|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.9.2010 20:58:36   
caja 2
user posted image user posted image je prosla dobra,kaze dr.Rosic da nemam vise pregrade i da je uterus i jajnici u redu i da cekamenstruaciju i da odmah mogu raditi na user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zar nije malo rano????Hocu ja nije problem al samo da nije rano????

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
17.9.2010 20:59:21   
caja 2
zaboravila sam napisati da je to sa kontrole danas misljenje ROSICA............

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.9.2010 10:48:54   
Lile85
Drage zene,
procitala sam skoro sve vase postove... ne znam sta da vam kazem, osim da sam sad potpuno zbunjena.
Naime, ja imam septum koji se jasno vidi na vaginalnom ultrazvuku i ja sam potpuno resena da ga odstranim jer ne zelim da rizikujem sa trudnocom. Trenutno sam u Australiji, ali dolazim u Srbiju sredinom decembra da vencam i da odradim tu operaciju. A za to vremena imam samo mesec dana. Svadba ce najverovatnije biti 25og decembra, a posle toga bih se operisala.
Molim vas, po vasem nekom iskustvu, da li ja imam realno vremena da odradim operaciju i da posle toga mirno letim za Australiju?

I jos jedna stvar...hm...planirala sam honeymoon posle toga...user posted image  ouch!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.9.2010 11:10:14   
pepino
Lile85 ako je ovo 85 godiste,onda smo isto!?user posted image
Ja sam operisala septum,interesuje me,nakon koliko dana imas let za Australiju nakon operacije?
Oporavak je poprilicno brz,jel ce ti to raditi samo histeroskopski,bez laparoskopije,pretpostavljam?user posted image

(odgovor članu Lile85)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
23.9.2010 11:13:10   
pepino
Lile85 nakon koliko dana poslije operacije imas let?
Ja sam operisala histeroskopski septum,oporavak je poprilicno brz,ali meni su rekli da bar 7-10 dana malo mirujem kuci,da lezuckam i da ne radim nista tesko!

(odgovor članu Lile85)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
24.9.2010 18:09:49   
caja 2
Lile 85 caoooooooo,posto imas problem SEPTUM pa mom misljenju je bitno da ga rjesis sto prije,jer ces se oporaviti.Ja licno nisam krvarila ni 7 dana nit sam imala ikakvih problema ma bas nikakvih.A ako bi se ja pitala ti to operisi al prvo IZABERI DOKTORA I NEK TI ISPRICA SVE STO SE TICE TE PREGRADE,jer dosta je bitan razgovor sa tim doktorom a ne da odes kad to sve zavrsis da neznas sta ti se ustvari desilo...tako je bilo samnom.Izaberi doktora i rjesi taj septum.Ja sam imla 4 spontana pobacaja i prije mjesec dana septum rjesila u Banja luci i sad moj zivot ide dalje sa nadom da je sa septumom otisao i moj problem i da cu vrlo brzo oporaviti se od svega tog i nastaviti dalje........ user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
25.11.2010 21:47:51   
svga
Postovanje svima, prvi put pisem na forumu. Ja sam 05.08.2010. radila HSG, a 17.09.2010. sam radila hysteroskopiju, Klinicki centar Banja Luka. Dijagnoza je bila Septum uteri. Znaci, imala sam subseptum i uklonjen je. Nalaz HSG je takodje bio uredan. Jos uvijek nema novosti. Ukoliko Vas zanimaju bilo koji detalji, stojim Vam na raspolaganju. Veliki pozdrav!! :)

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
15.12.2010 20:23:03   
pdada
Cao i ja sam imala pregradjenu maternicu ,u martu mi je radjena histeroskopija i laparaskopija,dva dana u bonici,treci dan sam ujutro otisla kuci,drugi dan sam vec usisavala po kuci,nisam nista krvarila,sve pet,samo sto i sad kad dizem nesto tesko osjetim malo bol gdje mi je ova jedna rupica s desne strane stomaka,gdje mi je radjena laparaskopija,imam jos jednu na pupku i to je sve.Nije uopste nista strasno, a ja sam vam bas velika kukavica i bolesljiva,stalno mi neki djavo,tako da samo hrabro,sve ce biti superuser posted image

(odgovor članu svga)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.12.2010 15:49:59   
lily_bl
nije me bilo odavno, ali sa razlogom:)

operacija mi je uspjela i danas smo ušli u 12 nedelju user posted image :)))

imajte vjere, sve se da srediti...

(odgovor članu pdada)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.12.2010 16:12:39   
Ana RR
Lily, čestitam ti na trudnoći user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lily_bl)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
20.12.2010 17:53:12   
caja 2
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
21.12.2010 8:39:45   
lily_bl
hvala cure...nadam se da ni jednoj trud nece biti uzalud...

