|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.3.2010 21:31:43   
pepino
Za tu Cenic nikada nisam cula,a Dr. Topic radi privatno,dr. Lazic na Paprikovcu,ne znam smiju li slucajno raditi malo ujedno i privatno,mislim da im je zabranjeno...
A ne znam ti u detalje objasniti za mm sestru,uglavnom ona je imala puno vode u sebi,oticala je,puno je dobijala kila,ona joj je rekla tih zadnjih dana da miruje i jos nesto...
Stvari su se zakomplikovale,skocio joj je pritisak,sreca pa je na vrijeme dosla u bolnicu,carskim rezom je porodjena,i ona i beba su bile u opasnosti,ali hvala Bogu sve se dobro zavrsilo...Gore su doktori rekli da je njena doktorica za to kriva,da ona nije smjela mirovati itd....Uglavnom okrivili su doticnu doktoricu...
Nema na cemu...user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.3.2010 21:36:28   
NadaR
Dr. Ivic je dva puta porodio moju kumu, ona se kune u njega... kaze da je super!
Meni je trudnocu vodila dr Radetic,sjajna zena! Prezadovoljna sam!
Sretnouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 9:31:18   
anajid
dijana1,dr.Lazic radi privatno u Deamedica,a dr.Topic u Medicos,bar koliko ja znam!A sto se tice privatne i drzavne prakse,naravno da je to njima zabranjeno ali oni to i dalje rade!Jednom guzom na dve stolice!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 13:19:37   
dijana1*
Hvala vam puno user posted image user posted image user posted image bila sam danas na Paprikovcu da se malo raspitam, gore je katastrofa na prijemnom za trudnice neka zena mi je pocela citati nalaze i komentarisati DA LI JE VAMA SVE U REDU SA BEBOM. Reko jeste zbog cega pitate, PA NE ZNAM JA OVO CITAM I NISTA NE KONTAM, NEKE IZRAZE CUJEM PRVI PUT. . . .Bilo je jos glupih komentara a samo sam im pokazala nalaz iz Beograda. Tako da cu najverovatnije ici privatno, pogledacu za ove dr. sto ste mi napisali lakse mi je ici privatno kod njih nego gore slusati glupe komentare. U sve tri zgrade sam usla koliko su me izvozali idi kod ovoga pa kod onoga, samo komlikuju. I vidjecu za dr. Ristica i njega mi preporucuju. Kazu da je stariji iskusan dr. i da je bio nacelnik ginekologije na Paprikovcu. Jao kada ne znas nikoga sve ti je komplikovano user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 154
   [Obrisana poruka]
22.3.2010 13:23:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 13:31:50   
pepino
Vidis Gagi ti si zadovoljna sa njim,a meni su se vise njih zalile na tog Deuru,ako je to taj isti,da nema jos koji!?Sve je individualno,i zavisi ko sta ocekuje od doktora,svi oni grijese da se razumijemo i ja jos nisam naletila na nekog kojim sam zadovoljna 100%!
Jeste Dijana nezgodno,ima svakakvih sestara,doktora,ali kroz to prodjemo svi prije ili kasnije...
A cudni su im tvoji nalazi jer se kod nas to radi i vodi drugacije skroz nego u Srbiji,pa se malo prave ludi,al pusti to,nebitno je...
Odaberi nekog od navedenih doktora,pa vidi hoces li biti zadovoljna...user posted image


(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 156
   [Obrisana poruka]
22.3.2010 13:33:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 13:41:06   
dijana1*
Moja doktorica iz Beograda je savrsena bar za mene, zena svakih mjesec dana ide i putuje obrazuje se obilazi sve seminare i ona i muz zajedno. A prica narodnim jezikom sto je jos bitnije nista ne komplikuje. Po njoj trudnoca je nesto prirodno i ona je protiv tableta tipa hormona za ocuvanje trudnoce sto se sada masovno daje trudnicama u Srbiji, folna kiselina i druge tablete. Samo zdrava ishrana. Pogledacu kod ovih doktora pa ko mi bude najprirodniji da mogu s njim normalno da razgovaram kod njega cu i ici. nemam bas puno izbora. Samo je vise problem u mojoj glavi sada sto mi se ova svidjela a moram da je mjenjam. . . 

