|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
18.8.2010 16:21:49   
pepino
Dunjuska ako si mislila na Natali,ona je vec uveliko trudnauser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Endometrioza
18.8.2010 16:27:55   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

Dunjuska ako si mislila na Natali,ona je vec uveliko trudnauser posted image user posted image


Hihihihihi mislila na Nadjija, ali strpala sve u jedan post user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Endometrioza
19.8.2010 18:58:59   
Nadjija
E,da drage,ja se izvinjavam na gresci,tj sto nisam stavila zarez...ciste su bile 4,5 cm....ali vi ste vec ukapirale!Svesna sam da je laparaskopija privremeno resenje,ali se nadam da cu preduhitriti endometriozu ovog puta! user posted image Drzim vam fige i jedva cekam da sve zabebimo user posted image Ljubim vas!

< Poruku je uredio Nadjija -- 19.8.2010 18:59:37 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Endometrioza
19.8.2010 19:03:06   
jance
nadjija i mi tebi zelimo da se sto pre radujes svojoj trudnoci i zaboravis sve muke i probleme ove bolesti.user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Endometrioza
19.8.2010 19:06:03   
Nadjija
Hvala,Jance! user posted image A tebi Dunja drzim fige...na kraju se sve mora dobro zavrsiti! Bravo,HRABRA ZENO!!!! user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Endometrioza
22.8.2010 15:40:14   
Nadjija
E,da....jos nesto...ja sam poslednji diferelin primila 17.juna!Lekar mi je rekao da cu dobiti menstruaciju za dva meseca(mesec dana je dejstvo diferelina, a mesec dana treba telu da se oporavi).Medjutim,proslo je nedelju dana od tog roka,a ja nisam dobila? Treba li da pocnem da panicim? user posted image Pomoooooc.... 

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Endometrioza
22.8.2010 15:46:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nadjija

E,da....jos nesto...ja sam poslednji diferelin primila 17.juna!Lekar mi je rekao da cu dobiti menstruaciju za dva meseca(mesec dana je dejstvo diferelina, a mesec dana treba telu da se oporavi).Medjutim,proslo je nedelju dana od tog roka,a ja nisam dobila? Treba li da pocnem da panicim? user posted image Pomoooooc.... 


mislim da ne treba da brineš-i meni je malo kasnilo....

a da nisi možda user posted image , kažu da su u tom prelaznom periodu velike šanse da se zatrudni.....

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Endometrioza
22.8.2010 16:33:03   
jance
IZVORNA PORUKA: Nadjija

E,da....jos nesto...ja sam poslednji diferelin primila 17.juna!Lekar mi je rekao da cu dobiti menstruaciju za dva meseca(mesec dana je dejstvo diferelina, a mesec dana treba telu da se oporavi).Medjutim,proslo je nedelju dana od tog roka,a ja nisam dobila? Treba li da pocnem da panicim? user posted image Pomoooooc.... 



joj zeno moja, nemoj uopste da se brines. ja sam poslednji diferelin primila 22.avgusta 2009god a prvu menstruaciju sam dobila cak 6.decembra te iste godine. bila na UZ u septembru, zbog nekih sitnih bolova i sve bilo u savrsenom redu, i oko 1.dec ponovo jer sam vec bila i sigurna da sam trudna, i tada je sve bilo u savrsenom redu. od tada dobijam menstruacije na 28 dana, tacne su bukvalno u sat. Jedino sto jos uvek nista od bebe....

nadam se da sam pomogla.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Endometrioza
22.8.2010 23:09:58   
Nadjija
Bilo bi lepo da sam trudna,ali ne smem ni da se nadam da je kraj mojim mukama tako brzo...Na poslednjoj kontroli je sve bilo ok,sem sto mi je receno da od 12. avg. ocekujem menstruaciju.Cekacu jos malo....a onda kontrole i nade user posted image  

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Endometrioza
27.10.2010 8:52:59   
pepino
Ja sam radila nalaze i markere prosle sedmice,i CRP mi je povisen 13.7 mg/L je,a rezultati markera su mi :

CA 125  39.71  (0-35)
CA 19-9  31.58  (0-39)
CEA  0.43    (0-5)

Danas treba da zovem Dr. da vidim sta dalje,nadam se da ce predloziti laparoskopiju,da necemo cekati vise,sa ovakvim stanjem se ne nadam trudnoci bas previseuser posted image

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Endometrioza
27.10.2010 23:38:54   
Nadjija
Pepino....drzim ti palceve...nije laparoskopija toliko strasna...sve mi zene prezivimo...ali kad ociste to...onda pravac beba... user posted image ja sutra idem na kontrolu pa cu videti kakvo je stanje... user posted image

< Poruku je uredio Nadjija -- 27.10.2010 23:39:31 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Endometrioza
28.10.2010 11:34:21   
pepino
Hvalauser posted image
Cula sam se juce sa docom,kaze da nalazi uopste nisu strasni,ali ako se ja plasim da nije problem da uradimo laparoskopiju,cekam da dobijem,pa cu kod nas u bolnicu da vidim sta je sa cistom,raste li jos,pa ga opet zovem da on i jos jedan Dr. koji je iskusniji pogledaju zajedno i odluce da li ce je sigurno raditi i kada...
Ne plasim se ja laparoskopije,jedino malo katetra tog,nisam ga nikada imala,pa mi je to nekako bljak,ali cu sve pregurati,voljela bi da sutra mogu da mi je urade,jer me bas interesuje da li je u pitanju endometrioza ili nije i u kakvom su mi stanju jajnici,jajovodi.....

