|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
5.10.2010 16:48:37   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 401
   RE: Pušenje u trudnoći
5.10.2010 17:21:52   
snješka
Ja sam prestala pušiti kad sam ostala trudna sa Selenom i više nikada nisam ponovo počela. Jesam probala dva puta da zapalim, ali kako mi je bilo jako loše odustala sam. A pušila sam baš dugooo, pisala sam u nekoj temi o pušenju.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Pušenje u trudnoći
6.10.2010 0:09:08   
bojanica7
joooj, evo mene u skolici naterali da popunim anketu kao pusac iako ne pusim otkad sam saznala da sam trudna... koja im je to fora.. svasta. tako je bilo i za double test. - jel ste pusac? - bila pre trudnoce. - znaci jeste... user posted image

mm i dalje pusi... kad sam mu rekla da bi bilo super da i on prestane, bio je u fazonu, pa sto da prestanem kad ces ionako i ti opet poceti kad beba prestane da sisa. i ja kao pa da...user posted image
meni je on prva tri meseca smrdeo, vise ne. sad nekad uzmem kutiju i mirisem je... al nijednom nisam pozelela da zapalim.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Pušenje u trudnoći
6.10.2010 20:06:58   
jovicaa
ja sam prestala da pusim kada sam zatrudnela. mislim da to ne treba gledati kao neku zrtvu, vec kao nesto najnormalnije. mislim da su zene koje puse u trudnoci i u toku dojenja sebicne.. ne zelim nikog da uvredim. gomila mojih drugarica i tetki je pusila u trudnoci.. meni je to bzv.. ako toga ne mozes da se odreknes, mislim da nisi ni spreman da budes roditelj. ali opet.. ima zena koju su bas strastveni pusaci i lude bez cigareta, u tom slucaju je ok mozda do 5 cigara dnevno ili tako nesto, ali vise od toga je uzas

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Pušenje u trudnoći
16.10.2010 16:12:49   
Čupkica
Već mesecima se spremam da makar smanjim cigarete,ali ne ide.Ovih dana sam skontala da sam user posted image ,bila kod dr.,za sad sve oki i nadam se da će tako i ostati.Rastura me to što i sada nisam spremna da prekinem,a mislila sam kad budem user posted image .Pitam se imam li prava da radim to svome detetu?!Sigurno da mu ne činim dobro...Drage moje POMOZITE da mi se probudi svest i uradim nesto sa tim-ne mogu sama :(

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Pušenje u trudnoći
16.10.2010 16:39:46   
Lu
Evo čupkice, da malo razmislišuser posted image
KLIK

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Čupkica)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 8:42:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anoniman

I ja ću da vam kopiram jedan moj post, samo da ga nađem:

KADA JE MOJA MAMA BILA TRUDNA SA MNOM, PRESTALA JE DA PUŠI, NIJE UZELA U USTA NI GUTLJAJ ALKOHOLA, NIŠTA NEZDRAVO, DOJILA ME JE 2-3 MESECA KOLIKO JE IMALA MLEKA-I JA SAM ASTMATIČAR (U PITANJU JE PLUĆNA BOLEST).

KADA JE 13 GODINA KASNIJE BILA TRUDNA SA MOJIM BRATOM, NIJE PRESTALA DA PUŠI, NIJE SE ODRAKLA ČAŠICE VINA UZ RUČAK, JELA JE ŠTA JOJ SE JELO NEBITNO DAL JE ZDRAVO, NIJE GA DOJILA NI DANA JER NIJE IMALA MLEKA-A NJEMU NIJE APSOLUTNO NIŠTA, NON STOP JE ZDRAV.



''Ko zna da se opravda taj i u Crkvi može prditi!''

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 407
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 8:46:17   
Anoniman
Čupkice... izbegavaj sve u vezi cigareta...

