|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 15:24:49   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Rivana

meni je zao sto moj Luka nije sisao ni jedan jedini dan, user posted image hvala Bogu raste nista mu ne fali, ali mi je zao sto nije sisao. Bas zbog tog nekog posebnog odnosa izmedju mame i bebe

Nemoj da se sekiras user posted image . Nije islo i to je to. Mame mogu i preko flasice uspostaviti slican kontakt. Ljubav je ono sto se racuna user posted image

A sto se tice prestanka dojenja. I ja sam bila tuzna. Tesko je to opisati. Mi smo dojili do 14 mjeseci, i bas smo lagano prestali sa sisanjem, ona se uopste nije bunila, niti je kasnije trazila da siki, ali svejedo je meni bilo nekako tesko. Ah te mame user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 19:58:58   
Modessty
ja ću da izludim od temperature, izmuzavanja i velikih grudi. user posted image user posted image Sad se nešto poremetio i kad ima grčeve preko dana traži češće da sisa, a nekad se to sisanje razvuče na po sat i po. Izludećuuuuu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 20:04:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

ja ću da izludim od temperature, izmuzavanja i velikih grudi. user posted image user posted image Sad se nešto poremetio i kad ima grčeve preko dana traži češće da sisa, a nekad se to sisanje razvuče na po sat i po. Izludećuuuuu

Nemoj samo da ti je tesko bilo sta od toga,sve ce to proci i sve su to neke faze,kod svih nas razlicite ali imaju i slicnu liniju!Jos ti je i bolje sto cesce sisa,da izvuce mleko koje se gomila,ako vez zbog toga imas temperaturu! user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 20:17:51   
Modessty
izjavila sam juče da hoću posle dojenja da smanjim grudi user posted image
Umorna sam bre od njih i njihove težine i veličine!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 20:20:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

izjavila sam juče da hoću posle dojenja da smanjim grudi user posted image
Umorna sam bre od njih i njihove težine i veličine!

Ja sam umorna od velicine desne user posted image ,samo mi je ona narasla,do pupka je sad user posted image a zato je leva na mestu,pa kad se slikam hvatam levi profil user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 20:23:16   
Modessty
jao što sam počela da mrzim velike grudi! Svi problemi oko dojenja zbog veličine!
Odoh da spavam dok se mali ne probudi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 21:18:42   
Brineta24
Modesty!

Ti se zalis na velicinu grudi?:)
Ja kad sam dojila Laru isto sam mislila...Ali nakon prestanka dojenja grudi su mi se vratila u velicinu od prije..user posted image
Sada opet hocu vece..user posted image
I jesu se povecale zbog trudnoce, ali kad pomislim jos jedno  dojenje, meni ce trebati kasnije povecanje...user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
4.3.2010 22:44:27   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

ja ću da izludim od temperature, izmuzavanja i velikih grudi. user posted image user posted image Sad se nešto poremetio i kad ima grčeve preko dana traži češće da sisa, a nekad se to sisanje razvuče na po sat i po. Izludećuuuuu

Probaj izmedju podoja kad je budan da mu sto cesce dajes varalicu.
Verovatno ne vuce mleko svo vreme vec samo uziva na sikiuser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 1:22:32   
Modessty
ja mu uopšte ne dajem varalicu. Mm i ja bi je izbegli ako može.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 1:25:45   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

ja mu uopšte ne dajem varalicu. Mm i ja bi je izbegli ako može.

I ja sam je nisam davala u pocetku i sad zalim sto nisam ranije jer je spas!
Ima beba koje imaju jaku potrebu da stalno sisaju nesto a nisu gladne.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 11:09:19   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Modessty

ja mu uopšte ne dajem varalicu. Mm i ja bi je izbegli ako može.

I ja sam je nisam davala u pocetku i sad zalim sto nisam ranije jer je spas!
Ima beba koje imaju jaku potrebu da stalno sisaju nesto a nisu gladne.


Potpisujem!
Ova moja zvrkica bi zivela na sisi da moze...
sve zivo sisa, drzis je u rukama ona ti sisa ruku, svoje prstice non stop trpa, pa onda bolje cucla nego prst, bar ja mislim tako

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 11:13:54   
Anoniman
Znaci treba davati bebi cuclu...
Ja kupila za svaki slucaj a od drugarice dobila jos cetiri komada...sad imam za izvoz user posted image user posted image

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 11:17:19   
Markovicka
Hej, Oti, pa ti si jos tu.

