|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
3.6.2010 12:23:29   
botabal
Ja sam bila pusac,ne previse aktivni, pre prve trudnoce..Cim sam uradila test na trudnocu i videla plusic,istog trenutka sam ostavila cigarete i nijednom vise nisam zapalila..Ima tome tri i po godine..
Sad cekamo drugu bebu,ne pusim,naravno..
Svako ima svoj izbor i za sebe zna i oseca najbolje..

Meni jedino kod velikog broja pusaca smeta sebicnost i bezobzirnost (neka se niko ne uvredi)..Pri tom mislim na cinjenicu da ce pusac zapaliti cigaretu,bez obzira na trudnice,na bebe,decu u istoj prostoriji..Retki su oni koji pitaju smeta li ili izadju iz prostorije da zapale..Cast izuzecima..

Zato ja kazem jasno i glasno-kod mene u kuci se ne pusi,jer MM i ja ne pusimo..Gosti mogu zapaliti cigaretu na terasi ili u kuhinji ako je hladno..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Pušenje u trudnoći
5.6.2010 17:25:47   
Marija190
IZVORNA PORUKA: strelitzia

hvala ti puno user posted image ali link ne radi user posted image




Ja probala opet i nasla. Idi na www.baneprevoz.com pa u meniju sa leve strane imas Elektronske knjige i onda mozes da pretrazujes knjige po autoru.

Ovog vode pod A, kao Allen Carr - Lako je prestati pušiti

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Pušenje u trudnoći
5.6.2010 20:16:31   
marija32

Ovog vode pod A, kao Allen Carr - Lako je prestati pušiti
[/quote]

Moj suprug je isao na to jednodnevno odvikavanje po ovoj metodi i ne pusi vise, ali ne zahvaljujuci ovoj metodi, vec zbog jake volje, on tvrdi da ne pomaze...
ja sam ih se odrekla na "suvo"user posted image , u 16h jednog avgusta pre 3 godineuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Pušenje u trudnoći
7.6.2010 23:11:43   
biska
pa nije bas lepo ali  user posted image user posted image user posted image user posted image i ja pusim ali ne puno user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Pušenje u trudnoći
7.6.2010 23:21:05   
biska
pa i ja mislim da to nema veze. Ali ako moze da se prestane onda treba user posted image ja iskreno nisam mogla,ali sam smanjila na 3 cigare dnevnouser posted image nije neko opravdanje,ali nadam se da bebici ne smeta mnogo... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Pušenje u trudnoći
8.6.2010 23:24:17   
Cvetana
Ja sam pusac i nisam trudna jos uvek. Strastveni sam pusac, volim cigarete, njihov ukus, prija mi to. Nekoliko puta sam pokusala da ostavim al ne ide. Nadam se da cu u trudnoci imati mucnine i da cu prestati s pusenjem. Sta da radim, to je jace od mene, mislim da bi mi to bio jedini jak motiv. Takodje, mislim da cigarete najvise stete meni koja taj dim uvlacim u svoja pluca, pa onda okolini. Trudim se da ne pusim tamo gde ima dece, trudnica, postujem ljude koji ne dozvoljavaju da se pusi u njihovoj kuci....
E, sad da li je pusenje toliko stetno za bebu, ne znam, mislim da je to prenaduvano, ali takodje mislim da se ne treba igrati ako ne moras. Stvarno ne zelim da, ne daj boze, ako se nesto desi razmisljam da li je zbog toga sto sam pusila u trudnoci.

Inace, citala sam da duvanski dim najvise ostecuje meka tkiva, pluca, srce, jajnike. Da izaziva mutacije na jajnim celijama. E, pitam se, takodje koliko su moje jajne celije ostecene s obzirom da pusim preko 10god ? Ta moja "pusacka" celija je oplodjena i iz nje se razvija novi zivot. JBg, najbolje bi bilo da nikad nisam ni propusila.

