|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
8.4.2010 22:56:58   
dr boba
Draga....nemoj paniciti unapred, polako samo, uradi kako ti je dr rekao, ne mora da znaci da imas endometriozu, ali moj ti je savet ako ti predlozi laparoskopiju nemoj odlagati... Sto se tice imuniteta, moj je bio dobar ranije, a endo mi se pojavila u periodu kada sam bas bila pod stresom. Znaci, prvo i osnovno oslobadjanje od stresa. Kazu da tacno postoji psiholoski profil zena koje su sklone da obole od endometrioze.
Uglavnom, ono sto je sigurno dobro, sto su meni preporucili a nasla sam i neke studije su Vit e i Propolis(u velikim dozama 500mg, 2x dnevno, ima ga Aloja u svojoj ponudi).
Javljaj kako napredujes, navijam da sve bude ok!user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Endometrioza
8.4.2010 23:08:13   
anuksunamun
ja sam toliko citala o svemu...ali evo tek sada kontam o cemu se radi....otvoricu temu veceras za indijsku detoksikaciju ...ko ima volju i snagu karaktera obavezno da to uradi i da regenerise sve celije u svom organizmu...ukljucujuci i jajneuser posted image user posted image

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Endometrioza
8.4.2010 23:30:14   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dr boba

Sto se tice imuniteta, moj je bio dobar ranije, a endo mi se pojavila u periodu kada sam bas bila pod stresom. Znaci, prvo i osnovno oslobadjanje od stresa. Kazu da tacno postoji psiholoski profil zena koje su sklone da obole od endometrioze.



Takođe, ja sam je dobila kada mi se brat razboleo, polse par meseci pod stesom krenuli su bolovi i završilo se operacijom.

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Endometrioza
8.4.2010 23:31:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

ja sam toliko citala o svemu...ali evo tek sada kontam o cemu se radi....otvoricu temu veceras za indijsku detoksikaciju ...ko ima volju i snagu karaktera obavezno da to uradi i da regenerise sve celije u svom organizmu...ukljucujuci i jajneuser posted image user posted image

Lepo, samo endometrioza nema veze sa jajnim ćelijama....ona je fizička bolest promena na sluzokoži materice

< Poruku je uredio dunja -- 8.4.2010 23:32:52 >

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Endometrioza
9.4.2010 8:49:42   
pepino
Razumijem te Dunjice,zato sam vas i pitala jesu li ti markeri sigurni,ako su dobri,da ne treba raditi laparoskopiju?!Jer ja poznavajuci mog Dr. on ce ako budu dobri reci da nema potrebe za laparoskopijom!A ja bi je ipak radje uradila,da oni meni fino detaljno pogledaju te organe u unutrasnjosti,da odgonetnem i tu bol koja mi se javlja!I ja sam ubjedjena da postoji razlog zasto me boli,mozda je nesto drugo u pitanju,uglavnom bi voljela da znam,sta god da je!
Sto se tice debelog crijeva,procitala sam ono sto je DrBoba napisala,pa sam otisla na to da moze biti endometrioza i u njemu,lupila sam,ne razumijem se!

DrBoba propolis sam koristila prosle godine redovno,u sklopu terapije Slobodana Tesica,poslije nisam nastavila.A sto se tice stresa ja sam tu prva,za svasta i svakog se sikiram i nerviram,tako da ako to ima veze sa tim ta sam!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Endometrioza
9.4.2010 10:10:46   
dunja RR

Znam draga, samo polako jako si mladauser posted image razgovaraj sa doktorom....vidi šta predlaže u vezi laparaskopije.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Endometrioza
9.4.2010 10:27:51   
pepino
Ma kako da se pouzdam u njega kad mi covjek ne vjeruje da imam bolove,a kamoli nesto drugo!?Ja se ne bi toliko plasila da imam dobrog doktora,ali vec sam ih 5 izmjenjala i niko nesto konkretno da mi uradi,pomogne,sem ovog zadnjeg sto mi je bar taj septum otkrio i odstranio.On ce mi sigurna sam,ako mi markeri budu dobri reci da je sve ok,da ne radim laparoskopiju,a ja ako i dalje budem imala ove bolove zelim da znam od cega mi je to,da to rijesim!
Bas se nerviram zbog takvih doktora,nikako da naidjem na nekog pa da budem zadovoljna,sve sama moram da se borim,da trazim,da ucim,nista oni ne objasnjavaju!Shvatila sam da poznaju dobro oblast koju su specijalizovali,a ostalo pojma nemaju,znamo vise mi koji procitamo na internetu,a nikada ne bi priznali da nesto ne znaju i uputila nas onome koji zna bolje,to su nasi doktori!!!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Endometrioza
9.4.2010 10:50:55   
dunja RR

Znam kroz sve sam prošla i na kraju nadrljala. Zato idi kod više doktora, ja ne želim da iko prođe kao ja. Ti si mlada, mnogo mlađa nego ja kada mi se to desilo, imam osećaj da je kod tebe sve u redu. Sa druge strane, ti najbolje osećaš svoj organizam i insistiraj na laparaskopiji ako postoji i najmanja sumnja za endometriozu. Ne dozvoli da ti ta bolest uništi organe( kao meni), nego je odstrani// ako je ima8 i odmah trudnoća, trudnoća uništava endometriozu( logično nemaš user posted image 9 meseci)....endometrioza je opaka, vraća se i podmukla je, mrzim je.......

