|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 15:13:53   
Janncica
Nama doktor na drugoj kontroli(pre neki dan) rekao da dodjemo za 2 meseca na kontrolu,a do tad da nosimo siroki povoj. user posted image A inace rekoa je da je super i napisao da su Ia oba. Je l sam ja luda ili to znaci da su okostala? Sto onda jos siroki povoj.
On je velika beba i zulja ga i nervira se kad mu stavljam siroki povoj. user posted image Ja ne bih vise,ali se nesto i plasim da ne stavljam. user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 15:18:45   
Sanja90
Janncice jos je rano za skidanje sirokog povoja,ipak ti beba ima 3 meseca mnogi doktori preporucuju skidanje kad napuni 5 meseci. A posto cete imati jos jednu kontrolu bolje da je nosi jos tih 2 meseca.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 15:44:24   
Moiraina
Ia znači normalan nalaz, tj. kukovi su ok. Kad se pojave zrna okoštavanja, trebalo bi da piše Ia+ obostrano ili tako nešto. Ja sam napisala da nisam stavljala ni dana, to je moj stav o širokom povoju, mislim da ni vama ne bi bilo ništa da skinete, ali nikada ne bih nikome savetovala da ne sluša svog dr, posebno ako nisi 100% sigurna šta da radiš.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 21:05:43   
mica0
jancice ne brini, ja sam N, skinula sa 3 meseca pisalo je Ia i kod nas, okostavanje je zavrseno, nama su rekli da nije potrebna kontrola i to sam je vodila kod dr koji je specijalizirao za kukove, znaci najbolji u grADU, tako da skini, povoj ne doprinosi okostavanju kukova. kod jedne komsike detetu se nisu okostili do devetog, pa joj je dete tek tad pocelo da sedi.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 21:28:43   
Ana RR
Jancice, ja nisam ni stavljala širok povoj, jesam par dana ali pošto se Mare rodio u julu, vrućine ogromne, ja nisam htela da ga mučim, samo sam mu stavljala švedsku pelenu. Na prvoj kontroli sve bilo ok, doktor mi rekao da bacim te "krpe" kad je video tetra pelenu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 21:51:57   
Sanja90
Ja smatram da bi trebala da poslusa dr-a,ipak ima jos jednu kontrolu. Sto je sigurno-sigurno je, stete nece,biti samo koristi.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.4.2013 21:55:44   
Ana RR
Naravno, svako radi kako misli da treba. Nama je pedijatrica rekla da sami odlučimo jer su se stavovi o tome promenili, ja sam odlučila da svom detetu ne stavljam a doktor iz Tiršove mi je to samo potvrdio.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.4.2013 1:20:30   
Leax
Mi nismo ni dana nosili siroki povoj jer su bile nesnosne vrucine prosloe godine krajem juna. Kod nas se prvi UZ kukova radi sa navrsena dva meseca i nama je nalaz bio odlican. U pojedinim zemljama ( npr. Spanija ) je izbacen siroki povoj sem ako po rodjenju beba ima problema sa kukovima .Bilo bi odlicno da se u skorije vreme i kod nas to primeniuser posted image
Janncice ti naravno uradi po svom nahodjenju user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.4.2013 8:45:51   
Shishica
Mi smo Emi stavljali siroki 2. meseca i doslo leto pa sam skinula, bilo mi zao da mucim dete, a na kontroli bilo je sve uredu.. E sad da li ima neke veze siroki povoj sa nogama da li ce biti krive ili tako nesto? Posto su Emi noge x, ali i to se cini mi se sada kod nje malo ispravlja..

Isto mislim da je razlika ako je dete bilo u stomaku karlicno ili nije..

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.4.2013 10:33:13   
Moiraina
Moja drugarica je starijoj ćerki stavljala široki povoj i posle 3 meseca su ipak morali da stave kaiševe (nosila ih još 3 meseca i sve posle bilo ok). Mlađem detetu je isto stavljala povoj i imao je x noge, rade neke vežbice i skoro u potpunosti se ispravilo (ima 3 godine). Tako da je moje mišljenje da široki povoj nema veze ni sa čim. Ali svako odlučuje za svoje dete.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.4.2013 17:39:38   
Figaro88
Mi smo nesto kratko nosili siroki povoj.U slucaju da nesto nije ok sa kukovima siroki povoj ne moze to da ispravi.U slucaju da je sve ok onda ne vidim potrebu za njim.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Koliko dugo široki povoj?
12.4.2013 21:18:34   
Mali_miš
Mi bili danas na pregledu. Sve je ok, zrelost kukića I B obostrano. Dr nam je rekla da nosimo do 3. meseca široki, a na kontrolu da dođemo sa oko 5 meseci, jer između 4. i 6. meseca još nešto sazreva u kukovima, pa da se pregledamo za svaki slučaj. =)

Samo mi nije jasno zašto je njima bitna informacija o tome kako sam se porodila, da li imam još dece, da li dojim bebu i koliko je napredovala. user posted image Ali dobro, sve u svemu, bila je vrlo prijatna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 5:59:11   
Misha i Ljisha
mali_mis mene niko nista pitao nije. Kaze doktorka da ne vidi zrnca neka sazrevanja ali mi je rekla da skinem siroki povoj samo da dodjemo na kontrolu u petom mesecu. Ja mislim da taj siroki povoj nema veze s mozgom. Eto moja komsinica je imala bas tezak porodjaj i beba jadnicak ima problem sa kukicima od prvog dana. Siroki povoj nije nista pomogao.

