|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim vakcina
31.3.2010 23:13:31   
gagana83
Oti,dobices poziv na kucnu adresu za prvu vakcinaciju,bar je kod nas tako a posle ti daju knjizicu u kojoj pise kad sledeci put da dovedes dete.

Mi smo je primali ako se ne varam sa 2.5 ,sa 3.5 pa sa 4.5 meseca.

Ne moras da kupujes sve tri doze od jednom,,pre par godina je bila neka nestasica ali ih sad ima na trzistu.A ako se ipak odlucis da kupis ranije obavezno ih cuvaj u frizideru.

Cena je 3600 ako se dobro secam.

Una nije imala temperaturu niti bilo kakve druge problema nakon Pentaxima pa ti ne mogu pomoci oko lekova.U svakom slucaju pedijatar ce ti reci.




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pentaxim vakcina
31.3.2010 23:15:09   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image gagana

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pentaxim vakcina
31.3.2010 23:17:32   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pentaxim vakcina
31.3.2010 23:49:20   
Leki 77
Mi smo na NBg i nema poziva za vakcinu. Prva kontrola je sa mesec dana i tada se dogovoris sve sa dr. Prvi odlazak kod dr ne znaci nuzno da ces i kod njega/nje dalje ici, to je tvoja volja nakon prvog utiska/preporuke ili sta vec. Vakcinu sam kupovala dan-dva pre davanja, posto sam paranoja. Svi moji prijatelji su je kupovali pred odlazak kod dr. Nosila sam je u onoj termos torbi za cuvanje mleka, da bih kao sto bolje ocuvala hladni lanac (kod kuce drzala u frizideru). Moj sin je posle 2. doze imao otok i crvenilo na mestu uboda kao i temp 38. Dala sam mu paracetamol (posle saveta sa dr) jer ga je bolela nozica na dodir i stavljala obloge 50% voda-50% alkohol. 3. put sam odmah po povratku kuci stavljala obloge za svaki slucaj i nista se nije desilo. Mi smo 1. dozu primili sa 3 meseca pa onda na 6 nedelja (4 nedelje su min razmak po preporuci proizvodjaca). To je zato sto nasa dr misli da je prerano sve vakcine dati bebi u tako kratkom periodu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pentaxim vakcina
1.4.2010 0:51:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

citam sve redom..i ne bih ja bila ja da nemam sto pitanja

1. znaci pentaxim se daje sa mesec dana (ako se odlucimo za nju)..da li je to na dan kontrole ili neki drugi dan
2. koliko kosta vakcina i da li treba odmah da kupim tri doze?
3. vidim da su neke bebe imale T i da su neki davali paracetamol a Eugi kaze panadol (ako ne gresim)...????

gledam onaj kalendar vakcinacije i sve se plasim da li cu se svega setiti kad treba...user posted image user posted image



Mi smo dobili kartonče na koje se upisivao datum kada sledeći put reba da dođemo na neku vakcinu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pentaxim vakcina
1.4.2010 7:36:38   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: OTI

citam sve redom..i ne bih ja bila ja da nemam sto pitanja

1. znaci pentaxim se daje sa mesec dana (ako se odlucimo za nju)..da li je to na dan kontrole ili neki drugi dan
2. koliko kosta vakcina i da li treba odmah da kupim tri doze?
3. vidim da su neke bebe imale T i da su neki davali paracetamol a Eugi kaze panadol (ako ne gresim)...????

gledam onaj kalendar vakcinacije i sve se plasim da li cu se svega setiti kad treba...user posted image user posted image



1. OTI ovde ga daju sa 3 meseca user posted image
2. pojma nemam
3. u slučaju da se pojavi temperatura ovde su nam dali paracetamol čepiće, ali kažu da retko ko dobije T, simptomi mogu biti pospanost, T, razdražljivost,otečeno mesto gde je primila vakcinu.... Anči mi je hvala Bogu tu prvu izgurala bez problema, bila je samo pospana.user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pentaxim vakcina
1.4.2010 8:20:58   
*Alexx*
1. ne prima se pentaxim sa mesec dana, već sa dva meseca, pa 3.5 i 5 meseci.
2. 3000 din jedna doza, nema potrebe da kupuješ sve tri odjednom. Mi smo kupovali tako što smo platili u apoteci i ona je ostala kod njih, pa bukvalno pre nego što smo seli u auto da idemo na vakcinu, smo je preuzeli.
3. Paracetamol. Ali Andrej je uglavnom prespavao skoro ceo dan posle vakcinacije, nikakvih drugih reakcija nije imao.

