|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promena prezimena pri udaji?
24.1.2011 9:06:44   
nela79
IZVORNA PORUKA: Ana007

Uzela sam muževljevo,mada kad se potpisujem uvek mi krene ruka na stari potpis


I ja sam uzela muzevo prezime, mada mi je jos nekako lakse da se potpisem sa djevojackim prezimenom. Uzela sam njegovo iz prostog razloga sto je poslije porodjaja muz moga sve sam da zavrsi(skupljanje one silne papirologije za dijete ), da su nam prezimena razlicita morala bi i ja sa njim da hodam po opstini , SUP-u itd. a nije mi bilo do toga kad je beba onako mala.

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Promena prezimena pri udaji?
24.1.2011 9:18:24   
Trudnicica83
Ja sam uzela muzevljevo, iako sam oduvek planirala da dodam na svoje..medjutim, nasa prezimena se razlikuju samo u 1 slovu pa zvuci skroz bezveze kad se stave zajedno..i eto, zato sam ga dodala. Mm bio ok sa obe opcije user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2011 7:56:40   
vukosava
Kakva uzaludna tema, samo nas dve sa devojackim ... user posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2011 8:07:20   
Anoniman
niste samo vas dve - tu sam i ja user posted image  pisala sam ranije u ovoj temi. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2011 8:32:26   
Olga75
ma sila nas je user posted image nas tri k'o svi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2011 8:35:25   
majathegreat
Ja se nisam ni udala.. Živimo zajedno, ali nismo venčani.

< Poruku je uredio majathegreat -- 27.1.2011 8:38:34 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 6:20:42   
vukosava

IZVORNA PORUKA: majathegreat

Ja se nisam ni udala.. Živimo zajedno, ali nismo venčani.


ma to ti je to ... ja sam zivela sa mojim 4 godine pre vencanja i onda ga zaprosila user posted image

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 9:36:10   
nela79
To ti je meni najbolje. I mi smo u pocetku zivjeli zajedno, ali posto sam tad bila nezaposlena strana drzavljanka sa djetetom na putu morala sam nekako ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje. Tako da smo najvise zbog toga otisli u opstinu da se "potpisemo". .user posted image Jel da sto sam romanticna ???? Mada meni papir nikad nije i nece biti dokaz ljubavi.  Vjencali smo se i zbog glupe procedure oko upisa djeteta kad se rodilo. Da nismo imali isto prezime ja bi morala da setam sa muzemo po supu i opstini. Ovako je on sve sam obavio

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 13:08:51   
viking
Podržavam user posted image
Znam devojku koja ima dve imena a kad se udala zadržala je svoje i dodala drugo prezime. Dakle, užasno je nakaradno, dva imena i dva prezimena. Nije mi jasno to insistiranje po svaku cenu...

IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Ja sam uzela muzevljevo, iako sam oduvek planirala da dodam na svoje..medjutim, nasa prezimena se razlikuju samo u 1 slovu pa zvuci skroz bezveze kad se stave zajedno..i eto, zato sam ga dodala. Mm bio ok sa obe opcije user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 13:15:22   
Didy
Ja sam dodala muževljevo i sad mi jeste predugačko, da ne kažem pomalo nakaradno. Kad su nam slali formular za vizu, nije bilo dosta mesta u onim rubrikama za moje ima i dva prezimena.user posted image
Ja sam to uradila jer je prezime mog muža prečesto u našem mestu, uvek se svi zezaju da su (smouser posted image ) pola imenika zauzeli, a i moje ime nije neko retko, tako da sam nešto samoj sebi došla bezlična samo sa njegovim prezimenom. Pored toga, on ima 2 tetke koje se zovu isto kao ja i onda bismo se isto i prezivale da sam uzela njegovo. To mi je bilo već previše.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 16:22:36   
Anoniman
Meni je nekako bilo normalno da uzmem muzevljevo,ali ne krivim one koje to ne ucine,time se ionako nista ne dokazuje a samo se stvara vise posla oko papirologije. Ali cega se sve covvek moze nagledati i naslusati u SUPu, neprocenjivo user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 16:28:51   
viking
e, to ti je najpametnije user posted image

IZVORNA PORUKA: majathegreat

Ja se nisam ni udala.. Živimo zajedno, ali nismo venčani.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 16:35:30   
madre
ja sam na svoje prezime dodala prezime mm, iz razloga sto me svi, CAK I MM (nasao je neku tepajucu varijantuuser posted image ) zovu po prezimenu. Inace, moj otac ima samo dve cerke, pa je i to malo imalo uticaja...volim jako svoje neobicno prezime, a mm nije imao nikakvih zamerki po tom pitanju. nase dete nosi SAMO njegovo prezime i to mu je dostauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 21:45:26   
maja19
I ja isto uzela muzevljevo prezime..meni bilo glupo da zadrzim svoje, ne znam zasto...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 21:53:13   
LillyT
I mm i ja imamo kratka, "brendirana" prezimena. Da sam se kojim slučajem udala, verovatno bih nadogradila njegovo na moje, ali ne znam koliko bi to nakaradno zvučalo. 

< Poruku je uredio LillyT -- 28.1.2011 21:54:02 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Promena prezimena pri udaji?
28.1.2011 21:59:14   
Ivanka 75
Ja nikad nisam bila nesto posebno vezana za svoje devojacko prezime. Pitali me pre udaje da li cu da dodam njegovo ja kazem "necu" a moja drugarica kaze "jao pa kako da izgubis svoj identitet?"user posted image  
Ostah ja ona stara i posle promene prezimenauser posted image

To je samo papir, ne pise mi na celu ni kako se zovem ni prezivam! Ionako me svi znaju po nadimku, mnogi misle da mi je to pravo ime!

