|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako fetus štuca? :-)
23.7.2010 16:47:18   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: maslinica

ja jos nisam skontala kad stucauser posted image moja beba ne stucauser posted image user posted image user posted image user posted image

Takodje user posted image Ni Lara, a ni ova sada. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako fetus štuca? :-)
23.7.2010 16:53:04   
Verus
Meni je osecaj bio kao udaranje jaaako malom nogicomuser posted image   Nekad je trajalo i po pola sata.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 0:34:01   
Anoniman
Ovo moje dete će biti prvak Ringeraje u štucanju user posted image .

Po nekoliko puta dnevno , po mnogo minuta . Štuca k'o velika user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 10:45:14   
Anoniman
Moj malisa stuca bar 3-4 puta dnevno,bas mi bude zao.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 14:21:28   
minna
Moj bebac je stucao u 8.mesecu najvise, po 2-3 puta dnevno, u 9. jednom dnevno i od kad se rodio stuca svaki dan bar jednom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 15:57:33   
marijajo
I moja beka stuca po nekoliko puta dnevno user posted image

Bas mi je bude zao user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 22:12:39   
isidora88
i meni mateja stuca svaki dan po nekoliko puta,izgleda je bas zedan pa pije mnogo plodove vode user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako fetus štuca? :-)
18.10.2010 23:08:01   
bojanica7
moja gala ne stuca svaki dan... nego onako, sta znam, na svaki drugi-treci, ili mozda ne obracam paznju dovoljno.
cindarella, mojne ti bude zao, citala sam da njima to ne smeta ko nama. ne pate se dok stucaju, tako da... kulishka user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako fetus štuca? :-)
19.10.2010 9:35:46   
mihi
Na taj način vežbaju disajne pokrete tako da ne briniteuser posted image .

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako fetus štuca? :-)
19.10.2010 15:04:21   
liliana
IZVORNA PORUKA: liliana

Moja beba je jako štucala u stomaku.  Pošto sam ja bila 6 meseci u bolnici u Višegradskoj, češće su mi radili CTG i čim bi stavili onaj disk na stomak, tako je ona počinjala da štuca-oni bi onda morali da isključe aparat, jer kada beba štuca nema svrhe slušati otkucaje sca. Ona ima nepuna 3 meseca i i sada posle obroka uvek štuca!!!!!!!!!!!!! Većina žena nije imala pojma da bebe u stomaku štucaju i jako su bile zbunjene kada bih im rekla da to radi. A u većini slučajeva to rade zato što se nagutaju plodove vode; posebno ako jedete nešto slatko.


Sad kad je beba  od skoro 11 meseci, štuca otprilike kad je gladna ( tj. to smo MM i ja provalili).user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako fetus štuca? :-)
19.10.2010 15:38:39   
Kaja Beograd
Ako je stucanje ono kad stomak u nekom brzem ali konstantnom ritmu skakuce neko vreme, onda ovaj mali seronja stucka i to ne svaki dan i ne jako dugo...samo je extra smesno. Mogla bih da gledam stomak po ceo dan!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako fetus štuca? :-)
19.10.2010 21:10:51   
jovicaa
moj bebac upravo stuca.. radi to cesto, obicno uvece, nekad jace nekad slabije. meni je to bas simpaticno, samo pre neko vece je tako jako stucao da me je malo nerviralouser posted image
na snimku sa ekspertnog ultrazvuka se lepo vidi da stalnmo nesto "zvace"! konstantno otvara i zatvara vilicu, garant ce bbiti neki zdera ili brbljivac nemirko user posted image

(odgovor članu Kaja Beograd)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako fetus štuca? :-)
21.10.2010 11:45:04   
Anoniman
i moja mala stuca, i ja sam bila pomislila : Sta je ovo sad? kao otkucaji srca na CTG-u samo unutra.. jeste :)) bas, otkucaji srca mogu samo na CTG-u da se cuju. a ovo se oseca kao udaranje o zid materice. i to 3min u ujednacenim razmacima.. kako je to neverovatno, mali covek, jos se nije rodio a vec stuca kao odrasli.. he,he
neopisivo.. meni je to prvi put bilo u 8-om mes

