|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
7.4.2010 14:01:26   
cipiripi
ja sam ih radila privatno...iskreno pojma nemam koliko je tacno jer sam tad radila jos dosta analiza...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Endometrioza
7.4.2010 14:25:35   
pepino
Danke Cipi,ne zalim za to dati koliko god da su,vec pitam cisto da se otprilike orjentisem koliko cu parica da ponesem kad krenem!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Endometrioza
7.4.2010 16:45:28   
jance

IZVORNA PORUKA: dunja


Pitala sam te za godine, zato što endometriozu uglavnom dobijaju žene starije od 27 godina, koje nisu rađale. Jako retko mlađe.

Dva puta sam operisana. Prvi put sam imala užasne bolove, zato sam i otišla na operaciju. Drugi put nisam imala bolove.



mada bas nema pravila, meni su endometriozu otkrili kad sam imala 23....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Endometrioza
7.4.2010 17:22:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: dunja


Pitala sam te za godine, zato što endometriozu uglavnom dobijaju žene starije od 27 godina, koje nisu rađale. Jako retko mlađe.

Dva puta sam operisana. Prvi put sam imala užasne bolove, zato sam i otišla na operaciju. Drugi put nisam imala bolove.



mada bas nema pravila, meni su endometriozu otkrili kad sam imala 23....


Pravilo je da se javlja kod starijih, ali kao što rekoh ima izuzetaka.

< Poruku je uredio dunja -- 7.4.2010 17:23:18 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Endometrioza
7.4.2010 18:15:09   
jance
ma ne, nebi ja nista menjala u tvojoj izjavi..samo kazem kako je kod mene bilo... user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Endometrioza
7.4.2010 20:57:24   
dr boba
Pepino draga, ja odavno nisam radila ca 125, ali sam sada proverila,oko 1000 din. je. Cisto da znas, nemoj da ga radis kada imas menstruaciju, sacekaj da ti prodje, jer tada moze dati povisene vrednosti. Iskreno se nadam da nemas endometriozu...user posted image
Sto se tice uz pregleda, iskusan ginekolog moze da prepozna , da pretpostavi sa velikom sigurnoscu(kod mene je bio takav slucaj), ali kao sto kaze Dunja-laparoskopija ili uopste hirurske metode kojima se vizualizuju promene jedine mogu dati konacnu dijagnozu.
Bolovi koje imas mogu biti znak priraslica u maloj karlici, ali samo polako, korak po korak...
Drzim palceve da sve bude ok!user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Endometrioza
7.4.2010 21:05:38   
bluka
pepi, ne nerviraj se puno.user posted image
i ja sam radila tumor marker zbog sumnjive ciste, bilo sve ok na kraju. uz uputnicu, na paprikovcu ca 125 je oko 16 KM.

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Endometrioza
8.4.2010 8:31:06   
pepino
Prvo da vam kazem da sam nasla moj nalaz koji sam radila privatno iz decembra,tada sam jos imala tu cistu,ostala je identicna 17mm,sad sta to znaci,zna li ko,ako je vucem vec mjesecima ,mora li biti cokoladna,neka opasna?Doktorica koja mi je tada nasla nije mi dala nista od terapije za nju jer je pretpostavljala da je vodena,da ce sama puci i jer sam tada uzimala Logest kao pripremu za histeroskopiju.
Da vas pitam nesto,meni nije jasno to sto kazete da samo laparoskopija moze dati sigurnost da li imam endometriozu ili ne,zasto onda radim markere?Jel to znaci ako oni budu dobri da i dalje postoji mogucnost endometrioze?Jer zelim da budem sigurna imam li je ili ne,ako imam da pocnem odma da radim na tome da to izlijecim!?
Dr. Boba cekacu,iako mi je Dr. rekao da nije bitno kada cu je uraditi,da ne zurim.On je meni na nalazu ispisao sta sve trebam uraditi,od svega naveo je i CA 125,ali i jos dosta toga,ali ne vidim procitati,ima los rukopis!Kao da mi na kraju pise i neki CA 19-9,tako nesto,zna li ko postoji li to i sta je?

Bluka kolika je tebi bila cista,kad je to bilo?Koliko si je dugo imala,jel rasla ili je ostala ista?Jesi ti radila samo taj CA 125?Javi mi PP kod koga si tada isla i ko ti je rekao da je na kraju sve ok?!!!Jer ja se plasim i ako mi budu dobri ti markeri da je mozda opet imam,pa da li da radim odma iza toga i laparaskopiju?!!user posted image

Cipi kako si ti saznala da je na kraju nemas?Jesu ti markeri bili ok i opet si radila i laparaskopiju ili?

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Endometrioza
8.4.2010 10:28:19   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino


Da vas pitam nesto,meni nije jasno to sto kazete da samo laparoskopija moze dati sigurnost da li imam endometriozu ili ne,zasto onda radim markere?Jel to znaci ako oni budu dobri da i dalje postoji mogucnost endometrioze?Jer zelim da budem sigurna imam li je ili ne,ako imam da pocnem odma da radim na tome da to izlijecim!?