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 16:17:04   
dijana1*
Sada sam zvala Medicos da pitam za dr. Jadranku Topic (nadam se da je to ta da sam vas dobro razumela) i idem ujutro kod nje da mi pregleda nalaze pa da me naruci za pregleg sledece nedelje.
Jos jednom hvala puno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 19:40:58   
pepino
Zaboravila sam ti reci da sam ja bila kod Dr. Ristica,skoro,prvi put,samo sam otisla na ultrazvuk,i meni ga apsolutno svi hvale,ali na mene nije ostavio neki utisak,nije progovorio 3 recenice,ali rekao je da je sve uredu,to je najbitnije,valjda nije pogrijesio nista...
Nisam znala da ta doktorica radi i dalje tu u Medico*s,meni su rekli da se odvojila negdje drugo...user posted image
Ali dobro,bitno je da si se narucila...
Nema na cemu,sretno ti!user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 19:40:59   
anajid
Da dijana1 to je ta doktorica i zove se Jordanka a ne Jadranka!Poljubac i srecno,sigurna sam da ces sa njom biti prezadovoljna,zena je super!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.3.2010 21:28:56   
blue81
Meni su cure ovde dosta pomogle pa da pokusam i ja nekome pomoci user posted image
Sto se tice dr Topic ona je super, ja sam bila skoro kod nje i prva me poslala na bilo kakve pretrage, a prije toga sam isla kod dr Curic i nista mi nije rijesila, a mnogi je hvale.
Ako neko bira izmedju dr Topic i dr Curic moj savjet mu je dr Topic
Meni je djevojka sa ringeraje (nasa sugradjanka) isto preporucila dr Topic
(nadam se da sam bar malo pomogla user posted image )

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.4.2010 12:24:07   
slacka83
drage moje.... ja se sad prikljucih.... kao novopecena trudnjaca :)
mene u svemu buni saaaaaamo ovo njihovo i moje ''vodjenje'' trudnoće tj.po ''njihovom'' sam u 13 nedelji trudnoće, po mom u 10. koliko traju te njihove nedelje??? user posted image
elem, bitno da sve ostalo ide suuuuuuper... tj, nema mucnina, bolova i sl... a mene malo brine sto sam u cijelu priču uletila sa malo previse kg... pa sta mi bog da do kraja trudnoće user posted image
u svakom slučaju... dr Jordanka Topić, ima svoju ordinaciju DIVA na Mejdanu (u Obilićevu user posted image )
a mislim da je doktorica Cenić za koju je dijana1 pitala u stvari dr Cerić, za koju sam čula samo riječi hvale....
Trudi je čini mi se spominjala dr Draganović (koja je mene sačekala na prvom UZ na kliničkom centru) poslije čijeg pregleda nisam mogla da hodam 3 dana... i čija neljubaznost je neopisiva (da li je njoj bio loš dan nemam pojma... ali ne bih joj opet u ruke)
drugi pregled mi je radila dr Antonić... i predivna je žena... e sad kakav je stručnjak to ne znam...
e to malo mojih iskustava iz kratkog trudničkog staža user posted image
pozdravljam vas.. i ljubim male bebice :)

(odgovor članu blue81)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.4.2010 15:52:53   
NadaR
Dobrodosla Slacka user posted image
Bas se radujem ,jos jedna nasa Banjalucanka!user posted image

Ukljuci se i na druge teme i sa drugaricama trudnicama podijeli svoja trudnicka iskustva!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu slacka83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
4.5.2010 14:30:14   
Trudi
Slacka, baš mi je žao što si imala takvo iskustvo sa dr Draganović. Meni je od starta bila divna i bila je sa mnom i na porođaju i stvarno mi je mnogo pomogla, osjećala sam se sigurnije kad je ona tu. Ona nije baš ''cile-mile'' tip, ozbiljna je, detaljna, pomalo paranoična, ali meni je to odgovaralno više nego otaljavanje drugih doktora.
Što se računanja trudnoće tiče, ne računa se od dana začeća već od posljednje menstruacije, tačnije od prvog dana posljednje menstruacije.

