|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
6.2.2013 9:31:18   
tijatija
I ovde sve zavisi od pedijatra , moj pedijatar trazi samo snimanje posle mesec dana i ako je sve ok nesalje vise, cak nepostavlja pitanje nosis siroki ili ne,dok ima pedijar koji oko 5-tog meseca opet salje na uz.Lako je sada nama (zimskoj deci) a mogu misliti kako je kad se dete rodi u junu ili julu gde svi disemo na skrge, kako je njima kad ih povijes u 3 pelene.Ili mozda kad su tako male bebe nemaju osecaj za tolotu ( ovo sam lupilauser posted image ) Mojo svo cetvoro su jesenje ili zimska deca

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Koliko dugo široki povoj?
6.2.2013 9:41:42   
cockic
a meni lena zimsko a peki prolecno dete tako da sam y oba slycaja taj sirok povoj im stavljala min 2 meseca pekijy toliko jer vec krenyse vrtycine a i lene mi bilo zao nekako sa tim pelenama je bas plakala i cim skinem ona sva srecna.a i kad je imala grcice one sy mi samo smetale jer nemoze da digne nogice da ispysti gasove a inace da bi imali gasove nogice mora vise da se digny sto im povoj nedozvoljava.tako da sam ja njima nosila samo po dva meseca i ako sy ovde govorili do 6 oboje ali oni sy vec sa 3 meseca imali sve ok sto ksena kaze sve je vec sazrelo kako treba i nije bilo potrebe nositi vise.ja sam sa lenom na ty kontroly sa dva tri meseca kako bese isla bez povoja a sve mame stavljale mora da sy me cydno gledale kad sam je skidala jer kad zakazy yz ima nas nekih 10-15 y jednom holy i ty svalcimo bebe pa ylazimo na yz.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Koliko dugo široki povoj?
6.2.2013 9:44:00   
cockic
a leni sam i tih dva meseca malo i skidala malo stavljala kako kad user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Koliko dugo široki povoj?
6.2.2013 9:58:01   
jovana13
Ja sam Janji stavljala do 4,5mes siroko kad su krenule bas vrucine negde u julu posle druge kontrole skinula sam joj. A Ogiju sam stavljala 15-20 dana on je rodjen krajem avgusta. I rezultat toga je da su mu kukovi bili Ia sa 2 meseca i sve se jos tad formiralo, dok Janji se to neko vajda okostavanje ili kako god se zove formiralo tek sa 4,5 i cak na drugoj kontroli je bilo Ib nalaz. Za Ogija je dr bio odusevljen nalazom sa 2 meseca. Tako da ja licno nikakvu prednost nisam videla u tom sirokom povijanju, samo deci sirimo noge da izgleda kao zaba po meni bespotrebno. Cak se i Janji pojavilo neko skljockanje kuka za koje je dr rekao da je normalno a nestalo je kad sam joj skinula siroko.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 15:40:21   
Misha i Ljisha
a ja mislila da cemo se otarasiti tih groznih svedskih pelena za dve nedelje :( kad pomislim posle 7 nedelja jos toliko skoro odlepicu

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 17:30:20   
MarijaBg
Ne stavljam siroki uopste user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 17:45:38   
2002m
danas smo bili na uz kukova i sve je okuser posted image
u izvestaju pise da se nastavi siroki povoj do 4 meseca a posle toga samo pampers,mi smo samo na pampersu od prvog danauser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 18:59:02   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: 2002m

danas smo bili na uz kukova i sve je okuser posted image
u izvestaju pise da se nastavi siroki povoj do 4 meseca a posle toga samo pampers,mi smo samo na pampersu od prvog danauser posted image

kod nas pise do sest meseci siroko povijanje, a stavljali smo samo 2 nedelje..user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 19:08:23   
2002m
ma cista glupost,sta mislis kako je bebama leti sa tim silnim pelenamauser posted image i nije mi jasno zasto samo u Srbiji forsiraju siroki povoj.....stvarno smo zaostali u svakom pogedu.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 19:16:16   
Verolina
Ako je siroki povoj toliko nepotreban, zasto je onda jedan od vrhunskih ortopeda sa Banjice savetovao mojoj snaji da curici drzi dupli siroki povoj do sedmog meseca, posto je malecka imala problem sa desnim kukicem? Ako jedan vrhunski ortoped to savetuje kao vid terapije ne razumem zasto bi bio problem koristiti ga preventivno. U toplim letnjim mesecima se dete uvek moze malo raskomotiti. Napominjem da je sa kukicem kasnije bilo sve u redu, ali pre toga se nazirao veliki problem.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 19:51:11   
17 joka
Verkic  slazem  se  upotpunosti
radila  sam   na  Banjici  u  Sokobanjskoj  u  Cacku  bas  sa  bebama  znam  razlog  zbog  kojeg  kazem da  je  bitan

i nije  to  toliko  strasno
samo  je  to  potrebno  shvatiti

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.2.2013 20:15:56   
Trcosava
Meni je objašnjeno da se u Srbiji i dalje koristi široki povoj iz nekih genetskih razloga...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Koliko dugo široki povoj?
14.3.2013 9:35:59   
Misha i Ljisha
evo bili juce na UZ i doktorka rekla da je sve ok i ja rekoh znaci ne moramo vise da stavljamo siroki povoj a ona me pogledala kao budalu i rekla jos 6 nedelja. Ja se isto mislim da cu joj skinuti uskoro. Pa male joj stvari zbog svedskih, pocela sam sad da stavljam svedske preko njenih stvari. Cisto da izdrze jos malo. Nem ja para da svako malo kupujem odecu.
A sta znaci sto je doktorka napisala: IBb obostrano ???

