|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.4.2010 22:44:24   
pdada
cao cure,sve sam od pocetka procitala,je sam u martu isto na paprikovcu isla na histereskopiju i laparaskopiju,imala sam pregradjenu maternicu,a laparaskopiju su mi radili da mi vide prohodnost jaovoda,i to j ok.srecom,ali meni niko od njih nije rekao da moram doci opet na pregled da se vidi da nije sta ostalo od te pregrade i jos me zanima kad opet smijem poceti raditi nauser posted image ,doktorica mi rekla za dva mjeseca a jedan mi doktor rekao da cekam pola godine da se maternica oporavi,i sad sam u velikoj dilemi

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
27.4.2010 23:21:29   
caja 2
Cao Pdada,reci mi koliko si imala pregradjenu matericu i kako si je otkrila,a sto se tice koliko pauze moras napraviti pa ja imam sestru koja je imala pregradjenu matericu i koja je rijesila taj problem i dobila je 3 menstruacije poslije i ostala trudna,rodila je zivu i zdravu curicu........al opet pitaj ove cure koje su imale lapraskopiju i histeroskopiju,meni nije taj problem mada su sumnjali al nije to to.pisi pepino mozda ti ona moze pomoci jer meni jako pomaze u drugim forumima...........user posted image

(odgovor članu pdada)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
28.4.2010 9:30:45   
Mizzy
Pdada, ja jos nisam postavila to pitanje dr, a cim budem pisacu... Ali moj savet je da slusas svog doktora, koji ti je radio histeroskopiju. Ipak je on najbolje video tvoj matericu :)

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
28.4.2010 10:55:43   
pdada
otkrila eto slucajno,do sad sam radila nekoliko puta ultazvuk ali niko nije nista vidio,i kad sam napokon u 11 mjesecu pocela piti klomifen i kad sam otisla na trecu folikulometriju ,folikula nije bilo,doktorica mi je vidjela pregradu,tj.ona je mislila da je polip endometrija,tek kad sam otisla u bolnicu i kad me je na ultrazvuk gledao doktor koji ce me operisati,on mi je rekao da misli da nije polip,i tako je i bilo,bila je pregrada,ali mi nije rekao kolika je bila ni gdje se tacno nalazila u maternici.kad me je operisao.rekao je da je otklonio tu pregradu i da je sad sve ok.a za dalje da se obratim svojoj doktorici,a ona mi rekla da idem na klomifen opet za dva mjeseca,a jedan stari doktor mi je rekao da cekam pola godine,moja kolegica isla na konteolu kod njega pa ga ja uz put pitala sta on misli,i on mi rekao da cekam pola godine

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.5.2010 17:26:12   
Mizzy
Zdravo! Evo mene u bolnici :) U petak sam imala hist, secnuli me jos malo , i sad cekam otpust, valjda sutra. Malo se brinem jer krvarim, ali dr kaze da je to ok... Nadam se da ce uskoro prestati. Koliko ste vi krvarlile posle histeroskopije? Ja posle prve skoro nista, a sada bas znacajno, pa sam zbunjena. Ann, da li sti zavrsila?
Pozzz

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.5.2010 20:01:38   
pepino
Mizzy vrati se unazad pa procitaj sta se sa mnom desavalo,jel se sjecas da sam se i ja poslije histeroskopije jako uplasila sto toliko krvarim?!
Ja sam krvarila 18 dana,naravno ne puno,vec po malo i sve je na kraju ok!Pitaj doktore ako se plasis,ali ja mislim da je to sve uredu!
Pozzz i brz oporavak ti zelim

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
16.5.2010 22:20:33   
Mizzy
Hvala :) Secam se da si dugo krvarila, ali sam se ja uspanicila... Dr mi je rekla da je ok, ali opet nije sve jedno, posebno posle svih onih hormona i pilula nije mi sve jedno, pa mi je trebala podrska. Posebno kada si u okruzenju gde svi krvare zbog raznih poremecaja... Valjda je sve ok. user posted image  