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Endometrioza
9.4.2010 11:11:18   
pepino
Bas mi je zao sto si to prosla,ali bice to dobro,krajem godine ti ces da zabebis,a mozda i prije,pametno ti je to sto si sad pustila do kraja godine,vidjeces kad se iznenadis prirodnom,spontanom trudnocom!user posted image
Unistava Dunja,ali ti kazes da i utice na to da izgubim bebu zbog nje,odma sam pomislila da sam je mozda zbog nje i izgubila ako sam je imala tada!?Zato se sad plasim,rekao mi je da radimo na bebi,ali ako mogu pobaciti zbog nje bolje da cekam da vidim imam li je,nisam vise pametna sta da radim i mislim,ebem ti ovo!Ajd nadam se da ce me ova Dr. dobro posavjetovati,utjesiti,javljam vam veceras sta mi je rekla!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Endometrioza
9.4.2010 11:14:25   
pepino
A za savjet da odma zatrudnim ako je budem imala pa kad je rijesim mogu ti reci da od toga ne bi bilo nista jer ja tesko,dugo radim na tome dok ne zatrudnim,kamo srece da ja tako brzo mogu zatrudniti!!!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Endometrioza
9.4.2010 12:19:03   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: pepino

Bas mi je zao sto si to prosla,ali bice to dobro,krajem godine ti ces da zabebis,a mozda i prije,pametno ti je to sto si sad pustila do kraja godine,vidjeces kad se iznenadis prirodnom,spontanom trudnocom!user posted image


Draga šaljem ti pp

< Poruku je uredio dunja -- 9.4.2010 12:20:18 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Endometrioza
9.4.2010 21:07:25   
pepino
Evo i mene cure moje!Bila sam kod doktorice,radila mi je ultrazvuk,prvo je sumnjala na endometriozu,pa je kada je vidjela moju sliku ultrazvuka iz decembra rekla da je najvjerovatnije u pitanju endometrioza!Nisam uradila markere kod nje,uputila me je u bolnici da uradim.Pitala sam je da li se moze znati posto je cista manja da se to nije rasirilo po ostalim organima,rekla je da se to ne zna.Prvo nije bila za to da zurim sa laparoskopijom,da jos malo pratim,pa da onda vidimo,ali je kao sto sam vec rekla promjenila misljenje(kada je vidjela sliku ciste),rekla je da naravno prvo uradim markere,da se konsultujem sa svojim doktorom,pa da polako to rjesavam,da poslije operacije naravno najbolja opcija je da odmah zatrudnim,ali rekla sam joj da to kod mene ide teze!
Samo mi je pozeljela srecu,rekla da sam mlada,da je sreca sto sam sve pocela na vrijeme da rjesavam,polako,valjda cu uspjeti da zabebim!
Rekla mi je da je cista mjesanog sadrzaja,najvjerovatnije dermoid?endometriom?Ima i vodenog sadrzaja malo.
Eto meni to nije bas neka velika utjeha,ali sta je tu je,eto mene sa istom vasom mukom!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Endometrioza
9.4.2010 21:11:45   
cipiripi
i ja cu da ti pozelim svu srecu.. polako kreni sa analizama, a mi smo uz tebe user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Endometrioza
9.4.2010 21:48:56   
pepino
Hvala Cipi,bas mi nesto tesko palo,al cu se boriti naravno!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:00:15   
pepino
Uradila juce markere,evo rezultata,sad mi izdiktirala drugarica,ona mi podigla nalaz.Dakle;
C-A mi je 0,791 a valjda su vrijednosti normale (0-4,7)
C-A 125 mi je 25,5 a vrijednosti (0-35)
C-A-19-9 mi je 4,71 a vrijednosti (39).
Ko se razumije neka pise,vidim da su mi svi ispod granica,prvi i treci su dobri,ali ovaj CA-125 koji mi je koliko sam shvatila najbitniji za endometriozu mi je povisen,nije bas najbolji,Dunj,Cipi javite se,sta mislite,jel to znak da je imam,ali da je jos u malom stadijumu,da smo je na pocetku otkrili?Postoji li ikakva sansa da kod mene nije endometrioza???

