|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevara
18.2.2009 14:05:03   
eugenija
U to ime interesantan članak:

Izvod iz Pravoslavnog tumačenja praroditeljskog grijeha   Pored inferiornog Adama, Eva nije mogla da se ostvari ni kao njegova žena, a ni kao majka. Adam se jednostavno nije pokazao kao dobar muž.

Posledica toga je da Eva luta sama rajem ne znajući šta će sama sa sobom. Adam niti zna gde mu je žena, niti se za nju interesuje. U takvoj situaciji, Eva susreće zmiju koja lako uspeva da joj privuče pažnju i da je nagovori da ubere plod sa drveta poznanja dobra i zla. Prihvatajući nagovor zmije, Eva postaje neverna Adamu. Njeno neverstvo nije toliko posledica nesavršenosti njene ženske prirode, kako su to neki vekovima tumačili, koliko nedostatka Adamovog autoriteta. Eva je u zmiji našla duhovno vođstvo koje joj Adam nije pružio.

Bog je ženi namenio muškarca kao autoritet. Kada muškarac nije dovoljno zreo za tu ulogu, žena autoritet traži u nekom drugom.

Adam je trebao da bude pored svoje žene i da u svakom trenutku zna šta se sa njom dešava. Da je bio sa Evom u trenutku kada se pojavila zmija, on bi lako mogao zmiji da smrska glavu i uništi podstrekača na greh. Zatim, ako je Eva već ubrala plod i okusila ga, Adam je mogao uticati na nju da odmah ostavi plod tamo gde ga je našla i ispljune zalogaj koji joj je bio u ustima.

Umesto svega toga, slabašni i nesigurni Adam i sam uzima plod u ruke da bi probao kakvog je ukusa. Od tog trenutka ukus greha će mučiti ljudski rod sve do kraja sveta i veka.

Iako je linija greha krenula od zmije preko Eve do Adama, Bog prvog i najodgovornijeg za greh proziva Adama! Nije Adamu pomoglo nikakvo pravdanje i bacanje krivice na ženu. Adam je odgovoran za greh, jer je kao muškarac bio odgovoran za ponašanje i postupke svoje žene.


(na žalost ne znam tačan IZVOR, dugo mi na kompu u word-u stoji)


< Poruku je uredio guppy RR -- 21.2.2009 22:54:56 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 26
   [Obrisana poruka]
18.2.2009 19:45:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prevara
18.2.2009 22:12:22   
guppy RR
Eugi, stvarno zanimljiv tekst...
da ženi treba muškarac sa autoritetom da je brani od iskušenja... stvarno interesantan pogled.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prevara
18.2.2009 22:19:28   
NadaR
Nema sanse da bih mu oprostila! Kada bi to nekako i bilo moguce, uvijek bi sumnjala, citala izmedju redova, izvodila neke zakljucke, trazila tragove... Ta veza ili brak bi izgubio svaki smisao! Smatra da i ko se jednom odlucio za prevaru, ucinice to opet i opet... Tu,dakle,buducnosti nema!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prevara
21.2.2009 14:05:11   
eugenija
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Eugi, stvarno zanimljiv tekst...
da ženi treba muškarac sa autoritetom da je brani od iskušenja... stvarno interesantan pogled.



Jeste, i ja sam se zamislila nad ovim člankom, čim sam ga prvi put pročitala... Ima tu nešto... Ako je muškarac "mlakonja", žena ode u naručje drugom, odleti kao ptičica... A volela bih da ovaj članak više čitaju muškarčići, ako je moguće od egauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prevara
21.2.2009 14:17:09   
Mery
U ovom trenutku mislim da nebih mogla oprostiti prevaru, ali posmatrajuci nekoliko parova iz okruzenja koji su imali isto takav stav "nema oprosta" kada im se prevara dogodila presli su preko toga i nastavili zivot kao da se nista nije desilo. U pocetku je prica zbog djece a kasnije se ta prica pretvori u neku da sam kada slusam zbunjena da li se ta prevara uopste dogodila. Hocu da kazem, mislim da nebih mogla oprostiti ali opet kada bi se desilo mozda bi reagovala isto kao i te zene, ipak to nisam prosla.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prevara
21.2.2009 14:43:51   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Eugi, stvarno zanimljiv tekst...
da ženi treba muškarac sa autoritetom da je brani od iskušenja... stvarno interesantan pogled.



Vrlo interesantno, slazem se.user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prevara
21.2.2009 16:38:35   
lucia
jeste zanimljivo glediste,ali ako sami svoje slabosti ne mozemo kontrolisati ne znam trebamo li zbog toga krivnju prebacivati na suprotni pol? niko nas nije terao,sami smo birali s kim cemo biti...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prevara
20.3.2009 14:19:33   
eugenija
Za mene je prevara izdaja.. Tj., kad si od 24 časa dnevno, 22 u mislima s nekim drugim..

