|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2010 14:28:27   
cvijetak
Ni slucajno kod dr. Topic...Danas sam napokon skupila hrabrosti da nekdje kucnem kakav pakao sam prosla i prolazim zbog nje...Samo cu copy\paste sa drugog foruma, da ne kuckam ponovo...pa ko voli, nek izvoli, ja vise nikad!!!
Evo zasto...
Zato sto sam ja cijeli zivot isla kod nje, klela se u tu zenu...
Onda mi je ona vodila trudnocu, devet mjeseci me derala svaki mjesec za ultrazvuk, dabl, tripl testove, kojekakve silne analize krvi i svega ostalog, i cijelu trudnocu sve navodno u redu...Kad sam se porodila, rekli su mi da mi dijete ima ogromnu srcanu manu koja se morala vidjeti na ultrazvuku, i pitali me kako to da mi nisu savjetovali da prekinem trudnocu, jer su to toliko ozbiljne stvari da dijete tesko da ce moci dugo da pozivi i bolje je u takvim slucajevima da se uradi kiretaza.Ja sam se izgubila, jer mi zena ni u jednom trenutku nije pomenula da nesto nije kako treba, a srce bi se trebalo valjda detaljno kontrolisati.Zamislite samo moj sok kad sam koji dan nakon poroda to cula!!!I osim toga dijete ima Down sindrom, i to se takodje moze u dosta slucajeva vidjeti na ultrazvuku, ona je meni radila 4D, na kome se vec u trecem mjesecu taj problem moze dijagnostifikovati mjerenjem nuhalnog nabora, kao i kracim dugim kostima i nepostojanjem nosne kosti. Tako da sam ja ostala u soku kad sam cula sve dijagnoze, jos mi dr. ponavlja kako se to MORALO vidjeti na ultrazvuku i ne moze da vjeruje da mi niko nista nije rekao.Ponavljam, svaki mjesec sam radila UZV.Drugo, moja majka je nazvala da joj javi da ima nekih problema (posto sam godinama isla kod nje, zena im moj br. memorisan, hiljadu puta smo se cule), i da nakon svega ne bude u stanju kao covjek ni da nazove, da pita kako sam...nista.
Ja znam da vise nista ne mogu da promjenim, moje dijete je bolesno, i pitanje koliko ce daleko dogurati sa svim problemima koje ima, ali ne zelim da se ikad ikaome vise desi nesto slicno zbog necije nebrige i nesposobnosti da svoj posao obavlja kako treba, znam kroz kakav pakao sam prosla i jos prolazim, i zato preporucujem svima da se klone doticne dr.
Jos sam kasnije malo ceprkala, i jedna sestra na paprikovcu, koja je komsinica moje kolegice s posla kaze da je od 10 beba koje imaju neke probleme, najmanje 7-8 majki bilo njeni pacijenti, kosa mi se dize na glavi kad procitam rijeci hvale koje ljudi pisu, i samo pomislim kako je sve moglo da bude drugacije, da sam mogla normalno da zivim i uzivam u majcinstvu, a sada imam samo svakodnevnu strepnju kako ce dan da zavrsi...
Problem je sto vecina ljudi kojima se ovako nesto desi potone u svoj bol i nema uopste snage ni volje da bilo sta napise...I ja dugo svrljam po forumima, tek sam se sada odlucila i skupila snage da nesto kazem...te stvari kad se dese toliko bole, da covjek prosto ne razmislja da svoje iskustvo podijeli sa nekim...
Eto, svako ima pravo na izbor, ja samo pisem svoje iskustvo...
user posted image

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2010 16:58:27   
anajid
Cvijetak,jako mi je zaouser posted image user posted image user posted image ,tvoja je prica zaista potresna,a razlozi vise nego dovoljni sto osudjujes ovu dr.Topic!Ja sam kod nje bila svega jednom,radila sam biopsiju grlica.Bila je OK,ljubazna,ali ovo sto si napisala,nemam reci,uzas!

