|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:37:55   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

šta da vam kažem, ja sam pre udaje bila jelena janković...gde ćeš zvučnije user posted image


Off: vidiš kako je to lepo kad JJ i iz Australije piše po RR user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:39:39   
Trcosava
E ja sam izgubila ić user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:42:34   
Shishica

IZVORNA PORUKA: OTI

i ja sam Shishice dobila IC...a nisam ga imala...
a volela sam sto mi prezime nije na IC


user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:43:09   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam potpuni pobornik PROMENE PREZIMENA!
iskreno, nervira me kad vidim da je neko zadrzao samo svoje, a i pomalo me nervira kad vidim da je neko na svoje dodao muzevljevo. Ne vidim cemu to. Kao da je prezime dokaz da volim mamu i tatu ili kao da sam ja neka estradna zvezda. Ja tu nisam imala neke emocije. Do juce sam se prezivala tako, od danas ovako....do juce sam bila neudata, danas sam udata...i sasvim normalna stvar! user posted image


Pa npr kod mene nije uopste to da volim tatu mamu ili bilo koga nosim ocuhovo prezime :) Ali sto je moj muz u pravu je to da ako bi se ikad preselili u sloveniju ja bi gotovo imala manje problema jer kolko god da se prica da su slovenci strpljivi, kulturni, bla bla bla ja najbolje znam da to nije tako... Samo se secam kako su u skoli sami profesori pod**ebavali decu koja su imela prezimena na ić, isto kod doktora, u banci, ... i na poslu kad sam bila primljena bila sam primljena kao Ksenja Hostnik i posle nekog vremena kad su shvatili da imam jaku vezu sa srbijom sefovica mi je otkriveno rekla da me nikad nebih primila da je znala...  A moze i sama trcosava da vam kaze izkustvo kod dr. u porodalistu kad bi meni to reko zadavila bih ga golih ruku...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 14:37:06   
Iwana87
Svom dodala njegovo,sad mucim muku sa potpisivanjem:)

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 15:32:18   
cicko
Kod mene je ovo veoma, veoma sveza tema. U prvom braku sam uzela muzevljevo prezime, ali usled kratkog roka trajanje tog braka nisam ni dokumenta stigla da promenim.user posted image  user posted image  user posted image
Sad sam na svoje dodala muzevljevo. Ranije sam imala drugacije misljenje i smatrala sam da mi je nekako da ne kazem obaveza da promenim prezime, dok je ovog puta sasvim drugacija stvar. Mm se malo bunio u pocetku dok smo samo razgovarali o tome, ali je sasvim lepo prihvatio kad sam mu objasnila da to ne znaci da ga manje volim i postujem. Jednostavno tako sam zelela.
Malo mi je zao njega jer on sad trpi iscudjavanje i komentare svoje mnogobrojne porodice, u par navrata (samo od juce) pitali su ga da li je on zadrzao svoje prezime. Malo bezobrazno poduser posted image vanje s njihove strane!!!user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 15:39:58   
Iwana87
Cicko bilo malo peckanja i kod nas,mada mm nije komentarisao nista sto se prezimena tice,znao je od pocetka da je to moja zelja,prezime mi je jedinstveno,ima nas mozda 20-tak u srbiji sa tim prezimenom a i ja sam jedina sa tim imenom i prezimenom u sr bila,pa mi je bilo glupo da sad postanem neko drugiuser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 17:17:52   
lence
Ja sam u Jugi volela svoje prezime, bilo je drostruko sa - . Medjutim kad sam se preselila u inostranstvo ustanovila sam da ga je gotovo nemoguce izgovoriti. U raznim cekaonicama, kad bi mene prozvali, ukapirala bih da je to moje ime samo zato sto vec punu minutu ni'ko nije ustao i svi se samo gledamo. Mm se postenski namucio kod maticara da mi prezime pravilno izgovori, vezbao je sedmicama. Promenila sam prezime iz prakticnih razloga, jedino me nervira sto me i dalje prozivaju punim imenom i pogresno umesto samo gdja Prezime.
Moja pokojna majka je na svoje devojacko prezime dodala dvostruko prezime mog oca jer je imala nesto da dokaze (krajem sezdesetih).

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 19:19:53   
Anoniman
Kad se budem udavala uzecu muzevljevo,ne znam al meni je drago zbog toga,ne znam kako da vam objasnim... user posted image
Em mm ima jedinstveno prezime u Srbiji user posted image user posted image user posted image
Inace i sada mi je lepo prezime!

