|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.4.2017 10:00:43   
IvanaSK RR
Ja sam sinu nocnu skinula nedelju dana posle pocetka skidanja dnevne.
Maca ce napuniti dve godine u maju sled godine pa cu to leto gledati da joj skinem pelene.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
5.4.2017 12:23:06   
Anck Su Nmaun
Pa tako sam i ja. Mada sa T i nocnom pelenom nam je trebalo malo duze, sigurno jos + pola godine, dok je kod H islo lako.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 10:52:06   
SunFlower
Bogami, mi cemo, kako vidim imati grdnih problema sa ostavljanjem pelena. Kako je ovih dana bilo bas vrucina pa je iovako dole samo u peleni bila, reko ajd da probam, posto kao htela da sedi na nosi makar. Ma kakvi, nema sanse. Prvi dan kao sedela, drugi negodovala, evo treci dan nece ni da je vidi, place i trpi i piskanje i kakanje. Pritom ni jednom nije obavila nista u nosu. Naravno vratila sam joj pelenu, ali bas brinem.
Da li je to sad njena malipulacija uspela, mozda sam trebala da istrajem? Mislim da cu imati grdnih problema sa njom, zna sve i pamti jos vise. Uopste ne vidim kako bih mogla to da resim. Pokusavacu u toku leta sigurno kad budu vrucine, ali da li je kontraefekat, pametna nisam.
Svaki savet je dobrodosao, drage mame.

< Poruku je uredio SunFlower -- 8.6.2017 10:53:29 >


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 10:56:33   
Sanjalicaaa
Probaj za par nedelja ponovo, ali tada kad skines ne vracaj vise pelenu. I probaj pre sa nagradom, nego sa manipulacijom.
Mi smo skinuli pelene za Uskrs. Dok sedi na nosi ja mu dam da gleda crtani, pustim pesme, listamo knjigre, igracke...

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 11:14:39   
IvanaSK RR
Sunflower, i ja mislim da sledeći put ne treba da joj vracas pelenu. Kad odlucis da skineš to je to. Sacekajte jos koju nedelju da krene bas toplo vreme i krenite u akciju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 11:18:15   
jovicaa
Zavisi kog je uzrasta dete.. Tu oko druge godine već ja ne bih razmišljala samo bi skinula i nema vise.
Bojanica mi je dala neke super savete kad sam Milorada odvikavala, on je tada imao godinu i po.
Posavetovala me je da nakon skidanja pelene par dana bude bez gacica, da se ne bi samo presaltao na piskenje u gaće. Zato što klinci to ne kontaju taj prelaz.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 16:53:16   
suzi kju
Uh počelo je lepo vreme. One već 20 ipo meseci, trebali bi noše da kupimo. One najobičnije ili?
Nekako mi ne deluju zrelo za to ali da probamo. Moracu temu ispocetka da pročitam natenane i pokupim savete i predloge.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 18:31:28   
dddaca
Mame treba mi pomoc. Imamo 27 meseci, pampers nosimo jos uvek. E sad, zna da piski na nosu u smislu da kad joj skinem pelenu i nesto joj obecam ona piski, ali kad ima pelenu na sebi ne pada joj na pamet da kaze kad joj se piski. U stvari, mislim da ona ne zna ni da zadrzi mokracu, vec samo da se napne kad treba da piski. Da kaki nema sanse da ce na nosu. Par puta sam pokusala da je stavim kad vidim da ce da kaki, ali ona prekine na pola i ukaki mi se kasnije u pelenu. Planiram ovih dana, kad pocne toplo vreme da skinem pelenu, bar da naucimo da piskimo u nosu, ali me interesuje vasa iskustva? Skinula bih je bez gacica da ide, ali plasim se da se ne ukaki. Mislim, da mi piski po kuci na par dana i nekako mogu da podnesem, ali ovo drugo nikako. Koliko je ovo trajalo kod vas? Koliko brzo su vam deca navikla da piske, a koliko da kake u nosu?

