|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 15:26:08   
bea83
IZVORNA PORUKA: kalinam

Po meni je to zlocin. Kao i kad se pusi uz dojenje ili u istoj prostoriji gde borave i deca. Ne razumem zasto bi se neko trovao a jos manje zasto bi trovao svoje ili biloi cije dete!?


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 15:26:49   
vukosava
IZVORNA PORUKA: kalinam

Po meni je to zlocin. Kao i kad se pusi uz dojenje ili u istoj prostoriji gde borave i deca. Ne razumem zasto bi se neko trovao a jos manje zasto bi trovao svoje ili biloi cije dete!?


I po meni. Jadna deca. Apsolutno nemocna i mala, ne mogu da kontrolisu impulse svojih roditelja. A tek mogu misliti kakvo je detinjstvo ziveti u kuci koja smrdi na pepeljaru... Moji srecom nisu pusili, mama je propusila tek nakon tatine smrti, sa svojih 41 godinu.

Ja sam bivsi pusac, da se razumemo. Staz 1992-2006 - 14 godina. Nisam nikad doduse pusila ni jednu a kamoli dve pakle dnevno.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 15:38:29   
razlicak
Ajd da se "upisem" i ovde...pogotovo sto mi je to poznata tema.
Pusac sam dosta dugo, ali nisam bas aktivni, pusila sam cigaretu-dve na dan, bilo je dana kad je broj bio i nesto veci, a bilo je dana kad nisam ni jednu zapalilauser posted image
Ovo mi je druga trudnoca, a i u prvoj trudnoci, kao i sada-od trenutka kad sam saznala da sam trudna-bacila sam cigarete i propusila tek kad je beba prestala da sisa, a i posle toga sam pusila ne terasi, kao i svi ostali.
I u ovoj drugoj trudnoci je isto i bice isto...
To je moj slucaj, ali ne zelim da osudjujem nikog ko radi drugacije, jer smatram da je svako svestan sta cigarete znace bebi, ali opet, sa druge strane-svako je za to dete odgovoran, pa i za svoje postupke.user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 16:42:15   
kliklik
Nisam pusac, ne volim da vidim trudnicu kako pusi, ali i ako pusi to nije moj problem sve dok me ne ugrozava. Ono sto mi je jako smetalo je sto ima puno zena koje leze na Visoko rizicnoj trudnoci, a puse svaki cas u wc-u, pa zar ne vide gde su zavrsile? Meni je bas bilo muka od duvanskog dima i cesto sam peglala, a kako sam primala infuziju stalno mi se islo u wc i tako u krug. A u sred zime, one ostave otvoren prozor celu noc, da se ujutru ne oseti, smrzavale smo se u kupatilu pored onakvog grejanja.

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 17:29:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Evo čupkice, da malo razmislišuser posted image
KLIK


user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Pušenje u trudnoći
10.11.2011 18:48:14   
JellKo
Uh..da se i ja javim sa svojim mukama :). Oduvijek sam svojoj mami "zvocala" sto je pusila kad je bila trudna (i sa mnom, i sa bratom). E sad sam ja u 6. nedjelji, i sve sam ocekivala da ce se dogooditi neki "klik" u glavi...bar su mi slicno pricale trudnice, kao uopste im se ne pusi. Ja sam pokusavala deset dana (otkako sam saznala za user posted image ) da bacim cigare, i evo tek dva dana sam uspjela. Ne mogu reci da mi je bas lako, sad bih bez problema zdimila 3 za redom uz kafu, ali nije ni toliko tesko - ipak je trudnoca jak motiv.
Inace, imam 31 godinu, a pusac sam (bila) 17 godina!
I kazem sebi - ako si znala napraviti bebu, sad ucini sve najbolje za nju.
I jos da kazem, u ovih nekoliko dana kad god sam pokusavala da smanjim, samo sam jos vise pusila. Ujutro kasem sebi - danas samo kad ti se bas pusi zapali... i rezultat je da je do navece prazna kutija.
Moj je savjet - baciti cigare potpuno, i misliti na bebicu. Bas mnogo napisah, ali mozda nekome bude od pomoci user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Pušenje u trudnoći
11.11.2011 13:23:26   
vukosava
Bravo Jellko user posted image

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Pušenje u trudnoći
11.11.2011 22:10:54   
Anoniman
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: vukosava

