|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
22.4.2010 7:29:31   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jance

samo mi nije jasno jedno...
dali posle te operacije MORA da se ide na VTO ili ima lufta da se pokusa i prirodno? mi pokusavamo prirodno ali neide nesto a VTO mi se cini bas drasticno, neznam.


ne mora, naravno-ukoliko su ti jajovodi prohodni posle laparaskopije treba pokušati prirodno.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Endometrioza
22.4.2010 7:35:07   
daca77
Dunjo draga, jel' da da ja nesmem da koristim hormonske lekove koje sadrze estrogen zbog opasnosti od recidiva endometrioze. Moja dr hoce da mi ukljuci cikloproginovu, ali iskreno mislim da necu piti ovaj lek...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Endometrioza
22.4.2010 9:57:51   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: daca77

Dunjo draga, jel' da da ja nesmem da koristim hormonske lekove koje sadrze estrogen zbog opasnosti od recidiva endometrioze. Moja dr hoce da mi ukljuci cikloproginovu, ali iskreno mislim da necu piti ovaj lek...


Draga reci joj da imaš problem sa endometriozom, NAGLASI JOJ, trebalo bi da zna šta ti daje. Nisam čula za taj lek iskreno, mislim da sam ti pričala da je meni moja doktorka rekla za klomifen da nikako ne smem, zbog endometrioze.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Endometrioza
22.4.2010 12:45:15   
daca77
Da, zato sam te i pitala...a ovaj lek sadrzi estrogen i to prilicno...koliko sam shvatila u pakovanju ima 2 vrste tableta-jedne estrogenske koje se piju do ovulacije i druge sa progesteronom...
Samo mi jos malo estrogena fali, ionako mi zadebljao endometrijum od njega...user posted image
A naravno da zna da sam operisala endometriozu...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Endometrioza
23.4.2010 12:09:27   
pepino
Ima jedno pitanjce,ne znam dali mu je mjesto ovde,ali eto da pitam vas sto imate(ste imale) endometriozu ima li kakve veze sa njom!?Dakle,meni se u poslednja 2-3 ciklusa promjenili simptomi prije nego sto dobijem menstruaciju i za vrijeme nje!?
Inace mi se znaju simptomi mijenjati,ali sto se tice bolnih ciklusa to imam vec godinama,prodje cim popijem tablete.Medjutim poslednja 2-3 ciklusa ja kada dobijem stomak me boli,ali mnogo manje,ali me glava boli vise?Citala sam da su jedan od simptoma endo. bolne menstru. a kod mene izgleda obrnuto????user posted image
Sta mislite do cega to moze biti?Trazila sam temu o simptomoma tokom menstruacije nisam je nasla,mozda sam trebala otvoriti novu temu?!user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Endometrioza
27.4.2010 12:57:48   
Natalie018
Pepino, ja sam jedna od onih koje su imale endometriozu, i mogu da ti kazem da ja nikad nisam imala bolne menstruacije. Tacnije nisam imala ni neke druge znacajnije simptome, tako da sam bila u soku kad mi je dr. na UZ pregledu konstatovao da na jajniku imam cistu sa guscim sadrzajem i posumnjao na endometriozu..user posted image Moguce da cista nije bila dugo tu, mada je dosigla dimenzije 3*4cm.. Tako da nema tu pravila. Redovni pregledi su jedini pouzdani nacin da saznamo sta se desava u nasim organizmima.
Zelim ti svako dobro, i nemoj da brines.. Ako ti je nesto sumnjivo najbolje da odes na pregled i proveris.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Endometrioza
27.4.2010 13:57:43   
pepino
Natali hvala!
Ne znam da li si citala sve unazad sto sam pisala,isla sam na pregled,imam cistu od oko 2 cm,radila sam markere,pisala sam o tome!

Jesi ti njih radila?
Ja sad cekam da me prodje menstruacija pa zovem doktora da mu kazem za nalaze,pa cu vidjeti sta predlaze za dalje!
Jel kod tebe bio neki blazi oblik ili?Prije koliko si se operisala?

