|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:34:52   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Ana RR
Na pola puta je zastala i pomislila da li je prozor otvoren i krenula nazad, ja sam već jednom nogom bila na onom metalnom simsu (4 sprat je u pitanju). Kaže da se nikad u životu nije tako uplašila, nije smela da progovori da me ne bi prepala, nego mi je tiho prišla i zgrabila me. Život sam joj skratila.



Identična stvar se desila mojoj mami sa bratom. Ali identična. Pritom, meni UOPŠTE nije jasno kako se on tamo uopšte popeo.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:35:57   
Ana RR
Razveli su se user posted image ma ona je skroz ok osoba ali je tako malo previše opuštena, ja bih crkla od straha, pa dete se za čas zakašlje, zagrcne.. ma idi. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:36:01   
Jeca*
ajd sto se penju, nego padne sa kreveta u sekundi...i udari glavom. I????
ma idi bre...nema ostavljanja deteta na duze od 2min

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:38:54   
Anoniman
Vidiš šta je intuicija, šta je mama...ja sam na prizemlju, pa opet nikada ne ostavljam podignutu roletnu kad je otvoren prozor a Neša makar sekundu ostaje u sobi sam. Jednostavno, kod dece nema mesta za rizik, no way.

Što se tiče izlazaka dok beba spava...zaista bi sve što kažem bilo suvišno. Mm je imao saobraćajku kad je Neša imao 9 meseci, uveče oko 10. Pozvala sam moje, oni su došli, pa sam tek onda odletela u urgentno. Da nisu mogli da dođu, probudila bih dete i otišla. Dakle, nikad samo dete, ni po koju cenu. Nema čak ni onog "pogotovo ne da bih izašla", nikako dete samo.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:40:18   
oxy7
Moj sin je posljednjih par mjeseci "zalijepljen" za mene, pa je teško ostaviti ga bez nadzora. Ali mu je dovoljno 10 sekundi da se popne na trpezarijski sto iza mojih leđa dok mu spremam doručak. Zato stolice moraju biti do kraja uvučene. A prije nekoliko dana se popeo na sto u dnevnoj sobi, prije toga je pored dovukao svoju plastičnu stoličicu, podigao je gore, postavio je fino na sred stola, sjeo ( posmatrala sam iz hodnika šta pokušava) i kad je krenuo da ustane da stoji na stolici utrčala sam da ga skinem.... 

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:40:31   
Jeca*
ma po cenu da sam ja povredjena, ne bih ostavila bebu i kraj price, sto se mene tice user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:43:00   
Ana RR
Ma naravno. Ne bih se igrala. Pa čini mi se da je na forumu bila ženica kojoj se desila tragedija dok je bebicu ostavila na par minuta samu..user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:44:17   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ma naravno. Ne bih se igrala. Pa čini mi se da je na forumu bila ženica kojoj se desila tragedija dok je bebicu ostavila na par minuta samu..user posted image


Secam se toga user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 15:46:26   
Ana RR
Strašno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 16:05:03   
Olga75
stalno mi je jedno oko na njoj , ona se za cas popne na sto , orman ,prozoruser posted image
kad je bila beba ostavljala sam je samo dok piskim a za ono veliko sam cekala da neko dodje da je pripazi
mali su i ne znaju za strah


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 16:17:58   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: Olga RR

stalno mi je jedno oko na njoj , ona se za cas popne na sto , orman ,prozoruser posted image
kad je bila beba ostavljala sam je samo dok piskim a za ono veliko sam cekala da neko dodje da je pripazi
mali su i ne znaju za strah



Ja zbog ovoga dobih hemoroide posle porodjaja. Smem na duze u wc samo kad spava, a i tad nosim bebi alarm sa sobom. Sta god da radim po kuci dok ona spava, alarm je uz mene i bez obzira sto je cujem, opet je proveravam svakih 15 minuta. I dalje se tripujem da li dise kad spava, pa stavim ruku na ledja ili grudi i jedva nekako osetim. Neverovatno kako bebe spavaju, stvarno kao da ne disu user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 18:45:04   
maliska
kakvi ste,paranoici,bas me gadno istripovasteuser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 19:42:45   
vukosava

IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ma naravno. Ne bih se igrala. Pa čini mi se da je na forumu bila ženica kojoj se desila tragedija dok je bebicu ostavila na par minuta samu..user posted image


Secam se toga user posted image


Sta je bilo?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 19:59:57   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ne mislim da si ispala loša majka, daleko od toga, ali pogledaj i ovo: zamisli da dete počne da povraća dok si u prodavnici, a dete na leđima. Znam, užasno je i pomisliti na tako nešto, možda i nije ok da napišem to, ali ja sam užasna paničarka i sad, kad mi sin ima 3 godine, i strahujem od svega i svačega, pa mi tako i ovakve stvari prolaze kroz glavu.