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako fetus štuca? :-)
27.2.2011 12:17:00   
MarijaBg
Moja user posted image vec nekih mesec dana stuca, a zadnjih 10-ak dana po 4-5 puta dnevno... Traje po 10-ak minuta, jedino me nervira ako ja u tom trenutku jedem user posted image
Kad to radi, tacno mogu da je zamislim user posted image malo. Verovatno ce biti halapljivica kad se rodi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako fetus štuca? :-)
28.2.2011 10:17:55   
eni26

IZVORNA PORUKA: Anoniman

i moja mala stuca, i ja sam bila pomislila : Sta je ovo sad? kao otkucaji srca na CTG-u samo unutra.. jeste :)) bas, otkucaji srca mogu samo na CTG-u da se cuju. a ovo se oseca kao udaranje o zid materice. i to 3min u ujednacenim razmacima.. kako je to neverovatno, mali covek, jos se nije rodio a vec stuca kao odrasli.. he,he
neopisivo.. meni je to prvi put bilo u 8-om mes

ja sam to odmah provalila  user posted image  Kao lupkanje nogicom i rukicom , ali najvise osetim u delu gde je pupak,bas ritmicki pokreti !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako fetus štuca? :-)
1.3.2011 16:02:54   
morena
Moj bebonja redovito štuca, svaki dan. I to obično kad legnem u krevet, al zadnjih par dana počne već ujutro štucat i tako par puta kroz dan. Žao mi ga je kad štuca, točno ga vidim kako se strese sav.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:27:33   
Mama 78
Prvo mi bilo glupo da ovo pominjem,ali sad kad vidim da je vec pisano o tome moram da dodam i ja nesto.Ova moja beba po 10 puta dnevno stuca,sto neko rece bude mi zao,jer i vase bebe stucaju tako puno i jer im to ne smeta?user posted image user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:30:18   
bubulence
ema je jako stucala u stomaku, po nekoliko puta na dan a tako je bilo i prva 3 meseca kada se rodila... sada stuca skoro svaki dan ali po par minuta...

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:34:19   
bea83
Moj bebac štuca najmanje jednom dnevno, a nekad mu nadodje dan pa štuca i po 3,4 putauser posted image Meni to nije nimalo prijatan osećaj, pogotovo što mu je glavica baš nisko pa je baš onako čudan osećajuser posted image a traje baš onako poprilično, sigurno 10tak minuta...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:38:41   
Mama 78
Znam Bea i moja je beba bas nisko imam oscej da ce joj izaci glavica kad pocne da stuca,pa mi zao imam osecaj da je to povredjuje

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:41:53   
bea83
Ja zaista ne mislim da im išta fali kad štucaju, ja sam izgleda neka zla maćeha-meni je žao meneuser posted image sve mi se treska i moram da stanem ako se zateknem na ulici jer nema šanse da hodam dalje sa tim osećajem medju nogamauser posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 14:43:18   
Mama 78
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako fetus štuca? :-)
13.12.2011 15:59:42   
ivas
Joj Bea i Mama i kod mene isto! Stuca bas cesto, po nekoliko puta dnevno, a posto je jako nisko to stucanje osecam po grlicu i dole u medjunozju i ume bas nezgodno da bude. Kad je malo gore onda mi ne smeta, samo mi je smesna sto toliko stuca. Kazu da im ne smeta da stucaju, meni na pocetku bilo zao, odavno mi stuca, mozda i pre 5. meseca ali sad se samo smejem kad pocne pa ne zna da stane! user posted image

< Poruku je uredio ivas -- 13.12.2011 16:00:17 >

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako fetus štuca? :-)
14.12.2011 14:14:42   
Makica99
Ja uopste ne umem da prepoznam kad moj bekac stuca user posted image Da li je moguce da ne stuca? Ne verujem. Nikad nema bas te kao ritmicke pokrete ili ih ja ne osecam. Ma svi kazu da to njima nista ne smeta, to je normalno, razvijaju im se tako pluca i disajni organi, a sto kaze bea, meni mene zao user posted image Al ja mog ne osecam kad stucki

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako fetus štuca? :-)
11.6.2012 13:59:02   
soni
sada sam tek procitala ovo , a brinula sam se dosta sta moze biti to pulsiranje..

IZVORNA PORUKA: mihi

Štucanje se prepoznaje po tome što se javlja u kratkim intervalima od 10 sekundi a izgleda kao pomeranje bebe.



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here