|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
7.10.2013 17:45:17   
Biserce
Mi u bolnici, zaradili smo laringitis. Juce ujutru je ustao promukao i kasljao promuklo, sve ostalo super da bi mu u 7 uvece krenulo gusenje, i pravac bolnica. mislila sam ugusi se u kolima. Dobio je urbazon od 10, inhalacije na 6h berodualom pa onda pulmicortom pa kiseonik, i aerius sirup. Danas je za nijansu bolje, iskljucili mu kiseonik, a inhalacije na 8h i dalje odvojeno. Mleko ne pije, samo vodu, jede tu i tamo a spavanje katastrofa.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
7.10.2013 18:40:32   
lanajelena
Zelim vam brz oporavak,meni D kaslje vec tri nedelje i odvedem ga danas na kontrolu sve je u redu ali mi je dr rekla da mu par dana dajem aeruis jer jedino ostaje da kaslje alergijski user posted image

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
7.10.2013 18:42:46   
NadaR
Biseerce , brzo da ozdravite i vratite se kucici.

Ufff, gadan je taj laringitis . M, dok je bio manji se bas namucio sa tim. user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
9.10.2013 15:51:01   
Biserce
Bolje smo, sad prima urbazon 8, verovatno cemo sutra kuci. Sad sasvim malo krci, on je sasvim ok raspolozen, lepo papa, pije i jede.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
22.2.2014 14:06:59   
Sanjica26 RR
Od jutros je Sofija pocela da kaslje. Posto smo vodili T kod dr jer temperatyra ne jenjava poveli smo i S. Rekla nam.je da smo dosli u minut do 12. Pre 24 casa kad je poslusala nista nije bilo. Eto sad je zaradila laringitis.user posted image Inhalacije berodualom. Ako se pogorsa ili ne daj Boze temperatura pravac bolnica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
23.2.2014 17:03:20   
Sanjica26 RR
Danas je muz vodio Sofiju kod dezurnog dr. Dr rece da zvuci kastrofa, ali posto smo je inhslirali ujutru bronhije su se rasirile, pa ne moze nista da kaze. :(
I dalje da se inhaliramo. U utorak da dodjemo na kontrolu. Ako dodje do gusenja pravac bolnica. Molim Boga da do toga ne dodje i da joj ne skoci temperatura.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
23.2.2014 23:14:39   
Torbica
Sanja, laringitis se ne leci Berodualom nego Pulmicortom i Efedrinom. Berodual u startu u blazim oblicima dok se ne dijagnostikuje, zbog kaslja a onda obavezno Pulmicort i Efedrin. Djole je imao zimus jednu epizodu. Inace prvih 48h su najtezi, od treceg dana vec krece na bolje, sa ovom terapijom. Kod njega je trajalo nedelju dana, samo inhalacije, Pulmicort od 0.025mg na 12h i u 1.5 ml fizioloskog 5 kapi Efedrina od 0.5% i 0.3 ml Pantenola na 8h. Ako vam dr nije dao Efedrin bar za laringitis, ja cu se ujesti za jezik user posted image Laringitis je toliko karakteristican sto se kaslja tj laveza tice da ne moras biti dr da bi ga prepoznao, ko god ga jednom cuje, ne zaboravlja kako to zvuci... Navijam da se brzo izvuce Sofija.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
23.2.2014 23:16:03   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Danas je muz vodio Sofiju kod dezurnog dr. Dr rece da zvuci kastrofa, ali posto smo je inhslirali ujutru bronhije su se rasirile, pa ne moze nista da kaze. :(
I dalje da se inhaliramo. U utorak da dodjemo na kontrolu. Ako dodje do gusenja pravac bolnica. Molim Boga da do toga ne dodje i da joj ne skoci temperatura.

Bronhije? Ovde pricamo o grkljanu (larinksu)... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
23.2.2014 23:23:32   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sanja, laringitis se ne leci Berodualom nego Pulmicortom i Efedrinom. Berodual u startu u blazim oblicima dok se ne dijagnostikuje, zbog kaslja a onda obavezno Pulmicort i Efedrin. Djole je imao zimus jednu epizodu. Inace prvih 48h su najtezi, od treceg dana vec krece na bolje, sa ovom terapijom. Kod njega je trajalo nedelju dana, samo inhalacije, Pulmicort od 0.025mg na 12h i u 1.5 ml fizioloskog 5 kapi Efedrina od 0.5% i 0.3 ml Pantenola na 8h. Ako vam dr nije dao Efedrin bar za laringitis, ja cu se ujesti za jezik user posted image Laringitis je toliko karakteristican sto se kaslja tj laveza tice da ne moras biti dr da bi ga prepoznao, ko god ga jednom cuje, ne zaboravlja kako to zvuci... Navijam da se brzo izvuce Sofija.