Meni je trudnocu vodila dr.Snjezana Radetic i zadovoljna sam sa njom,iako mi je pre trudnoce radjena konizacija,sve je proslo uz nadzor dr. Snjezane u najboljem redu!Drago mi je da si podelila sa nama svoju pricu,neka ljudi znaju o kakvoj je dr rec!

user posted image

(odgovor članu cvijetak)
Direktna veza do poruke: 177
   [Obrisana poruka]
21.10.2010 17:04:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.10.2010 20:34:11   
dijana1*
Cvijetak jako mi je zao zbog tebe i zbog bebe user posted image user posted image user posted image
Zbog doticne doktorice i ja sada prezivljavam pakao, svaki dan kod jednog pa kod drugog doktora i sada moram da razmisljam hoce li sve biti uredu ili ne.
Moja je beba rodjena ranije u 33 nedelji a ja sam se doktorici mesec dana zalila na bolove i tvrd stomak, da je ranije reagovala moglo se spreciti da se ranije porodim. Kada mi je pukao vodenjak samo je slegnula ramenima.
Posle sam saznala za jos par slucajeva koje je ona vodila gde su bebe i majke na porodu bile u kriticnom stanju zbog nje.
Morali su se raditi CR a nije na vreme odradjeno zbog nje pa su se mucile prirodno user posted image
meni je samo zao sto prvo ja nisam reagovala i tuzila tu doktoricu da se vidi ko je i sta je i da joj se zatvori ordinacija. Takvi doktori nam ne trebaju.
Ko zna koliko ces jos zena unistiti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2010 8:54:43   
cvijetak
Ma, problem je sto se vecina ljudi zaceprka u kucu sa svojim traumama i strahovima, i malo ko ima snage i zivaca da se bakce i vuce sa tuzbama...A trebalo bi...samo ja nemam pojma kako bih tu zenu uopste pogledala a da je ne udavimuser posted image Nekako mi je najveci problem sto ja sad imam strah od svega...i od ginekologa, i bilo kog doktora, jer mi ih je preko glave...i od naredne trudnoce, jer mi je ovo prvo dijete, pa iskreno nemam pojma da li cu ikad skupiti hrabrosti da se odlucim na drugo...I sam taj strah od svega sto sutra nosi...Kunes se u nekoga, godinama gaposjecujes, razvijes taj neki savrsen odnos ljekara i pacijenta...jednostavno, vjerujes u strucnost te osobe, i na kraju nemas pojma vise ko je tu lud...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2010 9:00:08   
NadaR
  Uh , sad sve iscitahuser posted image
Jako mi je zao zbog svega sto vam se desilo zbog greske doticne dr!user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu cvijetak)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.10.2010 12:18:21   
allo
Pozdrav cure!

Moze li mi neka reci br. telefona na koji se mogu dobiti informacije kad koji doktor radi na Paprikovcu?
Konkretno dr. Draganovic-Todorovic>

Hvalauser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.10.2010 15:34:50   
anajid
allo,ja sam zvala na ovaj br.051 342 218.nadam se da nisam kano odgovorila,ali tek sam sad videla poruku!Pozdrav!

(odgovor članu allo)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.12.2010 12:55:39   
Maleno85
Zdravo drage moje user posted image


Evo da vam se i ja pridruzim, nadam se da je ova tema jos aktivna.

Malo sam se sokirala nakon onog posta o Dr Jordanki Topic, jer je ona i moja dr i ja sam prezadovoljna sa njom. Jako mi je zao zbog svega sto je nas cvjetak prozivjela zbog nje.

