11:35:24   
Misha i Ljisha
nisam znala ovo za spajanje mleka razlicite temperature user posted image ali kako da spojim dva hladna mleka kad se na bocici nahvata masno kad se ohladi. Onda imam utisak da cu presuti samo vodicu a ne i ona masni deo i da cu tako sjediniti. I ja koristim bocice za urin i ja uzela da prokuvam bocicu u vrucoj vodi a ona se izdeformisalauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 11:41:08   
Olga75
Misha i Ljisha , dooobro promuckas da se skorup skloni sa zidova posude i spojis


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 11:42:35   
Olga75
i da ne prokuvava se majcino mleko , nikako
ono se samo odmrzne i malo podreje : u posudu sa vrucom vodo m stavis te bocice i one se podgreju
majcino mleko se ne prokuvava

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 12:11:00   
Misha i Ljisha
da da znam da se ne prokuvava. Nego sam kasnije bocicu htela da sterilisem pa sam bocicu prokuvavala. Ostavim da se odmrzne na sobnoj temperaturi i onda ga zagrejem u vrucoj vodi. Nego kazem cudno mi bilo to presipanje. Ajd muckacu al kazem taj skorup se bas zalepi za zidoveuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 16:44:03   
Rosita
Ja pochela da pohranjujem, je l te. Danas bili kod dr, 4 sata beze dojenja, jedva sam chekala da olaksham dushu, tj. grudi :). Posto mi je baterija na lapt.pred crknucem a sa fona ne mogu da pretrazujem, budite ljubazne pa mi recite, kad ohladim pa prebacim u friz, koliko tu moze da stoji? Mislim na onaj nastavak na frizideru, gore, za zamrzavanje, to nije zamrzivach? Koliko tu moze?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 16:48:11   
Sanja90
E sad ja znam da moze u frizideru do 48h a u zamrzivacu 3 meseca,e sad po novom u frizideru moze 72 sata a u zamrzivacu do 6 meseci.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 18:35:31   
bojanica7
u zamrzivacu unutar frizidera - dve nedelje

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
8.4.2013 20:03:38   
jovicaa
kad se dobro promucka skine se sva masnoca.
te bocice su za jednokratnu upotrebu. ja ih ne bih opet koristila. bacim ih kada se mleko odmrzne.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.4.2013 10:16:42   
Rosita

IZVORNA PORUKA: bojanica7

u zamrzivacu unutar frizidera - dve nedelje


bojanice, ja sam mislila na OVO, koliko u tome gore moze kod kombinovanog frizidera? Jesi i ti mislila na to?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here