|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:08:20   
Maleno85

IZVORNA PORUKA: cicmil

ma bice sve ok nista ne brini user posted image   

user posted image



_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:08:43   
mišur
Bitno je pripremiti se na to da nećemo biti tretirane kao što bi trebale, da nam možda neće uputiti ni lijepu riječ, da ćemo biti jedne od hiljadu takvih i to je to!
Bitno je raskrstiti sama sa sobom da brzo ideš kući sa najljepšim darom na svijetu i da se sve zbog toga može izdržati.

Ja imam fino iskustvo i sa babicama na Babinjarama, neke su bile malo ljubaznije, neke neprijatne i stogo poslovne. Oba puta sam bila na četvrtom spratu. Meni su pomagale da ustanem poslije poroda, odmah mijenjale posteljinu kad bih prokrvarila, nudile uloške, paracetamol...
Što se dojenja tiče, mislim da je njihova obuka trajala 30 sekundi i to je to. Ja sam prilično nagrabusila prvi put, ragade na bradavicama tolike da je svaki put krv išla, mastitis pod temparaturom 40...Drugi put sam bila pametnija, pa sam ponijela silikonske bradavice odmah sa sobom i odmah dojila sa njima.
Uglavnom, najpametnije je što više se na sebe osloniti, dobro naoružati strpljenjem, iskustvima drugih žena, čitati, pitati sve što padne na pamet i upijati sve to.

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:10:45   
mišur

Maleno,

biće sve to ok, i uskoro ćeš uživati sa svojom curicom.
I istina je što su ti vjerovatno sve mame rekle, a to je da čim vidiš svoju bebu sve se odmah zaboraviuser posted image

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:13:55   
cicmil
IZVORNA PORUKA: mišur

Uglavnom, najpametnije je što više se na sebe osloniti, dobro naoružati strpljenjem, iskustvima drugih žena, čitati, pitati sve što padne na pamet i upijati sve to.

potpisujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:23:34   
bojana86
Zene samo opusteno,sve je to priroda uredila i sve cete po svom instinktu raditi...za par dana provedenih s bebom bicete profesionalci user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 11:39:19   
gabi3o
Drage moje evo  ja sam nova na forumu a  sto se tice trudnoce treca je po redu.Zanima me da nije neko imao iskustva sa dr.Popovicem ja licno nisam cula za njega a jedan doktor mi ga toplo preporucuje .Prve dve trudnoce vodio mi je  dr.Lucic i stvarno nisam za to da mi vodi i trecu,zato sto mi je kod drugog djeteta napravio veeeliku gresku

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 12:12:59   
bojana86
Dobro dosla .... Ja sam cula za doktora Popovica,tj. i privatno se znamo preko nekih prijatelja i bila sam kod njega par puta na pregledu i bio mi je skroz ok i prijatan,nemam nesto puno da pricam o njemu! A sto si razocarana u Dr.Lucica,trenutno moja kolegica ide kod njega po preporuci svog kolege koji radi u zdravstvu,pa je zadovoljna. al po svim pricama raznih zena,svaki doktor je imao neki propust nemozes biti pametan vise!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu gabi3o)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 12:28:38   
Maleno85
Gabi, dr Popovica sam upoznala u skolici za trudnice, drzao nam je predavanje, mi smo se svi odusevili sa njim. Veoma je pristupacan, moze se pricati sa njim, voli da se sali i sa ljudske strane je stvarno super. Nikad nisam isla kod njega na pregled, ali sam cula da je stvarno posvecen i da vodi racuna i o trudnicama i bebama, sto je ipak najbitnije. Ja sam vec imala dr na Paprikovcu, da nisam, sigurno bih isla kod njega.
Inace, meni trudnocu vodi Dr. Branka Djajic Cancarevic, i toplo je preporucujem svima.
Eto toliko, nadam se da smo ti bar malo pomogleuser posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 14:51:45   
mišur

Gabi,
i mene zanima što nisi zadovoljna sa dr Lučićem??? Mene je porodio drugi put, a znam da važi za jednog od naših boljih doktora.
Mada znam da je sve to individualno i da je svako od nas imao neko neprijatno iskustvo sa nekim doktorom, bilo da je ginekolog ili zubar ili neki drugi. Mislim da se to ne može generalizovati...
Ja sam recimo bila prezadovoljna sa dr Topić, a vidim da je dosta cura imalo nekih problema sa njom i njenim dijagnozama. Ali za Lučića još nikad nisam ništa loše čula, pa me zato zanima..