(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 23:07:54   
gaganica
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam potpuni pobornik PROMENE PREZIMENA!
iskreno, nervira me kad vidim da je neko zadrzao samo svoje, a i pomalo me nervira kad vidim da je neko na svoje dodao muzevljevo. Ne vidim cemu to. Kao da je prezime dokaz da volim mamu i tatu ili kao da sam ja neka estradna zvezda. Ja tu nisam imala neke emocije. Do juce sam se prezivala tako, od danas ovako....do juce sam bila neudata, danas sam udata...i sasvim normalna stvar! user posted image


user posted image   user posted image apsolutno user posted image


_____________________________

nista nije tako crno kao sto je nebo plavo

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.2.2010 23:13:12   
sanji
Ja na to gledam ovako- ako je to prezime dovoljno dobro da ga nose moje deca, dobro je i meni! user posted image
Ja sam definitivno za promenu prezimena a dodavanje mi je nekako bezveze!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu gaganica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Promena prezimena pri udaji?
16.2.2010 0:30:58   
Mishica 77

Ja sam na svoje prezime dodala muževljevo.
On je znao moj stav po tom pitanju od početka našeg zabavljanja i tu nije bilo nikakve diskusije kada je došao Dan D.
Kad sam završila fakultet sva dokumenta vezana za to sam dobila na devojačko prezime i pečat, tako da je to jedan od razloga zašto sam zadržala svoje prezime.
Drago mi je, kratko, svi me znaju po njemu...
I dalje se potpisujem samo svojim prezimenom osim na zvaničnim dokumentima. Muževljevo prezime je dugačko i neobično, pravo vojvođansko, tako da često moram da ga ponavljam par puta da bi me razumeli.
Dete će, naravno, nositi njegovo prezime. Nismo ni razmišljali drugačije.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Promena prezimena pri udaji?
16.2.2010 7:20:02   
SUPER MAMA
Ja sam zadrzala svoje prezime i dodala muzevljevo.
On nije tip coveka koji mu smetaju takve stvari.Mi smo ragovarali o tome kada smo trebali ici kod maticara reko mi je ''Ljubavi izbor je tvoj, kako god da odlucis ja tebe volim''
Takoda nisam imala nikakvih problema jedono sto neke clanove negove porodice su na dan svadbe prokomentarisali ''Auu ona je zadrzala prezime i dodala njegovo, pa kako to?''
Ko da sam napravila najveci zlocin.user posted image user posted image user posted image user posted image A na to mm je odgovorio sta vas briga jel cete vi ziveti snjom i spavati snjom ili ja?
Tako da to je bilo to.Ukratko.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 19:56:00   
Anoniman
Neke moje drugarice iz Francuske nisu mogle da se nacude tome sto kod nas kad se udas na izvodu vise ne pise tvoje devojacko prezime

Stvarno ne pise?

Mislim, ja nemam problema s tim zato sto ga nisam promenila, ali ne zbog toga sto nisam htela....Prva ideja mi je bila da imam oba, onda da uzmem samo njegovo, a na kraju sam ostavila samo svoje zato sto mi je maticar rekao da nije dozvoljeno da dodam njegovo???(zivim u Grckoj) Ispostavilo se da maticar nije upoznat sa zakonom najbolje, ali na kraju nam je ucinio uslugu jer su mi trebala tri meseca da prijavim brak i bez promene prezimena (zato sto i na srpskim salterima egzistiraju jos neki nedovoljno evoluirani primerci zivotinjskog carstva), ne smem ni da mislim sta bi bilo da sam htela da dodam strano prezime...

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 20:12:06   
maslinica
IZVORNA PORUKA: engimengi

Promenila sam prezime i prihvatila ga super,10god saam u braku i devojacko prezime i ne spominjem,kao da sam se uvek ovako prezivala!!


e ovo me fascinira..ja sam jos uvek na devojackom, nisam se udala....i uvek, ali uvek sam se pitala boze kako cu ja sad najedanput biti neko drugi...uopste mi nije jasno kad dodje do toga, ja  neka druga jauser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 23:10:36   
Odri Hepbern
Ja sam na svoje prezime dodala muzevljevo , nisam nikako mogla da se odreknem mog jer mi se bas svidja. Mm mi je rekao da sama odlucim i da  njemu ne smeta ni ako ne uzmem uopste njegovo, ali sam ipak dodala da se jednog dana ne bi prezivala skroz drugacije od decice. Kumicin muz ,npr, nije hteo ni da cuje da ona slucajno zadrzi svoje prezime , sto mi uopste nije u redu. Brak je valjda ravnopravna zajednica dvoje ljudi u kojoj bi trebalo da postoji dogovor i kompromis, a ne  ako ne bude po mom nece biti uopste.... Ako se neko na samom pocetku tako postavi , sta ce biti kasnije. 