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:02:33   
cipiripi
meni je Ca 125 bio 30... user posted image
na laproskopiji sam bila cista... user posted image
za ove druge markere nisam cula..
cekamo Dunju user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:11:02   
pepino
Joj Cipi obradovala si me,iako znam da nije to 100 % pouzdano,da je najbolja i najsigurnija laparoskopija,vidjecu da i nju urdim,ako ne odma,za mjesec-dva!user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:12:47   
cipiripi
uradi je, ja podrzavam to...zamisli ja sam je uradila i pre spermograma mm user posted image user posted image user posted image
oduvek mi je bilo lakse da "odem pod noz" nego da se maltretiram "sta bi bilo kad bi bilo" ... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:12:52   
pepino
A znam da je ovaj CA-19-9 valjda za tumore,aj bar nemam tumor,i to je nesto!!!user posted image
A ovaj treci nemam pojma za sta je!user posted image Al uglavnom dobri su,sem kazem ovog CA 125,malo je povisen...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Endometrioza
15.4.2010 18:13:51   
pepino
Ma kad si ti nasa hrabrica i harambasa prava....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Endometrioza
16.4.2010 21:49:37   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: pepino

Uradila juce markere,evo rezultata,sad mi izdiktirala drugarica,ona mi podigla nalaz.Dakle;
C-A mi je 0,791 a valjda su vrijednosti normale (0-4,7)
C-A 125 mi je 25,5 a vrijednosti (0-35)
C-A-19-9 mi je 4,71 a vrijednosti (39).
Ko se razumije neka pise,vidim da su mi svi ispod granica,prvi i treci su dobri,ali ovaj CA-125 koji mi je koliko sam shvatila najbitniji za endometriozu mi je povisen,nije bas najbolji,Dunj,Cipi javite se,sta mislite,jel to znak da je imam,ali da je jos u malom stadijumu,da smo je na pocetku otkrili?Postoji li ikakva sansa da kod mene nije endometrioza???


Pričala sam večeras sa jednom jako poznatom doktorkom na Festivalu zdravlja. Rekla mi je da se ovi tumor markeri koje si radila, rade da kao kontrola na tumor e ne za endometriozu. Eventualno samo C-A 125 u povišenoj vrednosti ukazuje na endometriozu ali samo ako je dr na UZ predhodno utvrdio postojanje ciste. U tom slučaju obavezna je i efikasna samo LAPARASKOPIJA. Ako postoji endometrioza njena preporuka-odmah ići na VTO. Ja sam je pitala i zbog sebe, rekla je da su jako retki slučajevi da kod endometrioze ne uspe VTO. Uglavnom ne uspeva kada su problemi druge prirode.
I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.


< Poruku je uredio dunja -- 16.4.2010 21:51:08 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Endometrioza
16.4.2010 21:53:12   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: dunja


I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.



ovo je jako pozitivno user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Endometrioza
16.4.2010 21:55:35   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja


I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.



ovo je jako pozitivno user posted image



da draga, malo mi je lakše posle razgovora sa njom. Rekla je da je VTO i nastala ZBOG endometrioze, a posle su je počeli koristiti i za ostale probleme, pa se uspešnost smanjila, kod endometrioze VTO ima najviše uspeha.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Endometrioza
16.4.2010 21:58:36   
pepino
Sinoc sam capkala po netu,pa sam i ja nasla da su za tumore!Vidjecu sta dalje,moracu uraditi jos neke obicne nalaze prije nego sto nazovem Dr. pa cu vidjeti sta dalje!Pricacu sa njim o laparoskopiji,mozda da je ipak radim sto prije,vidjecu!?A meni je problem sto nisam puno nalaza radila sto se tice steriliteta,morala bi proci prije toga puno da bi se usudila da radim vantjelesnu,jer se bojim da ne uspije!? 
Ja pretpostavljam poznavajuci mog Dr. da ce on meni predloziti prvo pracenje ultrazvukom par mjeseci da vidi hoce li sama cista nestati ili porasti,cak ce mi mozda dati terapiju,a ja nisam za nju,pogotovo sto su ti svi lijekovi zeznuti,necu da mi se sve poremeti!!!On jemeni napisao da dodjem na kontrolu tek za 2-4 mijeseca i da radimo na bebi,ali nisam luda,zovem ga vec sledece nedelje!
Hvala Dunja

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Endometrioza
16.4.2010 22:05:35   
jance

IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: dunja


I uglavnom se dobijaju blizanci kada pacijent ima endometriozu.







stvarno? u bre.... ja inace imam u porodici blizance, moj tata je iz dvojajcanih... nije da nebi htela... user posted image
bas me zanima koje su sanse...mislim na to da ih imam u porodici + endometrioza+lecenje endometrioze+laparoskopija+lecenje steriliteta... no videcemo
al svi se slazu da je najbolji lek za endometriozu trudnoca

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here