|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.5.2009 14:09:20   
tea82
hvala eugenija na dobrodoslici i na savjetu..
ima jos jedna stvar,malo je to komlikovano kod mene.
Ja sam iz Samca,socijalno mi se vodi na Doboj,a sad zivim u Laktasima pa je logicno da se porodim u BL. Sjediste firme u kojoj radim je u BL a poslovnica je u Samcu u kojo sam i ja radila. Sad sam na trudnickom ali i dalje me vode na pj Samac.
S toga ne znam kome da se obratim da ne bi posle bilo da moram da platim bolnicu i porodjaj.
Ako neko zna nesto o tome neka pise..
Pozdrav!!!user posted image

(odgovor članu tea82)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.5.2009 16:07:53   
eugenija
Nazovi Fond zdravstvenog osiguranja, ispričaj svoju priču, pa vidi..

051 216 586 (ovo je broj u Banja Luci)

054 612 488 (a ovo u Šamcu)

Sve najboljeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu tea82)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 10:47:32   
eugenija
Dakle - Paprikovac...

Porođajne sale sam ukebala dve, ne znam da li ih ima još, ali ova u kojoj sam ja bila je sasvim pristojna... Okolo je sve staklo, tako da možeš da vidiš ko šećka hodnikomuser posted image .. Ima klimu, nije vruće, sve je sterilno, čisto i sasvim ok.
Što se tiče odelenja za porodilje i bebe, ja sam bila na 4. spratu, mada leže i na trećem, tako da ne znam kako je na trećem, ali na četvrtom je super.
Ima tople vode, kupatilo je skroz pristojno i čisto, toalet takođe.
U sobi sam bila sa još jednom porodiljom, znači nas dve - i nema gužve. Postoje sestre koje se isključivo brinu za porodilje i uvek su dostupne, kao i one koje se bave isključivo bebama, i kada god šta treba, te plemenite savesne žene su tu. Kada bi poželela da odmorim od bebe, bez problema bi je odneli na dva sata, ili koliko god je potrebno. Inače, bebe budu u malom kaveziću kraj majčinog kreveta, koji nije visok i sa koga se može najnormalnije ustati i sesti. Posteljinu menjaju redovno, ali i ako porodilja zahteva češće. Spavaćice daju njihove, i one su čiste, ispeglane i uredne. Postoji mali salon sa intimnijom atmosferom, kada dođe poseta, porodilja može tu da udomi svoje goste.
Hrana je meni bila onako.. Neke stvari su mi se svidele, neke nisu.. Tako da su mi moji donosili.

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 23.6.2009 10:48:27 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 10:49:25   
Anoniman
svaka ti čast Eugenija na ovom postu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 10:50:26   
Anoniman
Draga jesi ti to nama slikala guzicu druge porodilje i nebo kroz prozor?

Ja mislila ti slikala salu dok si se porađala, a ona nebo... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 10:52:56   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Draga jesi ti to nama slikala guzicu druge porodilje i nebo kroz prozor?




DAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nisu mi dali da slikam porođajnu saluuser posted image

Slikala sam šta mi je bilo u vidokrugu 3 dana goreuser posted image user posted image user posted image Šta mogu što je to guza i nebouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 10:58:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Nisu mi dali da slikam porođajnu saluuser posted image




Ma nije valjda, sram ih bilo!? user posted image

Šta si ti htela među kontrakcijama malo da slikneš?

Što nisi slikala dok su se svi razbežali (ono kada su se seje naljutile)? user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 11:22:40   
bebelica
Draga Eugenija,

da znas da si me obradovala ovim svojim opisom Paprikovca, jer ja svaki dan cekam kad cu gore. Naslusala sam se svakakvih prica, i dobrih, ali vecinom losih, na zalost. Ipak nije kako pricaju, bar po tvom iskustvu.
Meni su rekli da ne smijes primati posjete, vec samo da izadjes ispred da preuzmes ako ti neko tvoj nesto donese.

