|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na sunce, vrucinu
26.5.2010 14:28:04   
buhla
ja napravih temu, ako postoji, izvinjavam se, premestite je ali je ja stvarno nisam nasla user posted image

ja redovno kad krene lepo vreme se ospem i pocrvenim na delovima tela koja su izlozena suncETu!!! ruke su mi crvene  i vrat i i peCu me.

da li jos neko ima takav problem i sta koristite da se crvenilo povuce ili vec pre izlaska na sunce namazete neku kremu?

< Poruku je uredio buhla -- 26.5.2010 14:30:37 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
26.5.2010 15:30:27   
LillyT
Jedne godine me je uhvatila neka alergija na moru i koza mi je na pojedinim delovima tela bila kao smirgla. Nisam imala pojma da postoji alergija na sunce do tada. Neki lik iz hotela mi je dao neku italijansku kremu (ne znam ni kako se zove, ni nista, znam samo da je iz ITA) i pomogla mi je. Ja nikada nisam bila alergicna na sunce, bas sam ga dobro podnosila, u zivotu izgorela nisam, ali ovo je bilo bas ocajno. Nadam se da se vise nece ponoviti

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
26.5.2010 16:42:02   
Anoniman
Buhlice ja imam svetliji ten i nekako lako pocrvenim čim malo duže budem na suncu .. ali nekim čudom to crvenilo brzo pređe u lepu boju s tim da nikad ne potamnim nešto naročito (znaš ono kada ti se vide samo zubi?user posted image ), više lepa bronzana boja...

Ali pre toga sma crvena pošteno , koža mi bude suva fest!
Nije to alergija samo sam htela da ti kažem da nisi jedina crvenperka! user posted image user posted image user posted image

Počni da se mažeš sa kremom za sunčanje uzmi faktor koji ti odgovra i pokušaj da se mackaš pre izlaska na sunce..meni je takođe nezgodna kombinacija sunce i vetar ...
Tad sam Rumenka! user posted image  

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
26.5.2010 16:46:43   
maslinica
Buhla...ja imam prirodno crvenu kosu, ne svetao ten, nego sirasti ten....bela, bela...sad sam vec sva u osipu, (za 2 dana u 10h sta prosetam sa bebom)....
uglavnom, alergicna sam na sunce, dokazano, ako ne pazim idem na inekciju..
preporuka lekara je piti betakaroten pre leta i sumesi kalcijum....malo kao bude bolje, al nista znacajno. ponekad popijem i klaretin za alergije...

sve znam sta pricas....i kako ti je:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
26.5.2010 16:55:55   
buhla
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Počni da se mažeš sa kremom za sunčanje uzmi faktor koji ti odgovra i pokušaj da se mackaš pre izlaska na sunce..meni je takođe nezgodna kombinacija sunce i vetar ...
Tad sam Rumenka! user posted image  



takodje!!!

uzecu onaj saljicev melem


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 10:42:50   
*Alexx*
Kod mene se proteklih 4-5 godina redovno pojavljuje alergija na jako sunce - ali samo kada malo više vremena provedem na suncu. To obično bude na moru, ili evo sad u Banji. Pojavi se kao koprivnjača, po stopalima, vrhovima ušiju, kolenima, laktovima. I svrbi. Kako se vratim u Beograd, tako se alergija povuče (valjda od manjeg izlaganja suncu).
Pretprošle godine sam bila kod lekara, da bi mi on rekao da pijem 2 kutije Pressinga pred more - što se meni baš i nije dopalo. Međutim, nisam dalje išla kod alergologa, jer sam posle zatrudnela, ionako se nisam izlagala suncu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 17:46:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Kod mene se proteklih 4-5 godina redovno pojavljuje alergija na jako sunce - ali samo kada malo više vremena provedem na suncu. To obično bude na moru, ili evo sad u Banji. Pojavi se kao koprivnjača, po stopalima, vrhovima ušiju, kolenima, laktovima. I svrbi. Kako se vratim u Beograd, tako se alergija povuče (valjda od manjeg izlaganja suncu).
Pretprošle godine sam bila kod lekara, da bi mi on rekao da pijem 2 kutije Pressinga pred more - što se meni baš i nije dopalo. Međutim, nisam dalje išla kod alergologa, jer sam posle zatrudnela, ionako se nisam izlagala suncu.



