|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cyclo Proginova
21.10.2010 13:01:30   
sonyasha
Jovančice, ja sam baš prošli mesec imala temperaturu od ovulacije pa do dana kada sam dobila, a ja se baš ponadala. Nadam se da nisi moj slučaj, jer je temp. ako se pravilno meri tj.odmah kada se probudiš jedan od definitivno dobrih znakova, i treba da ostane 18 dana povećana da bi bila user posted image . Ja sam sve to pročitala na temi Bazalna teperatura, pa pogledaj.
Inače, meni je doktorka prepisala Cyclo do nove godine, tako da ćemo se još viđati na ovoj temi user posted image Ja danas krećem novu kutiju jer sam napravila pauzu od sedam dana.
Pozdrav ženske i nadam se da ćemo sve brzo da user posted image
user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Cyclo Proginova
21.10.2010 17:11:21   
Jovanchica
ej pa tih 18 dana se racuna od prvog dana ovulacije znaci 15i dan otrilike od pocetka ciklusa :) meni vec dva dana kasni jer nakon cyclo progynove dobijem nakon tri dana a i donji stomak mi je tvrd i mukica me hvata tako da se nadam da je neki bebac u stomaku :) aj pa da mi sve zatrudnite :)

_____________________________

Zelimo bebu :)

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Cyclo Proginova
21.10.2010 20:54:51   
Jovanchica
devojke smorila sam znam :) evo vam ovaj mali deo o tabletama :) Following 21 days of tablets-taking there will be a tablet-free interval of 7 days during which time
— about 2-4 days after the last tablet was taken
— a menstruation-like withdrawal bleeding will occur. a meni nema 4 dana nakon zadnje tablete sto bi znacilo ako sutra ne dodje da sam mamica buduca :) a popila sma drugu smedju tableticu kada smo imali odnos :) javljam vam sutra da li je radosna vest ili ne :) drzite palceve :)

_____________________________

Zelimo bebu :)

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Cyclo Proginova
24.10.2010 12:03:29   
Malecka13
Ima li rezultata? Ja pijem ciklu zbog rane menopauze a ti? Svi navijamo za user posted image

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Cyclo Proginova
25.10.2010 13:05:11   
sonyasha
Ajde, ajde daj nam lepe vesti Jovančice!!!! Nema te!!!!
Jel si ugledala - obraduj nas user posted image user posted image user posted image
Ja više ne znam kada treba da se mućka ni sa - ni bez ovih tabletica, pa sam rešila da budemo spontani, pa šta nam Bog da! U svakom slučaju će bebac da dođe kada je njemu ćef, a ne nama user posted image
Pozdrav ženske, i javljajte kako ste!!!
Pozdrav user posted image


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Cyclo Proginova
26.10.2010 18:01:49   
Jovanchica
nista.. :( nazalost imala sam jako bolnu menstr koja je trajala 4 dana.. sada sam pocela opet sa novim krugom tableta :(

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Cyclo Proginova
27.10.2010 10:57:48   
sonyasha
Meni je isto ovaj mesec došlo sa CP peti dan od kad sam prestala da pijem (ranije kada sam pila uvek je dolazila trećeg dana ujutru, bez greške), tako da te razumem, grozno je kada se ponadaš i ne bude ništa user posted image
Idemo dalje u nova mućkanja user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Cyclo Proginova
1.11.2010 21:46:26   
Jovanchica
sada se ceka 27i da dodje dragi pa da pokusamo opet :) tada ce mi biti 11i dan ciklusa pa kako nam bog da :)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Cyclo Proginova
3.11.2010 13:06:41   
sonyasha
Pošto je bilo dileme oko toga kada je ovulacija kod CP, ja samo da pridodam da sam je ovaj mesec ufatila (LH test) 16 dan ciklusa, tj. u mom slučaju kod treće braon tabletice. To se uopšte ne uklapa u celu teoriju o ovulaciji sa poslednjom belom tableticom ili dan pre.
Pa eto možda nekom pomogne da se ne zezne kao ja prošli mesec, jer smo intezivno mućkali dok su trajale bele a posle napravili pauzu.
Mućkamo još par dana pa posle neka mi je Bog u pomoć jer dolazi čekanje user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Cyclo Proginova
3.11.2010 18:07:46   
Jovanchica
cekamo user posted image :) mi cemo da muckamo celu nedelju od 10og dana ciklusa :) pa da vidimo sta nam kaze :)) od 22. krece poslednja kutija tabletica pa navijajte da bude beba :) a od 27og me nema jer sam se udala, nezvanicno :)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Cyclo Proginova
3.11.2010 18:10:36   
Jovanchica
jos neto da dodam :) treba uvek muckati od 12og do 17og dana ciklusa bez obzira na ove tabletice :))