Ja jos sledeci mjesec idem kod nje, tacnije 05.01. i onda se prebacujem na paprikovac. Sada sam u petom mjesecu, termin mi je 12.05.2011.
Malo me strah paprikovca, ali valjda cu imati pozitivno iskustvo, koga bi mi vi preporucile. Kod Dr. Draganovic sam isla dok je radila privatno, njenu strucnost necu da komentarisem jer nisam kompententna za to, ali za njenu dskost mogu da kazem da je na zabrinjavajucem nivou, mada su moje kolegice sa posla zadovoljne sa njiom. I moja mama je nekada isla kod nje i bila je zadovoljna, da li sam ja potrefila na njene "zute minute" svaki put kada bih otisla ili mi jednostavno ne pase(ili ja njoj) ne znam.

Hvala vam na svakom odgovoru i sada cemo se cesto druziti, ja sam jako dugo clan ringeraje, ali nisam vam pisala. Zalutala sam na forum ringeraja.ba, djevojke su stvarno super, ali s njima ne mogu da komentarisem ni doktore ni bilo sta vezano za B. Luku.

Ljubim vas i pozdravljam i nadam se lijepom druzenju.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.12.2010 13:05:25   
NadaR
Dobro nam dosla Maleno !user posted image

Prijavi se i na spisak RR trudnica!

Nadam se da cemo se cesce druziti user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.12.2010 13:25:15   
Maleno85
Vec jesam, odmah poslije slanja poruke na ovaj forum.

Naravno da cemo se cesto druziti, ja sam inace na bolovanju, nosim nisko, pa moram da se izlezavamuser posted image , pa dosta vremena provedem za laptopom u lezecem polozaju, naravno.

Hvala na dobrodoslici, osjecam se dobrodoslomuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.1.2011 11:14:51   
Maleno85
Jel moguce da na ovoj temi nema vise nikoga?user posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.1.2011 11:16:56   
anajid
Maleno izglzda da nema Banjaluckih trudnica,ali tu smo mi koje smo sve to prosle,pa pitaj sto god te zanima!!user posted image

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.1.2011 11:25:49   
Maleno85
Anajid, hvala ti puno!

Ja se spremam da za 10-tak dana idem na Paprikovac na kontrolu, prvi put idem gore, pa me zanima, kako to gore sve izgleda. Ganjala sam neku vezu, tako da ce me ta teta gore primiti i odvesti kod dr, ona ce mi i naci odgovarajucu dr, ali posto jos uvijek ne znam koja je to dr, voljela bih cuti kako je gore sada.
Zanima me, da li je istina da okrecu glavu od trudnica koje su trudnocu vodile privatno, da nece da im se posvete?

Cula sam stvarno svasta ruzno o Paprikovcu i zaposlenim gore, ali ja zelim da vjerujem da je to sve "izvikano" i da zavisi od ocekivanja svake od nas. Ja ne ocekujem nista posebno, samo da me ne tuku i da se pobrinu za bebu, da ucinu sve da bezbjedno dodje na ovaj svijet.user posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.1.2011 13:27:09   
bojana86
Mojoe cure.....

Strasno je ovo sto cujem za dr.Topic,a majci je vjerovatno najstrasnije..... neko je spomenuo i dr. Radetic,ja nisam s njom zadovoljna,vodila mi je trudnocu i kao sve je ok iz mjeseca u mjesec,do 32 nedelje kada mi je pocela voda da curi. odem kod nje 23.10. i prime me preko reda,ma nije to nista sve uredu,malo da mirujem - a ja sa posla dosla,odem kuci sretna i 24.10. ujutro se porodim. sve su mi babe govorile da nisko nosim,a ona ni rijec d ami kaze,ni da odem na bolovanje ni nista - strasnouser posted image .... srecom sve je bilo dobro na porodu,zavrsilo se bas brzo i u neznanju i porodila me dr.Draganovic koja je po meni bila super,i beba je bila bas velika za nedonosce 2640g i 48cm i sve je bilo super,Bogu hvala.
Maleno85 za paprikovac sam ti vec pisala,ako imas koga ok,al najvaznije je da sve krene ok i onda nije ni bitno ko je tu,babice sve odrade oni samo nadgledaju!!!!

