|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
22.6.2015 19:05:32   
Valerie
nazalost, ima ljudi koji i po izlecenju raka nastave da puse... neki i umru sa cigarom (iz moje okoline). to zaista ne mogu da shvatim. ali jedino mi zaista smeta ugrozavanje dece koja ne mogu da se odbrane.
moja baka je imala koprivnjace od pasivnog pusenja, dok je zivela sa pusacima. dokazano od toga, i alergotestovima, a i tako sto su joj prestale kad vise nije zivela sa pusacima. i ja sigurno imam tu alergiju, koja se drugacije manifestuje, jer me je stalno boleo zeludac dok sam pusila i imala sam gastritis. sad mi je 95 posto bolje.
zato vise nemam puno razumevanja za pusace, verujem da bi im bilo bar u nekom aspektu bolje kad bi prestali i ne bi se dalje izlagali dimu.

< Poruku je uredio Valerie -- 22.6.2015 19:07:09 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Pušenje u trudnoći
22.6.2015 21:08:28   
isidora88
ja sam pusac, ali sam i u ovoj trudnoci prestala da pusim cim je bio pozitivan test, uopste mi nije tesko bez cigara, ne pada mi na pamet da trujem bebu zbog nekog svog hira.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Pušenje u trudnoći
22.6.2015 21:10:40   
jess021
Isidorauser posted image
Ali zato kad se porodimo, mzoemo zajedno negde na kafu i ....user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Pušenje u trudnoći
28.6.2015 17:37:24   
JellKo
U prvoj trudnoci ostavila pusenje ubrzo nakon sto sam saznala da sam trudna. Zapalila sam mozda jos 2, 3 cigarete, i odlucila da to ne treba mojoj bebi. Uvijek sam prezirala trudnice koje puse, i uvijek sam zvocala i svojoj mami koja je pusila u obje trudnoce.
E u ovoj drugoj trudnoci, ne mogu da ih bacim. Za svaku kutiju kazem da je posljednja... Ne mogu da vjerujem da je jace od mene. Ne ponosim se sobom. Ovajput prezirem - sebe! Doduse, sad mi je zivot dosta komplikovaniji nego kad sam prvi put bila trudna ali, na kraju, sve su to izgovori.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Pušenje u trudnoći
28.6.2015 17:46:42   
jess021
Jellko, vidi ja sam ostavila na dan transfera i od tad nisam nijednu zapalila, niti se nervirala.
Znas kako ja gledam na to, trudnoca traje samo 9 meseci, nakon toga, ako i dalje budem htela ja cu zapaliti, ali sad nema sanse.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 9:21:33   
LIDIJA STEVAN
Blago Vama koje ste karakter I ostavili cigarete makar na 9meseci..ja nikako ne mogu..jace je od mene..poludecu zbog toga..

