|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
29.7.2010 8:54:27   
daca77
Pepino, ja sam imala endometriozu, ali ne i simptome...bolove sam imala samo 1.dc...kad dodje user posted image , bolovi su uzasni...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Endometrioza
29.7.2010 8:55:08   
pepino
Hvala Daci!user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Endometrioza
29.7.2010 8:57:06   
daca77
user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:07:38   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: pepino

Dinja,Natali,Jance ..... svi vi koji ste imali Endometriozu,kakvi su vam bili bolovi,mislim jesu bili  bas jaki,konstantni,da li vas je boljelo svaki dan ili kako?
U kom dijelu stomaka ste osjecale bol?



Ja uopste nisam imala neke izrazene bolove... Malo mi je levi jajnik bio "nervozan" kad mi je ovulacija ili pre nego sto treba da dobijem, tj. osecala sam blage bolove koji su vise licili na pritisak. I to ne u svakom ciklusu. Tako da sto se bolova tice, oni kod mene nisu bili nikakav pokazatelj. I inace sto se endometrioze tice bolovi mogu da budu prisutni, a i ne moraju. Bila sam u soku kad su mi na tom levom jajniku videli cistu sa guscim sadrzajem.
Zakljucak je da nema pravila sto se bolova tice. Sve zavisi koliko je endometrioza prisutna tj. koliko je uznapredovala, gde je locirana.. itd. 

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:13:47   
pepino
Pretpostavljala sam da nema pravila,ali opet da pitam!
Ja sam bila prekljuce kod svoje Dr. privatno na ultrazvuku i cista je porasla jos par mm(za 2 mjeseca),ona kaze ajde probaj jos 2-3 mjeseca da zatrudnis,a ako bude rasla gledacemo sta da radimo!user posted image
Ali sinoc oko 3 me probudio bol u stomaku,nisko,kao da je materica,pa se prosirio prema pupku,pa malo u desnu stranu,gdje je cista i prema slezeni!
Boli,pa se malo primiri,pa opet,nekako sam zaspala,da bi me opet jutros probudio bol,prosao je i sad imam blage bolove!
Svasta mi je proslo kroz glavu,samo sam molila Boga da nije vanmatericna,sad nemam pojma sta da radim,da li da idem u nasu bolnicu kod Dr.,ne znam da li je dosla sa odmora,da li da zovem svog Dr. u bolnici u B.L.,nisam pametna,strah me da me opet nocu ne zaboli,nemam pojma od cega bi moglo bitiuser posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:14:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Natalie018

IZVORNA PORUKA: pepino

Dinja,Natali,Jance ..... svi vi koji ste imali Endometriozu,kakvi su vam bili bolovi,mislim jesu bili  bas jaki,konstantni,da li vas je boljelo svaki dan ili kako?
U kom dijelu stomaka ste osjecale bol?



Ja uopste nisam imala neke izrazene bolove... Malo mi je levi jajnik bio "nervozan" kad mi je ovulacija ili pre nego sto treba da dobijem, tj. osecala sam blage bolove koji su vise licili na pritisak. I to ne u svakom ciklusu. Tako da sto se bolova tice, oni kod mene nisu bili nikakav pokazatelj. I inace sto se endometrioze tice bolovi mogu da budu prisutni, a i ne moraju. Bila sam u soku kad su mi na tom levom jajniku videli cistu sa guscim sadrzajem.
Zakljucak je da nema pravila sto se bolova tice. Sve zavisi koliko je endometrioza prisutna tj. koliko je uznapredovala, gde je locirana.. itd. 


potpisujem sve....i ja nemam neke specijalno jake bolove čak ni kada imam user posted image , mada me dr uvek pita:
" A jel te baš puno boli?"

isto, što kaže Natali blagi bol na jajniku za vreme ovulacije, ali to je normalno, znači da jajnik radi....

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:15:33   
pepino
Lakse mi je kad to cujem,iako nema pravila,ko zna sta mi je!?user posted image
A zar ti Dunja nisi rekla da si imala bas bolove i da nisu znali od cega je dok nisi otkrila da imas endometriozu ili sam te ja sa nekim pobrkala?user posted image


< Poruku je uredio pepino -- 29.7.2010 10:16:38 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:20:15   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: pepino