Veliki pozdrav tebi i tvom bebcu.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.6.2009 15:32:21   
NadaR
Eugi , tako sam srecna sto si imala pozitivno iskustvo. Voljela bih da je i moje malo ljepse ali sta da se radi. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bebelica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
3.7.2009 13:22:02   
zela
Cao svima,

Htjela bi da se zahvalim Eugeniji i ostalim djevojkama na svim informacijama ovde,ima ih puno ali nazalost ja ipak imam pitanja.
Nadam se da ce neko biti u stanju da mi odgovori.
Ovako,ja i moj muz nismo stanovnici Bosne,mada sam ja iz okoline BL,ali mi planiramo da dodemo pocetkom septembra tamo i da tamo zivim bar godinu dana,sto znaci ja bi se tamo porodila.
Trudna sam 5 mjeseci i termin mi je polovinom novembra. Nazalost kao i mnogi cula sam dosta jako losih prica o Paprikovcu,vjerujem da nije sve tako lose,jer nazalost prosle godine kad sam bila u posjeti BIH dozivjela sam saobracajnu nesrecu i zavrsila na Paprikovcu i gradskoj bolnici,i moram reci pozitivno sam bila iznenadena.Zahvalna sam im puno puno.
Elem,nas interesuje par stvari,kao prvo iako ja jos uvjek imam Bosanski pasos da li ja imam prava da se prijavim opet tamo (s obzirom da cemo tamo zivjeti godinu dana) i dobijem neki popust ili cu morati placati punu cijenu porodjaja i lezanja u bolnici?
Da li neko zna koliko kosta bolnica i porodjaj?
Takode da li ima neke sanse da muz moze da ide u porodajnu sa zenom? Moj muz se ne slaze sa idejom da on luta po gradu ili sta ja vec zna dok se ja poradam i neko drugi nam sjece pupcanu vrpicu.
Takode s obzirom da je on stranac i da neprica nas jezik (ne puno ) da li postoji sansa dobiti sobu na samo gdje on moze da bude sa mnom i bebom po citav dan?

Da li u BL ima Epiduralna?
Da li ima i kako se moze uclaniti u antenatalne (priporodjajni) casove ?

S obzirom da sam se tek uclanila i pronasla ovu web stranicu jos uvjek nisam imala prilike da sve procitam,zato bih bila jako zahvalna svima na bilo kakvim informacijama.

Maja



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
3.7.2009 13:26:33   
Anoniman
Prvo dobro došla.
Pretpostavljam da ako imas osiguranje nećeš plaćati porođaj.
Sljedeća stvar i ako budeš plaćala plaćaćeš drugačiju cijenu jer si državljanin Bosne i Hercegovine.

Za paprikovac ne znam to će ti morati reći neka od naših banjalučanki, ali u Sarajevu imaš u vojnoj bolnici (odnosno sada se zove drzavna) svoju sobu (apartman), dok na GAK-u imas sve osim tog apartmana gdje ležiš poslije porođaja.

a da....u drzavnoj bolnici imas i porodjaj u vodi

(odgovor članu zela)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
3.7.2009 13:29:39   
Anoniman
Apartmani u porodilištima KLIK

Kopirajte info o apartmanima i u ovu temu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
18.7.2009 23:40:59   
eugenija
IZVORNA PORUKA: zela


Elem,nas interesuje par stvari,kao prvo iako ja jos uvjek imam Bosanski pasos da li ja imam prava da se prijavim opet tamo (s obzirom da cemo tamo zivjeti godinu dana) i dobijem neki popust ili cu morati placati punu cijenu porodjaja i lezanja u bolnici?
Da li neko zna koliko kosta bolnica i porodjaj?
Takode da li ima neke sanse da muz moze da ide u porodajnu sa zenom? Moj muz se ne slaze sa idejom da on luta po gradu ili sta ja vec zna dok se ja poradam i neko drugi nam sjece pupcanu vrpicu.
Takode s obzirom da je on stranac i da neprica nas jezik (ne puno ) da li postoji sansa dobiti sobu na samo gdje on moze da bude sa mnom i bebom po citav dan?

Da li u BL ima Epiduralna?
Da li ima i kako se moze uclaniti u antenatalne (priporodjajni) casove ?



- Za prvo pitanje nazovi Fond zdravstvenog osiguranja, ispričaj svoju priču, pa vidi..

051 216 586 (ovo je broj u Banja Luci)

- Ne znam cene porođaja, ali imaš link Kliničkog centra sa brojevima telefona.