Nisam pametna. a i sto bi mi rekla da skinem siroki povoj ako jos nema okostavanja? Ma ja mislim da je to u Srbiji samo navika. U svakom slucaju nismo vise svedjaniuser posted image

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 7:04:58   
Sanchy
Mi smo nosili siroki do cetvrtog meseca cini mi se,vec sam zaboravila,strasno,,i to u prva dva uglavnom samo nocu posto su bile velike vrucine pa stvarno nisam htela da ga maltretiram a nocu i posle u septembru i oktobru uglavnom jer mu je stomacic na taj nacin bio utopljen inace mislim da ce taj siroki biti i kod nas uskoro ukinut kao i uglavnom svuda u svetu,nego sto se kod nas protokoli jako sporo menjaju....

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 7:32:12   
Trcosava
Uf pisano je naširoko o tom široko. Svuda u svetu se ukinuo, samo kod nas ostaje zbg nekih genetskih predispozicija (ako tako uopšte može da se kaže), tj vezano je za samo podneblje.

Ana nije uopšte imala široki povoj, ni jedan dan

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 9:13:37   
Sanchy
Da da takav odgovor i ja dobijem kada pitam zasto se kod nas jos uvek praktikuje samo mi nije jasno gde je bilo to podneblje i ta genetska predispozicija pre dvadeset trideset godina kada su nas povijali kao kifle?Pa ni nama nista ne fali....

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 15:03:42   
Zemunka85
Moja drugarica nije ni dan. Tako joj rekli u porodilistu.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 17:33:28   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da da takav odgovor i ja dobijem kada pitam zasto se kod nas jos uvek praktikuje samo mi nije jasno gde je bilo to podneblje i ta genetska predispozicija pre dvadeset trideset godina kada su nas povijali kao kifle?Pa ni nama nista ne fali....


Ispod tih kifli mi nismo imali pamers nego švedsku... stegnu nas ki sardine sa sve širokim user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 18:43:00   
Sanchy
Nismo imali pampers ali nismo nosili ni siroki koji podrazumevaduplu pelenu izmedju nogu,nismo bili tako razabljeni,noge su bile cvrsto spojene,i uostalom nije ni bitno, danasnje siroko povijanje se polako napusta tako da ko kako misli ,njegovo dete pa neka radi kako smatra za najpravilnije

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Koliko dugo široki povoj?
13.4.2013 20:07:31   
Moiraina
Mislim da ta "genetska predispozicija" i datira iz tog perioda kada su bebe povijane sa spojenim nogama, pa nije onda ni čudo što je posle bilo problema sa kukovima. Pa kasnije, e, ne valja tako, ajde sad da probamo malo "raskrečeno"...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Koliko dugo široki povoj?
25.5.2013 16:57:50   
Rosita
Ja treba da zakazem iduce nedelje uz. Pedijatrica kaze ako bude sve u redu da skidamo siroki. Sad mi samo ostaje da se nadam da hoce! Jerbo, idu vrucine, a one pelencine su zbilja mucenje za dete. Pitala ona mene je l smo radili uz, ja kazem nismo, pitala me to u kontekstu kad nisam htela da kazem da jesmo jednom privatno, jer mi je odgovaralo da kazem da nismo radi nekih drugih info. Radili jesmo pre 15 dana i bili su "ok za uzrast", jos nisu bili skroz ok. Da li ponovni uz u kratkom roku moze da skodi bebi? Ja cu reci fizijatrici da smo radili ako je to uputno i pokazati joj to.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Koliko dugo široki povoj?
25.5.2013 17:37:16   
Sanja90
Rosita UZ ne moze da naskodi bebiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Koliko dugo široki povoj?
25.5.2013 17:44:35   
Rosita
Pa jeste ispalo glupo pitanje user posted image . Znam da ne moze generalno, nego rekoh da ga ne izlažem ultravioletnom zračenju u kratkom roku ako nema potrebe. Ali ipak moram jer bez toga ne mogu da skinem široki. Pa eto, samo mi se reklo.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Koliko dugo široki povoj?
25.5.2013 18:26:42   
Sanja90
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Koliko dugo široki povoj?
25.5.2013 22:49:56   
Maslacak15
Rosita ultrazvuk nema veze sa ultravioletnim zracenjemuser posted image - bas nikakve. To su dve razlicite stvari, i ultrazvuk je bezbedan 100%

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 25.5.2013 22:50:19 >

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here