Bravo Jellko user posted image
user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 433
   RE: Pušenje u trudnoći
12.11.2011 9:46:00   
jovicaa
pa samo polako, postepeno, ne moras naglo da ostavis. ja mislim da je za strastvenog pusaca velika stvar da ako vec ne moze da ostavi makar smanji na 5 cigareta dnevno, eventualno 10 i to je upseh!
ja sam bila ostavila skroz cim sam saznala, ali ja sam pusila najvise pola kutije dnevno, nisam bila strastveni pusac. desavalo se da ponekad zapalim jednu u pocetku, jednu u nedelju dana tako nesto


< Poruku je uredio jovicaa -- 12.11.2011 9:47:41 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Pušenje u trudnoći
12.11.2011 17:39:03   
Nataša1
Pokušavala sam jako dugo da ostavim, prelazila na one ultralajt tanke cigarete koje su me samo živcirale, pokušavala da smanjim i slično.
Iz mog iskustva, to "smanjenje" je samo laganje sebe i produžavanje agonije.
Ne verujem ni u ono "lekar mi je rekao da je bolje da pušim po malo nego da prolazim kroz stres odvikavanja".

Ko hoće da ostavi, taj će da baci cigare u kantu i da iskrizira 15 dana i završi sa tim. Nimalo nije lako, ali ako zaista želite i trudite se, uspećete.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Pušenje u trudnoći
12.11.2011 18:53:11   
Sesilija 83
Ja sam bila pusac od 17te do 23god,pakla mi je trajala dva dana,a mogao je dan i bez cigarete da mi prodje,i za jednu NG, dobijem takvu upalu grla i sta sve ne da sam injekcije primala i kljukala se lekovima skoromesec dana,cigaretu nisam mogla tih dana ni na slici da vidi cak mi je smetalo i da neko zapali u sobi gde sam ja, e kad sam se izlecila i pocela da radim ja ajd kao zapalim uz kafu i tako se lepo onesvestim od jednog dima samo,da i danas ne mogu da verujem sta mi se desilo,e od tad vise ne pusim,prestala sam nacisto,a i mm je zakleti nepusac tako da se i kod nas u kuci ne pusi i nije me sramota kad mi dodju neki gosti da ih uputim na terasu, zao mi je ali tako je ....... a na rocito sad kad beba dodje...
a sto se tice pusenja u trudnoci to mi je bas kao da navikavas bebu da i ona pocne da pusi,mislim da zena bar perid trudnoce i dojenja moze da se suzdrzi.. to ja mislim..

< Poruku je uredio Sesilija 83 -- 12.11.2011 18:55:52 >

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Pušenje u trudnoći
20.11.2011 20:54:50   
zoća
moram i ja da se upišem.Posle 22 godine pušenja mojih prvih četiri dana bez cigarete.LJudi moji nisam ni svesna koliko zavisim od iste ali ne odustajem.Dolazim u onu situaciju samo jedna pa više neću.Ali ne,ne ne neUbi me nervozauser posted image user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Pušenje u trudnoći
20.11.2011 21:19:17   
Vika
Ne daj se Zoćo! Nemojte žene do neba vas molim. Meni je zločin da je dete u prostoriji u kojoj se puši, tako da mi ne dozvoljavamo, pa i kad odemo kod mojih, oni puše na terasi. Niti vodimo dete na mesta gde je pušenje dozvoljeno.

Nije lako, znam, oboje smo bili strastveni, dugogodišnji pušači. Ali mišljenja sam da kao što ne bih sipala bebi ili detetu alkohol ili mu srolala džokavac ili nešto gore,  neću ga izlagati duvanskom dimu

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Pušenje u trudnoći
20.11.2011 21:29:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vika

Meni je zločin da je dete u prostoriji u kojoj se puši, tako da mi ne dozvoljavamo, pa i kad odemo kod mojih, oni puše na terasi. Niti vodimo dete na mesta gde je pušenje dozvoljeno.

user posted image
Zoćo držim figeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Pušenje u trudnoći
22.11.2011 14:18:06   
zoća
danas je šest dana joj.....user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Pušenje u trudnoći
22.11.2011 14:43:18   
Verus
Drzi se zoco! uspela si toliko, uspeces i zauvek bez tog djubreta!user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Pušenje u trudnoći
22.11.2011 14:50:31   
Anoniman
Zoco bravo svaka cast, pozdravljam svaki pokusaj ostavljanja cigareta pa makar bio i neuspesan, ali mislim da ces uspeti, 6 dana nije malo za pusaca user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 442
   RE: Pušenje u trudnoći
22.11.2011 17:49:13   
majared
Da li se računa kao prestanak ako jednom u deset_ dana, kada sam u društvu pušača, zapalim jednu, dve cigare. Inače, sam prestanak nije mi teško pao niti imam krizu tipa samo da mi je da zapalim jednu