(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 209
   [Obrisana poruka]
5.5.2011 14:55:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maleno85)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 15:05:31   
bojana86
E Gagi slazem se,od mnogih sam cula da je bas uzasan doktor,al eto moja kuma vodila kod njega trudnocu i prezadovoljna i porod joj super prosao!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
5.5.2011 15:12:04   
mišur
IZVORNA PORUKA: gagi

Meni je Lazic najgori ne dao Bog da ga moji oci vise videuser posted image


Ja sam samo jednom bila kod njega, i to zato što nije bilo dr Stošić, a on je mijenjao. Bio je tako arogantan, sa onom svojom minđušicom, i nekulturan sa komentarima , npr "Baš ste uski dole" user posted image , ali najgori utisak je ostavio na  mene kad mi je rekao, onako kao da mi dobar dan kaže, da imam zavaljenu matericu i da ću teško ostati trudna.
Ja sam, naravno, ostala zabezeknuta i u šoku, a da mi ga je danas vidjeti da mu kažem da imam iza sebe dvije trudnoće, obje iz prvog puta, hvala Bogu! Toliko o njemu, i njegovoj stručnosti i odnosu prema pacijentimauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
6.5.2011 11:01:43   
gabi3o
Ma stvar je u tome da mi je dijete rodjeno sa srcanom manom koja se mogla otkriti u trudnoci i lijeciti u toku trudnoce.Doktori u Beogradu su jako iznenadjeni da tu manu Dr.Lucic nije vidio na ultrazvuku.Na kraju je opet sve ispalo dobro beba mi je izdrzala operaciju i sada je pravi momak.E zato ja ne bih kod Lucica ipak je to jedno bolno i  ruzno iskustvo!!!!!!

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
6.5.2011 11:03:18   
Olga75
Gabi3o dobrodosla user posted image
drago mi je da je sa detetom sada sve u redu , stavi tiker i pridruzi nam se i na ostalim temama user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gabi3o)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
6.5.2011 11:10:23   
bojana86
Gabi super da je tvoj djecak sada dobro i da je sve ureduuser posted image ,i ako nisi za Dr.Lucica onda slobodno otidji kod Dr.Popovica i mislim da ces biti zadovoljna.

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.8.2011 15:15:50   
Filorus
Pozdrav svim mamama na ovom forumu, nadam se da vam nece smetati da vam se pridruzi i jedan buduci otac sa nekoliko pitanja. Naime, supruga je prosle godine imala nazalost spontani pobacaj u III mesecu, u pitanju je bila blizanacka trudnoca, kiretazu je uradio dr. Grahovac sa kojim je moja supruga bila jako zadovoljna kako je postupao prema njoj kao i ostalo osoblje, da ne duzim dalje, zanima me posto planiramo prosirenje porodice uskoro i trudnocu, da li neko od vas ima iskustva sa dr. Grahovcem sto se vodjenja trudnoce tice? Unapred zahvalan.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.8.2011 14:14:09   
Blagoslovena
I ja se pridružujem pozdravima za sve mame na ovom forumu....mene zanima da li neko ima iskustva sa dr. Savić Sašom, sadašnjim načelnikom odjela ginekologije i akušerstva.....