< Poruku je uredio Mizzy -- 16.5.2010 22:22:13 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.5.2010 8:35:09   
pepino
Ma ne sikiraj se,tek si imala operaciju,mora to bar par dana krvuckati,jos ako ti Dr. kaze da je sve uredu nemas brige!user posted image
Shvatam da se plasis,i ja sam,ali tek nakon vise od 10 dana kada sam vidjela da jos ne staje,ali kada mi je Dr. rekao da je to uredu ako nije obilno bilo mi je lakse!
Bice tos sve ok,neka si se ti toga rijesila!user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.6.2010 13:41:28   
caja 2
cao svima,bila sam kod sanje sibincici juce i ona mi je preporucila histeroskopiju kod dr rosica..............al nema ga ove sedmice pa da nazovem iduce sedmice dal neko zna kloiko kosta histeroskopija i ako mi nadju septum koliko kosta skidanje tog septuma na paprikovcu.sa knjizicom i uputnicom normalno.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.6.2010 20:47:14   
pepino
Cajo jel zbog mogucnosti da imas septum radis histeroskopiju?
Bolje je uradi,znaces na cemu si i imas li ga,jedino ces tako biti sigurna,i meni je radio on i Dr.Ivic,sa uputnicom i potvrdjenom knjizicom ne placas nista,ja nisam platila ni marku,znaci ne bitno da li ti rade histeroskopiju bez nekog zahvata ili odstranjivanja,ili sa njim,isto je besplatno!user posted image
I nista ne brini,nemas ni ranu,ni rez,malo boli kad se probudis iz anestezije,ali ja sam imala ogroman septum jedva su me operisali,bila sam sat vremena pod anastezijom!
Boli kao poslije kiretaze,ali cim ti daju infuziju bol prolazi,i mene poslije toga vise nikako nije ni zaboljelo!user posted image
Srecno!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.6.2010 22:25:19   
caja 2
nista draga pepino zvat cu ga iduce sedmice pa dogovoriti,neradi ove sedmice tako su mi rekli.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.6.2010 13:01:17   
caja 2
koji dan menstruacije si radila histeroskopiju ili kako to ide,ja sam zvala juce i rekli su mi da nemogu preko telefona se naruciti,samo moram donijeti papire sve i nalaze pa da se tek tada narucim i ja idem ma paprikovac sad ovih dana pa cu vidjeti sta ce vec jednom naparaviti samnom.trenutno imam user posted image danas 4 dan i zato pitam koji dan se radi histeroskopija?

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.6.2010 13:06:06   
pepino
Radi se zadnji dan menstruacije,jer se stanji endometrium pa se bolje vidi uraditi.Nekome daju da se piju tablete za kontracepciju pred operaciju iz istih razloga,ja sam pila Logesti 2 mijeseca,a posto mi menstruacija kratko traje-mislim na pravo krvarenje,krvarim 2-3 dana,pa se jos 5 dana cisti smedjkasti iscjedak,pa sam pitala doktora kada da dodjem,dosla sam cini mi se 5 dan ciklusa a radili su mi operaciju 6 dan!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
22.6.2010 17:14:17   
mickybap
Drage moje ja sam u tolikoj dilemi da neznam koga vise da pitam i da li je neko imao slucaj,meni je u martu radjena histero,i od tada prve dve menstuacije su mi bile jako,jako obilne dok treca i sad zadnja,normalno kao i pre histero.meni je dr rekla da mogu odmah da pokusavam na trudnoci,ali nesto nece,da li mora da se saceka par meseci da se materica vrati na svoje da se iscisti ili sta,moze li neko da mi objasni,pomogne??/hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.6.2010 14:12:07   
caja 2
ja bi tek trebala ici pa ti nemogu pomoci sto se tice toga.jbg

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.6.2010 14:19:47   
pepino
Mickybap jesi li histeroskopski odstranjivala septum ili?
Ja sam imala jednu cini mi se malo obilniju menstruaciju nakon operacije,ali sam nakon operacije dugo imala isjedak,skoro 20-ak dana!
Normalno je da se mora sve iscistiti,ako su ti nesto odstranjivali i trebas sacekati par mijeseci,da se iscisti materica i obnovi!
Svaki Dr. kaze drugacije,meni je moj rekao da sacekam 2-3 mijeseca i da radimo na bebi,ne cuvam se vec 2-3 i jos nista,polako bice,a neki Dr. preporucuju da se saceka i do 6 mijeseci prije prve trudnoce,sve je to individualno...
Nemoj da brigas,ako bude nekih promjena otidji kod svog Dr. pa ga pitajuser posted image

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.6.2010 16:49:58   
mickybap
Pepino znam da svi kazu drugacije,meni je dr rekao kad sam izasla iz operacione sale da mogu odmah da pokusavam,ali ne znam,ja verujem da to mora da se vrati na svoje mesto pa onda tek,a i mislim da sam malo i opterecena jer zelim bebu,tako da videcemo.Da ja sam imala pregradu na materici i to veliku i debelu sat vremena su mi radili,isla sam na histeroskopiju.Pre nisam mogla da zatrudnim zbog te pregrade,sad videcemo cekamo valjda ce biti,treba vremena...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.6.2010 18:35:38   
pepino
Sve te razumijem,i treba bar 2 menstruacije da se to iscisti sto su ti odstranili i da dobijes da bi ti se obnovio endometrium materice....
Sve isto sam i ja prosla,takodje skroz pregradjena materica i debeo septum,isto sat vremena su mi radili operaciju,jedva....
Ja sam i sa njim zatrudnila 2 puta,teze,ali sam uspjela.
Utice i psiha i 100 nekih drugih faktora,pokusaj se sad malo rasteretiti,bice,samo budi strpljiva....