Nedjo, moja mala je oduvek spavala na ledjima i bljuckala je ali okrene glavu u stranu, ne spavaju na ledjima sa glavom koja je okrenuta pravo gore u plafon.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, beba ostane sama u stanu. Muž izađe sa svojim društvom, ona sa svojim a malecka spava...



Wow!!! Ko sto kaze Verus, u SAD bi joj definitvno oduzeli dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 20:02:21   
Anoniman
I Neša isto, i bljuckao je. Ali bljuckanje nije isto što i povraćanje, koje se ne može predvidetiuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 20:12:23   
Verus
Ja zaista nisam nikad isla da proveravam disanje i sl.  I ako moram u wc, ili recimo da se istusiram a nikoga nema kuci, ja bebu u onaj bouncy seat, upalim vibracije i sa mnom u wc.  A ne bih je ni 2 minute ostavila samu u kuci.  Mesec dana stara ili vise.  Nikad.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 21:43:56   
minna

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Verka, beba ostane sama u stanu. Muž izađe sa svojim društvom, ona sa svojim a malecka spava...



user posted image user posted image ne mogu da verujem da to neko moze da uradi

Vladu ne ostavljam samog nikad, desi se da on krene u drugu sobu, ali ja se stvorim za njim za 3 sekunde.
Prethodna 3 meseca dok smo bili na moru mi je bilo jako zgodno jer je bio manji stan, sa malo namestaja i nigde nije mogao da se povredi ili napravi neku glupost...ali sam i pored toga uvek isla za njim.
Sada nam je malo nezgodnije sto se toga tice, pa ga bukvalno pratim u stopuuser posted image

Dok spava obilazim ga s vremena na vreme da proverim da ne padne s kreveta, mada mi je lakse sto se toga tice od kad je naucio da silazi sam.
A da li dise sam proveravala samo ako dugo spava. Znaci nikaduser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:02:24   
Anoniman
I ja uvek nađem temu za laku noć user posted image

Ne želim ni pisati o događajima u mom okruženju, jer ću isprepadati pola foruma-počev od moje mame kad je bila dete, do incidenta u komšiluku, pa onda tragedija u porodici moje prijateljice user posted image

Ja Mihajlu dišem za vratom!!! Prvo, on je od rođenja neverovatno nemirno dete. Nije bio ni mesec dana kad je uspeo da mi se skliza iz noseće ležaljke! Idemo zajedno na wc, kuvamo zajedno, prostiremo veš zajedno, u radnji me svi popreko gledaju, jer sam uvek sa njim!!! Ja sam jako mnogo sama sa svojim detetom i da bi išta uspela da uradim, mora tako. I tuširam se sa njim u prisustvu, a jutros smo prali kosu zajedno, pa me onda fenirao user posted image ...
Juče smo recimo bili u ZOO vrtu-mm, dever i ja smo jurcali za njim bez pauze. I bio neki balvan kao klupa polegnut-on se pentra gore dole, mm stoji tik uz njega rukama ga ograđuje da ga prihvati ako treba i tras!!! Pravac na glavu! Šta bi bilo da ga niko ne pazi user posted image I večeras, ja spremam mleko za spavanje, svira radio i Miša se nešto zavrteo u krug (kao pleše). Sledeća scena-vrisak! Preturio se u okretu na nogar od stolice, nabio dudu i raskrvario nosić user posted image
Svaka čast onima koji uspeju svoje dete da ispuste iz vida, a kamoli da ostavljaju celu noć same!!! user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:14:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

cekaj, jel neko bio jos u kuci a ona ode u kafic, ILI beba ostane SAMA u kuci??  Juuuu ja bih nju u zatvor za tako nesto, po americkiuser posted image
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Imam drugaricu koja je bebu ostavljala celu noć samu, uspava je uveče, spremi se i ode u kafić, klub. Izgovor je, pa ona se ne budi noću a ja ne mogu subotu noć da provedem u kući.
Hvala bogu, nikad se ništa nije desilo, ali pusti ti to.



user posted image user posted image  stvarno nas ima svakakvih,ja bez dece(dok su bili malo manji ) ni u wc nisam isla user posted image