Ja sam prvo izbacila kafu... pa sedenje po kafićima... počela da pijem puno vode i prestala da pušim čim sam videla krugić na UZuser posted image

Sve je u glavi... veruj mi! I ne razmišljaj više o cigaretama ne pridaji im toliki značaj

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 8:50:55   
SUPER MAMA
prestala da pušim čim sam videla krugić na UZuser posted image

Sve je u glavi... veruj mi! I ne razmišljaj više o cigaretama ne pridaji im toliki značaj


Slazem se Rado.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 9:17:14   
Kvrkac
IZVORNA PORUKA: Čupkica

Već mesecima se spremam da makar smanjim cigarete,ali ne ide.Ovih dana sam skontala da sam user posted image ,bila kod dr.,za sad sve oki i nadam se da će tako i ostati.Rastura me to što i sada nisam spremna da prekinem,a mislila sam kad budem user posted image .Pitam se imam li prava da radim to svome detetu?!Sigurno da mu ne činim dobro...Drage moje POMOZITE da mi se probudi svest i uradim nesto sa tim-ne mogu sama :(



Slazem se sa dva poslednja posta....sve je u glavi!Znaci...ja mogu,ja hocu,ja zelim!
Svi znamo da je pusenje stetno pa samim tim eto i resenja,cvrsta volja je sve!
Puno srece u odvikavanju i samo misli na to kako to tvojoj bebi nece prijati pa samim tim kad to znas a ti joj ne zelis nista lose i odviknuces se!user posted image user posted image Srecno!

(odgovor članu Čupkica)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 9:25:02   
Lu
Najgori mogući izgovor mi je ...pa bebi to u stomaku i ne šteti, više joj šteti kad je mama nerozna, bla bla...
Onda treba priznati da je to ovisnost (kad smo već nervozni zbog nepušenja)  i liječiti se a ne izmišljati izgovoreuser posted image
Moj sin od 4 godine kašlje u prisustvu pušača i ja to izbjegavam maksimalno a da mala nerazvijena pluća ne osjete kad im se direktno daje nikotin, katran i ostalo...e pa stvarno ne vjerujem!
Teško jeste, ali valjda nam za našu djecu ne bi smjelo biti teško, bar touser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 9:39:52   
Maryna1
Ja nikad nisam pusila, i moj muz isto, tako za mene to nije bio problem! pa mene strasno nervira ti ljudi koji vide da sam u drugom stanju, a sede oko mene i pustaju dim meni u lice, i jos gore kad to rade neke rodjaci, i jos pitaju kako se osecam i kako je beba? uvek htela nim da kazem, da trenutno pati zbog vaseg pusenja!!!
a trudnici koje puse, ili majke koji u jednoj ruci dirze bebu a drugoj cigaretu to ja uobste ne razumem!!!
tako Cupkica zelim ti sve najbolje u tvom pokusaju, da prestanes da pusis! za majku uvek mora da bude na prvom mestu zdravlje njenog deteta!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Pušenje u trudnoći
10.1.2011 9:40:01   
Kvrkac
Slazem se Lu,tesko jeste ali valjda znamo da li nekome zelimo dobro ili lose i ako je u nasoj moci menjacemo to...a pusenje se sigurno moze menjati u NE pusenje,u suprotnom leciti zavisnost!

Bebe ne zasluzuju da im oduzimamo vazduh vec da im dajemo!   user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Pušenje u trudnoći
16.1.2011 23:15:21   
bubilend
Nemojte samo drvlje i kamenje na mene user posted image
stidim se stidim stidim sto jos nisam ostavila cigare,svaka cas_t svima koje jesu ali...meni se cak i povecala potreba za cigarima i kafom od kada sam ostala trudna. I trudim se,trudim,trudim ali user posted image
cak i gledam one uzasne snimke na youtube kakva su pusacka pluca,citala sam 3 puta knjigu lak nacin da ostavite pusenje,presla na slims varijantu pa opet se vratila na moje stare jer tada ipak mnogo manje pusim nego onih slims...znam da sam grozna ali bas ne mogu bez njih!
Pisem vam ovo iz prostog razloga ne bi li mi bar na ovaj nacin stid proradio ili bilo sta samo da se trsim ove grozne navike user posted image