Presing sam pila jesenas, jer sam se iz nekog nedokučivog razloga ceeela osula!
Imala sam fleke u obliku diska, najviše na stomaku, ispod pazuha i oko prepona ...
Ludilo, toliko me je svrbelo da nisam mogla da zaspim ...Dobila sam taj lek koji je navodno trebalo da umiri svrab i da se udrogiram valjda ali mi ništa nije pomogao.Jedna dnevno, pred spavanje.
Odustala sam nakon 4. dana a osip se povukao nakon 6-7 nedelja ... user posted image
Ne znam zbog čega je došlo do te alergije jer se u tom periodu  nisam izlagala suncu, to je sigurno.

< Poruku je uredio kaliopi -- 19.6.2010 17:50:34 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 17:48:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ja napravih temu, ako postoji, izvinjavam se, premestite je ali je ja stvarno nisam nasla user posted image

ja redovno kad krene lepo vreme se ospem i pocrvenim na delovima tela koja su izlozena suncETu!!! ruke su mi crvene  i vrat i i peCu me.

da li jos neko ima takav problem i sta koristite da se crvenilo povuce ili vec pre izlaska na sunce namazete neku kremu?

Ej sad sam se set_ila!
U apoteci sam uzela neku mixturu ... (oni je prave, dakle nije neka marka...) Puder i voda su u pitanju, ništa posebno.
Tečni puder, eto. To mi je pomoglo i ublažilo peckanje i svrab!...
Evo kako su krenule ove vrućine pojavilo mi se blaže crvenilo ispod pazuha ... uveče naćapam sa tim puderom i bude ok.

< Poruku je uredio kaliopi -- 19.6.2010 17:49:55 >

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 21:52:57   
buhla
hvala kali, cu pitam u nekoj apoteki.... evo ceskam se ko sugava!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 21:58:31   
New Mom
Ja sam prošle godine "otkrila" pantenol u vidu pene (fino hladi plus regeneriše kožu), u kombinanciji sa nekim antihistamikom (presing sam koristila uvek pred spavanje, jer me komira načisto), prolazila je u toku dana bez problema.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:01:48   
Mimče
zene ja se osula po mom dragom stomacicu sve crvene bubuljice a neke na vrhu imaju belo kao zagnojeno, ne znam jel od vrucine ili od jela i frka mi ne znam sta da radim

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:04:16   
buhla
mimce od vrucine! takve ja obicno imam na dekolteo od vrucine! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:08:11   
Snelle
I meni se pojavila po nogama ova alergija. Nikada u životu nisam imala alergiju na vrućinu i sad user posted image
New mom, smemo li mi dojilje da koristimo taj pantenol?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:10:53   
buhla
hmm pantenol pena, moracu da nadjem. meni pantenol pomaze. kada sam bila u bolnici (TRUDNA) sva sam bila crvena u licu i posle dva dana amzanje, proslo.

meni rekose da mogu Pavla da mazem, tako da snelle SMES! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:17:13   
New Mom
Možemo. Pantenol je vitamin B5. Videla sam u temi o opadanju kose da su porodilje koristile rastvor i tablete za oporavak.
UPUSTVO

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:46:15   
Mimče
IZVORNA PORUKA: buhla

mimce od vrucine! takve ja obicno imam na dekolteo od vrucine! 


MENI SE SAD PRVI PUT POJAVILO  ups velika slova, pa jel da mazem nesto ili da pustim da prodje

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
19.6.2010 22:53:44   
buhla
mimce misim da ce ti proci za par dana, ali mozes slobodno da koristis pantenol, on je inace dobar za kozu.

DELOVANJE PANTENOL stimuliše pravilno funkcionisanje zdrave i regeneraciju oštećene kože delovanjem na metaboličke procese koji omogućavaju obnavljanje ćelija epiderma.
PANTENOL pena uspostavlja i održava prirodnu vlažnost, mekoću i elastičnost kože.
PANTENOL pena se primenjuje za:
  • negu i regeneraciju kože lica i tela iritirane sredstvima za održavanje lične higijene, depilatorima, brijanjem
  • negu kože tela posle sunčanja i ublažavanje posledica prekomernog sunčanja
  • negu i regeneraciju kože posle terapije zračenjem
  • ubrzavanje zarastanja povreda kože: ogrebotina, oderotina, manjih opekotina
  • svakodnevnu negu kože tela



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
7.6.2011 22:34:34   
Anoniman
Luka je izgoreo po vratu, iznad majce. Ja sam to mazala Pantenolom, Melopo, pri kupanju stvaljala sapun pa da stoji, ali stvorili su se plikčići. user posted image Danas smo iz drugih razlga bili kod pedijatra, on kaže "Alergijica na sunce, mažite Synopen par dana 2x na dan, pa nazad na sunce!"
DOSTA MI JE BRE VIŠE ALERGIJA! user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
1.5.2012 23:09:11   
AndreaK
Andrej je danas bio malo vise izlozen suncu nego inace, kratki rukavi, sorcic, ali obavezno namazan kremom visokog faktora (50) ...

prosle godine nismo imali ovakvih problema, imao je lep ten, u poredjenju samnom mnogo tamniji (mislila sam da ga je nasledio od tate)...a sada se izjednacio samnom ?! i samim, kao bledunjavi, plavokosi decak ima problema sa kozom, od danas mu se na rukama i nogama pojavile neke tackice, kao sitne bubuljice, ima ih mnogo(a nisu znojnice) vise podseca na neku alergijsku reakciju mada se on ne zali na svrab.