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
28.12.2010 16:08:29   
cecily
ćao svima
pročitala sam sve što ste napisale i napokon vidim da nisam jedina nažalost
2006 sam imala spontani
2007 jedva iznela trudnoću, prevremen porod ali hvala Bogu, frajer i po
2009 spontani ponovo
oba puta kod kuće, srećom bez kiretaže je prošlo
2010 ustanovili mi septum-prvi put sam čula za to
čekam dr.cvjetičaninaiz ljubljane da mi to otkloni i radiću u jeleni u januaru
jako me strah ali nema šta odlučila sam nalaze pripremila
za njega kažu da najbolji na prostorima ex yu
ima li neko iskustva s njim
veliki pozdrav


(odgovor članu lily_bl)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
28.12.2010 18:03:26   
caja 2
Ja sam otklonila septum 23.8 2010 na Parikovcu,ja mislim da je jos par njih isto na paprikovcu al te iste su na forumu....meni je dr.Milic i otkrio al je trazio 2.000 km za tog CUVENOG DOKTORA IZ SLOVENIJE,JA NISAM OTISLA kod njega jer sam htjela da mi jos neko osim MILICA potvrdi da imam taj septum postavila sam i slike u prijasnim postovima na ovom forumu....meni je dr.rosic na parrikovcu to odradio i ja se osjecam jako dobro.....

(odgovor članu cecily)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
18.1.2011 12:39:32   
Mizzy
Cao devojke user posted image  Da vas ohrabrib: septum preko cele materice, 2 histeroskopije, grozna hormaonska terapija cele prosle godine.... Sada sam 12. nedelja user posted image  Drzite se, nije nista strasno! Pozdrav!

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
26.1.2011 20:24:37   
caja 2
MIZZY gdje si radila histeroskopiju ako se smije znat?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image na trudnoci......svaka cast zeno...

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
10.3.2011 23:35:16   
bebica30
pozdravljam sve sa ...pregradama user posted image  
ja sam otkrila da imam pregradu pre par godina kad su mi nekom micro kamerom proveravali jajovode, i dozivela veliki sok. odlucila sam da operisem odmah...i sve je proslo super, drugi dan operacije sam vozila bicikli a sat vremena posle operacije sam jos u bolnickom krevetu krkala kremenadlu user posted image  
sretno svima

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
10.3.2011 23:37:41   
pepino
Bebice dobro dosla!user posted image
Jesu li ti rekli prije operacije ili nakon je li ti materica bila potpuno pregradjena ili djelimicno,tj. jesi li imala veci ili manji septum?

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
10.3.2011 23:41:45   
bebica30
rekli su da je veci u pitanju tako da mi je materica samim tim bila dosta manja....operacija je trajala 15 minuta nesto vise s budjenjem..sve je radjeno vaginalno...posle par meseci sam isla ponovo da mi provere unutra kamerom da li je sve u redu zaraslo...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.3.2011 0:07:17   
pepino
I meni je vaginalno radjeno Histeroskopijom,receno mi je da je veliki bas septum,ali mi nisu tako kasnije provjeravali,samo UZ,iako se na njemu teze vide suptumi,ako nije trudnoca u pitanju....
Ja se malo plasim da li mi je to kako treba odradjeno,imam vise razloga da sumnjam,ali provjericu nekako nadam se

Meni su radili duze,oko 1h sam bila pod anastezijom

< Poruku je uredio pepino -- 11.3.2011 0:10:01 >

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.3.2011 7:16:32   
moja ciklama
žene, meni dr, posle HSG rekao da je materica možda dvoroga (sa malom pregradom), a par dana kasnije na UZ i to onim preko stomaka.. rekao da nije strašno..

Zanima me da je se ta pregrada vidi isključivo histeroskopijom, ili može i UZ?

hiljade dr. me je pregledalo i niko mi nije spomenuo pregradu..ali dobro, sestra mi ima dvorogu matericu, ako je to to uopšteuser posted image i dva klinca..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
11.3.2011 21:40:28   
pepino
Ciklamice ja sam pokusala da shvatim razliku izmedju dvoroge i pregradjene,i shvatam donekle,ne bas potpuno...
E sad sto se tice da se vidi na UZ pisale smo o tome,ako te ne mrzi procitaj unazad sve,meni nisu vidjeli na UZ,a pregledalo me vise Dr. i to imala sam potpuno pregradjenu,tek kada sam prvi put ostala trudna vidjeli su,to se na UZ nagadja,niko ne bude siguran,moj Dr. je navodno specijalizovao oko tih septuma pa opet nije siguran(kada su u pitanju manji septumi,moj je navodno vidio nekad,a nekad ne ) dok ne udju histeroskopijom skroz u matericu...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.3.2011 1:04:20   
lidija 011
A da li moze septum da se vidi na hsg-u?

< Poruku je uredio lidija 011 -- 12.3.2011 1:05:09 >


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.3.2011 1:06:05   
liliana
Zavisi . Meni nije mogao

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Pregrada u materici (uterus subseptus)
12.3.2011 1:22:23   
lidija 011
Liliana draga razveselim se svaki put kad vidim tvitija na tvom avataruuser posted image user posted image ...bas luda pticicauser posted image
A to sam pitala, jer mi je (samo) jedan dr. rekao na ultr. da imam nekakvo "suspektno razdvajanje u fundusu materice", posle njega nije niko, a na hsg-u je materica odlicna...ali, ja ne bi bila ja kad ne bi svasta umisljalauser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here