Pretpostavljala sam da nema pravila,ali opet da pitam!
Ja sam bila prekljuce kod svoje Dr. privatno na ultrazvuku i cista je porasla jos par mm(za 2 mjeseca),ona kaze ajde probaj jos 2-3 mjeseca da zatrudnis,a ako bude rasla gledacemo sta da radimo!user posted image
Ali sinoc oko 3 me probudio bol u stomaku,nisko,kao da je materica,pa se prosirio prema pupku,pa malo u desnu stranu,gdje je cista i prema slezeni!
Boli,pa se malo primiri,pa opet,nekako sam zaspala,da bi me opet jutros probudio bol,prosao je i sad imam blage bolove!
Svasta mi je proslo kroz glavu,samo sam molila Boga da nije vanmatericna,sad nemam pojma sta da radim,da li da idem u nasu bolnicu kod Dr.,ne znam da li je dosla sa odmora,da li da zovem svog Dr. u bolnici u B.L.,nisam pametna,strah me da me opet nocu ne zaboli,nemam pojma od cega bi moglo bitiuser posted image



Pepino koliko je sada velika cista?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:31:16   
pepino
Mislim da nije jos 3 cm,blizu je,mislim da je oko 27-28mm,nisam pogledala nalaz uopste,a nije mi ovde,kad dodjem kuci javicu ako sam pogrijesila

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Endometrioza
29.7.2010 10:47:11   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: pepino

Mislim da nije jos 3 cm,blizu je,mislim da je oko 27-28mm,nisam pogledala nalaz uopste,a nije mi ovde,kad dodjem kuci javicu ako sam pogrijesila


Moja cista je bila 3*4 cm.. i ja sam se tesila da nije puno velika.. a dr. je na to rekao.. da nije bas ni mala.. ia da je za operaciju. Tako da ne znam koliko jos da cekas.. Cista ocigledno raste.. a ako je endometrioza u pitanju - ona razara reproduktivne organe.. Meni je zapusila levi jajovod.. A ako cista puno naraste moze i da pukne.. i onda se taj sadrzaj razlije po trbusnoj duplji i nastanu tzv. priraslice.. koje opet bujaju u svakom ciklusu i krvare.. jer to tkivo, koje bi inace trebalo da se nalazi samo u materici (tj. sluzokoza materice) reaguje na hormone... tj. ima u sebi receptore za esrtogen.. pa krvari i buja onda kada i sluzokoza materice.. Zato se nakon operacije neko vreme primaju injekcije koje uticu na prestanak menstruacije..
Posavetuj se ti sa jos nekim ginekologom.. Mozda ce on imati drugaciji pristup.. Bitno je da ne gubis na vremenu.. i samo smireno i bez panike.. Bitno je da sto pre dodjes do user posted image  

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Endometrioza
29.7.2010 11:09:18   
pepino
I meni je Dr. bila zabrinuta,ali eto htjela je da pokusam zatrudniti jer bi to naravno bilo najbolje,da se da!
Nazvacu svog Dr. pa su vidjeti sta on predlaze,iskreno i ja sam mislila i govorila ako se stanje ne popravi za ova 2-3 mjeseca sto su prosla i ako ne zatrudnim,da cu odma na laparoskopiju,ali opet sad hocu da jos pokusam da zatrudnim,nisam pametna!
Vidjecu sa Dr.! 

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Endometrioza
18.8.2010 12:10:07   
Nadjija
Cao,narode,evo i ja da se ubacim u razgovor.krajem januara mi je dijagnostikovana endometrioza,cokoladne ciste na oba jajnika , po 45 cm.Trudnoca kao najbolji vid izlecenja je bila predlozena od strane lekara,ali su se svi lekari(u neverici sam promenila cetiri lekara) bili slozni u tome da ce trudnoca pored endometrioze tesko nastati.Laparaskopija je bila neizbezna ukoliko nisam mesecima htela da se mucim sa istim problemom.Sasvim sam slucajno otkrila endometriozu,na redovnom pregledu,nisam imala nikakve simptome,niti bolove.Krajem marta sam operisana na Frontu i do juna primala diferelin jednom mesecno.Sada svakog dana cekam menstruaciju i radim na bebi.Endometrioza mi je fizicki uklonjena i za sada je sve ok(kako da ne bude posle toliko hormona),ali posto je to bolest koja se lako vraca,duza terapija je jedino resenje,tj trudnoca.Sada se nadam da cu uskoro na tu "duzu terapiju". A Pepino,sto se tice laparaskopije,nije strasno-veruj,zarad nasih buducih bekaca mi to moramo da proguramo.Ja verujem u laparaskopiju kao jedino resenje za endometriozu,pardon-jedino pravo i nadam se uspesno resenje.Moramo biti pozitivne,drage moje... user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Endometrioza
18.8.2010 12:17:00   
pepino
Nadjija dobro dosla!user posted image
Ma ja cu jos malo pokusati da zabebim,ako ne uspijem trazicu laparoskopiju,nadam se da ce sve proci dobro!