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 23:33:51   
New Mom
Ranijih godina sam razmišljala da uzmem muževljevo prezime i dodam svoje (stvar idola, jedna prof. u srednjoj je imala tako, pa mi se činilo extra), ali kad sam došla do te odluke, definitivno sam bila samo za to da uzmem suprugovo prezime. Em mi se čini romantično, em ako će mi se dete tako prezivati, onda ću i ja. Mada me je dragi ubeđivao da ostavim i svoje...user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 23:41:58   
AtenA
meni je ok da neko doda muzevljevo prezime na svije,ali mi je to nekako predugacko(u mom slucaju)tako da sam uzela njegovo iz razloga sto mi je glupo da se ja prezivam drugacije od dece,ipak je to sada moja mala porodica i onda mi je lepo da se prezivamo svi isto!a navikla sam se brzo,jer smo mi vec sve ukupno devet godina zajedno,i jos su me u skoli zezali da cu da se udam za njega i zvali me gospodjom vujanovicuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Promena prezimena pri udaji?
5.3.2010 23:54:05   
choopa choops
Uzela sam muzevo....iako kad smo dosli na dogovor kod maticara prije vjencanja, imala sam takvu knedlu u grlu da je to strasno. Jedva sam cekala da izadjem jer mi se cinilo da cu se rasplakati tamo user posted image  user posted image Ne znam zasto sam toliko vezana za svoje djevojacko prezime, cak bih rekla ponosna...

MM nije imao nista protiv da ja zadrzim svoje user posted image , dok se svekar tu nasao da pametuje, pa smo se kacili oko toga. U jednom momentu mi je doslo da ga ostavim iz inata user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Promena prezimena pri udaji?
29.3.2010 15:43:41   
Anoniman
Kad se budem udala, uzecu prezime od muza.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.4.2010 13:47:28   
Anoniman
Ja se nisam udala, ali kad to bude uzecu prezime od muza, mislila sam da zadrzim i svoje, ali necu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Promena prezimena pri udaji?
17.4.2010 18:02:55   
jacikaci
Oduvek sam govorila da ako mi se muzevljevo prezime vise svidja od mog-da cu ga uzeti kao jedino. U suprotnom, dodacu svoje. I dodala sam svoje,tako da sad imam dva.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Promena prezimena pri udaji?
18.4.2010 0:29:45   
Anoniman
Ja sam uzela muzevljevo prezime i od prvog dana je to to. Nikada vise se nisam zeznula da se pogresno potpisem ili pogresno kazem. Doduse ja sam se na poslu po ceo dan potpisivala, mozda sam se zato tako glat navikla.
Ali sta znam, mi smo silno zeleli da se vencamo i mm od prvog dana govori kako smo porodica (tj da je cinimo nas dvoje, a deca kada dodju dobrodosla, ali je prvenstveno cinimo nas dvoje). Meni je onda logicno da smo porodica P.........
Mada nam na ulaznim vratima pisu samo imena T.... i M..... user posted image
A i malo imam fobiju od dodavanja, jer imam dva slucaja u okruzenju tj dve zenske osobe koje su dodale prezime, bukvalno da mi stavile svima do znanja da su se udale.... user posted image

(odgovor članu jacikaci)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Promena prezimena pri udaji?
18.4.2010 14:19:10   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Ja sam na svoje prezime dodala muževljevo.....
Kad sam završila fakultet sva dokumenta vezana za to sam dobila na devojačko prezime i pečat, tako da je to jedan od razloga zašto sam zadržala svoje prezime.


Eh, pa ovo nije argument za dodavanje prezimena, posto svakako se moraju promeniti svi dokumenti dodavala ili menjala prezime. Naravno, nisu mi prepisivali diplomu sa fakulteta ni strucni ispit, ali pecate i licence sam morala menjati. Isto vazi i za sve ostale dokumente-lk, pasos, vozacka, saobracajna, radnja knjizica (prezvrljali staro, dodali novo, nisam vadila novu), zdravstvena i verovatno sam nesto zaboravila. Sve u svemu, meni se jedino ne dopada varijante zadrzavanja samo devojackog prezimena, ali samo iz prakticnih razloga-mama i deca nemaju isto prezime.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Promena prezimena pri udaji?
18.4.2010 14:34:49   
diamond
      Ja sam uzela muzevo prezime i nijednog momenta to nisam dovodila u pitanje, iako mi se ne svidja nase prezime, mi smo porodica i treba da se svi prezivamo isto, tako je bilo u mojoj porodici (mama,tata,brat i ja) i tako je i sad u mojoj "novoj" porodici. Ne mislim da covek time menja identitet, jer kroz zivot menjamo razne stvari pa ipak ostajemo ono sto jesmo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here