< Poruku je uredio bubilend -- 16.1.2011 23:19:24 >

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Pušenje u trudnoći
16.1.2011 23:36:05   
Verus
bubilend: to sto pises je jedan korak napred! MENI licno bi pomoglo da procitam kako utice na bebu, da mozda vidis slike pusacke placente na internetu i sl.  MOzda ti se onda zgadi?  Da kazes samoj sebi da MOZES da dokazes sebi da si jaca od cigara?  Ako si tvrdoglava to bi recimo pomoglo!  Sta te inace motivise?  Jel si nasla bar nesto sto bi ti pomoglo u ovoj brorbi?  Oni hanzaplasti sa nikotinom, pa da se polako skines sa cigara bez soka za telo??

Volela bih da ti pomognem da prstanes zbog te bebice u tebi, ali ne znam kakouser posted image

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Pušenje u trudnoći
17.1.2011 10:08:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: bubilend

Nemojte samo drvlje i kamenje na mene user posted image


user posted image


stidim se stidim stidim sto jos nisam ostavila cigare,svaka cas_t svima koje jesu ali...meni se cak i povecala potreba za cigarima i kafom od kada sam ostala trudna. I trudim se,trudim,trudim ali user posted image
cak i gledam one uzasne snimke na youtube kakva su pusacka pluca,citala sam 3 puta knjigu lak nacin da ostavite pusenje,presla na slims varijantu pa opet se vratila na moje stare jer tada ipak mnogo manje pusim nego onih slims...znam da sam grozna ali bas ne mogu bez njih!
Pisem vam ovo iz prostog razloga ne bi li mi bar na ovaj nacin stid proradio ili bilo sta samo da se trsim ove grozne navike user posted image

A da potražiš pomoć nekog svog bliskog, muža, sestre, prijateljice...da te oni nekako drže pod kontrolom, razgovaraju s tobom...bitan je početak a poslije dobiješ ogromno samopouzdanje i što vrijeme više odmiče sve si sigurnija u svoju odluku i ponosnija na sebeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Pušenje u trudnoći
17.1.2011 22:39:14   
bubilend
user posted image hvala Lu na razumevanju i podrsci,oko mene su sve sami pusaci tako da ti nema vajde oslanjanja na njih,ajd danas je ostvaren znacajan uspjeh,svaku sam gasila na pola user posted image a i cim izadjem u setnju nemam toliko ni potrebe za njima,Boze podrzi lijepo vrijeme samo user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Pušenje u trudnoći
17.2.2011 23:51:43   
smokily
Uh, potpuno te razumem, ni ja ne mogu da prestanem. Puno sam smanjila, sad sam na do 5 dnevno (pre trudnoce drasticnih 25-30). Znam da je stetno, svega sam svesna, ali opet ne ide...

(odgovor članu bubilend)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 7:56:41   
kalinam
Po meni je to zlocin. Kao i kad se pusi uz dojenje ili u istoj prostoriji gde borave i deca. Ne razumem zasto bi se neko trovao a jos manje zasto bi trovao svoje ili biloi cije dete!?

(odgovor članu smokily)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 7:58:59   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: kalinam

Po meni je to zlocin. Kao i kad se pusi uz dojenje ili u istoj prostoriji gde borave i deca. Ne razumem zasto bi se neko trovao a jos manje zasto bi trovao svoje ili biloi cije dete!?


user posted image  ja sam sto puta postavila pitanje na forumu, kako nekome nije zao da bicencetu cije srce tek pocinje da kuca ubacuje ogromnu količinu dima u njegov "Zatvoreni" prostor. Ono nema kud... i sve mogu da tolerišem i gomilu stvari sa kojima se ne slažem prećutim, ali ovo ne...ja sam prestala da pušim a bila sam dugogodišnji pasionirani pušač. I ne pušim evo tačno 4 godine, od kako sam saznala da sam trudna. Ako sam mogla ja, može i bilo ko drugi. Volja je kičma karaktera!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 8:02:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: Anoniman

I ja ću da vam kopiram jedan moj post, samo da ga nađem:

KADA JE MOJA MAMA BILA TRUDNA SA MNOM, PRESTALA JE DA PUŠI, NIJE UZELA U USTA NI GUTLJAJ ALKOHOLA, NIŠTA NEZDRAVO, DOJILA ME JE 2-3 MESECA KOLIKO JE IMALA MLEKA-I JA SAM ASTMATIČAR (U PITANJU JE PLUĆNA BOLEST).

