|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
14.2.2010 20:46:37   
Lu
JMPM (još malo mamica),Verus je preko oceana a rodom je iz NSuser posted image
I kod nas u Bih odmah po porodu dok smo još u porođajnoj sali prije nego nas otpreme u sobu,stave bebu da podoji svoj prvi podoj tj. kolostrum,mene je to toliko prijatno iznenadilo da sam plakala od neke dragosti i nježnosti i jedva čekala da mi ga ponovo donesu u sobuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
14.2.2010 22:37:01   
Verus
Izvini mamice, ja zaboravim to da napomenem (cesto stavim SAD u zagradu).  Daju odmah da dojis, AKO zelis, mozes (ako nisi iscrpljena, ili pak imala CR, onda to urade malo kasnije).  Bebu onda odnesu, okupaju obuku, pa opet nazad kod mame u narucje, i onda ostaje sa mamom u sobi....

Jel imas opciju da TRAZIS u NS da ti daju odmah dete po kupanju da dojis?  Koliko znam, sada i kod nas bebe budu uz majke, samo ne znam da li ih odmah ostave ili ne.....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
15.2.2010 8:52:03   
Anoniman
Ups user posted image !Nisam propratila user posted image !Sorry!
A ne znam da li moze da se trazi to,ne verujem...ovde beba lezi ispod lampi da se greje dok mama odmara ona dva sata posle porodjaja na stolu.A inace i ja bih volela da je taj prvi kontakt sa bebom tako brzo user posted image !

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
15.2.2010 11:49:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR


Jel imas opciju da TRAZIS u NS da ti daju odmah dete po kupanju da dojis?  Koliko znam, sada i kod nas bebe budu uz majke, samo ne znam da li ih odmah ostave ili ne.....



Ona dva sata dok si na porodjajnom stolu, mislim da ne daju. Cim sam stigla u sobu, to je bilo sat i 45 minuta posle porodjaja, stavili su ga da sisa, pa tek onda detaljno okupali.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 21:30:11   
Modessty
meni su bebu doneli sledećeg jutra. Ja se porodila u 16.10h a doneli ga ujutru u 6h. Preporučili su da se beba odmah stavi na dojku. Tako sam i uradila. Medjutim meni je mleko došlo tek četvrtog dana od porodjaja. Dojila sam ga uz pomoć silikonske bradavice jer mi je setra nekoliko dana pre toga napravila rane na bradavicama pa su se one umesto da se izvuku povukle. I taman smo se dva puta podojili kad su ga odveli u foto ćeliju zbog fiziološke žutice. Uplašila sam se da se nećemo vratiti dojenju. Medjutim mali je i nakon skoro tri dana razdvojenosti ipak sisao, naravno uz pomoć silikona.
Sad nema problema. Dojimo se na svaka tri sata a danju nekad i malo češće. Još uvek smo u ležećem položaju jer mi je teško da lepo namestim silikonsku bradavicu u sedećem položaju i da u isto vreme držim i njega. Probala sam bez silikona juče ali nešto nije išlo. Velike su mi grudi a male bradavice pa predpostavljam da mu je teško da uhvati kako treba.. Tako da za sada praktikujemo silikone user posted image Moderni smo, nema šta! user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 27.2.2010 21:31:01 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 21:33:33   
Anoniman
mod a te silikonske bradavice se koriste kada se bradavice uvuku\?
kazes da si mleka imala od cetvrtog dana?
znaci bebu da stavljamo na grudi i dok mleko ne krene?

nisam razumela sta ti je napravilo rane na bradavicama?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 21:42:00   
Modessty
bebu stavljaš na grudi da sisa i dok nema mleka. Tako preporučuju jer su onda grudi još uvek mekane i beba izvuče i oblikuje bradavice prema sebi, a i valjda brže krene mleko.

