|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promena prezimena pri udaji?
18.4.2010 14:40:01   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Ja sam na svoje prezime dodala muževljevo.
On je znao moj stav po tom pitanju od početka našeg zabavljanja i tu nije bilo nikakve diskusije kada je došao Dan D.
Kad sam završila fakultet sva dokumenta vezana za to sam dobila na devojačko prezime i pečat, tako da je to jedan od razloga zašto sam zadržala svoje prezime.



Nije mi baš jasno kakav je ovo argument.

Ja sam se udala, uzela muželjevo prezime, zatim diplomirala sa starim prezimenom i nikakvog problema nije bilo. Rekli su na fakultetu da nema potrebe da se menja ni indeks ni diploma.

Ja sam diplomirani pravnik za tamo gde mi treba ( tipa posao itd), totalno nije bitno koje je prezime na diplomi, bitno je da je u radnoj knjižici, gde je upisana diploma, precrtano staro i dodato novo prezime.

< Poruku je uredio dunja -- 18.4.2010 14:43:18 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 15:09:38   
pahulja76
Uzela sam muzevljevo prezime i ne kajem se.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 15:16:37   
Maza82
Uzela sam muževo prezime i nikad o tome nisam ni razmišljala, znala sam da ću kada se udam promjeniti prezime i tako je i bilo.

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 15:39:31   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Ja sam na svoje prezime dodala muževljevo.
On je znao moj stav po tom pitanju od početka našeg zabavljanja i tu nije bilo nikakve diskusije kada je došao Dan D.
Kad sam završila fakultet sva dokumenta vezana za to sam dobila na devojačko prezime i pečat, tako da je to jedan od razloga zašto sam zadržala svoje prezime.



Nije mi baš jasno kakav je ovo argument.

Ja sam se udala, uzela muželjevo prezime, zatim diplomirala sa starim prezimenom i nikakvog problema nije bilo. Rekli su na fakultetu da nema potrebe da se menja ni indeks ni diploma.

Ja sam diplomirani pravnik za tamo gde mi treba ( tipa posao itd), totalno nije bitno koje je prezime na diplomi, bitno je da je u radnoj knjižici, gde je upisana diploma, precrtano staro i dodato novo prezime.


Ne kažem, Dunja, da je to razlog, nego jedan od razloga. Ostali su lični.
Znam da dokumenta nisu problem. Očigledno jer sad imam dva prezimena, a nema potrebe da išta menjam.
Sve kolege me znaju po mom prezimenu jer kada se predstavljam, uvek prezimenom, a ne imenom. I kada stavim potpis i pečat, svi znaju ko je. Onako bih morala da objašnjavam. Možda...
A, iskreno, sviđalo mi se oduvek kada vidim da neka žena ima dva prezimena. U mojoj struci je to nekako normalno. Pa i u tvojoj.
Ma nebitno, totalno. To je bio moj izbor. user posted image
Nemam ništa protiv uzimanja muževljevog prezimena. Pa dete i onako nosi njegovo, a ne moje ili oba.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 16:00:31   
jelena038
ja sam uzela njegovo. nije da mi moje nije bitno, ali svo ljudi koji me poznaju znaju ko sam, i "od kojih sam", a odive se svejedno ne pisu u rodoslov, tako da, sem sto bih imala posla da svaki put pisem dva DUGACKA prezimena, koja se uopste ne slazu, i sto bi neko rekao "vidis, kako ona drzi do svojih", ne bih imala nista. ako ce po tome da mi se gleda kolko drzim do svojih, onda nek se i ne vidi. cak sam imala razlog da ostavim svoje, jer mi je objavljen prvi roman pod tim prezimenom, ali ja, kad je tako nesto, vazno, dodam ispod "rodj. vlahovic" i to je to.

prihvatam svaciji izbor, mislim da je lepo kada je neko zadovoljan svojim imenom i prezimenom i to je najvaznije.