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Endometrioza
27.4.2010 14:57:46   
Natalie018
pepino, radila sam ca-125, kako me je lekar uputio..Meni je taj marker bio nizak nesto oko 6.. a valjda je gornja granica oko 30.. Verovatno endometrioza nije stigla da uzme maha. Nakon laparoskopije mi je dr. rekao da nije losa situacija i da je zariste bilo samo na tom jajniku. Nisam stigla da procitam tvoje postove, ali sad vidim da si dosta pisala. Kazi mi, je li tvoj dr. sumnja na endometriozu?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Endometrioza
27.4.2010 14:59:22   
Natalie018
e, da zaboravih.. operacija je bila pre 5 i po meseci.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Endometrioza
27.4.2010 18:26:18   
jance

IZVORNA PORUKA: pepino

Ima jedno pitanjce,ne znam dali mu je mjesto ovde,ali eto da pitam vas sto imate(ste imale) endometriozu ima li kakve veze sa njom!?Dakle,meni se u poslednja 2-3 ciklusa promjenili simptomi prije nego sto dobijem menstruaciju i za vrijeme nje!?
Inace mi se znaju simptomi mijenjati,ali sto se tice bolnih ciklusa to imam vec godinama,prodje cim popijem tablete.Medjutim poslednja 2-3 ciklusa ja kada dobijem stomak me boli,ali mnogo manje,ali me glava boli vise?Citala sam da su jedan od simptoma endo. bolne menstru. a kod mene izgleda obrnuto????user posted image
Sta mislite do cega to moze biti?Trazila sam temu o simptomoma tokom menstruacije nisam je nasla,mozda sam trebala otvoriti novu temu?!user posted image



pepino, ovako,
ja neznam zasigurno kada mi se cista pojavila, posto su mi je vec kod prvog redovnog (vaginalnog ) UZ primetili, ali sam skoro 2godine pre toga primetila da su mi se menstruacije skratile, bolje receno nisu vise trajale 6-7 dana nego maksimum 4 dana. Bolovi su naravno ostali isti, cak i 4. dan sam imala bolove, ali kazem, to je bilo sve. iskreno neznam dali to moze direktno da se poveze sa nastajanjem endometrioze, ali to je eto moj slucaj bio.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Endometrioza
27.4.2010 19:11:58   
pepino
Natalie da sumnja,zato me i poslao da uradim markere!Meni je CA 125=25,5

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Endometrioza
27.4.2010 22:50:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: pepino

Ima jedno pitanjce,ne znam dali mu je mjesto ovde,ali eto da pitam vas sto imate(ste imale) endometriozu ima li kakve veze sa njom!?Dakle,meni se u poslednja 2-3 ciklusa promjenili simptomi prije nego sto dobijem menstruaciju i za vrijeme nje!?
Inace mi se znaju simptomi mijenjati,ali sto se tice bolnih ciklusa to imam vec godinama,prodje cim popijem tablete.Medjutim poslednja 2-3 ciklusa ja kada dobijem stomak me boli,ali mnogo manje,ali me glava boli vise?Citala sam da su jedan od simptoma endo. bolne menstru. a kod mene izgleda obrnuto????user posted image
Sta mislite do cega to moze biti?Trazila sam temu o simptomoma tokom menstruacije nisam je nasla,mozda sam trebala otvoriti novu temu?!user posted image



pepino, ovako,
ja neznam zasigurno kada mi se cista pojavila, posto su mi je vec kod prvog redovnog (vaginalnog ) UZ primetili, ali sam skoro 2godine pre toga primetila da su mi se menstruacije skratile, bolje receno nisu vise trajale 6-7 dana nego maksimum 4 dana. Bolovi su naravno ostali isti, cak i 4. dan sam imala bolove, ali kazem, to je bilo sve. iskreno neznam dali to moze direktno da se poveze sa nastajanjem endometrioze, ali to je eto moj slucaj bio.


a vidiš, kod mene se user posted image , pre nego što sam operisana produžila, trajala je 9-10 dana; posle operacije se stabilizovala.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Endometrioza
28.4.2010 12:08:56   
Natalie018
Pepino, tvoj ca-125 jeste malo visi ali je ipak u granicama normale.. (bar po ref. vrednostima sa mog nalaza, max. je 30).. Nadam se da ni kod tebe nije uzelo maha.. a da li se zaista radi o endometriozi moze da se utvrdi jedino nakon operacije na osnovu hp nalaza. Sta predlaze dr?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Endometrioza
28.4.2010 12:25:50   
pepino
Kod mene su vrijednosti od 35 pa nadalje,al to je to,mala je razlika!
Pa tada zadnji put kada sam bila na kontroli ugledali su mi tu cistu,on ne zna da ja nju imam vec najmanje 3-4 mjeseca,nije je on nikako primjetio prije(nije mi jasno kakouser posted image ) iako me pregledao prije toga,vec sam ja kada sam dosla kuci nasla nalaz koji sam radila krajem decembra privatno kod jedne doktorice i imam tu cistu od tada,dobar je znak jedino sto nije rasla ni malo za ovo vrijeme!
On meni nije puno rekao,dao mi da uradim nalaze obicne i te markere,rekao da se ne plasim,da cemo vidjeti sta i kako,da radim na bebi...
Posto sam ja uradila markere,sad me prolazi menstruacija,cekam da skroz stane pa da uradim obicne nalaze pa ga zovem da mu kazem rezultate markera pa cemo vidjeti sta predlaze!
Ja razmisljam da li da sacekam 2-3 mjeseca da probam zatrudniti pa ako ne uspijem da uradim laparoskopiju ili da je odma radim,vidjecu sta on predlaze...