Malo mi bilo cudno u pocetku ali imala sam 3 godine da se naviknem na novo prezimeuser posted image user posted image user posted image
Sad mi je totalno OK!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.1.2011 12:18:41   
Olga75
moje prezime je vrlo obicno i cesto ali je moje i ime i prezime mi bas ozbiljno zvuce user posted image tacno da me respektujes kad procitas a nisi me video user posted image
nije promena prezimena gubljenje identiteta ali to je moje prezime , tako je od rodjenja i tako ce biti dok ne umrem . Ko zna da mi padne na pamet da se razvedem pa da placam takse da vracam svoje prezime user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Promena prezimena pri udaji?
8.2.2011 17:20:48   
vukosava
IZVORNA PORUKA: magiNS

Meni je nekako bilo normalno da uzmem muzevljevo,ali ne krivim one koje to ne ucine,time se ionako nista ne dokazuje a samo se stvara vise posla oko papirologije. Ali cega se sve covvek moze nagledati i naslusati u SUPu, neprocenjivo user posted image


nikakvog tu ekstra posla nema... budes ista osoba... i ako se razvedes opet si ti ista ta, ne moras da nikom objasnjavas hehe user posted image moje prezime je najcesce moguce u srbiji pa opet je moje hehe... sad imam u kuci njih dvoje sa drugim prezimenom i stalno se zezam pa ih zovem u mnozini


< Poruku je uredio vukosava -- 8.2.2011 17:21:45 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Promena prezimena pri udaji?
16.2.2011 17:16:13   
moja ciklama
dodala sa muževljevo!

pošto sada imam dva prezimena, ko god mi vidi dokumenta, odmah zna da sam udatauser posted image

Bedak mi da trepućem, saobraćajcima.

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Promena prezimena pri udaji?
7.3.2011 12:50:51   
New Mom
Ako niste svesne, pri udaji ste prestali da postojite kao osoba, ne zna se ko su vam roditelji, promenjen vam je matični broj, ostvarena prava vam se osporavaju... Grrrr..... user posted image  birokratiju!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Promena prezimena pri udaji?
13.6.2011 21:48:55   
nina26

IZVORNA PORUKA: ksena

Neke moje drugarice iz Francuske nisu mogle da se nacude tome sto kod nas kad se udas na izvodu vise ne pise tvoje devojacko prezime

Stvarno ne pise?

Mislim, ja nemam problema s tim zato sto ga nisam promenila, ali ne zbog toga sto nisam htela....Prva ideja mi je bila da imam oba, onda da uzmem samo njegovo, a na kraju sam ostavila samo svoje zato sto mi je maticar rekao da nije dozvoljeno da dodam njegovo???(zivim u Grckoj) Ispostavilo se da maticar nije upoznat sa zakonom najbolje, ali na kraju nam je ucinio uslugu jer su mi trebala tri meseca da prijavim brak i bez promene prezimena (zato sto i na srpskim salterima egzistiraju jos neki nedovoljno evoluirani primerci zivotinjskog carstva), ne smem ni da mislim sta bi bilo da sam htela da dodam strano prezime...


Kseno kako maticar nije upoznat sa zakonom?

Ja sam bila napravila haos kad su mi rekli da PO ZAKONU ne moze zena da menja prezime, to je zakon jos od 1983 ako se ne varam.
Vecu glupost nisam cula!!
Pa rekoh, nemam cak ni prava da dodam prezime od mm na svoje, kazu NE!!
Ja odlepila, trebali su meseci da prodju da bih to prihvatila, a bas sam htela da promenim svoje prezime.

E,posle saznam da moze preko advokata da se promeni, tj da on preda zahtev na sud, ali posle ko zna sta bi mi bilo sa pasosem i lk, i boravisnom dozvolomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Promena prezimena pri udaji?
13.6.2011 21:50:45   
Ana RR
Moja drugarica je udata za grka, dodala je njegovo prezime svom, a on je dodao njeno user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Promena prezimena pri udaji?
13.6.2011 21:51:34   
Anoniman
nina, tako je nama rekao maticar. ali posle (kad je vec proslo) druga maticarka nam je rekla (i pokazala i cini mi se fotokopirala clanak zakona) po kome zena ima pravo da DODA muzevo prezime.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Promena prezimena pri udaji?
13.6.2011 21:55:42   
Anoniman
ana, ako se vencaju u srbiji nije problem, moze zena i da promeni prezime, s tim sto tu postoji druga zackoljica jer u srbiji mora biti isto kao muzevo (ako se menja) a u grckoj je otprilike kao u makedoniji, tj. postoje muska i zenska prezimena. iskreno, meni bi bilo suvise komplikovano da imamo oboje po dva teska prezimena iz dve zemlje. i kad smo potpisivali za detetovo prezime, ja sam rekla samo mm. ne dolazi u obzir da dozvolim da mi se dete pati sa dva prezimena, pogotovo zato sto je moje i u srbiji tesko, a u Grckoj nema sanse da ga napisu bez greske.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Promena prezimena pri udaji?
13.6.2011 21:58:26   
Ana RR
Venčali su se u Srbiji i nisu im ista prezimena, on ima muško, ona žensko. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here