Pedijatrijska sestra mi uz pomoć pumpice napravila ragade na bradavicama. Rekla je : "Jao ti imaš velike grudi a bradivce nisu dovoljno izvučene! Neće beba moći da sisa. Jel imaš pumpicu" Pumpicom je htela da mi izvuče bradavice. Ono što sam ja saznala tek ujutru od dežurne doktorke je da se pumpica koristi tek kad krene mleko jer isušuje bradavice i od nje bradavice ispucaju ako se radi na suvo. Naravno već je bilo kasno. Sva sreća pa sam imala Multimam krenu koja me spašavai sad. Dr mi rekla da kupim silikonske bradavice i da tako dojim bebu. Kad je nadošlo mleko bilo je potrebno samo 2 min vremena da mi dežurna sestra koja radi svoj posao kako treba pokaže kao da korisitim te silikone i kako da namestim bebu. Zašto je neko morao da napravi sr...nje da bi na kraju nešto bilo uradjeno kako treba?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 21:47:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

bebu stavljaš na grudi da sisa i dok nema mleka. Tako preporučuju jer su onda grudi još uvek mekane i beba izvuče i oblikuje bradavice prema sebi, a i valjda brže krene mleko.

Pedijatrijska sestra mi uz pomoć pumpice napravila ragade na bradavicama. Rekla je : "Jao ti imaš velike grudi a bradivce nisu dovoljno izvučene! Neće beba moći da sisa. Jel imaš pumpicu" Pumpicom je htela da mi izvuče bradavice. Ono što sam ja saznala tek ujutru od dežurne doktorke je da se pumpica koristi tek kad krene mleko jer isušuje bradavice i od nje bradavice ispucaju ako se radi na suvo. Naravno već je bilo kasno. Sva sreća pa sam imala Multimam krenu koja me spašavai sad. Dr mi rekla da kupim silikonske bradavice i da tako dojim bebu. Kad je nadošlo mleko bilo je potrebno samo 2 min vremena da mi dežurna sestra koja radi svoj posao kako treba pokaže kao da korisitim te silikone i kako da namestim bebu. Zašto je neko morao da napravi sr...nje da bi na kraju nešto bilo uradjeno kako treba?!


u majku joj njenu ..ja bih poludela...nasla bih je i svasta bih joj rekla...jao sto me iznervira kobila...
uh

hvala za info...


(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 21:51:13   
Modessty
ma pisaću ja sve što mi se desilo u onoj ludari tamo. Poslaću u "porodjajne priče"

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
27.2.2010 23:49:24   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

meni su bebu doneli sledećeg jutra. Ja se porodila u 16.10h a doneli ga ujutru u 6h. Preporučili su da se beba odmah stavi na dojku. Tako sam i uradila. Medjutim meni je mleko došlo tek četvrtog dana od porodjaja. Dojila sam ga uz pomoć silikonske bradavice jer mi je setra nekoliko dana pre toga napravila rane na bradavicama pa su se one umesto da se izvuku povukle. I taman smo se dva puta podojili kad su ga odveli u foto ćeliju zbog fiziološke žutice. Uplašila sam se da se nećemo vratiti dojenju. Medjutim mali je i nakon skoro tri dana razdvojenosti ipak sisao, naravno uz pomoć silikona.
Sad nema problema. Dojimo se na svaka tri sata a danju nekad i malo češće. Još uvek smo u ležećem položaju jer mi je teško da lepo namestim silikonsku bradavicu u sedećem položaju i da u isto vreme držim i njega. Probala sam bez silikona juče ali nešto nije išlo. Velike su mi grudi a male bradavice pa predpostavljam da mu je teško da uhvati kako treba.. Tako da za sada praktikujemo silikone user posted image Moderni smo, nema šta! user posted image

Nisu vam donosili bebe dok su bile na terapijiuser posted image
Nama su bebe dovodili sa terapije na 2-3 sata da sisaju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
2.3.2010 15:50:44   
choopa choops
Dojila sam do nekih 14 mjeseci cini mi se user posted image

Imali smo super iskustvo. U pocetku sam imala malo ragada, ali nista strasno. Kod nas u porodilistu je baby friendly program i donesu ti dijete na dojenje odmah (naravno ako to zelis). Mnogo nam je koristilo dojenje, uvijek smo imali spremnu hranu user posted image pa smo cesto putovali bez ikakvih problema. Takodje kad bi bila prehladjena, to nam je znacilo jer je fino papala, pa se barem oko toga nismo brinuli i u pravilu bi prehlada prestala za dva-tri dana. nekad sam joj kapala mlijeko u nosic umjesto fizioloske user posted image