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Endometrioza
14.5.2010 12:15:32   
Natalie018
Pepino, ima li sta novo? Nema te dugo na temi, pa rekoh da vidim kako si.. Je li dr. pogledao nalaze? Ima li neki predlog?
Pozdrav!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Endometrioza
14.5.2010 14:01:24   
pepino
Na forumu sam,ali nisam dugo pisala na ovu temu!user posted image
Isla sam kod svoje Dr. privatno prosle nedelje,sve sam joj ispricala,pogledala me je ultrazvukom,cista je jos tu,nije narasla ni poslije ovog ciklusa.Kaze da to nije nista strasno,da su mi markeri dobri,da probam 3 mjeseca da zatrudnim,ona misli da sledeci mjesec ostajem trudna(kao da je ona vidovitauser posted image ),kaze 3 sreca,kao da sam ja masina,al dobro...Kaze ovaj put bar ona misli da ce sve biti ok,ako ne bude nista za par mjeseci hoce da krenemo stimulacijom klomifenom,nisam joj nista rekla,ali ja nisam za to!2 puta sam to radila i nije mi pomoglo,ostajala sam trudna bez lijekova,prirodno!
Onda sam nazvala svog docu koji me vodi u bolnici i koji mi je to sve u vezi endometrioze rekao,izdiktirala mu markere,kaze to je sve super,radite na bebi,pa da dodjem na pregled kad hocu.I jos kada sam mu rekla da sam nasla nalaz iz privatne ordinacije iz decembra da sam jos tada imala tu cistu tvrdi covjek da to nije tacno,kao kako da on nju meni nije vidio kada sam isla na operaciju?user posted image Ne bi oni priznala gresku,ufff...user posted image
Kao to je onda folikularna cista,one pucaju,garantuje da mi je to bila nova i da me sad pregleda da ne bi imala cistu,ja cutim,ali mislim se nemas ti pojma doco,ja sam bila jutros privatno,cista je jos tu...Ma uzasni su mi ovi doktori,gade mi se...
Necu ici par mjeseci na laparoskopiju,ako ne zatrudnim i ako cista naraste onda cu zahtjevati zahvat,ovih dana razmisljam da samostalno uradim neke nalaze privatno,pa cu vidjeti....

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Endometrioza
19.5.2010 10:09:28   
Natalie018
Pepino, to su dobre vesti! Poradi ti na bebici, i ne razmisljaj mnogo o potencijalnoj endometriozi. Prati cistu, ali nemoj mnogo da se opterecujes. A sto se tice saveta te doktorke za stimulaciju, meni je to sumnjivo.. mislim da se stimulacija ne radi sa prisutnim endometrioticnim zaristem, jer situacija moze da se pogorsa.. (pod uticajem hormona endometrijum dodatno buja).. Drzim ti fige da priroda odradi svoje i to sto pre! user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Endometrioza
19.5.2010 10:57:26   
pepino
Mislim da si upravu i Dunja je pisala da se Klomifen ne smije uzimati kada neko ima endometriozu,ali vjerovatno ona konta da to nije sigurno da je endom. i mozda tako konta uraditi ako cista nestane,nemam pojma!user posted image
Uglavnom ja svakako necu pristati na stimulaciju!