< Poruku je uredio majared -- 22.11.2011 17:51:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Pušenje u trudnoći
22.11.2011 19:41:46   
zoća
Majo o tome ne razmišljam u mom slučaju vratila bih se na staro sigurno, zato za sada ni jednauser posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Pušenje u trudnoći
29.11.2011 20:09:15   
zoća
sutra je 15 danauser posted image user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Pušenje u trudnoći
30.11.2011 20:33:39   
ivkana
Pa hajde i ja da vam se pridruzim. Pusac sam vec 11 godina i do nedavno nisam ni razmisljala o ostavljanju cigareta. Nedavno sam saznala da sam trudna, po mom racunu 6 nedelja i 2 dana i jako smo srecni zbog toga, ali ... Sada mrzim sebe jer ne znam kako da se odviknem od cigareta. Grize me savest kada zapalim jer znam da ako nesto ne bude u redu ja cu biti jedini uzrok tome. Procitala sam da ako do 12-te nedelje trudnica ostavi cigarete, nece biti stetnog uticaja na bebu. Nadam se da cu uspeti u svojo nameri da se odviknem od te grozne navike. Sledece nedelje planiram pregled kod lekara i znam da ce mi odrzati dobru lekciju jer sam je vec slusala dok sam pokusavala da zatrudnim. Za sada pusim manje i borim se sa sobom. Svakog dana se budim u nadi da ce mi se toliko smuciti, da necu pozeleti vise nikada da je zapalim.

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Pušenje u trudnoći
30.11.2011 21:05:18   
bea83
Nikad nisam bila pušač, tako da neću mnogo da pametujem, ali samo ću reći da je moj (naravno negativan) stav o pušenju, a posebno u trudnoći skroz učvrstio video klip na kome je pomoću 4d ultrazvuka snimljena beba u 12 nedelji (čini mi se) koja se guši, otvara usta kao ribica i koprca se u momentu kad mama zapali cigaretu....Pokušaću da nadjem klip na youtobu pa da postavim, čisto da vidite da nije uopšte namešteno. Na mene je ostavilo ogroman utisakuser posted image

(odgovor članu ivkana)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Pušenje u trudnoći
30.11.2011 21:07:51   
Odri Hepbern
E postavi molim te, hocu da posaljem drugarici koja i dalje pusi iako je trudna. Pored toga je imala i nekoliko spontanih pa opet ne prestaje. user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Pušenje u trudnoći
30.11.2011 21:22:11   
boba 11
Ima takvih pacije nata dosta .Ja sam kad sam zatrudnela sa prvim prestala i od tada nisam zapalila vec 6 godina.Tako da svima oko sebe savetujem da prekinu ali ima ljudi koji nece da prihvate cinjenice i tr=vrde da to nije toliko stetno.Eto mojoj zaovi koja je isla na VTO lekar koji je radio rekao da ako bas ima zelju da pusi da nije strasno do 10-tak cig na dan.
Da sam mu ja bila tamo sutnula bih ga medj ja.. da mu vise nikad ne padne na pamet da tako nesto kaze.Al eto ona to uzela zdravo za gotovo i prvi put pobacila a sad je drugi put iznela trudnocu (ima dva mala andjela) al ne odustaje od dzamenja.Ja to jako osudjujem a ona me kao iskulira kad bih joj nesto rekla pa sam odustala.Posle ce im djavo biti kriv kad budu imali zdravstvenih problema....user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Pušenje u trudnoći
30.11.2011 23:07:37   
isidora88
bila sam pusac pre trudnoce ali nisam nikad puno pusila, kad sam saznala da sam trudna( 10 dana posle ovulacije sam radila beta hcg) istog momenta sam prekinula,izbgavala sam i da se vidjam sa pusacima,mm je pusio uvek na terasi. kad sam prestala da dojim ponovo sam pocelauser posted image ali planiram da prestanem kada ponovo zatrudnim. nema sanse da bih trovala svoju bebu, i jedna cigara je jako stetna a ne 10 na danuser posted image
moja drugarica je celu trudnocu pusila i njoj je dr rekao da ne prekida pusenje jer je to sok za organizam i bebu,koja budaletina od druser posted image
kod nas u stanu se ne pusi, svi su na terasi pa i ja user posted image , ne zelim da mi dete udise dim,a ta moja drugarica pusi i dalje,beba ima 3 meseca i to kaze da svi pusimo kad dodjemo kod nje kao da se beba navikavauser posted image user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here