(odgovor članu biska)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Pušenje u trudnoći
8.6.2010 23:35:26   
biska
Znas kako moze i to da se desi da ti se smuci i da neces pusiti u trudnoci user posted image posebno  u prvom tromesecju jer su tad mucnine velike i bice ti lakse sto ne pusis. meni je tako bilo ali posle tromesecja sam opet pocela i to ne puno kazem ti 3 dnevno user posted image a nekom se desi da ne moze nikako mozda i ti budes te sreceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:15:40   
morena
Ja sam uvijek govorila: prestat ću pušiti kad ugledam +. I ugledala sam ga. I prvo šta sam napravila, sjela sam na kavu sama sa sobom, popušila 5 cigareta i rekla gotovo! nema više pušenja. Isti dan popodne me uhvatila kriza, ali nisam zapalila. Drugi dan sam cijeli bila bez cigareta, mm je govorio da zapalim kad mi dođe kriza, da je gore da sam živčana, nego da popušim jednu. Treći dan, tj.jučer sam otišla s frendicom na kavu i rekla: pa ajde da zapalim jednu, nije to ništa. I jesam. Kad sam je ugasila, bacila sam kutiju u smeće, taj mi je osjećaj bio još gori od krize. Došlo mi je da plačem šta sam ja, mama toj nevinoj bebici, odlučila da je trujem. Nikad više! Ja sam završila s pušenjem! Ne bi mogla mirno spavati.  
A vi koje pušite, ja isto mislim da to nije nešto strašno, da nećete bebi nauditi. Ali, ne daj bože da bebi bude nešto. Više nikad nećete biti mirne.    To je sve individualna odluka. Sretno svima tko nastoji prestati. Uz snagu volje uspjet ćete. I meni je teško, ja bi najrađe sad zapalila, ali, znam tko mi je sada najbitniji u životu.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu biska)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:19:28   
maslinica
ja sam prepusila celu trudnocu..cigareta , dve uz kavu...nisam mogla baciti...i porodim se i vise nikad nisam zapalila...eto...jednostavno kad sam ga videla, postala sam svesna da cu ga trovati kroz mleko i da ce grcevi biti turbo grcevi i vise nikad nisam ni pomislila na cigaretu!

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:22:19   
LillyT
Morena, ja sam odlucila da polako prestanem kada sam saznala da sam trudna, ali sam naglo presekla, jednostavno mi nesto nije islo... Od tada sam mozda zapalila ukupno 5 cigara i to poslednju pred Novu Godinu. Dodje mi sada ponekada da zapalim, ali fora je sto nemam cigare kod sebe, a par puta sam bila u iskusenju. Na svu srecu ni mm ne pusi, inace ne znam kako bih....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:22:44   
morena
Bravo, maslinice!! user posted image user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:24:44   
morena
IZVORNA PORUKA: LillyT

Morena, ja sam odlucila da polako prestanem kada sam saznala da sam trudna, ali sam naglo presekla, jednostavno mi nesto nije islo... Od tada sam mozda zapalila ukupno 5 cigara i to poslednju pred Novu Godinu. Dodje mi sada ponekada da zapalim, ali fora je sto nemam cigare kod sebe, a par puta sam bila u iskusenju. Na svu srecu ni mm ne pusi, inace ne znam kako bih....


Dojiš? bTimonda još kratko ne možeš pušiti. A ja još 100 godina. Koja koma. Tako mi je teško palo nepušenje.


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:25:46   
maslinica
IZVORNA PORUKA: morena

Bravo, maslinice!! user posted image user posted image


bravo za tebe, kad si uspela da ih se resisi na pocetku trudnoce..bravouser posted image user posted image
ja sam se celu trudnocu tesila da dve cigare dnevno ne mogu da se osete..i eto nisu, cak je i posteljica bila boje koje treba, nije bila pusacka..jer od pusenja potamni...eto nama nije smetalo..