(odgovor članu Filorus)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.9.2011 21:51:46   
mali misic
ukljucujem se malo kasno na ovu temu,ali mislim da to nije problem.Prvo da kazem da mi je jako zao kroz sta prolazis cvijetak,jer i sama sam majka jednog divnog djecaka od 3g.Trudnocu mi je vodila  dr Topic ,a na kraju sam se prebacila na Paprikovac,i uzasno sam se pokajala,jer sam skontala da su gore medjuljudski odnosi jako poremeceni.To su kolege koje bukvalno pljuju jedan na drugoga,a sve to rade hinjski,iza ledja.Ovo pricam zato sto si rekla da su ti gore rekli da se MORALO na UZV vidjeti Down sindrom i srcane mane sto nije tacno.UZV nije svemoguc nazalost,ne vidi Down-a,jer da je drugacije to se ne bi desavalo nigdje.U svjetu se ne bi radjala djeca sa tim sindromom.To sto su ti rekli da se to MORALO vidjeti,lazu.Za tako nesto je kompetentna amniocenteza,a ni ona nije 100% tacna.Jedna dr sa paprikovca je radila amniocentezu,i rezultat je dosao uredan,da bi kad je rodila,uspostavilo se da djete ima Down-a.Nista u zivotu nije 100%sigurno cvijetak,i ti si tog svjesna.Samo mi je zao sto postoje takvi ljudi koji izmisljaju bljuvotine zbog ljubomore,jer dr Topic je jedna divna osoba,i veliki strucnjak,u to ne sumnjajte.Da joj je ista bilo sumnjivo,ona bi vam to sigurno rekla,uvjerena sam.Strasno je to sto kolege koji su svjesni svega tog,izmisljaju takve nebuloze popu tog da se Down vidi putem UZV,4D tehnikom,strasno,ali -poslije bitke smo svi generali-Ovim putem sam samo htjela da kazem da ne pljujete ,pije svega jednog divnog coveka,potom i velikog strucnjaka kao sto je dr Jordanka Topic,jer za to zaista nema razloga.

(odgovor članu cvijetak)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.9.2011 22:31:46   
jelena038
Potvrdjujem da se "gore" svi mrze i rade jedni drugima iza ledja, neretko na stetu pacijenata.

Medjutim, ono sto moram da kazem da sam imala prilike da lezim u nekadasnjoj bolnici u Pristini, i za razliku od onih uslova, Paprikovac je klinika Svarcvald. Jedino sto se stvarno vise toliko brukaju s tom korupcijom da to prevazilazi svaku sankciju.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mali misic)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.9.2011 22:11:17   
mali misic
To je nazalost surova realnost,da gore kolege rade takve stvari.Zalosno je to sto pacijenti prolaze kroz takve stvari.Opet cu da ponovim da sam ja sa dr Topic Jordankom prezadovoljna,kao i sve moje drugarice,jer ima zena pristup.Pre svega je covjek,pa onda dr.Mojoj kumi je postavila pravu dijagnozu,posle svih koji su to pokusavali,pa su je setali od jednog do drugog,da bi na kraju zavrsila u BG kod dr koji ju je pitao sta trazi kod njega,kad u BL ima dr Jordanku koja je bila kod njega na specijalizaciji,i koja joj moze pomoci isto kao i on,jer je potvrdio njenu dijagnozu.
Moja drugarica radi na paprikovcu,i sa sigurnoscu vam mogu potvrditi da je od 10 trudnica,DR Jordankinih 7,i to normalnih trudnica.Kad se narucujem,nema mesta u narednih 7 dana,sto isto tako dokazuje njene kvalitete

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
4.9.2011 22:34:20   
cool
ne znam otkuda tako negativni komentari na racun dr.lazica??? to sto nosi nakit ne znaci da je lud, glup i sl., a sto je arogantan...hm...pa ima i zasto! "procesjajte" malo po ga klinici u bih, a da ne pominjem rs, pa ako nadjete strucniju osobu ili bar dr sa manje pogreski u radu, ja cu vam se pokloniti. dr.lazic je stara skola dr.vuckovca, a svi znamo da za njim placu nase majke i bake, te to sto ima stav kakav ima, je apsolutno ispravan. on, za razliku od mnogih njegovih kolega, ima znanje i iskustvo i stoji iza svojih dg i svega sto je rekao. da, prima pacijente i u privatnoj, kao i u drzavnoj klinici, ali niko ne kaze da je jaaaako tesko doci na listu njegovih pacijenata i to upravo u deamedici!!! zapitajte se zastouser posted image zapitajte se i zasto neko, ko moze da se lijeci u bilo kom dijelu svijeta, izabere bas dr.lazicauser posted image
samo cu vam toplo preporuciti da kada pomislite izreci ime ovog dr, ustanete i stanete mirno prije toga, jer njegov rad to zasluzujeuser posted image , a dr.lazicu ovim putem porucujem da samo nastavi tako i da ga zli ljudi nikada ne dotaknu, iako sam sigurna da se on toga i ne bojiuser posted image
pozdrav svim trudnicama, majkama i djevojkama i da znaju dok ovakvih dr ima, nemaju zasto da se brinuuser posted image