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Cyclo Proginova
5.11.2010 22:58:04   
slavica.
Drage moje,
prvo da vas sve pozdravim posto je ovo moj prvi post na vasem forumu :)
Danas sam pocela da pijem cetvrtu kutiju proginove...
Meni je doktorka rekla da mora da se pije minimum tri meseca,a moze i do godinu dana. U sustini posto pokusavamo da zatrudnimo,kaze da pijem do tada (ja se nadam da nece trebati godinu dana!)
zanji put sam se bas ponadala...uz dosta simptoma koji mogu biti i za trudnocu i za menstruaciju,ja sam imala i strasne mucnine...ali ipak nista!
Htedoh reci da mi se apetit jaaako povecao (inace sam da tako kazem mrsavija),a sada jedem skoro pola vekne hleba za jedan obrok (a otud i mucnina verovatno-prezderavam se!) :( i to je detalj koji mi se ne dopada,a verujem da to bas tabletice izazivaju.
I mene buni to sa ovulacijom,da li je kod zadnje bele ili kada vec,a nikako sebe da nateram da merim bazalnu temperaturu,kupila sam i novi toplomer zbog toga,ali nemam naviku,tako da uvek zaboravim...mi muckamo intenzinije tih dana oko sredine ciklusa,ali za sada nema rezultata...user posted image

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Cyclo Proginova
7.11.2010 8:31:11   
sonyasha
Dobrodošla Slavice!
Ja pijem uprvo drugu kutiju, i pravo da ti kažem i meni se apetit pojačao i to samo u drugom delu ciklusa kada pijem one braon tabletice. I ja imam sve pojačane simptome pms-a(što bi mogli da budu i oni drugi lepi simptomi za user posted image ), prošli put sam se baš ponadala ali ništa user posted image
Inače meni je doca dala da pijem 3 meseca pa kontrola, rekla je da mora par meseci da jedna kutija ne čini skoro ništa.
U stvari sam skapirala da mene taj progestero ubija (braon tablete), kada počnem da ga pijem skoči temp. bubuljice, bolne grudi, muka...sve po malo i sve naizmenično i pojačava se do user posted image
Inače, ne bih ti preporučila da dok piješ ovo meriš bazalnu, jer progesteron diže temp(kako sam ja skapirala), a mi ga pijemo sa braon tabletama, pa imala - nemala ovulaciju temp će da ti skoči. Meni je sada npr. skočila jednom sa tabletama i skočila još kada sam imala O posle tri dana. Bolje probaj one lh tračice, ja sam njih probala ovaj mesec i one koliko znam ne lažu!
Pozdrav user posted image ! i javni koji ti je dan, kako si...lakše kada se požalimo međusobno ovde user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Cyclo Proginova
8.11.2010 12:08:33   
slavica.
Hvala na dobrodoslici Sonyasha user posted image
Meni je danas osmi dan ciklusa tek...
Posto se sada polako dovodim u red tableticama,nadam se da su mi i sanse za user posted image vece
Meni je do sada bila prilicno neuredna user posted image  odnosno dosta cesca nego sto bi trebalo...dobijala sam u periodu od 21.-26.,27. dana ciklusa. Retko kada isti dan!
Citala sam nesto i tu po forumu,pa razmisljam da mozda kupim i onaj neki caj Macina trava. Ma sve sto treba. Mi smo u braku dve ipo godine,do pre nekih pola godine nismo nesto mnogo ni razmisljali na tu temu,tacnije,da se ne lazemo,ja sam ta koja je bezala od toga,tako da smo se pazili. Sada i ja to jako zelim,ali eto...za sada jos nema rezultata..
Iskreno se nadam da ce se na forumu svakog dana smanjivati lista cekalica,i da cemo ubrzo razmenjivati iskustva o user posted image  a zatim i user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Cyclo Proginova
8.11.2010 15:54:00   
Malecka13
Djevojke zna li iko da li mogu neki cajevi da se piju uz ciklu? Npr.macina trava, kunica ,virak...

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Cyclo Proginova
9.11.2010 0:40:52   
ninica13
Pozdrac za sve vas...
Neznam odakle tacno da pocnem jer sam nova tu pa evo da se ukljucim u ovu temu odmah...
Išla sam kod tri lekara i svaki mi je propisao razlicite lekove..(Jasmin,dabroston i cp) od svih lekova sam prvi mjesec dobila međutim samo je ostalo na tom mjesecu...Onda sam nakon par mjeseci posjetila i četvrtog lekara koji mi je,kada sam rekla sta sam pila,odgovorio:"Od tih lekova i baba od 70godina bi dobila"..user posted image ...Tako da trenutno ne pijem nikakve tablete,sada pokusavam sa cajevima i vitaminima neznam koliko ce to biti od pomoci ali u svakom slucaju vredi ppokusati...Ako netko ima neki savjet to bi bilo superrrr....Hvala!!!!!