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Endometrioza
19.5.2010 13:57:19   
dr boba
Pepino....dugo nisam bila na ovoj temi...
Sto se tice propolisa, ja sam cini mi se uzimala po 25 kapi, rastvarala sam ih u pola case vode pa i nije bilo toliko strasno.Ni 35 nije mnogo,poslusaj zvezdicu, sve zavisi koja je koncentracija propolisa u kapima, ali znam da, kada sam racunala, da ni tih 25 nije dostizalo vrednost od 500mg. Bolje ista nego nista, svakako, ali su najbolje te tablete iz aloe vere(zovu se forever bee propolis, 60 ih ima u kutiji, piju se 2x dnevno), ako si u mogucnosti da ih nabavis.
Ali ne opterecuje se puno, ne verujem da ta cista od 17mm, sve i da je endometrioticna moze da pravi veliki problem... Ne mogu da pohvatam za taj septum, otkriven je nakon spontanih? Ako je tako, njegovo prisustvo je bilo sasvim dovoljan razlog, pa ti je moj savet da se opustite i par meseci ne misli na tu cisticu, pa ako ti se stanje pogorsa i nastave oni bolovi koje imas u maloj karlici pravac laparoskopija. Ja bi ore laparoskopiju nego stimulaciju, to nikad nece da ti pobegne, a potrebno je znati i stanje jajovoda pre stimulacije....
Srecno draga, opustite se i samo napred! Drzim palceve za user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Endometrioza
19.5.2010 14:05:41   
pepino
Dr boba uzimam propolis,ali u manjoj dozi,uzimam 2 puta po 20-25 kapi,jel to malo da povecam?Moze li toliko propolisa da naskodi ako slucajno zatrudnim?
I doktorica i doktor su mi rekli da nebi trebalo praviti problem,da pokusamo par mjeseci,pa praticemo,vidjecemo sta ce se dalje desavati sa cistom i ostalim!
Septum sam ustanovila tokom prvog spontanog,posto nisam bila upucena ni sta je to ni kako se operise(djelimicno mojom greskom,djelimicno doktorovom-citaj vecinom doktorovom),pa ga nisam odstranila i ostala sam i drugi put trudna,od pocetka visokorizicna trudnoca,ogroman septum,strogo mirovanje,prokrvarim oko 12-13 nedelje,ali beba bila uredu,stalo brzo krvarenje,lezala 33 dana u bolnici,beba 5 dana prije toga na pregledu nije vise disala,ni malo plodove vode nije bilo u meni.2 kiretaze za 5 dana su mi radili.To je bilo u septembru,02.02. sam operisala septum,kazu da je sve ok!
Sad sta me ceka samo Bog zna,nadam se da me cekaju bolji dani nakon svega toga!user posted image
Hvala sto me uvijek utjesisuser posted image

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Endometrioza
14.7.2010 23:48:54   
cipiripi
Nasla sam nesto ...
Veza izmedju imunologije i endometrioze...

Do 50% žena s endometriozom i idiopatskom dijagnozom imaju APA-ove u krvi (Antifosfolipidna antitiela)
!





_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Endometrioza
27.7.2010 20:06:10   
mama2x
A na sta sluti kada menstruacija polako krene pa onda dok krene prodje i dan do dva? To mi se u posljednje vrijeme desava , pa me tjera da u toj pauzi dok cekam mislim da sam i mozda trudna!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Endometrioza
27.7.2010 20:17:48   
mama2x
Izvinite, ja sam nova i sad se interesujem za sve ovo i idem sa teme na temu. Drago mi je sto zajedno mozemo da pomognemo jedna drugojuser posted image . I uvijek kada razmisljam o trudnoci pitam se kako su nase majke ostajale trudne lako, a danas mora da se  zavrsi fakultet da bi se saznao nacin, hmmm! Ljubac!

(odgovor članu mama2x)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Endometrioza
27.7.2010 20:22:47   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama2x

Izvinite, ja sam nova i sad se interesujem za sve ovo i idem sa teme na temu. Drago mi je sto zajedno mozemo da pomognemo jedna drugojuser posted image . I uvijek kada razmisljam o trudnoci pitam se kako su nase majke ostajale trudne lako, a danas mora da se  zavrsi fakultet da bi se saznao nacin, hmmm! Ljubac!


dobrodošla dragauser posted image
ti imaš dečicu ili pokušavaš?

(odgovor članu mama2x)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Endometrioza
29.7.2010 8:52:30   
pepino
Dinja,Natali,Jance ..... svi vi koji ste imali Endometriozu,kakvi su vam bili bolovi,mislim jesu bili  bas jaki,konstantni,da li vas je boljelo svaki dan ili kako?
U kom dijelu stomaka ste osjecale bol?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Mesečni ciklus žene
Saznajte nešto više o svom telu, proučite vaš menstrualni ciklus i naučite da ocenite kada su vam plodni dani.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here