Lagano smo se odvikli od dojenja, nije bilo nikakvih trauma user posted image

Ne znam sta jos da pisem...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
2.3.2010 16:11:46   
nakins
Nama su isto u Betaniji rekli da stavljamo bebe odma da sike cim prodje 24h. Meni je mleko nadoslo tek  cetvrti dan kuci. Isto kao i Mod koristim silikonskei  super ide iako mi je rekla neka lujka od sestre da bas i necu imati mleka zbog sklopa vena na grudima. Da kucnem, za sada imamo da sikimo i previse user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
2.3.2010 21:09:19   
Anoniman
Mi od juce nemamo ni jutarnje dojenje user posted image

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
2.3.2010 22:28:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Mi od juce nemamo ni jutarnje dojenje user posted image


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
2.3.2010 23:09:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Mi od juce nemamo ni jutarnje dojenje user posted image


user posted image


user posted image
Sad mi je odjednom kao veliki user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
3.3.2010 8:08:58   
*Alexx*
Mamice, user posted image Rastu oni, rastu, kao iz vode, ali ne znači na nas više ne trebaju!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
3.3.2010 9:46:01   
Markovicka
moja beba u poslednje vreme jako nemirno sisa
da cujete te zvuke
tata nam je jednom rekao Sine, pa ti kao da ubijas rucakuser posted image
ali meni bas i ne bude uvek smesno, stvar je u tome sto ona, patkica mala,
kad jede ujedno i kaki, skoro pa obavezno,
a kad kaki muci se i napinje
a siku ne pusta, naravno
pa razvlaci, kida, lupa rucicom mamu po glavi
Haos!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
3.3.2010 10:39:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Mi od juce nemamo ni jutarnje dojenje user posted image

Mamiceuser posted image
Mi smo ostali samo na jutarnjemuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
3.3.2010 22:38:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Mi od juce nemamo ni jutarnje dojenje user posted image

Mamiceuser posted image
Mi smo ostali samo na jutarnjemuser posted image


Uh,draga,razumem te...i meni je bilo jako krivo,a sad mi je jos krivlje ali sta sad... user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
3.3.2010 22:43:44   
simke

IZVORNA PORUKA: Markovicka

moja beba u poslednje vreme jako nemirno sisa
da cujete te zvuke
tata nam je jednom rekao Sine, pa ti kao da ubijas rucakuser posted image
ali meni bas i ne bude uvek smesno, stvar je u tome sto ona, patkica mala,
kad jede ujedno i kaki, skoro pa obavezno,
a kad kaki muci se i napinje
a siku ne pusta, naravno
pa razvlaci, kida, lupa rucicom mamu po glavi
Haos!

Tako je i moj Sinisa radiouser posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 9:31:09   
Markovicka
znaci drugar divljakuser posted image
Cudo da su mi bradavice jos citave, sta im radi...sou program
Onda probam da je skinem da se smiri i smiri se a onda kad je stavim ista prica, kao neki uslovni refleks

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 9:43:23   
Anoniman
Meni je Stefan tako divljao samo kad mu nije mleko islo zeljenim malzom.Inace mangup je samo hteo dok lije,ali bukvalno lije mleko.Zato je i uspevao da se najede za max 10 minuta user posted image

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 9:51:51   
Rina
Meni je dojenje predivno iskustvo!!! Ma prosto preslatko,mala slatka gladna bebica a ti imas sve sto joj treba!!Ne samo davanje hrane vec,jedno zaista posebno vezivanje mame i bebe.Najzdravije je i najlakse!
Trenutno smo u fazi prelaska na adaptirano,imamo danas tacno 6 meseci...inace to mi je nekako neka prekretnica 6 meseci do 7, sasvim ok!Onda postanem malo egoisticna,hocu opet svoje telo samo za sebe :)

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 12:40:03   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Rina

Ne samo davanje hrane vec,jedno zaista posebno vezivanje mame i bebe.


To je to! Meni je bilo uzasno tesko kada sam prestajala dojiti. Plakala sam a mm je samo gledao u mene u stilu "Ne razumem te"!. Glupo je reci ali kao da se tek tada "odvojila" od mene, a ne na porodu.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 12:45:38   
Rivana
meni je zao sto moj Luka nije sisao ni jedan jedini dan, user posted image hvala Bogu raste nista mu ne fali, ali mi je zao sto nije sisao. Bas zbog tog nekog posebnog odnosa izmedju mame i bebe

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here