Žene, to je pre bilo normalno.
Ja slušam priče svoje bake, koja je moju mamu sa 4god ostavljala kod kuće jer se ide u goste. Stave je u krevet, i odu. Ona ostaje sama. Ja ne mogu Luku da zamislim samog uveče. user posted image
Takođe mi je pričala kako su poznanici odlazili na pijacu a decu od godinu-dve razlike ostavljali samu kod kuće. Ćerka je bila beba, a sin eto, godinu-dve. I onda je svratio neki poznanik, video da ih nema, i ostavio im poruku na stolu "Svraćao sam, beba je plakala".
Kaže baka, to je tada bilo normalno.
Bilo je uvredljivo ako se ne odazoveš na poziv u goste, a deca nisu bila poželjna.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

I ako moram u wc, ili recimo da se istusiram a nikoga nema kuci, ja bebu u onaj bouncy seat, upalim vibracije i sa mnom u wc. 


Ako se tuširam, vezan je u kolicima na vratima kupatila, i ja izvirujem iza zavese, pa se smeje.
Ako piškim ili kakim, sedi na podu pored mene.
Sve to naravno ako je budan. Ako nije, onda je u krevetiću u kom mu ne može biti ništa specijalno i da se probudi.
Sa prvim sam stalno vukla baby alarm, sa drugim ga nisam upalila ni jednom, čak sam ga spakovala u kutiju, da se ne praši. Verovatno će mi koristiti kad ga prebacim u drugu sobu.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:18:12   
Sanjica26 RR
Teodora od kako je pocela da puzi i da stoji ne ispustam je iz vida. Bas je nemirna. Veceras se u ogradicu od krevetca udarila, jer je setala po njemu, a mi smo bili tu. Kad treba da odem do kupatila ubacim je u ogradicu. Tu mi je nekako najbezbednija. Kad treba da setamo muz ujutru rano spusti kolica, jer nemamo lift. Ako krenem u pekaru ispred zgrade povedem i nju. Nema sanse da je ostavim samu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:22:09   
Anoniman
Realno, ja pređem kod bake koja živi stan preko puta mog, ako mi nešto treba a Marko spava. Zadržim se nekada i po 5min. Al sve kontam, pa tu sam , majku mu.
Ali ako treba da strčim u prodavnicu, koja je ispred zgrade, uvek zamolim baku da ga pričuva, iako spava.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:44:12   
Anoniman
Tash, i moja drugarica priča da je nju mama ostavljala i po 2-3 sata samu kad je bila svega godinu i po, da ode na kafu u komšiluk ili kod frizera user posted image I eto ništa se nije desilo... Nije njoj, ali ima brdo slučajeva gde se dešavalo i manje i više strašno. Moja mama je sa osam godina silazila niz gelender sa drugog sprata i pala u betonski podrum na glavu-niko je eto nije pazio! user posted image Samim čudom je ostala živa. I nije joj to bio prvi put da to pokuša-godinu dana je to radila redovno, eto ništa se nije desilo, do jednom. Ja nisam spremna da prihvatim takav rizik. Meni ni krevetac nije siguran-Miša je iskočio iz krevetića kad mu je bilo svega 10 meseci i bio je visok možda 70-ak cm! (spušten madrac do kraja, dignuta ogradica do vrha). Sreća pa je to bilo jedno od jutara kad je krevetac bio privučen našem krevetu, pa je pao na njega, inače bi se razbio o parket... Eto mene moje iskustvo naoštrilo da motrim kao soko!!! user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:47:11   
Sanjica26 RR
Ju, Nina..znaci mogu da ocekujem?! Meni Teodora se stalno naginje kad je u krevetcu. Bas sam sad rekla muzu da ce joj jednom pasti na pamet i da proba da iskoci. Kad joj padne nesto..ona gleda u pravcu toga. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:49:29   
Anoniman
Pa ja više ne mogu da spustim taj dušek, jedino na zemlju! A pošto je sad već veći, ladno podigne stopalo na ogradu i vuče se napolje da pređe!!! Mislim da će za drugi rođendan da dobije redovan krevet user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.9.2011 23:50:44   
indy_25
Saru bukvalno ne ostavljam ni 2 minute samu pa cak ni u jednoj prostoriji da odem do druge i nesto uradim. Naravno osim kad spava. Denijala sam mogla da ostavim da se igra sam u jednoj sobi dok ja u drugoj nesto radim na primjer.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here