_____________________________

Dete je najvece blago..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 9:23:52   
branki*
lidija,koliko pusis dnevno'ja sam bivsi pusac,ostavila sam cigarete jos pre trudnoce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 9:41:49   
Maraj
Lidija jesi li bar smanjila zbog bebe? Probaj.... sta ti dr kaze na pregledu za placentu?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 10:38:50   
jess021
Lidija, na prethodnoj stranici je moj post i izvini sto cu biti ovako direktna, ali ne verujem ti da ne mozes da ih ostavis. Ja ti to govorim kao neko ko stvarno uziva u tome, ali slika u glavi da mi se beba, koju toliko dugo cekam gusi u dimu, i da ne mogu da se strpim 9 meseci, po meni je bez veze. Nemoj da se ljutis zbog ovoga, da nisam pusac sigurno ne bi govorila iz iskustva, tako da....smanji bar na 5 max.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 10:42:13   
Klarita
ja sam pusila u obe trudnoce. Ali meni sem zadnjih mesec dva, pakla uvek trajala dva do tri dana, u trudnoci sam pusila nekad manje nekad vise. ne ponosim se time, ali nisam ni imala volju da ostavim. Zasto? Ne znam. Jednostavno mi se pusilo. Nisam uskracivala sebi nikakve uzitke. Dr mi je na pocetku obe trudnoce rekao da mogu slobodno, ali da ne preterujem, ali tokom dojenja da zaboravim na njih i time sam se vodila.
Svaka cast zenicama koje su ostavileuser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 10:46:12   
Maraj
Ja imam misljenje isto kao jess.... posto znam koliko sam se mucila da dodjem do ove trudnoce nikad dete ne bi izlagala tom otrovu.... a i ti si se namucila tako da....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 10:52:55   
Mariya
Jess, svaka čast, sviđa mi se kako razmišljaš i što si karakteruser posted image user posted image
A vi što pušite u trudnoći, sram vas bilo! Ajde što trujete sebe, ali sšto svesno trujete svoje nerođeno dete koje ste dugo čekali?!
Ja sam bivši pušač, pušila sam 8 godina i 8,5 godina ne pušim! I kao neko ko je ostavio cigare mogu da kažem da mi uopšte nije bilo teško, niti su mi falile. Sad mi užasno smetaju, mrzim taj miris cigara, dima i opušaka, osetim na drugima kad su pušili i želudac mi se okreće od tog mirisauser posted image Ja bih sad pre otrov popila nego što bi cigaru u ruke uzela.
A tek kad vidim trudnicu sa cigaromuser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 10:55:39   
Klarita
Izvini Mariya, ja trujem svoje dete, ne tvoje. Evo stidim se user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:05:44   
vikiveki
I ja sam bivši pušač,mada nisam bila baš neki strastven pušač,pušila tek možda 1 godinu,pa nisam toliko merodavna da dajem savete oko pušenja,samo mogu da kažem što i pušači i nepušači znaju da u trudnoći ne bi trebalo da se puši. Moja komšinica je radila 30 god. u porodilištu i kaže da je nepisano pravilo da se bebe majki koje su pušile u trudnoći slabije tj. rađaju se sa manjom kilažom i da ne nabrajam.Te informacije svugde možete naći .

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:09:29   
Maraj
Joj ne znam.... kazu i da je placenta izmenjena zbog duvanskog dima i zenama koje su pasivni pusaci a tek pusacima.....

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:12:34   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Klarita

ja sam pusila u obe trudnoce. Ali meni sem zadnjih mesec dva, pakla uvek trajala dva do tri dana, u trudnoci sam pusila nekad manje nekad vise. ne ponosim se time, ali nisam ni imala volju da ostavim. Zasto? Ne znam. Jednostavno mi se pusilo. Nisam uskracivala sebi nikakve uzitke. Dr mi je na pocetku obe trudnoce rekao da mogu slobodno, ali da ne preterujem, ali tokom dojenja da zaboravim na njih i time sam se vodila.
Svaka cast zenicama koje su ostavileuser posted image

user posted image upravo to sam htela da kažem,ima žena koje jednostavno ne mogu da ostave pušenje i ne osporavam ih,jer svako ima pravo na svoj stav i život kakav je navikao.A svaka čast onima koji smognu snage i volje da ostave pušenje i u tome istrajuuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:16:58   
Maraj
Pa ja se ne slazem sa time.... jer tako podrzavate i narkomanke i alkoholicarke... jes da je grubo poredjenje al sve su to "bolesti zavisnosti" sa kojima ugrozavate zdravlje svog nerodjenog deteta. Sta sutra da se rodi dete sa nekom opstrukcijom pluca. Bice vam svejedno sto ste pusile jer da