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Endometrioza
31.10.2010 23:03:49   
Nadjija
Ma kateter je smesan...ja ga nisam ni osetila.Meni je dren bio problem,uvucen direktno u ranu...ali to je 24h...znaci-opusteno...ja sam se malo pekmezila u oporavku kad sam dosla kuci...P.S.Bila na kontroli-kaze doca da sam zdrava...nema endometrioze...sad jos beba....valjda... user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Endometrioza
31.10.2010 23:08:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nadjija

Ma kateter je smesan...ja ga nisam ni osetila.Meni je dren bio problem,uvucen direktno u ranu...ali to je 24h...znaci-opusteno...ja sam se malo pekmezila u oporavku kad sam dosla kuci...P.S.Bila na kontroli-kaze doca da sam zdrava...nema endometrioze...sad jos beba....valjda... user posted image


i meni prvi put a drugi put ga nisam imala, hvala Bogu.....kada sam se probudila iz anestezije i videla da nema drena, jupiiii.......

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Endometrioza
1.11.2010 14:48:33   
pepino
I ja se nadam da ga necu imati...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Endometrioza
1.11.2010 18:20:10   
jance
IZVORNA PORUKA: Nadjija

Ma kateter je smesan...ja ga nisam ni osetila.Meni je dren bio problem,uvucen direktno u ranu...ali to je 24h...znaci-opusteno...ja sam se malo pekmezila u oporavku kad sam dosla kuci...P.S.Bila na kontroli-kaze doca da sam zdrava...nema endometrioze...sad jos beba....valjda... user posted image


odlicno! jako mi je drago za rezlutate.... navijam za bebicu, da buse vrlo uskoro user posted image

a inace i ja sam imala kateter, isto nije bilo nista strasno, kad su mi ga izvadili bila je po koja kap krvi kad sam mokrila i malo je peckalo, al se onda pojavila jedna zenica koja je vec nekoliko puta radila laparoskopiju i imala kateter, pa nas je posavetovala da piskimo tako sto raskoracimo noge sto vise mozemo. posle toga je sve bilo pesma....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Endometrioza
1.11.2010 18:38:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jance



a inace i ja sam imala kateter, isto nije bilo nista strasno,


bitno je da kateter ne zateže nego da bude opušten, jer u tom slučaju te stalno tera da piškiš i grozan je osećaj....

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Endometrioza
6.11.2010 20:04:01   
pepino
Zenice molim vas za pomoc!
Moja komsinica je prije par dana saznala da ima cistu na jajniku,najvjerovatnije cokoladnu,malo preko 5 cm je velicina ciste,radila je tumor markere,ok su joj,ispod granice.Dr. u nasoj bolnici koja nema neko iskustvo,pravila je do sad katastrofalne greske,pa ja npr. kod nje idem samo za neke sitnice,njoj je propisala za tu cistu CHYMORAL tablete,pije 3x2 dnevno,nocas je imala nesnosne bolove,ima menstruaciju,e sad mene interesuje da li je iko od vas koje imao cistu uzimao ovaj lijek ili je cuo da se daje za to???
Ja ne mogu na netu nigdje da nadjem da se pije za cistu???!
Moj savjet joj je da se ne uzda u tu Dr.vec da ode za B.L. i da to vadi sto prije,naravno to i planira,ali i dalje pije te lijekove,a nije joj svejedno,sta vi mislite???

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Endometrioza
6.11.2010 20:12:42   
dunja RR
pepi nisam čula za taj lek jer su mene odmah poslali na operaciju; cista je bila 7 cm, mada znam da sve preko 5 cm. treba operisati....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Endometrioza
6.11.2010 20:15:11   
pepino
Pa i meni je sumnjivo,mislim da ga za to skoro niko ne propisuje,a njoj ga ta dala,zasto nemam pojma!?user posted image
Meni niko nista nije propisao,a i da jeste ja ne bi pila,radje idem da mi to otklone!user posted image
Hvala Dunjauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Endometrioza
6.11.2010 23:27:31   
Mishica 77
pepino, Chymoral nije klasični lek. On se koristi kao pomoćno sredstvo, uglavnom. Deluje antiinflamatorno tj. protivupalno, smanjuje otoke....  Ima široku primenu: nakon operacija(između ostalog i ginekoloških) trauma, vađenja zuba... Mislim da ne može da škodi. user posted image  

I da, uvek se pije 3x2 pa se potom smanji na 3x1.


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 6.11.2010 23:32:57 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Endometrioza
6.11.2010 23:56:57   
pepino
Hvala Mishi!
I ja sam to procitala na netu,rekla sam joj da ne brine!user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Endometrioza
7.11.2010 19:52:30   
Nadjija
Zenske,chymoral jeste registrovan lek,ne pomocno lekovito sredstvo.On sluzi za otoke...neki lekari ga daju za ciste , ali mislim da to nije resenje i ne znam da je negde urodilo plodom(mada,mozda gresim).Pije se 3x2 posle jela...ali u vecini slucajeva to je zub ili neka uvecana zlezda ili mali otok na vratu,ruci....mozda da se posavetuje sa jos nekim lekarom....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Endometrioza
7.11.2010 21:49:22   
Mishica 77
Nadjija, da ne dođe do zabune, ja nisam rekla da je Chymoral pomoćno lek. sredstvo tj. da nije lek nego da nije "klasičan lek" u smislu da se retko daje u terapiji samostalno. Ja ga uvek propisujem uz nešto... bilo da je to antibiotik, analgetik ili neki drugi lek. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Nadjija)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Endometrioza
8.11.2010 23:06:38   
Nadjija
E,pa ok...nismo se razumele....nema veze...pozzzzzz user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here