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Endometrioza
18.8.2010 14:29:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nadjija

Cao,narode,evo i ja da se ubacim u razgovor.krajem januara mi je dijagnostikovana endometrioza,cokoladne ciste na oba jajnika , po 45 cm.Trudnoca kao najbolji vid izlecenja je bila predlozena od strane lekara,ali su se svi lekari(u neverici sam promenila cetiri lekara) bili slozni u tome da ce trudnoca pored endometrioze tesko nastati.Laparaskopija je bila neizbezna ukoliko nisam mesecima htela da se mucim sa istim problemom.Sasvim sam slucajno otkrila endometriozu,na redovnom pregledu,nisam imala nikakve simptome,niti bolove.Krajem marta sam operisana na Frontu i do juna primala diferelin jednom mesecno.Sada svakog dana cekam menstruaciju i radim na bebi.Endometrioza mi je fizicki uklonjena i za sada je sve ok(kako da ne bude posle toliko hormona),ali posto je to bolest koja se lako vraca,duza terapija je jedino resenje,tj trudnoca.Sada se nadam da cu uskoro na tu "duzu terapiju". A Pepino,sto se tice laparaskopije,nije strasno-veruj,zarad nasih buducih bekaca mi to moramo da proguramo.Ja verujem u laparaskopiju kao jedino resenje za endometriozu,pardon-jedino pravo i nadam se uspesno resenje.Moramo biti pozitivne,drage moje... user posted image


draga jel ovo greška, da nisu bile 4.5 cm?

takođe verujem i znam da je laparaskopija kao i trudnoća rešenje -ali privremeno, nažalost........

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Endometrioza
18.8.2010 14:34:54   
pepino
I ja sam dunja pretpostavila da je mislila da je 4,5!user posted image
Ja sve to znam,i bas se toga i bojim,kao sto kazes Dunjuska samo privremeno rijesenje!
Ja ako odem na laparo. i ako mi nadju endometriozu,otklonice mi je privremeno,najbolje je da odma (sto prije) zabebim,al ja nikada nisam mogla tako brzo da zatrudnim i toga se plasim,da ce mi se vratiti prije nego sto zabebim,ali dobro polako,jos nisam ni sigurna da li je imam,vidjecemo...user posted image

< Poruku je uredio pepino -- 18.8.2010 14:35:24 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:42:30   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: pepino

I ja sam dunja pretpostavila da je mislila da je 4,5!user posted image
Ja sve to znam,i bas se toga i bojim,kao sto kazes Dunjuska samo privremeno rijesenje!
Ja ako odem na laparo. i ako mi nadju endometriozu,otklonice mi je privremeno,najbolje je da odma (sto prije) zabebim,al ja nikada nisam mogla tako brzo da zatrudnim i toga se plasim,da ce mi se vratiti prije nego sto zabebim,ali dobro polako,jos nisam ni sigurna da li je imam,vidjecemo...user posted image


Pepino, ne brini unapred.. cak i ako se ispostavi da jeste endometrioza.. nece bas ona tako brzo da se vrati. I ja sam se toga mnogo plasila.. da ce odmah nakon injekcija da se vrati.. Jos mi prve dve injekcije nisu bas sasvim obustavile cikus..

< Poruku je uredio Natalie018 -- 18.8.2010 15:44:28 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:47:34   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Natalie018

IZVORNA PORUKA: pepino

I ja sam dunja pretpostavila da je mislila da je 4,5!user posted image
Ja sve to znam,i bas se toga i bojim,kao sto kazes Dunjuska samo privremeno rijesenje!
Ja ako odem na laparo. i ako mi nadju endometriozu,otklonice mi je privremeno,najbolje je da odma (sto prije) zabebim,al ja nikada nisam mogla tako brzo da zatrudnim i toga se plasim,da ce mi se vratiti prije nego sto zabebim,ali dobro polako,jos nisam ni sigurna da li je imam,vidjecemo...user posted image


Pepino, ne brini unapred.. cak i ako se ispostavi da jeste endometrioza.. nece bas ona tako brzo da se vrati. I ja sam se toga mnogo plasila.. da ce odmah nakon injekcija da se vrati.. Jos mi prve dve injekcije nisu bas sasvim obustavile cikus..


ja sam od onih kojima se brzo vratila....
prvo sam imala dve ciste na oba jajnika, jednu od 5 cm, drugu manju....laparaskopijom su sve očistli

ubrzo se povratila, uništila oba jajovoda i došla skroz do creva, tako da su jajovode morali izvaditi( oba), a umalo i celu matericu....
ali to je moj slučaj......dovoljno da znam da je endometrioza jedna podmukla boljka........