< Poruku je uredio dddaca -- 8.6.2017 18:37:54 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 18:58:29   
IvanaSK RR
Sin je imao dve ipo i tada smo skinuli pelene. Par dana jeste bio haos posle sve bolje i bolje. Desavalo mu se da se ukaki, ali to je normalno. Mada, smo posle toga imali problem jer je zadrzavao kaku pa nije mogao da kaki.
Suzi, sin je imao obicnu nosu i onu kao stolica (isto kupljena u plasticarnici).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 19:05:56   
Duškić
Ja sam moju odvikla sa manje od dve god. Prvo izbacile nocnu pelenu, pa polako. U vrtic joj stavljali.pa me nervirali.malo. kupila sam joj onu kao stolicicu i bas je voli.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 19:42:27   
dddaca
Mi cemo sa nocnom jos sacekati posto rano ide na spavanje i dok ja krenem u krevet, ona se vec upiskila.
I cekajte, znaci skinem pelenu i to je to. Da li je nudim svako malo nosom ili cekam trenutak kad ce sama da kaze da joj se piski? Koliko dana otprilike to traje?
Suzi i mi imamo onu nosu kao stolicicu i jednu sto svira kad se ukvasi

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 19:53:32   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: suzi kju

Uh počelo je lepo vreme. One već 20 ipo meseci, trebali bi noše da kupimo. One najobičnije ili?


Nisam 100% sigurna, ali ja kada sam kupovaa, uzela sam jajastu, tj, sa kljunom da može da stane piša, a mislim da za devojčice trebaju okruglastije, neka me neko ispravi ako grešim?

Mi smo evo skinuli sa prvim lepim vremenom, nismo oset__ili, upiškio se par puta. Nismo mogli kada je bilo hladnije jer smo po ceo dan napolju.
Za dan je skapirao, i krenuo da traži , ali baš pisah u drugoj temi, piški samo kući na nošu, napolju neće.

Emica mi danas reče da ima roditelja koji dole u kolicima nose nošu i napolju, to mi nije palo napamet user posted image
Samo je problem što mi kolica ne koristimo više od godinu dana, a da nosim nošu u ruci ne ide user posted image


Videću kako ćemo za mesec dana u avionu kada budemo išli na more, a nisam za varijantu da mu navlačim neke gaćice koje ne propuštaju, kada smo već skinuli pelenu. To mi dođe isto kao pelena.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.6.2017 19:55:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 20:02:15   
dddaca
E vidis, ja uopste nisam razmisljala o tome da li da uzmem okruglu ili jajastu, mada ima logike. Treba pisa da se spakuje :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 20:55:56   
IvanaSK RR
Dddaco, ja sam ga nudila nosom i pitala da li mu se piski. Ne mogu da se setim koliko je tacno trajalo dana. Nocnu sam skinula par dana posle dnevne(koliko se sećam). Smanjila sam tečnost uvece, i uvece oko 12h ili kad ja krenem u krevet ustajala sam ga da piski (i to je trajalo par dana).
Stavi musemu ispod carsava u krevetac za svaki slučaj.
Sto se tice nose, obe su bile obicne, okrugle. Pisu je normalno smestao unutra.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:12:35   
lesica
Zene drage, skinete decu u gace/bez gaca (ja licno ne volim da budu bez gaca pogotovo devojcice, ipak sednu svuda) stisnete zube par dana jer ce biti piskanja i kakanja. Ali realno vecina dece oko 2 godine sve to skonta vrlo brzo. Nudite ih svaki cas, ali ne prisiljavajte. Neka nosa bude na vidnom mestu.
E sad, i posle ce pisnuti tu i tamo, nije da nece...ali sta sad, i to je deo ucenja.


Nocna pelena se skida cim procenite da im je par dana vezano suva pelena, to opet zavisi od deteta do deteta.

Suma sumarum, samo dovoljno zivaca, nikako da se ljutite na klince kada se upiske/ukake, pohvalite kada lepo odrade stvar, i pricajte pricajte pricajte

Za napolje, ranac i nosa u ranac dok ne nauce da piske u travicu uz drvo, ili vec.
Izbor nose, licno preferiranje.
Ja sam uzela najjeftiniju mogucu u plastikari za 150 dinara. Nosa ko nosa user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.6.2017 21:13:48 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:14:51   
dddaca
Hvala zene. Izgleda da ce bit veci stres meni da skinemo pelenu nego sto ce biti njoj.
Ono za pisu i nosu je vezano za Dunjin komentar. Mi imamo vec dve nose, ali mi nikad nije palo na pamet da razmisljam o obliku. Mozda zato sto imam devojcicu, pa nam je to sve jedno