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 11:27:15   
LillyT
Dojim, ali... ili da ostavim pusenje ili ad opet ostanem trudna. A najgore od svega je to sto mi je mm rekao, pa ti sada vise neces ni pusiti.... ma da.. Volela bih da budem jedna od onih sto puse samo kada izadj.
I bice ti sve lakse, vremenom ce proci bas dugo dok se set_is cigare


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Pušenje u trudnoći
4.7.2010 21:10:24   
isidora88
pusila sam oko 10-ak cigara devno,nekad vise,nekad manje ali cim sam ugledala plusic user posted image sam prestala i nijednu vise nisam zapalila niti imam zelju,nisam imala ni krize jer sam znala zbog cega ih se odricem,moja beba mi je bila bitnija od svega pa i od cigara user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Pušenje u trudnoći
20.7.2010 21:19:39   
Anoniman
I ja isto user posted image čim sam videla plusić završila sam sa cigaretama, kafom i gaziranim sokićima user posted image

O trudnicama koje puše ne mogu da sudim, nekako ih razumem... ne podržavam ali razumem.
Ne može meni više značiti njihov bebiron nego njima, tako da... valjda znaju šta radeuser posted image



< Poruku je uredio Rada T. -- 20.7.2010 21:21:43 >

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 366
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 9:16:22   
bojanica7
sad tek vidim da se nisam pohvalila user posted image

ja sam u sredu saznala da sam trudna, tog dana popusila dve cigarete, u cetvrtak dve, u petak jednu i od subote nijednu, evo vec pet i po meseci user posted image i necu dok beba ne prestane da sisa. a onda hocu uz kafu s drugaricama, posto jakoo volim da pusim user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 13:28:05   
Verus
bravo bojanice!  ali ako ces vec tako dugo moci bez njih: baci ih skroz!  em je zdravije em jeftinije!user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 15:32:30   
bojanica7
hvala, verus user posted image ma da, lako mi je skroz. nisam uopste upadala u krize, nijednom. a batalicu ih skroz ako budem opet pocela da pusim kutiju dnevno. ali ako budem uspela da pusim nekoliko u toku dana, nit mi je skupo, nit stetno user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 15:40:07   
Shishica
Nek se ljutite koliko hocete,ali trudnica ili dojilja koja pusi.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugarica je rodila decaka sa maaalom tezinom i srce koje je moralo biti operisano..pusila je u trudnoci. Kaze kako su joj doktori rekli da nije do nje i tttt.. ali brate u takvoj situaciji samo bi jos falilo da joj kazu da je ona kriva sto je pusila!

Mrrrrrrrrrzim cigare! Mrrrrrrrrrzim kad neko pusi pored deteta! NE VOLEM i gotovo!

Svako ko me sad kritikuje znaci da zna da je pogresio, zna da sam upravu, ali se ljuti jer ne voli istinu user posted image

E sad me mrzite ako hocete user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 15:47:03   
LillyT
Bojanice, ja sam tako kao ti isto prestala i isito sam u sredu saznala da sam trudna, a u subotu sam popušila poslednje dve. Sada bih mogla da pušim, ali neću i veruj mi nije toliko strašno. Bila sam sa pušačima u kafiću, ali zapalila nisam.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:03:23   
Verus
Lilly! Ponosim se tobom!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:07:03   
LillyT
user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 16:09:24   
dijana1*
ja sam pusila i pila kafu pre trudnoce
kada sam saznala da sam trudna od tada nisam zapalila cigaru niti popila kafu
ponosna sam na sebe user posted image
ne volim kada vidim da neko pusi u trodnoci ili pred detetom, ali Boze moj stvar izbora
ako toj majki nije zao svog deteta sta bi joj ja
cesto vidjam dete u krilu a cigara u ruci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 374
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:10:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

troumim se :)
Skockica

Tri zenska imena, svako lepo na svoj nacin

Anastasija (24%)

Una (39%)

Mina (37%)


Ukupan broj glasova: 182

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here