O daa! user posted image
M se jako mucio s tim. Prvo kupatilo parimo sa kamilicom I caj sa puno meda. Ako to ne pomogne onda hitna jer se kod nas najcesce javlja oko pola 4 ,4 ujutru . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 0:11:39   
Sanjica26 RR
Torbice meni onda stvarno nije jasno zasto joj dr koja je bila dezurna nije ubacila ovo sto si pomenula ako se radi o laringitisu.user posted image Citala sam da se to daje kod laringitisa. Rekla je da dodjemo tek utorak osim ako se stanje ne pogorsa. Lepo sisa, ima dovoljno mokrih pelena, stolica. Sto vise je dojim. Cak sta vise bolje sad sisa nego prethodnih dana.
Kod nje se cuje kako pluca sviraju. Kad se zakaslje cuje se onako zrelo. Sad mi kaze mm da uopste nije gledala grlo. U majku mu zasto nisam zavrsila medicinu.user posted image Srce mi se cepa sto je tako.malena zakacila.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 24.2.2014 0:20:42 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 12:57:28   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Torbice meni onda stvarno nije jasno zasto joj dr koja je bila dezurna nije ubacila ovo sto si pomenula ako se radi o laringitisu.user posted image Citala sam da se to daje kod laringitisa. Rekla je da dodjemo tek utorak osim ako se stanje ne pogorsa. Lepo sisa, ima dovoljno mokrih pelena, stolica. Sto vise je dojim. Cak sta vise bolje sad sisa nego prethodnih dana.
Kod nje se cuje kako pluca sviraju. Kad se zakaslje cuje se onako zrelo. Sad mi kaze mm da uopste nije gledala grlo. U majku mu zasto nisam zavrsila medicinu.user posted image Srce mi se cepa sto je tako.malena zakacila.

Draga, ovo sto opisujes zvuci na bronhitis! Tada ide Berodual. I dobro je da se daje pogotovo ako se cuje zreo kasalj - da otvori puteve da lakse iskaslje odnosno proguta slajm, ne znaju oni da iskaslju tako mali...
Ponekad ide u kombinaciji bronhitis/laringitis, ako zvuci da ima i laringealnu komponentu obavezno Efedrin u inhalaciji. Sad cu ti objasniti zasto... Glasnice su otecene, zadebljale, upaljene, taj Efedrin kao dekongestiv (kao sto kapi za nos smire tj omoguce prohodnost puteva) direktno deluje na glasne zice i smiruje zapaljenski proces, omogucavajuci normalnu cirkulaciju vazduha. Ponekad nazalost glasnice bas bas "zadebljaju" pa nije dovoljan samo Efedrin nego i Pulmicort, kortikosteroid. On spasava bolnice, gusenja i slicnih komplikacija. Dakle, kod tezih oblika, ne treba kod svakog laringitisa. Moj Djole je imao laringitis koji je prosao samo na Efedrin prosle zime, a ovaj poslednji je zahtevao i Pulmicort.
A ovo sto si rekla, sto nisi zavrsila medicinu, veruj, mnogo mi je lakse u zivotu nego vecini i zahvalna sam Bogu na tome sto u vecini situacija znam da odreagujem/prepoznam a i ukljucim terapiju. I nemam uopste dilemu ako je savet pogresan, da ne poslusam, naprotiv, ne moze niko da me voza. No, samo neka malenoj prodje bez komplikacija. Da li imas napismeno da je laringitis? Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 13:58:41   
Sanjica26 RR
Nema napismeno. Samo nam je napisala sta da koristimo za inhalaciju. Dr je i rekla da idemo na kontrolu. Valjda ce neko od dr da prepozna bronhitis. Medjutim napisala sam ti sta je ona juce dr rekla. Sutra je vodimo jer tada radi nas izabrani lekar. Nazalost meni su u gradskoj apoteci rekli da ne daju efedrin bez recepta. A to nece niko da mi da. U privatnim apotekama nemaju pojma.
Kod Teodore na nalazu pise kad je muz vodio usred noci u bolnicu dijagnoza trachelitis acuta. Prepisala joj je samo pulmicort.
Nadam se da nisam bila konfuzna.
Hvala ti puno!