Čestitam ti na user posted image i želim laganih, školskih devet mjeseci user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
8.5.2010 22:44:44   
dijana1*
Trudi, Anajid koliko sam shavtila vi ste najsvezije sto se tice informacija vezano za bolnicu pa bih vas zamolila da vi napisete svoje iskustvo ako vam nije tesko ili bar da li se nesto promenilo od prosle godine? Blizi se i moj odlazak u njihove ruke pa da znam sta me cekauser posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.5.2010 13:21:26   
Trudi
Da se preživjeti :)
Sestra koja me je primila i pripremila za porođaj (klistir, garderoba i papirologija) je bila jako ljubazna. Poštovala je moju privatnost kad sam htjela ostati sama, zezala se sa mojim mužem, bila strpljiva dok smo se nas dvoje izgrlili i izljubili user posted image Odvela me u rađaonu i tamo su me primile dvije babice, jedna mlada, slatka i jedna starija, zove se Nada. Nada je ozbiljnija, a ova mlađa baš nježna, odmah mi se svidjela. Uradili su mi ctg, moja dr me pregledala i onda su me obilazile redovno. Bitno je samo slušati šta ti kažu, sarađivati maksimalno, smoći snage i malo se našaliti, otkravit atmosferu. Sam porođaj se mrvicu zakomplikovao jer je beba imala pupčanik oko vrata, pa sam rađala sa boka, a babice i doktorica su me podsjećale na navijače na nekoj utakmici sa:''Hajde, hajde, to, tooo, bravo, to, bravoooo!!!!!'' user posted image
Kad se beba rodila polazali su mi ga, ja sam ga malo pomazila, a onda je otišao na sređivanje. Mene su šili, umotali u ćebe i izveli u jedan međuprostor, kao hodnik, da tu malo ležim da mogu pratiti krvarenje i kakva sam. Doveli su i bebu. Međutim, pošto je mojih gomila došla babica Nada je odgurala do vrata i mene na krevetu i bebu u onom toplom staklenom krevetiću da nas vide. Tu smo se par minuta grlili, plakali, smijali se, fotografisali...
Onda je sestra sa odjela došla po mene i odvezla me na 4. sprat u sobu. Soba je bila uredna, čista, blizu toaleta. Velika mana je visok krevet, umirala sam penjući se i silazeći sa njega. Poderala sam koljena i laktove za ta tri dana. Nisu svi kreveti takvi, ali eto, mene zapalo. Toalet je ujutro čist, ali kako dan odmiče prlja se, ali da sam nosila domestos maramice i čistila. Za tuširanje je isto ok. Sestre su bile dobre, ali i ja prema njima user posted image
Jutarnja vizita je smijurija, sa razdaljine od tri metra dr baci pogled. Beba dosta vremena provodi sa majkom, ali i odnosili su ga da se malo odmorim. Oko dojenja nisu baš od neke pomoći bili, tu sam baš vukla za rukav. Hrana je kao za sve druge bolesnike, nije prilagođena porodiljama, pa dobiješ i kuvani kupus za ručak ili argetu za doručak. Meni su moji donosili šta sam htjela jesti.
Eto, ako te još nešto konkretno zanima samo pitaj. user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
11.5.2010 13:23:58   
pepino
Trudi cestitam na bebanu!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
12.5.2010 17:57:29   
dijana1*
Hvala Trudi svaka informacija je pomoc user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.5.2010 11:05:18   
anajid
dijana1 slobodno imenjakinjo sve pitaj,ne znam sta te interesuje!Imas moju porodjajnu pricu,pa procitaj,a ostalo/ ja sam cesto tu!Ja sam bila na 3 spratu,nisam nikom nista kupovala niti poklanjala,sasvim dobro sam prosla,zadovoljna sam!Sta sam sve cula,kako sam se nadala dobro sam se udala!Kissssuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.5.2010 12:23:55   
dijana1*
user posted image user posted image user posted image imenjakinjo
cestitam za user posted image
Procitala sam tvoju pricu, ih kod tebe izgleda da je to bas bilo lako user posted image sem onih 7 dana user posted image
Kakav je taj 3 sprat i sto se razlikuje od 4, je'l na 4 nema mesta pa onda dole user posted image ili je nesto drugo u pitanju?
I ja sam svasta cula ali bas svasta user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.5.2010 17:14:45   
anajid
Pa stvarno ne znam kako to sa spratovima ide,valjda gde te zapadne!

Ma ne slusaj nikoga,svaka prica je individualna,i nije sve tako crnooooooooo!user posted image user posted image user posted image

Izvini nije tema ali jesi ti u BG ili BL,mislim sto ti bise BG?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.5.2010 17:35:48   
dijana1*
Iz BL sam ali sam se udala u BG, ali vec tri ipo godine zivim svugde po malo i kada sam se prijavljivala na rr bila sam u BG i trebalo je da tamo ostanem i da se porodim i da zivim. I taman sam mislila to je to, nema vise pakovanja zivim na jednom mestu. Medjutim u decembru smo dosli malo kod mojih posto posle nisam planirala da dolazim zbog trudnoce, mm i meni padne na pamet neki biznis koji nam je lakse ostvariti ovde i ostali smo u BL. Tako da sam ovde morala iz pocetka da trazim i dr i da se opet raspitujem o bolnici, znam da je ovde samo Paprikovac ali nisam znala kakvi su uslovi. 

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
13.5.2010 17:36:30   
dijana1*
Mozda je bolje da napisem BL/BG user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
7.6.2010 14:34:53   
strelitzia
tek sad sam našla ovu temu user posted image
pročitala sam sve što ste napisale i dalje ne znam za kojeg dr da se odlučim. danas ću zvati paprikovac da vidim ko radi sutra jer sutra mislim na pregled i namjeravam do kraja ići...
imam iskustva sa dr. lazićem i dr. topić. Lazić nije ostavio na mene ok utisak jer je bio otresit, ne sačeka ni da kažem rečenicu tako da sam ja kad sam ušla kod njega zaboravila što sam došla!
dr topić ok, ljubazna. ona mi je vodila trudnoću do sada.
moje pitanje je vezano za dr Savić, kakav je on?
sledeće, niko nije napisao ništa o carskom rezu na paprikovcu. jel zna neko nešto? jel ima spinal?
ne znam kako sam napisala ovo jer žurim.
u svakom slučaju napišite sve što znate a i ja ću napisati svoje sutrašnje iskustvo user posted image


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here