(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.9.2011 14:08:08   
Agripina
Prvo da vas sve pozdravim, pošto sam nova ovdje i da postavim par pitanja. Ovo mi je prva trudnoća i nisam iz BL, ali pošto mm jeste, trebala bih uskoro da pređem u BL i, naravno, da promijenim i doktora i sve ostalo. Naslušala sam se svega po pitanju porodilišta na Paprikovcu, kao i onog u Doboju (trenutno pripadam dobojskoj regiji), prave horor priče. Trudim se da što manje mislim o svemu tome, znam da moram da se porodim, do sad je, hvala Bogu sve bio OK, valjda će i taj čin da prođe kako treba. Samo me zanima iskustvo nekoga ko se u skorije vrijeme porađao na Paprikovcu i da li ima potrebe da idem nekom doktoru privatno sada, kada sam već u poodmakloj trudnoći, tačnije u sedmom sam mjesecu? Tu sam malo u dilemi. Drugarica koja je radila na Paprikovcu mi je rekla da ne idem nikome i ne bacam pare, jer nisam imala nikakvih problema, moj ginekolog mi je takođe rekao da mi je svejedno, jer su ionako male šanse da se potrefi da mi na porođaju bude taj doktor, ali eto, valjda mi je potrebno da mi to još neko kaže, jer stvarno ne znam šta da očekujem. Ne mogu da vjerujem da je toliko loše koliko sam od pojedinih čula.

(odgovor članu cool)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.9.2011 8:54:49   
mali misic
Nemas cega da se plasis,vjeruj mi.Da mora boliti,toga si svjesna,ali znas zasto boli,i kad vidis svoje dijete,sve te prodje i vidis da je vrijedilo trpiti malouser posted image   Nije grozno kao što neki pričaju,ali nije ni sjajno baš.Najvažnije je da ne histerišeš,jer od takve porodilje svi bježe.Ti znaš zašto si došla gore,samo ih slušaj,sarađuj s njima i sve će biti ok.Nemoj se obazirati na neke komentare gore,jer svako ima pravo na loš dan,a ti ćeš možda naići na tako nekog,zato napravi propuh kroz glavu na takve stvari user posted image Razmišljaj u pozitivnom smislu i sve će biti dobro. Sretno user posted image

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
15.9.2011 9:24:32   
Agripina
Hvala! :)

(odgovor članu mali misic)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
20.9.2011 8:22:57   
strijelac79

IZVORNA PORUKA: mali misic

Nemas cega da se plasis,vjeruj mi.Da mora boliti,toga si svjesna,ali znas zasto boli,i kad vidis svoje dijete,sve te prodje i vidis da je vrijedilo trpiti malouser posted image   Nije grozno kao što neki pričaju,ali nije ni sjajno baš.Najvažnije je da ne histerišeš,jer od takve porodilje svi bježe.Ti znaš zašto si došla gore,samo ih slušaj,sarađuj s njima i sve će biti ok.Nemoj se obazirati na neke komentare gore,jer svako ima pravo na loš dan,a ti ćeš možda naići na tako nekog,zato napravi propuh kroz glavu na takve stvari user posted image Razmišljaj u pozitivnom smislu i sve će biti dobro. Sretno user posted image

Slažem se potpuno! U suštini,ljudima je teško udovoljiti! Ja sam ušla u deveti mjecec i uskoro ću gore user posted image ,a već imam i iskustvo sa prvim djetetom.Tad nisam imala vezu,a neću ni sad.Ma,neko će me poroditi! A,puno zavisi i od nas.Moramo slušati,saradjivati i sve će brže i lakše proći.Znam da nije sjajno,ali ima i svakakvih pacijenata.Upoznala sam jednu babicu koja kaže da žene često same sebi otežavaju.Često same smanje drip ili čak isključe,pa neće da se okrenu na odgovarajuću stranu....Neke budu i depresivne iz primitivnih razloga,zbog pola i sl. Ima svega!I treba se psihički pripremiti na bol,shvatiti da to tako mora i da nije neizdrživo i da će proći.

(odgovor članu mali misic)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here