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:33:44   
jess021
Ja ne osudjujem nikoga, mislim ko sam ja da to radim. ( valjda nisam u nekom od prethodnih postova napisala da osudjujem, ako jesam izvinjavam se) Mogu samo da kazem svoje misljenje i iskustvo, ali ne verujem da ce to promeniti neciji stav prema pusenju. Ono sto sigurno znam da trudnice, sto se tice pusenja, imaju mnogooo jake mehanizme odbrane, pa rekao mi dr da ne prekidam naglo, pa mnogo sam nervozna.....
Sve smo punoletne i same donosimo odluke. Znam bas puno zena koje su pusile u trudnoci i deca prava-zdrava, ali da je dobro nije sigurno.
Maraj, ti ga sad bas pretera. Pa nismo valjda u toj grupi sa narkomanimauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:57:11   
Maraj
Jess user posted image ma ne tako sam i napisala da je grubo poredjenje ...al muslila sam kao sto to nosi rizike po zdravlje bebe tako i pusenje. To sam htela da kazem.
al dobro svako nosi svoju odgovornost za to sto radi

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 11:58:41   
jess021
Pa to i ja kazem, mogu samo da kazem sta ja mislim, ali da nekome namecem kako je samo moje misljenje ispravno, ne pada mi na pamet.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 12:03:37   
Maraj
Ja usto...samo sam iznela svoje mišljenje...
evo npr ( da navedem drugaciji primer) moja drugarica je posle 3.vto zatrudnela. Ustanovljena joj je insulinska rezistencija. I naravno nista nije jela od ugljenih hidrata da bi iznela trudnocu do kraja.... sve za nase user posted image
zato meni licno nije ok "trovati" nesto tako malo i predivno zarad svog licnog zadovoljstva

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 12:09:37   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Mariya
Ja sam bivši pušač, pušila sam 8 godina i 8,5 godina ne pušim! I kao neko ko je ostavio cigare mogu da kažem da mi uopšte nije bilo teško, niti su mi falile. Sad mi užasno smetaju, mrzim taj miris cigara, dima i opušaka, osetim na drugima kad su pušili i želudac mi se okreće od tog mirisauser posted image Ja bih sad pre otrov popila nego što bi cigaru u ruke uzela.
A tek kad vidim trudnicu sa cigaromuser posted image

Nikad ne reci nikad, i ja sam ostavila cigarete kada sam odlucila da hocu bebu,malo pre vencanja, nisam pusila 5-6 godina. Naravno,i ja sam postala veci katolik od pape-jer mi stvarno nije tesko palo ostavljanje.Ali pre godinu i po dana, dvanaest sati posto smo dosli, za jutarnjom kafom, umire moja svekrva. kada je prosao prvi sok, kad su se ljudi oko nas okupili...neko me je pitao da li mi treba nesto,ja sam rekla:cigareta. taj dan sam zapalila dve-tri,ali me od tada vuklo uzasno,sve sto sam prvi put lagano ostavila vratilo se. Sada pusim par cigareta dnevno,planiram da ih ostavim,ali jos mi nije kliknulo u glavi kada tacno(do kraja godine sigurno), ali jednostavno se nikad ne zarici da nesto nikad ne bi uradila.Zivot nas cesto opovrgne.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 12:32:36   
jess021
BNM, potpisujem. Ne samo za ovu temu vec za sve. Ne volim da budem iskljuciva.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 12:39:42   
minnica
Ja sam pušila na početku trudnoće sa ćerkom. Bojala sam se negativnog ishoda zbog prethodne loše završene trudnoće. Jednostavno sam bila previše nervozna i pušilo mi se. Međutim, kako je trudnoća odmicala, negde na pola recimo, počela je užasno da me grize savest i više nisam uživala u cigareti. Otad nisam nikad više zapalila, evo već pet punih godina. I dalje me ponekad privuče, ali odolevam. Ne želim da koristim osuđivački ton, ali mislim da je cigareta svakako u trudnoći višak i trebalo bi da svaka buduća mama, ako ništa drugo, bar drastično smanji broj cigareta dnevno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Pušenje u trudnoći
7.7.2015 12:43:44   
Maraj
Minnice user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here