(odgovor članu Malecka13)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Cyclo Proginova
9.11.2010 10:29:14   
sonyasha

Meni je doktorka rekla da uz hormone ne treba da se piju ti jači čajevi za regulisanje hormona, a pročitala sam i ovde negde na forumu, tako da sam ja rešila da krenem sa tim kada završim cp, ako nedaj Bože ne bude bilo rezultata user posted image
Pozdrav user posted image

IZVORNA PORUKA: Malecka13

Djevojke zna li iko da li mogu neki cajevi da se piju uz ciklu? Npr.macina trava, kunica ,virak...



_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Malecka13)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Cyclo Proginova
9.11.2010 21:43:51   
Jovanchica
drage moje :) ja sam pak cula da je najbolje ne pokusavati u toku teraopije nego posle i da je bolje piti tablete za kontracepciju jer se nakon tri meseca terapije sto posto ostaje u drugom stanju :) a ne valja vam mesati cajeve i tablete :) mene su nakljukali raznim hormonima :) pa znam :)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Cyclo Proginova
9.11.2010 22:29:54   
slavica.
Znaci da sacekamo sa cajevima....
A sto se tice toga da ne pokusavamo dok pijemo lekove,pa ne znam...ja sam doktorki rekla da to planiramo,a ona mi je dala i rekla da ce nam tako sanse biti vece,posto ce se ciklus ustaliti...
mada...svaki doktor ima svoju pricu...treba naci zlatnu sredinu...

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Cyclo Proginova
10.11.2010 15:29:40   
Malecka13
Ninica13 a jesi li vadila hormone,zasto si pila tu svu terapiju?

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Cyclo Proginova
10.11.2010 15:37:10   
Jovanchica
jesu sanse vece ali tablete mozda mogu da naskode plodu :) ja sam vadila sve hormone, jedno vreme sam imala muskih hormona toliko kolika je donja granica za muskrce :) ali stres je najveci neprijatelj trudnoce :) dakle samo opusteno i sto vise muckanja :)

(odgovor članu Malecka13)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Cyclo Proginova
11.11.2010 15:09:44   
Malecka13
Znaci ne bi bilo da ok da zatrudnimo dok pijemo cp? 

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Cyclo Proginova
11.11.2010 17:51:33   
Jovanchica
mene je iskreno strah jer mozda zatrudnim dok sam na belim tabletama a popijem jos 10 braon a u uputstvu pise da se ne piju u trudnoci... ne znam ni ja sama sta cu :( ali nadam se da ce sledeci mesec biti user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Cyclo Proginova
12.11.2010 10:07:20   
sonyasha
Ženske, nemojte da strahujete, progesteron koga ima u braon tabletama (sa estrogenom) je čuvar trudnoće, tako da nema šanse da škodi. Tablete samo potpomažu normalnu funkciju jajnika, tj. dodaju hormone i kada ti prekineš da piješ braon tablete i telo bi ako nema trudnoće prestalo da luči progesteron i dobijaš user posted image . Ako si zatrudnela telo će nastaviti sa povećanim lučenjem progesterona i sve će da bude ok! Sto posto sam sigurna da CP ne može da škodi i da samo potpomaže da se zatrudni. Ne sme da se pije kada je žena već trudna, znači ako ne dođe user posted image u 7 dana pauze(kada ne pijemo tabletice) mora da se radi beta da se ne kreće u novi krug ako je žena trudna, i to je to što uputstvo kaže, a i meni je doktorka potanko objasnila.
Puno vas pozdravljam i nadam se da ćemo sve uskoro da budemo user posted image !!!
Što ne dođete na temu Čekamo dve crtice?
Ja sam trenutno u fazi čekanja, tj. prestala sam u sredu sa tableticama i nadam se, mada su mi svi simptomi isti kao prošli mesec kada nisam zatrudnela, tako da verujem da za vikend dolazi user posted image mada nada zadnja umireuser posted image

IZVORNA PORUKA: Jovanchica

mene je iskreno strah jer mozda zatrudnim dok sam na belim tabletama a popijem jos 10 braon a u uputstvu pise da se ne piju u trudnoci... ne znam ni ja sama sta cu :( ali nadam se da ce sledeci mesec biti user posted image



_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Cyclo Proginova
19.11.2010 10:24:03   
sonyasha
Di ste ženske, nigde vas nema? Ja samo da vas pozdravim!
Juče sam krenula novi krug i sa njim je došla nova doza optimizma!
user posted image


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here