nema na izvestaju nikakvih minusa ni pluseva.

prosto mi nije prirodno za dete da nosi te svedske, plus njoj su ledja modra od tih svedskih. Uzas jedan.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Koliko dugo široki povoj?
14.3.2013 20:36:48   
erijan
Lazaru sam stavljala siroki povoj 2 meseca radi predostroznosti , jer sam ja imala iscasenje kukova i nosila aparat 6 meseci . Na prvom ultrazvuku je sve bilo u redu i sad cekamo 4 mesec da uradimo jos jedan potvrdi .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Koliko dugo široki povoj?
15.3.2013 18:35:31   
Meisje
Ja cu da ga stavljam nije mi teskouser posted image

(odgovor članu erijan)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Koliko dugo široki povoj?
15.3.2013 18:38:28   
salle
starijem detetu sa 4,5, a mladjem sa 3,5, snimanje radi nas pedijatar u domu zdravlja, i znam da je dobra, starijem nisu bili dobri sa 3,5, pa je nosio mesec dana duze

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Koliko dugo široki povoj?
15.3.2013 18:50:56   
little_one
MI smo skinuli sa 2 mjeseca mada smo mogli i sa mjesec dana....dr je bio prezadovoljan i na prvom pregledu su kukici bili Ia a i na drugom kad je rekao da skinemo povoj. Sve je u redu bilo srecom!

Mislim da ukoliko dijete nema problema s kukovima da je siroki povoj samo mucenje djeteta...i to najvise sto ogranicava kretanje....a jednokratne pelene dovoljno igraju ulogu kao "siroki povoj" Do 3ceg mjeseca i nekako, sve poslije mi je katastrofa za dijete...opet napominjem ukoliko su kukovi uredni.

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Koliko dugo široki povoj?
15.3.2013 20:10:16   
Janncica
meni je J nosila siroki do 6 meseci,a sad sa S su mi na uz rekli da mu rasirim tetra pelenu da mu budu jos sire noge(da ne mora dupla pelena) jer nema ni u tragovima okostavanja i da dodjem za 6 nedelja ponovo na uz. Do tad i vezbe da mu radim 6 puta na dan. Na nasem podneblju su cesti deformiteti kukova,zato se kod nas forsira siroki povoj.
A inace imam u porodici slucaj nosenja kajiseva,pa i zbog toga predostroznost..
Mada mi sveki kaze da ona ni jednom detetu nije stavljala siroki povoj. Tad to nisu radili. user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Koliko dugo široki povoj?
15.3.2013 21:06:59   
little_one
Janncice, nisu radili tacno ali su koristili pamucne pelene, pa dok ih natrpa sa pelenama, pa one zastitne gacice svede ti se isto kao i siroki povoj....samo to mozda nisu tako naglasavali...tako da smo mi svi u stvari nosili siroki povoj dok god se nismo rijesili pelena user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.4.2013 19:29:40   
mica0
mi smo bili na uz, skidamo siroki, sve je u redu, ovo nam je bila prva i poslednja kontrola user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Koliko dugo široki povoj?
2.4.2013 20:04:33   
Moiraina
Nijednom detetu nisam stavljala široki povoj ni dana, vodila sam ih na kontrolu sa mesec dana, sve ok, sa 3,5 meseca su se obojci već pojavila zrnca okoštavanja. U međuvremenu smo radili vežbice za kukove svaki dan i sve je bilo super.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Koliko dugo široki povoj?
4.4.2013 7:07:21   
Misha i Ljisha
sledece nedelje idemo ponovo na pregled. Proslog puta je sve bilo ok sa sest nedelja nadam se da ce i sad ali se nesto pribojavam jer u poslednje dve nedelje skoro joj uopste ne stavljam siroki povoj
pocelo je da je nervira plus nezgodno nam da vezbamo zbog gasova jer ne mogu da joj kolena privucem grudima kad ima siroki povoj a muce je jadnu gasovi vec danima. Nadam se da ce sve biti ok. Sad se nesto tripujem oko svega

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 7:06:51   
Misha i Ljisha
mi bili na kontroli i skinuli siroki povoj user posted image doduse skinula ga ja jos pre dve nedelje ali sad zvanicno od strane doktora. Nema srece vece :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 15:01:19   
Mali_miš
Mi idemo sutra na prvu kontrolicu da vidimo u kakvom su nam stanju kukići. Pretpostavljam da će mi reći da držim još 6 nedelja i nije mi teško, samo mi je žao mnogh stvari što ne može više da obuče zbog tih silnih slojeva. =(

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 15:03:12   
marince1
prvom detetu nosila 3 meseca,drugom ni dan

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here