< Poruku je uredio dddaca -- 8.6.2017 21:17:21 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:23:40   
Sandricak
Ja sam pre neki dan Iliju stavila prvi put da sedne na nosu... 10 meseci ima... drao se kao da sam ga u vatru spustila, pa sam sacekala par dana i probala opet... sedeo jeste, ali nije nista uradio... Probacu ujutru kada obicno kaki da ga stavim da vidim kako ce da se ponasa...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:34:30   
dddaca
Mozda da mu das neku igrackicu ili da mu pustis crtace. Iskreno, ne secam se vise kako sam je privolela da prvi put sedne na nosu. Mislim da sam je prvo nekoliko dana drzala u njenoj blizini, da moze da se igra, pa joj stavljala lutku kao da piski. I mi smo pokusavali jos sa godinu dana, ali tad jednostavno nije bila spremna

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:36:09   
SunFlower
Moja ima 2 godine i 3 meseca. Mame, nije meni problem niti mi smeta piskanje/kakanje u gacice i po kuci. Problem je sto ona NECE da sedi na nosi niti da ista ikada obavi u nju. Place cim je pitam, a za piskanje i kakanje trpi. Ima neku blokadu iz meni nepoznatog razloga. Sve sam moguce probala, i pricanje, i nagrade, i da je animiram svime i svacime da bi sedela, lutkice koje imaju nosu, gledanje potty traininga na youtubeuser posted image
Da ona hoce bar malo da saradjuje nikakav problem ne bi bio, strpljenja imam i ne zuri mi se.
Inace psihicki mislim da je zrela odavno, jer kapira mnogo komplikivanije stvari od jedne nose. Mala je baksuzuser posted image


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:44:28   
lesica
Sun, pazi meni je D bojkotovao u startu i tako se ponasao, ali kuci. U vrticu nije pravio problem. Mozda nam je i to pomoglo.

Ali ja bih je svakako skinula, i bez vracanja dnevne. Pa ce trpeti dan dva, al je ja ne bih maltretirala. Prvih par puta kad sa bude upiskila skontace da se nesti desava, pa cete polako na nosu/adapter da se prebacujete.
Spremi gace user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:50:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dddaca
Ono za pisu i nosu je vezano za Dunjin komentar. Mi imamo vec dve nose, ali mi nikad nije palo na pamet da razmisljam o obliku. Mozda zato sto imam devojcicu, pa nam je to sve jedno




Ako ti dete visoko (kao moje) veruj mi da je jako bitan oblik noše user posted image .
Ne bi mogao da stane u okruglu ni u snovima. Taj savet su nam dale komšije čiji je sin takođe visok, tako da zato prenosim.

EDIT: imaš devojčicu? Onda nije bitnan oblik ;)



< Poruku je uredio dunja RR -- 8.6.2017 21:52:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 21:55:00   
Sandricak
Za decake, jako zanimljivo https://www.oglasindo.rs/bebi-oprema/oglas/pisoar-za-decake-906035 .. moji rodjaci su uzeli malom, doduse preko alija, i mali je ocas posla prrihvatio da piski u zabicu user posted image

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2017 22:10:04   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: SunFlower

Inace psihicki mislim da je zrela odavno, jer kapira mnogo komplikivanije stvari od jedne nose. Mala je baksuzuser posted image




Ja mislim da noša nema veze toliko sa detetom, više ima veze sa nama roditeljima user posted image Znam baš dosta pametne dece, malih genijalaca (sada kada su veliki) koji su kasno skinuli pelenu. Da ima veze sa pameću, ne bi mace i kuce naučile gde se to radi user posted image To je navika. Navikli su na pelenu, i čini im se da je lakša opcija. A kada skinu, vide da je lepše u gaćama.


Ja sam Savi rekla da se pelene proizvode samo za bebe i da nama više ne daju da ih kupimo, a on više nije beba. I kako smo je skinuli više nije hteo da je vidi user posted image A u poslednjih deset__ak dana ide reklama za Pufies pelene, i on se smeje često i kaže, hahhaha - evo su bebe, nose pelene. Mi imamo samo par gaćica, mislila sam da ću morati da dokupim ali nam nije trebalo. U stvari, ja se uopšte nisam stresirala oko skidanja pelene, ništa čitanje, istraćivanje, nisam imala kad, bukvalno sam rekla čim spoji 3 lepa dana, skidam i to je to, i on je oset__io da nema stresa i lepo prihvatio.


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.6.2017 22:12:00 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.6.2017 8:50:11   
Sanjalicaaa
Mislim da oblik nose nije posebno bitan. I mi imamo okruglu, lepo piški u njoj.

Mi smo pre 2m skinuli, imao je 17m. Noćnu još nismo, mada se već par puta budi suv ujutru.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.6.2017 9:13:30   
IvanaSK RR
Sanjalice, ako se budi suv, skidaj i nocnu slobodno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here