- U porođajnu salu ne može da uđe muž. Moglo je nekih 10 dana prošle godine, ali su se počeli onesvešćivati, pa su babice njima pružale pomoć više nego porodilji. user posted image

- Nema soba za stranca, ni za neznanca, ni za znanca. Tu si 3 dana ukoliko ideš na prirodni porođaj, a on za to vreme može biti u hotelu.

- Epiduralnu sama možeš kupiti ampulu i zakazati sa nekim anestaziologom da on to odradi, naravno interni dogovor, ali kao praksa na Paprikovcu - NE!

- Za zadnje pitanje, postoji Škola za trudnice u BL, vodi je fizijatar u saradnji sa ginekologom. Ja sam išla, ako ti trebaju dodatne informacije, pošalji mi pp.





_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu zela)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.9.2009 16:31:36   
eugenija
Zadnji put kada sam sve informacije koje su je zanimale predočila, Zela se ipak užasnula svega i odlučila da nikako neće roditi u Banja Luciuser posted image ...

Zela, nadam se da si pronašla odgovrajuću kliniku za sebe i svoju bebu...

Svako dobro!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 16:17:37   
Trudi
Jako sam srećna što sam pronašla ovu temu i prvo se ovdje javljam, a onda ću da istražujem. Sve priče koje sam čula o Paprikovcu su horor, kao da je nekome cilj da širi takav glas i plaši nove trudnice. Ja danas ulazim u 22. sedmicu i termin mi je 03.03.2010. (uskoro dodajem i potpis). Voljela bih saznati sve što je specifično za porođaj u Banjaluci.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 16:49:35   
sani
Draga Trudi, prvo dobrodosla na rr i nadam se da ces naci sve sto te interesuje i mnogooooooooooooo iskustvenih savjeta user posted image

ja sam u par poruka objasnila situaciju na paprikovcu,a i eugenija takode cak je sve porpratila i sa fotkama user posted image
ako te nesto konkretno interesuje samo pitaj

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 66
   [Obrisana poruka]
21.10.2009 18:07:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 19:29:30   
Trudi
Hvala, cure, baš mi je drago da je tako user posted image

Do mene su do sad dopirale samo priče kako su sestre siledžijski nastrojene, štipaju bradavice do krvi, madraci su neudobni i iz njih vire čelične žice pa ti treba i cijepljenje protiv tetanusa, svaka beba dobije žuticu, toaleti užas....

Presrećna sam što sam našla ovu temu.

Interesuje me priprema za porod, da li se obavezno radi klistir i depilacija? Ja bih se maksimalno pripremila kod kuće, ali jedna žena mi je rekla da te opet ''za svaki slučaj'' briju i to tupim, zarđalim žiletom...user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 68
   [Obrisana poruka]
21.10.2009 19:31:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
21.10.2009 19:34:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 19:37:26   
Trudi
Ma znam kako to ide, ali me interesovalo konkretno kako je na Paprikovcu. Ali vidim ovdje dosta pozitivnih komentara, pa pretpostavljam da je i to ok i ljudski.user posted image

Ima li neka iskustva sa doktoricom Draganović-Todorović?

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 71
   [Obrisana poruka]
21.10.2009 19:40:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 19:48:19   
Trudi
Fuj!user posted image

Meni trudnoću vodi dr Draganović, za sad mi se čini ok, ozbiljna je, dopada mi se što komentariše sve što vidi tokom pregleda, dozvoljava mužu da prisustvuje uzv pregledu, nema duge nokte... user posted image Ne znam kakva je na porodima.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 73
   [Obrisana poruka]
21.10.2009 19:49:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2009 21:35:22   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Trudi

Fuj!user posted image

Meni trudnoću vodi dr Draganović, za sad mi se čini ok, ozbiljna je, dopada mi se što komentariše sve što vidi tokom pregleda, dozvoljava mužu da prisustvuje uzv pregledu, nema duge nokte... user posted image Ne znam kakva je na porodima.


Dobrodosla Trudi!

Ja sam cula sve najbolje o dr Draganovic!
Ovdje mi je komsinica u Trnu!
Znam da je bukvalno spasila zivot nasoj drugoj komsinici kad joj se porodjaj zakomplikovao i bio ugrozen i njen i bebin zivot!
Zelim ti puno srece!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here