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.6.2010 19:10:11   
mickybap
nadam se,pretpostavila sam da nemoze to tako lako,treba vreme,cekacemo pa cemo videti user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 14:38:45   
caja 2
Cao svima da vam se javim da sam danas isla na paprikovac da se narucim na histeroskopiju kod DR.Rosica.I ovako mi je rekao da pijem KONTRACEPCIJSKE tablete i da napravid do iduce menstruacije prijeoperativne preglede
STA MU TO ZNACI.imam krvnu sliku kompletnu nije stara ni 2 mjeseca i urinokultur sam radila prosli mjesec itako.Moze li mi netko pomoci u vezi s tim???prvo koje kontracepcijske da pijem?i sta mu to znaci prijeoperativne
pretrage>hvala

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 14:49:09   
pepino
Cajo malo je neodgovoran odma da ti kazem,sve kontracepcijske tablete su na istoj bazi,manje-vise to ti je isto srauser posted image e da izvines,ali ipak je trebao reci uzmi te i te!
Ja sam uzimala Logest,2 mjeseca pred operaciju.
Prijeoperativne su isto sto i predoperativne-nalazi koji su ti potrebni pred operaciju,da bi ti dozvolili da je radis,naravno sve sto uradis od nalaza trebalo bi ti biti ok da bi ti dozvolili operaciju,jer kao i svaka naravno nosi rizike-u ovom slucaju male!
Ja sam negdje vec pisala sta mi je trebalo pred operaciju od nalaza,nadji u temi Histeroskopija,mislim da sam tamo pisala,nalazi od krvi,urina ti ne smiju biti stariji od najvise mjesec dana!


(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 14:50:59   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: caja 2

Cao svima da vam se javim da sam danas isla na paprikovac da se narucim na histeroskopiju kod DR.Rosica.I ovako mi je rekao da pijem KONTRACEPCIJSKE tablete i da napravid do iduce menstruacije prijeoperativne preglede
STA MU TO ZNACI.imam krvnu sliku kompletnu nije stara ni 2 mjeseca i urinokultur sam radila prosli mjesec itako.Moze li mi netko pomoci u vezi s tim???prvo koje kontracepcijske da pijem?i sta mu to znaci prijeoperativne
pretrage>hvala


cajo, ovako..
Ja sam isto morala da odradim sve te pretrage pre operacije (radjena mi je laparoskopija i histeroskopija u okviru jednog zahvata).
Pod tim pretragama se podrazumeva sledece:
krvna slika, biohemija, da imas sve uredne briseve (cv bris, papa, brisevi na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu), zatim opsti pregled urina i urino kultura, rtg pluca. Kad sve to skupis ides kod interniste da on da konacno misljenje.
Treba da imas i nalaz krvne grupe i rh faktora.
To je to.. mislim da nista nisam zaboravila.
Pozdrav!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 14:55:15   
Natalie018
E da setila sam se... popred svega ovoga ti treba i koagulacioni screening.. to se radi najverovatnije u zavodu za transfuziju krvi.. gde odredjuju i krvnu grupu.. bar je tako ovde u Srbiji..

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 14:59:36   
pepino
To ti je to sto ti je Natali napisala i jos na kraju kad dobijes sve te nalaze moras kod Anasteziologa na Paprikovcu,ako mozes otidji prije toga dana kada te prime na operaciju,jer on ti daje zavrsnu rijec,poneses mu obavezno sve nalaze,ona ti odobrava operaciju-anasteziju!
Ja sam ih zamolila,pa sam ja kod te Dr. otisla kada su me primili u bolnicu,dan pred operaciju!user posted image
Djeluje ti sve komplikovano,ali nije,samo polako,sve to ide brzo i lako....user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.7.2010 15:48:32   
caja 2
HA HA Ajme meni znaci idemo JOVO NA NOVO,hvala vam drage moje na uslugama i savjetima al ja to necu moci za mjesec dana zavrsiti to sve nema pojma ida hocu nemogu jer sam papa nalaz cekam oko 15 dana a da nepricam o klamidiji i ostalim brisevima.Nema sanse da mi svi ovi nalazi budu gotovi za mjesec dana,zato sam izasla kao krava od njega jer sam toliko zbunjena prvo sto mi je rekao da pijem bilo koje kontracepcijske tablete ako nebudem dobila sve ove nalaze za mjesec onda cu ih morati piti dva mjecesa a nisam bas za to?user posted image al sta cu moram rjesiti i to.....nema mi druge draga pepino jesi li ti vadila sve te nalaze te briseve kad si isla na paprikovac?i za koliko su ti bili gotovi nalazi?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here