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
21.1.2011 13:49:27   
Maleno85
Hvala ti bojance, idem za 10-tak dana gore pa cu vam javiti kako mi je bilo.
Ja sam jos u soku zbog dr Topic, ona je moja dr vec godinama, nadam se da vise nikad niko nece imati takvo iskustvo.






_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 12:56:22   
mišur
Ćao cure!
Nova sam na ovom forumu, kao što vidite user posted image
Iz Banja Luke sam i mama sam jednog dječaka od 3g. i djevojčice koja će za par dana napuniti 1 g.

Oba puta sam se porađala na Paprikovcu i nemam neka posebno negativna iskustva. Izdržala sam ta tri dana koliko sam moralauser posted image
daleko od toga da je sve bilo idealno, ali brzo prođe...
Jako mi je žao cura koje su imale negativna iskustva sa svojim dr, koja su rezultirala problemima sa bebanama. Ne mogu ni zamisliti kako vam je niti šta bih ja uradila da sam u vašoj koži....

Meni je prvu trudnoću vodila dr Draganović, i mada je u odnosu sa pacijentima veeeeelika nula, u doktorskim krugovima kao i na Paprikovcu važi za velikog stručnjaka, pa sam zato i išla kod nje.
Drugu trudnoću mi je privatno vodila dr Topić i ja sam hvala Bogu imala samo pozitivna iskustva sa njom. Mada sam poslije i ja čula svakakvih priča, uglavnom negativnih.

Eto, za prvi put ovako kratko user posted image
Nadam se da ćemo se lijepo družiti, a posebno sa mojom banjalučkom rajom user posted image

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 13:34:23   
Maleno85
Zdravo misur, dobro nam dosla user posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu mišur)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 13:45:04   
bojana86
Dobro dosla Misur user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 14:08:26   
cicmil
pozdrav svima user posted image tek sad sam vidjela ovu temu. Prije cetiri mjeseca sam se porodila na Paprikovcu. Zbog opasnosti od prijevremenog poroda mjesec dana sam lezala na odjelu patoloske trudnoce. Za ekipu koja radi tamo imam samo rijeci  hvale kako za sestre tako i za ljekare. Meni je lose bilo na cetvrtom spratu nakon poroda jer osoblje je neljubazno. Inace trudnocu mi je vodila doktorica Ceric, ona me je i porodila divna zena i odlican ljekar.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 14:26:46   
Maleno85
Cicimil, i ja sam sad u martu iz istih razloga lezala na patologiji i imam predivno iskustvo sa doktorima i cijelim osobljem. Stvarno su svi bili super. A kad se porodim, pisacu iskustvo sa treceg ili cetvrtog sprata user posted image

Pozdravljam vas

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 14:42:44   
cicmil
hej maleno, znas kako  meni je to bila prva trudnoca nista ne znas i ocekivala sam od sestara malo vise paznje posebno od pedijatriskih sestara koje su zaduzene za dojenje. Ja recimo nisam znala pravilno staviti bebu da sisa zaradila sam i upalu samo zato sto ni jedna nece da ti posveti pet minuta paznje i pokaze ti. Mada ima zaista i divnih sestara ali meni je njih par ostalo bas u ruznom sjecanju

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 14:57:51   
Maleno85
I meni je prca trudnoca i znam da je mnogima gori taj dio oko dojenja nego sam porod. Ja sam isla u skolicu za trudnice pa se nadam da sam to savladala, ali dok ne dozivim, necu nista da pisem. Ja sam sebi umislila da cu super proci oko svega i to mi daje ogromnu snagu da se apsolutno nicega ne bojimuser posted image Samo da meni moja cura dodje ziva i zdrava, i bez nekih veeelikih komplikacijauser posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 198
   [Obrisana poruka]
28.4.2011 15:05:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Maleno85)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
28.4.2011 15:07:22   
cicmil
ma bice sve ok nista ne brini user posted image   

(odgovor članu Maleno85)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here