Da li se za ovako nesto moram konsultovati sa pedijatrom ili ce stanje postepeno da se popravi? mi se redovno mazemo i vodimo racuna ali ipak, strah me od ovog sunca, bas....ne znam sta mi je ciniti....a ne mogu da ga drzim u kuci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
21.5.2012 10:48:09   
Anoniman
Nevena se osula po obrazima najstrašnije. Sitan reljefni osip. I to traje od subote. Mazala sam Sudocrem i crvenilo se povuklo ostao samo osip u boji kože. Sad motam film i setim se da je u subotu bila sa mm u dvorištu bez da smo je namazali kremom sa zaštitnim faktorom jer nije bilo jako sunce i sve vreme je bila u hladu. I prvo što mi je palo na pamet je da ej od mene nasledila alergiju na sunce. Meni je svako izlaganje suncu od ma kako slabom dovoljno da se ospem po nadlanicama, podlakticama i deholteu. Ako do jutra ne prođe, sutra zovem dr da odemo da je pogleda.

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
21.5.2012 11:05:49   
nenja22
Kosta je celo prošlo leto, manje više vukao takav neki osip, doduše ne po licu, nego po butinama...u početku sam se nervirala, ali sam vremenom shvatila da njemu to ništa ne smeta, pa sam nekako skontala da jeste rekacija na vrućinu, ali nije klasična alergija sa svrabom i tako tim gadnim pratećim efektima...mislim da, ako se ne crveni i ne širi, ne moš' mnogo tu učiniti nego da kad prođe samo od sebe...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
21.5.2012 11:22:28   
Anoniman
Videću, idem ipak ujutru kod dr, da mi glava bude mirnija.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
21.5.2012 13:00:32   
branki*
gae,a sta ti sebi koristis kad se ospes od sunca?ljudi,moja mama strasno odreaguje,to su takve bubuljicice koje svrbe,pocrvene,pretvore se u kraste,kad ceses,i krv pocne,uzas.sad kad je bila na selu,sve nosila duge rukave i sesiruser posted image
meni se ponekad pojavi,ali samo na jednom delu ruke.a,inace i moj brat poceo od pre tri godine da reaguje na sunce,isto kao mamauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
3.7.2012 11:45:31   
*Alexx*
Ja sam ove godine opet zakačila tu morsku alergiju. Ceo gornji deo leđa, vrh ušiju - korpivnjača. Pila sam Aerius par dana, ništa se nije smirilo. Jedan lekar mi je rekao da se koprivnjača obično pojavi kao reakcija na hranu (pritom ništa nisam jela specijalno, sve standardno), a da se alergija na sunce manifestuje kao sitne bubuljičice u ovom ili onom obliku, ne kao koprivnjača. Svaki mi odmor presedne zbog alergije, a ja se uopšte ne sunčam - nemam pojma odakle mi alergija. Čim se vratim u Bgd, alergija nestane.
Stvarno ne znam šta više da radim, čime da se kljukam pred more (nisam se setila da pijem Pressing pred more, tad sam pila gomilu antibiotika) kako do alergije ne bi došlo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Alergija na sunce, vrucinu
3.7.2012 11:54:46   
Anoniman
Jesi probala promene da mažeš Synopenom?
Luki se opet pojavilo ove godine, par dana Aeriusa, i mazanja Synopenom, i onda posle može normalno (sa zaštitnim faktorom) na sunce. Zacrveni se dok je na suncu (taj deo koji je zahvaćen alergijom), ali čim sedne u hlad, povuče se.
Dadilji je izbilo bilo nešto... rapavo, ali ne grubo rapavo, mekana koža ali van ravni kože, ne svrbi, smiri se uveče, ipak, ne povuče se skroz. Takođe, ne izbija u najgorem obliku ako nosi recimo košulju pa prekrije zahvaćene delove. U kombinaciji sa soli se pogoršavalo. Na Synopen se diskretno smirivalo, dali smo joj Pressing da pije, međutim, tad već nije vredelo, trebala ga je početi piti pre mora 10ak dana. Vratila se u NS i sve se povuklo.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here