< Poruku je uredio Sanjica26 -- 24.2.2014 14:04:09 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 14:09:06   
cockic
Torbice a koliko se stavlja efedrina?meni je sin sklon laringitisu pa da znam sta jos sme sem puilmikorta.uglavnom njega koristimo cim krene promuklo suvo da kaslje.do sad nisam pogresila kad sam mu stavljala pilmikort za taj kasalj.i uglavnom je u kombinaciji dobijao ili pulmikort berodual,ili spalmotil berodual.a nekad i aerius sirup ili avil.ali avila tad nije bilo i pio je ovaj drugi.nekad za laringitis dobije i taj sirup za alergiju,a nekad ne.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 14:11:15   
Torbica
Tracheitis acuta znaci zapaljenje dusnika, to ti je duz vrata duga cev da tako kazem, pre racvanja na bronhe. Tracheitis retko ide izolovano, mislim da ima i ta tema. Cesto to lekari vode kao zapaljenje gornjih partija respiratornih puteva pa sad kod nekoga predominira jedno kod nekoga drugo a kod nekoga sve zajedno. S obzirom da ti je Teodora danima pod temperaturom najverovatnije se razvilo nesto bakterijsko, mislim da si pisala da pije antibiotike i da se svima vec smucilo pa i njoj samoj, kako je cesto bolesna... Sofija ako ti ne dobije temperaturu, trebalo bi da prodje samo na inhalacije.
A sa Efedrinom je od apoteke do apoteke, svakako je nezgodno a i ne savetujem ti dok nemas napismeno da je laringitis, a i onda mora lekar to da proprati. Svakako navijam da devojcice brzo ozdrave, nemoj da se zahvaljujes, tu smo user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 14:14:50   
Torbica

IZVORNA PORUKA: cockic

Torbice a koliko se stavlja efedrina?meni je sin sklon laringitisu pa da znam sta jos sme sem puilmikorta.uglavnom njega koristimo cim krene promuklo suvo da kaslje.do sad nisam pogresila kad sam mu stavljala pilmikort za taj kasalj.i uglavnom je u kombinaciji dobijao ili pulmikort berodual,ili spalmotil berodual.a nekad i aerius sirup ili avil.ali avila tad nije bilo i pio je ovaj drugi.nekad za laringitis dobije i taj sirup za alergiju,a nekad ne.

Cockic, ide 5 kapi Efedrina od 0.5% u 1.5 ml fizioloskog na 8h. S tim da nasa dr uvek da i Pantenol rastvor u istu inhalaciju, zbog kaslja da bi zastitila sluznicu, 0.3ml. Pulmicort je odlican ali ne treba kod blazih laringitisa, jak je. Aerius uglavnom ide prva tri dana kod jacih upala. Zaboravih gore da napisem, da je Djole dobio tad 2,5 ml Aerius, jednom dnevno tri dana. Ali opet, samo kod tezih laringitisa, sto kod Sofije verovatno nije. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 14:22:33   
cockic
E hvala Torbice,odmah da zapisem da znam.nadam se da nam nece skoro trebati.jer imao je do sad nekih 3-4 laringitisa i uvek je bio inhaliran sa pulmikortom.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 14:33:51   
Sanjica26 RR
Torbice u bolnici su joj odmah odradili krvnu sliku. Uredan je nalaz. Dobila je antibiotik bez obzira sto je virusno. Stvarno vise ne znam. Bas smo sludjeni. Samo molim Boga da Sofija ne dobije temperatura. Danas je povratila obrok. Pretpostavljam da se razredjuje od inhalacije. Spavala je celu noc. Evo i sad spava dugo. To mi uliva nadu da nihe ozbiljno.
Jel dovoljno za Teodoru pulmicort? Prepisan joj je hemomicin i mukoplant sirup da he umiri taj kasalj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
24.2.2014 21:33:47   
Torbica
Teodora ti je ""pokrivena"" ne brini, to je ok. Stekla sam utisak sa tim visokim temperaturama danima da je ipak razvila bakterijsku infekciju. Ponekad postoji diskrepanca tj velika razlika u klinickoj slici, iako je na oko rezultat ok. Ako je zahvacena veca povrsina, ako je dete lose...sto stvari. Ne brini za Teodoru, to sad ide na bolje, garant.
Navijam da Sofija prodje bez temperature. Samo da se izvuce! A velika je sansa da hoce, ipak joj serviras gotova antitela kroz mleko, izborice se. user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
9.3.2014 18:42:44   
VVVV
Evo da dodam i ja svoje iskustvo.