< Poruku je uredio dunja RR -- 18.8.2010 15:49:32 >

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:49:05   
dunja RR
i da primala sam diferelin, nisam imala user posted image 6 meseci...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:50:53   
pepino
Ufff Dunja kad procitam sta se tebi desavalo frapiram se!!!!user posted image user posted image user posted image
Nedaj Boze nikome!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:51:52   
Natalie018
Dunja, bas mi je zao sto ti se to desilo.. Desava se i da se u toku terapije pojave ciste. Ja sam sve vreme strepela, a dr. me je smirivao.. kako nece to bas tako lako da se vrati..itd. Koliko si injekcija primila?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:52:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Natalie018

Dunja, bas mi je zao sto ti se to desilo.. Desava se i da se u toku terapije pojave ciste. Ja sam sve vreme strepela, a dr. me je smirivao.. kako nece to bas tako lako da se vrati..itd. Koliko si injekcija primila?


6 dipherelina

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:58:55   
Natalie018
Da obicno tako i prepisuju 4 ili 6 kom. E bas je to napast.. polako razara reproduktivni sistem, a da pri tome i nemas pojma sta se desava..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Endometrioza
18.8.2010 15:59:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Natalie018

Dunja, bas mi je zao sto ti se to desilo.. Desava se i da se u toku terapije pojave ciste. Ja sam sve vreme strepela, a dr. me je smirivao.. kako nece to bas tako lako da se vrati..itd. Koliko si injekcija primila?


meni se nisu vratile u toku terapije, nisu ni u prvih 6 meseci, ali zato za mesec dana naraslo skroz, brzom brzinom....

puno sreće, daj Bože da svi zatrudne pre nego se prokletinja( endometrioza) vrati.....
ja se mnogo bolje osećam kada je nema.....posle laparaskopije sam kao preporođena....baš zato se ni ne plašim iste, i planiram pre VTO još jednom da odradim laparo....

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Endometrioza
18.8.2010 16:04:16   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Natalie018

Dunja, bas mi je zao sto ti se to desilo.. Desava se i da se u toku terapije pojave ciste. Ja sam sve vreme strepela, a dr. me je smirivao.. kako nece to bas tako lako da se vrati..itd. Koliko si injekcija primila?


meni se nisu vratile u toku terapije, nisu ni u prvih 6 meseci, ali zato za mesec dana naraslo skroz, brzom brzinom....

puno sreće, daj Bože da svi zatrudne pre nego se prokletinja( endometrioza) vrati.....
ja se mnogo bolje osećam kada je nema.....posle laparaskopije sam kao preporođena....baš zato se ni ne plašim iste, i planiram pre VTO još jednom da odradim laparo....


Draga zelim ti svu srecu i uspesnu VTO! Kroz pakao si prosla, red je da te obasja sunce i da ti se dese lepe stvari! 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Endometrioza
18.8.2010 16:19:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Natalie018

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Natalie018

Dunja, bas mi je zao sto ti se to desilo.. Desava se i da se u toku terapije pojave ciste. Ja sam sve vreme strepela, a dr. me je smirivao.. kako nece to bas tako lako da se vrati..itd. Koliko si injekcija primila?


meni se nisu vratile u toku terapije, nisu ni u prvih 6 meseci, ali zato za mesec dana naraslo skroz, brzom brzinom....

puno sreće, daj Bože da svi zatrudne pre nego se prokletinja( endometrioza) vrati.....
ja se mnogo bolje osećam kada je nema.....posle laparaskopije sam kao preporođena....baš zato se ni ne plašim iste, i planiram pre VTO još jednom da odradim laparo....


Draga zelim ti svu srecu i uspesnu VTO! Kroz pakao si prosla, red je da te obasja sunce i da ti se dese lepe stvari! 


hvala ti draga...
takođe kao što rekoh svima želim sreću i verujem da će brzo zabebiti( Nadjija), baš sada kada je mirna i zna da je nema( endometrioze)
user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 18.8.2010 16:28:38 >

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto je teško napraviti bebu?
Ako imate decu ili se nadate da ćete zatrudneti znate da trud da ostanete u drugom stanju nema gotovo nikakve veze sa za...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here