Povećani nalazi markera ukazuju na endometriozu, znači samo okvirno a za dalje jedino pomaže laparaskopija.

Prepala si se previše, uradi markere pa šta god da pokažu znaćeš šta dalje......user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Endometrioza
8.4.2010 10:37:04   
pepino
Znaci Dunjuska ako su mi nalazi markera dobri nema endometrioze?
Jesam,priznajem!Sutra idem privatno kod jedne Dr. pa cu mozda odma kod nje i uraditi markere,javljam vam sve!!!Ljubim puno!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Endometrioza
8.4.2010 12:32:49   
cipiripi
radila sam laproskopiju pre godinu dana i sve je bilo ok...pa mi se skoro pojavilo nesto na jajniku i za svki slucaj sam uradila taj marker...dao je dobar rezultat... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Endometrioza
8.4.2010 12:37:43   
pepino
Zato se ja plasim,ako mi markeri budu dobri ne znam da li je to sigurno da je nemam?A ne ide mi se sad na laparoskopiju,naravno ako ne moram,skoro sam imala histeroskopiju,na nju bi otisla odma da se moze sa njom vidjeti jer nemam poslije nikakve rane,a poslije laparoskopije je ipak duzi oporavak i bolnije je!
Hvala Cipika!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Endometrioza
8.4.2010 12:40:59   
cipiripi
laproskopski zahvat ti je sigurnija varijanta...imas ovde i opis i slike kako je meni bilo... user posted image

KLIK


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Endometrioza
8.4.2010 12:59:57   
pepino
Koliko sam razumjela Cipi ti si ipak radila tu Celioskopiju,a to je slicno kao laparoskopija,mala razlika?Jesi ti imala samo 1 rez,jer znam da se ako se radi laparoskopski budu 3 reza?Koliko si se trebala cuvati da ti rana zaraste,mislim na to da zabebis,jel i za to treba par mjeseci kao i kod laparoskopije?Izvinjavam se sto malo skrenusmo sa teme!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Endometrioza
8.4.2010 13:10:09   
cipiripi
sve je to isti djavo...ovi kod kojih sam ja radila rekli su da je celioskopija nova metoda gde imas rez samo ispod pupka..
trebas da se cuvas samo dok rane ne zaraste...
mene je bolelo 2 dana, posle sam bila ok,, ali oko mesec dana treba da prodje skroz...
ta intervencija nema veze sa trdnocom..tj nije opasno ako kazacis posle toga...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Endometrioza
8.4.2010 13:25:00   
pepino
Ako radim laparoskopiju jeste,posto imam onda tri reza treba ipak sacekati 2-3 mjeseca minimum,da fino rana zaraste,jer mislilm da smeta kad se zabebi jer se stomak siri,mozda i grijesim,raspitacu se bas!?user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Endometrioza
8.4.2010 19:50:29   
dr boba
Ma pepino opusti se, to su mali rezovi, od 1-2 cm, jako brzo zarastu, a sve i da odmah zstrudnis stomak ti nece odmah narasti niti ce ti se koza rastegnutiuser posted image . Meni su posle laparoskopije savetovali mesec dana bez odnosa.
marker CA 19.9 je za debelo crevo, cesto ga traze kod sumnje na endometriozu jer je ona cesto locirana i tamo. Ta tvoja cistica od 17 mm nije potpuna indikacija za laparoskopiju, dr ce vec proceniti treba li je raditi...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Endometrioza
8.4.2010 19:57:58   
dr boba
E da, inace je super znak da ta cistica ne raste! Meni su rasle munjevitom brzinom, pa je velika verovatnoca da ili nije endometrioza ili da se tvoj organizam uspesno bori... Jako je bitno da radis na svom imunitetu...user posted image

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Endometrioza
8.4.2010 19:58:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: pepino

Ako radim laparoskopiju jeste,posto imam onda tri reza treba ipak sacekati 2-3 mjeseca minimum,da fino rana zaraste,jer mislilm da smeta kad se zabebi jer se stomak siri,mozda i grijesim,raspitacu se bas!?user posted image


Ja sam 7 dana posle laparaskopije počela normalno da radim, ranice su jako brzo razasle.
Ovo "radim" mislila sam tvarno na posao user posted image ....da ne budem pogrešno shvaćena.

< Poruku je uredio dunja -- 8.4.2010 20:00:31 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Endometrioza
8.4.2010 20:54:51   
jance
i ja sam brzo posle laparoskopije se vratila na posao. tacno 3 nedelje od odlaska u bolnicu. Sa odnosima smo poceli otprilike u isto vreme, i nisam imala niti bolova niti problema.