Moje dete sinoc ustalo, place, kaslje, zvoni, kasalj je tera da povraca, ne moze da govori i jedva dise.
Prvo sam mislila da joj je nesto upalo u dusnik, jer kad je legla nista joj nije falilo (ima par dana neku slabu kijavicu i to je sve).
Onda sam je nekako smirila, i tek kad je prestala da place, vidim da se i dalje gusi (dok je plakala, mislila sam da skripi i plitko dise zbog straha).
Onda sam pomislila da je alergija, iako nisam mogla da smislim na sta bi mogla da bude i to tako u sred noci.

Pozovem hitnu, kaze dr najverovatnije laringitis, da idemo u bolnicu odmah.

Dosli smo u ambulantu oko 1h ujutru, dobila je inekciju (rekli su da je neki kortikosteroid) i da pije aerius.
Nadam se da je najgore proslo. user posted image



Bas je bilo traumaticno.

Danas deluje okej.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
9.3.2014 18:50:19   
bubulence
VVVV moj savet ti je da je inhaliras kod kuce bar fizioloskim rastrvorom par dana...
mi smo posle svakog laringitisa dobijali berodual ili eferalgan i stvarno je pomagalo... uz aerius naravno

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
17.3.2014 14:34:22   
Alzex
Da se prikljucim i ja ovoj temi. Naime moja devojcica koja ce sada u aprilu napuniti 2godine, sa nepunih godinu dana je pocela borbu sa laringitisom. Verujte da sam na ovm forumu prvi put cula za lek Pulmikortan, jer je do sada uvek dobijala samo Berodual i Prospan. Danas smo doktorku prvi put pitali za pulmikortan i dala nam je sledecu terapiju: sirup Aerius 1x2.5ml, na 12h pulmikortan 1ml+2ml fizioloski, kao i sirup od belog sleza 4x0.5ml. Ne mogu da verujem da su nam tek sada prepisali ovaj lek, zaista ne mogu. A bukvalno nije prosao mesec da nismo koristili inhalator. Mada sada na vreme cujemo promuklost i ukljucimo inhalaciju pa to ne bude tako strasno. Pre je ucek slinavila nekoliko dana pa krene laringitis a zadnja dva puta iz cista mira krene otezano dosanje u toku noci. Verujte da mi je vise dosadio i jedva cekam da poraste samo da se maknemo od ovih lekova. user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
11.4.2014 16:24:59   
zdrav
Dali ima neko iskustva sa urodjenim stridorom?

(odgovor članu Alzex)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
13.11.2014 9:40:57   
Modessty
E pa da se i ja ovde zapljunem! Nikola po drugi put napd laringitisa! Smao što smo sad odreagovali na vreme. Odmah sam pozjamila inhalator i odmah pulmikort i lepo spavao tu noć. PŠočelo je prekjuče uveče. Jutros lepo diše, ali se čuje kako mu svira u grlu i kako škripi kad se zaplače ili hoće nešto baš glasno da kaže. Inače ne kašlje i nema temperatru. Nije je imao ni prošli put.
sa dću da mu dam i Aerius, pa ćemo videti kako će da prođe vikend.
Inače primetila sa da mu baš smeta kad je magla ili kad se predveče spusti smog, kad je ono oštar vazduh i pun dima od grejanja.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zdrav)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
13.11.2014 21:46:50   
Anck Su Nmaun
I ja da se zapljunem , Pre dve nedelje T je imala laringitis, inhalacije Pulmicortom i Berodualom, + Aerius...i posle 10 dana otislo na pluca user posted image
Sad ima pocetak upale pluca i dobila je sirup user posted image posle tri dana kontrola i snimanje pluca (jutros) i nastavili sa sirupom.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
18.11.2014 23:32:05   
Ivanka 75
Izgubila sam dobar glas user posted image
Setih se da imam Pulmicort - koja je doza za odrasle?
Pogledacu i na guglu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here