meni je super kad se svi ljudi u uzoj porodici prezavaju isto i tako sam odlucila da bude i kod mene. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 16:44:43   
lanajelena
uzela muzevo i sad budem svima simpaticna zbog toga Jelena Jankovic user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 17:03:22   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: jelena038

ja sam uzela njegovo. nije da mi moje nije bitno, ali svo ljudi koji me poznaju znaju ko sam, i "od kojih sam", a odive se svejedno ne pisu u rodoslov, tako da, sem sto bih imala posla da svaki put pisem dva DUGACKA prezimena, koja se uopste ne slazu, i sto bi neko rekao "vidis, kako ona drzi do svojih", ne bih imala nista. ako ce po tome da mi se gleda kolko drzim do svojih, onda nek se i ne vidi. cak sam imala razlog da ostavim svoje, jer mi je objavljen prvi roman pod tim prezimenom, ali ja, kad je tako nesto, vazno, dodam ispod "rodj. vlahovic" i to je to.

prihvatam svaciji izbor, mislim da je lepo kada je neko zadovoljan svojim imenom i prezimenom i to je najvaznije.

meni je super kad se svi ljudi u uzoj porodici prezavaju isto i tako sam odlucila da bude i kod mene. 


Ovo bi bio totalno glup razlog, po meni. Mada... poštujem nečije lične razloge i odabir.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 17:07:58   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


IZVORNA PORUKA: jelena038

ja sam uzela njegovo. nije da mi moje nije bitno, ali svo ljudi koji me poznaju znaju ko sam, i "od kojih sam", a odive se svejedno ne pisu u rodoslov, tako da, sem sto bih imala posla da svaki put pisem dva DUGACKA prezimena, koja se uopste ne slazu, i sto bi neko rekao "vidis, kako ona drzi do svojih", ne bih imala nista. ako ce po tome da mi se gleda kolko drzim do svojih, onda nek se i ne vidi. cak sam imala razlog da ostavim svoje, jer mi je objavljen prvi roman pod tim prezimenom, ali ja, kad je tako nesto, vazno, dodam ispod "rodj. vlahovic" i to je to.

prihvatam svaciji izbor, mislim da je lepo kada je neko zadovoljan svojim imenom i prezimenom i to je najvaznije.

meni je super kad se svi ljudi u uzoj porodici prezavaju isto i tako sam odlucila da bude i kod mene. 


Ovo bi bio totalno glup razlog, po meni. Mada... poštujem nečije lične razloge i odabir.


"glup" je teska rec...hocu reci, isto mislimo, ali ljudi ne vole kad im se bas kaze user posted image


< Poruku je uredio jelena038 -- 26.5.2010 17:12:47 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 17:11:15   
Mishica 77
Izvinjavam se, prejaka reč.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Promena prezimena pri udaji?
26.5.2010 17:13:20   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Izvinjavam se, prejaka reč.


evo, i ja sam pojasnila user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Promena prezimena pri udaji?
6.7.2010 17:46:33   
eni26
Ja sam uzela muzevljevo prezime, to mi je nekako normalno.... user posted image  

al zato ovde sta god radim oko dokumenata i bilo koji papir da mi treba ,

prvo pise devojacko,pa onda udato...

Tako i da hocu ne mogu ga se otarasiti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.12.2010 17:00:59   
Olga75
Ja sam ostavila svoje prezime . Moja licna stvar , muka mi je od patrijarhata a to sto sam odiva sa devojackim prezimenom nije cudno nikom ko poznaje mene i mog matorog. Da rezimiram , malo moj feminizam , malo njegova tolerancija i puuno navikla sam na svoje ime i prezime i jako ga volim pa nema smisla da ga menjam. Marija , naravno nosi ocevo prezime


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.12.2010 17:24:38   
Brana
IZVORNA PORUKA: jelena038



prihvatam svaciji izbor, mislim da je lepo kada je neko zadovoljan svojim imenom i prezimenom i to je najvaznije.

meni je super kad se svi ljudi u uzoj porodici prezavaju isto i tako sam odlucila da bude i kod mene. 

slazem sei ja sam uzela muzevljevo prezime!user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.12.2010 23:44:52   
IVA 11
I ja, a svakako oba pocinju sa V, tako da mi novo prezime lijepo stoji, kao i djevojacko! user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.12.2010 23:47:51   
Brana
IZVORNA PORUKA: IVA 11