Da, i meni su rekli ono za imunitet, pa sam se ja dala na C vitamin od 500mg svakog dana, cisto da odrzavam.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:08:51   
pepino
Zenice moje znam da se brzo oporavlja sto se tice bolova i vracanja snage,da tako kazem!Ja sam pitala zbog rane,kod nas se nakon 7 dana vade konci,i mislim,ali nisam sigurna,da doktori ne preporucuju bar 2-3 mjeseca trudnocu,to vjerovatno i zavisi ko sta radi u toku laparoskopije!Meni mjesec,dva,tri nista ne znace i ne plasim se ni operacije,samo mi je tesko ako budem imala endometriozu jer vidim da pisete da se i poslije toga moraju uzimati lijekovi,da vi sve imate i dalje poteskoce da zatrudnite,da se to vraca,....Ne znam,nekako mi to sve izgleda sad zeznuto i komplikovano....Ja sam i ovako imala poteskoce da zatrudnim,prvi put mi je trebalo nesto vise od 2 godine,a drugi put malo manje od godinu,ako ovo budem imala bas panicim kako cu tek onda da se mucim da ostanem trudna!!???
Dr.Boba tjesi me to sto si mi rekla za rast ciste,ja se plasim najvise zbog mojih tih cudnih bolova,koje imam vise od pola godine,nikako mi nije jasno od cega su,doktora sam pitala u prosloj trudnoci zasto me boli stomak,plasila sam se,on me nije cak ni upitao gdje me boli,koliko,ma nista,samo je rekao ne moze kao mene da boli stomak,vec samo jajnici!Kao da sam ja luda pa ne znam gdje su jajnici,a gdje stomak!!!
Jos sad kad sam procitala da se taj marker radi zbog sumnje na endometriozu u debelom crijevu sva sam se uznemirila,jer sam imala manjih problema u vezi toga i utripovala sam bila neko vrijeme da imam timor debelog crijeva,nisam to nikada detaljno ispitala,kako mi navodite te simptome,bolove i ostalo,sve vise mislim da ja mozda stvarno imam neki od tih problema!Naravno znam da ne mora da znaci,da ne treba da brinem dok ne uradim markere,panicim i to znam,ali sve vise pocinjem sumnjati da se sa mnom nesto zbiva od toga...Naravno i ako se desava voljela bi da na vrijeme saznam i da rijesimo sto se rijesiti moze...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:20:02   
pepino
A sto se tice imuniteta,bas i ne pazim,jedem sta mi se jede,kad mi se jede,nisam neka izjelica,ali kad mi naidje period da mi se apetit pojaca ja jedem sta mi se jede,nikada nisam drzala dijete i nisam ni imala neke potrebe!Voce volim i dosta ga jedem,pa su mi nalazi uglavnom dobri,mislim da mi je Dr. pored markera napisao i da i te nalaze uradim,vjerovatno krv,urin,...
Sa cim mi vi preporucujete da ga jacam,jesu vama nesto preporucivali???
Al i ja brzam,odo ja daleko u problem,a jos nisam ni sigurna da ga imam...user posted image user posted image user posted image

I jos jedno pitanje za DrBobu,jesi li ti stvarno doktorica ili je to onako samo nadimak iliti nik?
Hvala vam svima za odgovore!!!!I podrsku!!!Sve vas punouser posted image user posted image user posted image
Odo da spavam,idem kod Dr. popodne,javljam vam sta mi je rekla!!!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:43:54   
dunja RR

Nisam sigurna gde si našla to ua endometriozu U debelom crevu. Meni je logičnije da bude oko ili na crevu. Kod mene je bio slučaj da je endometrioza došla skoro do creva.

Draga dok ne uradiš laparaskopiju ne možeš znati na čemu si. Ovako samo nagađaš i bezveze se sekiraš. Možda je i nemaš, možda i da, očistiće i to je to. Ako ne uspeš da zatrudniš prirodno uvek postoji VTO, a kod endometrioze je VTO je često jedina opcia.
Tako da kreni na pripreme i laparaskopiju i korak po korak. Meni je mnogo lakše što znam koji je problem kod mene. Ja sam stalno pričala da imam problem, a doktori su me ubeđivali da grešim. ako se ništa ne dešava a ne znaš problem mnogo je teže, veruj mi.

Sada znam da moram na VTO, a ljubav vodim i uživam bez nade ali i bez pritiska.....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:49:03   
Anoniman
dunja sad ću na sec off... ali kada ideš na VTO?user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:51:55   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: kaliopi

dunja sad ću na sec off... ali kada ideš na VTO?user posted image user posted image


draga ne bih skoro, razmišljam da se prijavim krajem godine. Sada uživam u novom poslu i odlučila sam da ne razmišljam jedno vreme o trudnoći, pa ću onda skroz opuštena ući u tu pričuuser posted image

< Poruku je uredio dunja -- 8.4.2010 22:53:01 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here