Nema ti šta da pamtiš kalendar vakcinacije, to će ti sve reći pedijatar. Samo zapamti da kupiš Pentaxim pre nego što odete na vakcinu user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pentaxim vakcina
1.4.2010 11:17:32   
Anoniman
hvala svim devojkama...

moj potpis ne stoji uzalud...

ali hvala hvala vam

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pentaxim vakcina
1.4.2010 18:47:59   
Modessty
Meni je dr rekla da će Danilo prvo da primi vakcinu protiv žutice pa mesec dana nakon toga pentaxim. Mi smo malo odužili sa vakcinama jer nije dovoljno napredovao. Poslednji put kad smo bili reče dr da još uvek nemaju te vakcine za žuticu pa da ćemo možda morati sami da je kupimo.
mm je rezervisao pentaxim u jednoj apoteci. Košta oko 3500, neznam tačno

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pentaxim vakcina
14.5.2010 12:49:22   
ana77
Moja beba je juce primila drzavnu vakcinu i nije imala nikakvu burniju reakciju u smislu temperature, samo je bila kenjkava i htela je da se mazi... I ja sam razmisljala o pentaximu ali na kraju sam se ipak odlucila za drzavnu jer koliko sam videla iz postova reakcija je slicna i na jednu i na drugu, a razlika je samo u vakcini protiv gripa koja je u principu nepotrebna jer nije trajna :). 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pentaxim vakcina
14.5.2010 13:20:52   
liliana
Moja beba je prvi "Pentaxim" primila sa 2,5 meseca, a 2. smo malo zakasnili, jer je bila prehlađena, pa ga nije mogla primit na vreme. Dr nam je rekao da svaka vakcina može da se primi kasnije, ali NE SME ranije nego je u kartonu uvedeno.
Nije imala nikakvu reakciju, osim što je bila pospana i razdražljiva (nakon prve), a nakon druge-ništa. Rekli su nam da , ukoliko bude bilo temperature, damo joj Eferalgan sirup.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pentaxim vakcina
21.5.2010 18:34:50   
Mishica 77
Mi smo primili Infanrix pre tri dana. Prvu dozu. Super je podnela. Do uveče se nije videlo ni gde su nas bocnuli. Nikakvih reakcija nije imala.
Spremila ja Febricet sirup za svaki slučaj ali nije nam trebalo, hvala Bogu.
Super stvar. Ne žalim ni dinar samo da moja veverica ne pati ni sekundu.
Preporočujem svakako.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 10:10:58   
micketta
da li neko moze tacno da mi kaze razliku izmedju drzavne i vakcine koja se kupuje?
neke moje prijateljice su kupovale, a neke ne.
na prosloj kontroli ni pedijatar ni sestra nista nisu spomenuli, a ja nisam pitala jer sam tek pre neki dan saznala da se ta vakcina uglavnom kupuje user posted image
zasto se vecina odlucuje za tu sto se kupuje? u cemu je razlika?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 10:14:47   
Anoniman
Uglavnom zato što deca nemaju reakciju na Pentaxim.

Državna vakcina (u vreme kada sam ja vakcinisala Luku, pre 4 god) je podrazumevala po bocu u svaku butinu i jednu u rame, + se jedna pije. Uglavnom je praćena otocima i temperaturom (što naravno nije pravilo, ima beba koje ne reaguju).

A Pentaxim je koktel vakcina, koja se daje u guzu, i uglavnom nema nikakvih ili ima slabih reakcija na nju.

Naravno, ako pročitaš temu unazad, videćeš da ima dece koja su reagovala i na Pentaxim, tako da nije pravilo.

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 11:38:37   
AtenA
Tashke(sada mi je neobicno da te zovem takouser posted image ),Luka je primao u guzu?Moja deca primala,tj. primaju u nogicu-butkicu,ma valjda nema ni veze to mu dodje na istouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 12:53:30   
Mishica 77
I mi smo primili u desni butić. Može tako, a može i u guzu. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 14:09:04   
liliana
Moja beba je oba pentaxima primala u rukicu. Videčemo treči...



_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pentaxim vakcina
22.5.2010 14:29:41   
Nena81
Moj sin je samo III put imao reakciju, sto je i normalno / ocekivano, bar mi je tako rekla drugarica koja je farmaceut. Na mestu uboda na butinici pojavila se oteklina skoro velicine jajeta, i dobio je malu T. To  je stajalo tako pa skoro 7 dana, na dodir se nije bunio da ga boli.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2010 18:58:50   
Modessty
Mi smo pre dva dana primili Infanrix. KOšta 3600din i ima je u svim apotekama, pa nema potrebe da se rezerviše ili plaća unapred. Mada je nama uslužna apotekarica rezervisala sledeću bez ikakvog plaćanja unapred user posted image Sve će da urade samo da od njih kupuješ user posted image
ELem, Danilo nije imao tako reći nikakvu reakciju. Bio je veseo i živahan ceo dan. Jeo normalno. Sutra dan je samo imao malo crvenilo oko uboda, ništa posebno. Nije ga bolelo. Stavili smo ujutru malo hladne obloge i onda otišli u šetnju. Do uveče se sve povuklo.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pentaxim vakcina
27.5.2010 19:02:07   
Modessty
vakcinu je primio u nogicu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pentaxim vakcina
30.5.2010 12:02:15   
Anoniman
Vidim među anketama ovo:

pentaxim ili infanrix

Dakle, u čemu je razlika?
Lanajelena je napisala da infanrix ima dve igle... user posted image Šta će nam dve igle?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pentaxim vakcina
30.5.2010 12:30:53   
Mishica 77
Mi smo primili Infanrix i koliko sam ja videla nema dve igle.  Razlike nema osim što su drugi proizvođači. Pentaxim proizvodi Sanofi Pasteur, a Infanrix GlaxoSmithKline.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pentaxim vakcina
9.6.2010 14:48:28   
simke
Kopirano iz teme Spisak i razgovori RR mama
IZVORNA PORUKA: micketta

ubedi nas jucer doca da uzmemo drzavnu vakcinu a ne pentaxim.
posto juce ceo dan nije oka sklopila a vakcinu primila tek oko pola 6 posle podne, derala se k''o nikada a i posle sve grcala u snu satima a spavala je od 20 h do 8 jutros. mashala!
merim joj temperaturu na svakih pola sata k''o da sam poludela. za sada je 36.9. ne damo se


IZVORNA PORUKA: buhla

mi cemo tu inekciju koja se prima sa 2 meseca da dobijemo tek sa 3.5... dr nam ide na odmor pa nam tako zakazala 

IZVORNA PORUKA: maslinica

cao zene, mamice...interesuje me, vidim da je i tema...vakcina..micke sto ti je rekao pa i presla na drzvanu vakcinu? nama jucer sestra rekla da razmislimo i narucila nas 21.7. na bockanje, sad me interesuje sto ti promeni misljenje?
ja se vec u cugu odlucila za P.

i petar jucer kenjkav boze sacuvaj, nudila mu vode, nece, ali on je imao reakciju na vakcinicu, pa verovatno zato i da se pohvalimo, splasnuli grcici i spavamo u kreveticu


IZVORNA PORUKA: OTI

tea juce primila pentaxim...sa 3meseca umesto sa dva...ma nema veze
micketa a ko vas je ubedio?


IZVORNA PORUKA: OTI

tea nije imala t, ubod se i ne vidi..
nije ni osetila vakcinu...malo je kenjkala jer joj se spavalo ceo pregled..
i  posle odvalila dva sata.


IZVORNA PORUKA: micketta

mislim da sve zavisi od dr do dr. uh, sad sam otkrila rupu na saksiji 
objasnio nam je da je temperatura normalna reakcija na vakcinu, mada se ne javlja obavezno i da, ako je dobije, to je pouzdan znak da se vakcina fino 'primila'. sta god mu to znacilo... doca nije nimalo pro zapadnjacki orijentisan bitno je samo da ne predje 38.5. onda vec mora da se obara. kupili smo eferalgan za svaki slucaj.
joj, zene, sto me izreshetaste tako sa tim pitanjima, sad se osecam ko kreten sto detetu dadoh drzavnu


IZVORNA PORUKA: New Mom

Micke, evo većeg kretena - koja je uopšte razlika između državne i pentaxim? Šta to uopšte znači?

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja kazem da sam apsolutno za drzavnu vakcinu! i molim vas da se prebacite u temu o vakcinama...



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pentaxim vakcina
10.6.2010 9:22:22   
micketta
evo, moje dete je primilo drzavnu bocu i nema otoka na ruci, barem za sada. samo malcice crveno pa joj s vremena na vreme hladim to mesto mokrom gazom. najvisa dnevna temperatura user posted image bila joj je 37.3 juce posle podne. danas je 36.8. nikakve promene u ponasanju nisam primetila. normalno se igrala, spavala, jela. samo je popila mnogo vise vode nego inace, ali to je verovatno zbog ove vrucincine.

_____________________________

zna baba

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pentaxim vakcina
10.6.2010 12:23:29   
Unica
mi smo upravo primili Pentaxim i uhhh... Una ubod nije osetila ali joj je sestra tom brzinom krknula vakcin da je jadna ostala bez daha user posted image
jos me sestra grdi kako mi to dete place i da je umirim, pa mi je na kraju uzela Unu iz ruku da je ona umiri. Jos sam sokirana.
joj, plakala je posle jos pola sata. sad spava a rece mi Dr da ce temperaturu verovatno dobiti jer kao u letnjim mesecima cak i kod Pentaxima su reakcije mnogo cesce user posted image
javljam posle jel ima reakcije.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here