KADA JE 13 GODINA KASNIJE BILA TRUDNA SA MOJIM BRATOM, NIJE PRESTALA DA PUŠI, NIJE SE ODRAKLA ČAŠICE VINA UZ RUČAK, JELA JE ŠTA JOJ SE JELO NEBITNO DAL JE ZDRAVO, NIJE GA DOJILA NI DANA JER NIJE IMALA MLEKA-A NJEMU NIJE APSOLUTNO NIŠTA, NON STOP JE ZDRAV.



''Ko zna da se opravda taj i u Crkvi može prditi!''


ovo je hit user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 421
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 8:03:32   
kalinam
Zene koje ja znam a da su pusile u truidnoci i/ili u toku dojenja sve imaju stav "nece mu biti nista" user posted image primitivizam i glupost. Ma cigarete su samo navika, i to jako skupa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 8:05:42   
oxy7
Ja sam ukinula pušenje u kući, smanjila broj popijenih kafa, ali i sada ponekad na terasi zapalim jednu cigaretu uz popodnevnu kafu, iako me uvijek grize savjest. Ipak, sada su to manje od dvije kutije mjesečno, a bila je kutija dnevno. Pušenje u prisustvu djece mi je užasno, nama se neki gosti čak i uvrijede kad im kažemo da se ne puši u kući, ali šta da im radimo.
U prvoj trudnoći sam takođe ponekad zapalila neku cigaretu, dok sam dojila potpuno sam prestala, ali sam nakon toga počela ponovo.
To je stvarno opaka zavisnost, šta da vam kažem kad sam nakon porodjaja imala užasnu želju da zapalim cigaretu, još u onoj sali gdje su me ostavili dva sata. Mislim da ću morati da potražim ozbiljniji način da riješim svoj problem u potpunosti.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 8:08:33   
kalinam

IZVORNA PORUKA: oxy7

Ja sam ukinula pušenje u kući, smanjila broj popijenih kafa, ali i sada ponekad na terasi zapalim jednu cigaretu uz popodnevnu kafu, iako me uvijek grize savjest. Ipak, sada su to manje od dvije kutije mjesečno, a bila je kutija dnevno. Pušenje u prisustvu djece mi je užasno, nama se neki gosti čak i uvrijede kad im kažemo da se ne puši u kući, ali šta da im radimo.
U prvoj trudnoći sam takođe ponekad zapalila neku cigaretu, dok sam dojila potpuno sam prestala, ali sam nakon toga počela ponovo.
To je stvarno opaka zavisnost, šta da vam kažem kad sam nakon porodjaja imala užasnu želju da zapalim cigaretu, još u onoj sali gdje su me ostavili dva sata. Mislim da ću morati da potražim ozbiljniji način da riješim svoj problem u potpunosti.


Oni za koje znam da su prestali da puse, prestali su na dva nacina - prvi je naglo, odjednom, a drugi je uz flastere i zvake s nikotinom.
Stvarno, sta pusaci kazu deci kad ih pitaju zasto puse? Moj otac je pusio i ne mogu da se setim sta je govorio zasto pusiuser posted image

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 15:20:51   
vukosava
IZVORNA PORUKA: kalinam

Zene koje ja znam a da su pusile u truidnoci i/ili u toku dojenja sve imaju stav "nece mu biti nista" user posted image primitivizam i glupost. Ma cigarete su samo navika, i to jako skupa.


Ja one koje znam da su palile kao "jednu dnevno" - deca imaju sva bronhitis.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here