Znas kako za cuclu, videces kako se bebana bude ponasala. Nemoj joj nuditi ako nije potrebno....ali ako stalno hoce da sisa bolje to nego da stalno place ili trpa prstice, ili visi na sisi sat vremena..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 21:43:22   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Modessty

ja ću da izludim od temperature, izmuzavanja i velikih grudi. user posted image user posted image Sad se nešto poremetio i kad ima grčeve preko dana traži češće da sisa, a nekad se to sisanje razvuče na po sat i po. Izludećuuuuu


Bas mi je zao sto vam je tako napeto stanje user posted image

Nemoj puno da se izdajas, neka to bude onako na granici (ako budes mogla da odredis), jer i sama znas da sto vise izdajas, vise se mlijeka stvara. Isto tako stalno pregledaj grudi da slucajno ne bude cvoricauser posted image i odmah razbijaj. kad se tusiraj njih peri sa hladnom vodom, znas onu staru narodnu na hladnoci se tijela skupljaju,  na toploti sire user posted image Sretno i nadam se da cete se rjesiti brige sto prije user posted image

PS-I L je imala pojacan refleks sisanja (to je ovo sto cure gore navode), i mi smo se odlucili za dudu. E sada vi treba da odvagnete kako i sta je bolje. Naravno da je najbolje da ne navikavas bebu na dudu, ali kad nema drugog izlaza ona je spas.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 21:56:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Znaci treba davati bebi cuclu...
Ja kupila za svaki slucaj a od drugarice dobila jos cetiri komada...sad imam za izvoz user posted image user posted image


Daj boze da prihvati cuclu,moja dugarica je imala problem da joj beba nikako nece cuclu a stalno je vristala,imala je grceve...a Stefanko moj obozava da dudla user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
7.3.2010 23:20:00   
Brineta24
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: OTI

Znaci treba davati bebi cuclu...
Ja kupila za svaki slucaj a od drugarice dobila jos cetiri komada...sad imam za izvoz user posted image user posted image


Daj boze da prihvati cuclu,moja dugarica je imala problem da joj beba nikako nece cuclu a stalno je vristala,imala je grceve...a Stefanko moj obozava da dudla user posted image




Ista stvar.. moja Lara nije nikad htjela cuclu.. ali je zato sisala palac...A onda je i to odjednom sama prestala...user posted image
Znaci svaka beba je drugacija... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
8.3.2010 1:15:44   
Verus
Kazu nikako bar prvih 4 nedelje dok se dojenje ne uspostavi...neki kazu cak i 6 nedelja, ali ako beba lepo sisa od starta a pomaze joj da se smiri nocu ili ako je nervozna, sto da ne.....

Sad kazu da i cucla tokom spavanja pomaze sprecavanja SIDS-a (nagle smrti novordjenceta-ne znam kako bih bolje prevela)...


Mod, bas mi je zao da se tako patite...ali istraj sa tim dojenjem sto duze mozes...jel i dalje koristis silikonske bradavice?
IZVORNA PORUKA: OTI

Znaci treba davati bebi cuclu...
Ja kupila za svaki slucaj a od drugarice dobila jos cetiri komada...sad imam za izvoz user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
8.3.2010 10:31:26   
Modessty
Hvala cure na savetima!

Verus i dalje koristimo silikonsku bradavicu. Probala sam bez nje i on se toliko nervirao što ne može da lepo uhvati da sam ga jedva smirila posle. Ako mu je ovako lakše - neka. A i još uvek mi leva bradavica ima ragade. Nikako da se zaleči.

Izmuzavam se kad ima potrebe. I to radim ručno. Pumpicu koristim samo ako moram da žurim da ostavim mleko jer treba da izadjem negde. Pumpica mi raskrvari bradavicu pa je zato izbegavam.

Cuclu sam probala sinoć da mu dam. Juče ga je ceo dan mučio stomak i ništa nije spavao i stalno tražio da sisa. Zato ja probala cuclu. On cucla ali samo ako mu ja pridržavam inače mu ispadne odmah. Nezna da cucla ili mu cucla ne odgovara. Na kraju ga je iznerviralo sve to i dao se u jeziv plač.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
8.3.2010 10:39:23   
Anoniman
Draga, namaži bradavice Pantenol mašću, onako dobro, ostavi 5-10min da odstoji, i onda izmlazaj pumpicom. I meni je raskrvarila bradavice ako ih nisam mazala Pantenolom. Možda možeš i Lanolinom. 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
8.3.2010 10:42:19   
prase
Postoji i ona neka "Bioclin" mast koja je bezobrazno skupa, ali delujeeeeeeeeeee... Ja bih se utepala da sam morala da izmlazam pumpicom mleko i da to nisam imala.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
8.3.2010 10:48:11   
Anoniman
Moraš Mod nečime namazati bradavice, da malo smekša koža i da postanu elastičnije, onda neće pucati toliko. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
16.3.2010 12:32:56   
buhla
OTI pita:
pocelo mleko da curka, ali leva joj se stvrdla malo. bebu donose u 13h, sta da radi, masira, izmlaza? niko nista im tamo ne govori okok grudi!!!!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
16.3.2010 12:37:30   
*Alexx*
Neka masira, a uskoro će doći beba pa neka joj da tu, puniju dojku.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
16.3.2010 12:38:48   
*Alexx*
I neka juri te sestre za laktaciju, to im je posao, a one malo vrdaju... 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dojenje - vaše iskustvo
16.3.2010 12:45:45   
buhla
prenela joj user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here