I ja, a svakako oba pocinju sa V, tako da mi novo prezime lijepo stoji, kao i djevojacko! user posted image

moje devojacko je bilo mnogo dugacko a muzevljevo je kratko i prakticno za pisanje i izgovaranje!user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Promena prezimena pri udaji?
3.1.2011 16:37:04   
Anoniman
Uzela sam muzevljevo prezime, zato sto sam vec prihvatila da mu kuvam rucak, perem gace i ustupam TV svaki put kad je sport na programu, pa mi je onda prihvatanje njegovog prezimena izgledalo kao potpuno nebitan razlog za spor..user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Promena prezimena pri udaji?
3.1.2011 16:46:12   
Maryna1
ja sam uvek mislila da cu ostavim devojacko prezime, mm je rekao da to je moja odluka i on ce to da postuje, samo je pitao kako cu ja da objasnim svom detetu zasto imam drugacije prezime, ako smo jedna porodica? i tad sam predomislila i uzjala prezime muza!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 14:20:49   
jabudic
Meni je nekako logicno da kada sa nekim pocinjes zajednicki zivot, krenes od zajednickog prezimena... Nisam imala dilemu oko toga, malo mi je bilo neobicno u pocetku, ali sada mi je neobicno moje staro prezime...user posted image

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 14:38:24   
vukosava

IZVORNA PORUKA: olga75

Ja sam ostavila svoje prezime . Moja licna stvar , muka mi je od patrijarhata a to sto sam odiva sa devojackim prezimenom nije cudno nikom ko poznaje mene i mog matorog. Da rezimiram , malo moj feminizam , malo njegova tolerancija i puuno navikla sam na svoje ime i prezime i jako ga volim pa nema smisla da ga menjam. Marija , naravno nosi ocevo prezime



Jeeee user posted image user posted image user posted image Taman sam pomislila da sam sama na forumu. Meni je muz sam rekao znam te kao tu i tu, sta sad da se menjas - ziveli smo 4 godine u konkubinatu (nevencano) i to smo se vencali nista nam stvarno nije promenilo u zivotu. Morala sam da vadim pasos i licnu kartu - imam dokumenta apsolutno ista samo drugi broj i datum jer je tako po zakonu R.Srbije - zena nakon vencanja mora da vadi dokumenta - smesno. Cerku sam prijavila sa njegovim prezimenom mada je on i tu rekao stavi svoje ako hoces ti si je rodila.

Moje licno misljenje oduvek je bilo - samo majka je uvek sto posto sigurna, za to ko je otac uvek ide na poverenje hehe user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 14:39:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: verolino

Uzela sam muzevljevo prezime, zato sto sam vec prihvatila da mu kuvam rucak, perem gace i ustupam TV svaki put kad je sport na programu, pa mi je onda prihvatanje njegovog prezimena izgledalo kao potpuno nebitan razlog za spor..user posted image



Mozda je fora u daljinskom, u mojoj kuci ja sam gospodar daljinskog user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 15:20:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Morala sam da vadim pasos i licnu kartu - imam dokumenta apsolutno ista samo drugi broj i datum jer je tako po zakonu R.Srbije - zena nakon vencanja mora da vadi dokumenta - smesno. Cerku sam prijavila sa njegovim prezimenom mada je on i tu rekao stavi svoje ako hoces ti si je rodila. 



nisam znala za ovo o zakonu user posted image  mislim, ja sam sticajem okolnosti menjala dokumenta sad kad su se vadila ova nova (jedino vozacku nisam promenila).

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 15:36:18   
Olga75
ja sam menjala dokumenta tek kad su mi istekla

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Promena prezimena pri udaji?
22.1.2011 15:40:44   
minna
Ja sam uzela muzevljevo, trebalo mi je malo vremena da se naviknem, uvek izgovorim devojacko i onda ne, ne, ne, ne prezivam se vise tako...Posle par meseci sam se navikla. Da sam imala neko neobicno prezime ili da sam neka poznata licnost ili da mi je vazno da me prepoznaju verovatno bih ostavila devojacko, ovako mi je to skroz ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Promena prezimena pri udaji?
24.1.2011 8:58:52   
Ana007
Uzela sam muževljevo,mada kad se potpisujem uvek mi krene ruka na stari potpis

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Promena prezimena pri udaji?
24.1.2011 9:00:44   
Kvrkac
I ja cu da uzmem...ako mi neko ponudi user posted image

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here