Postoje čak neka istraživanja koja kažu da će žena lakše oprostiti taj oblik seksualne, fizičke prevare, nego ove "izdaje" o kojoj pričam, da se muškarac zaljubi u drugu...

Dok muško podivlja u suprotnom slučaju.. Ako se žena zaljubila, ma proće je, naišle joj bubice..., ali ako ga u krevetu vara, u stanju je da napravi zločin iz strasti i sve pobije..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prevara
20.3.2009 14:26:55   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

ja sam vec negdje ranije napisala da imam malu djecu da bi se jos stigla i kurvati ili ti ga biti ljubavnica ...ali meni ta dva pojma nisu uopste ista...

po meni je jedno ako ti se desi...ono tipa za jednu noc...

a drugo mi je ljubavnik/ca iz razloga sto je to vec vrsta veze, znaci nije samo u pitanju krevet, auto, hotel, motel, ili koji li vec djavo nego ono vole se kao pravo, fino im je skupa, imaju zajednicke teme mimo kreveta, itd... e to je po meni prevara



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prevara
20.3.2009 14:27:39   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prevara
20.3.2009 14:31:44   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Sneža

A šta vi mislite,iskreno,da li biste imale bolji sex sa nekim kome ne perete,ne kuvate,ne viđate ga svaki dan,već samo kad poželite čisto seksualno zadovoljstvo,ili je to uvek bolje u braku sa dobro poznatom osobom.Tasho,znam da sam sad uprskala temu,ali...


IZVORNA PORUKA: bebać

E a sad dok sam sjeckala luk pade mi na pamet da vas pitam da li je iko gledao film 'NEVJERNA',moja prijateljica me utušila sa njim,prije par dana je pogledala...i evo i ja kontam ga dići...kaže da je zaista tipa real life,ali u fazonu udata žena i majka,nalazi mladjeg slobodnog ljubavnika,pa onda šta se dešava,kako to ide.. a reći ću samo da ta žena u filmu,je znači skroz normalna i ok supruga i majka,znači 'nije od tog posla' ali desilo joj se....e sad šta mislite o tom 'tipu ljubavnica'....znači,brak,djeca...ne mislim pri tome na one mlade slobodne....koje smo već pominjali...da vas čujem


IZVORNA PORUKA: Modessty

nemam decu
al imam mm koji nije zaslužio da ga s nekim tamo varam!
... bar za sada

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A sex na jednu noć nije prevara Lenka?


IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

jeste tasho...ali blazi oblik...


IZVORNA PORUKA: gagi

bebac gledala sam ja taj film za deset je stvarno kad joj muz na kraju ubije ljubavnika



< Poruku je uredio eugenija -- 20.3.2009 14:32:31 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prevara
20.3.2009 14:33:21   
Sneža
vidi se ko je ovde pedantan,Eugenija da nisi možda devica u horoskopu?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prevara
20.3.2009 14:35:56   
eugenija
A žao mi kad već postoji tema da se u njoj ne piše..user posted image
Nisam devica, nemam ništa u devici, dupli sam bik sa mesecom u vodoliji i venerom u ribamauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prevara
20.3.2009 14:37:19   
Sneža
Neverovatno,više od pola nam je isto,ali nesmemo ovde o tome!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prevara
20.3.2009 14:40:55   
Anoniman
Ali ono Snežino pitanje o sexu sa svojim mužem ili drugim muškarcem... Pa ako je taj drugi muškarac oženjen, onda si ti druga... mislim da su teme povezane. Zavisi kako posmatraš.

Ljubavnica je ljubavnica... bez obzira dal je udata ili nije, poenta je samo da je muškarac zauzet. Da li posmatraš iz ugla ljubavnice, ili iz ugla supruge - to je različito.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prevara
20.3.2009 14:46:36   
eugenija
Ja sam shvatila temu druga žena.. Biti druga, biti sama, jer sam listala link koji je postavila Lu... Na tom linku su sve same, imaju vezu sa oženjenim muškarcem...

Neke im rađaju i decu, čekaju godinama da on ostavi ženu.... Pri tom nikoga ne varaju....

Ako je reč o prevari, mora postojati osoba koju varaš da bi se govorilo o prevari.. No, sad se kajem što sam se uopšte umešala....


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prevara
20.3.2009 14:50:40   
kumara
Meni je sve to isto. Prevara je prevara!!! Za mene je i poljubac prevara, a kamoli sex ili dugogodisnja ljubavnica! Mislim da to nikada ne bih oprostila! Ali opet, ja imam izvrnut pogled na svet za neke stvari... Ono sto ne znam, ne moze da me boli! Tako da ako je neko smeker i ima sve to, a niko, ali bas niko ne sazna, i on prema zeni i porodici ostane isti, onda... Ali ako se zna i muz pravi budalu od zene, onda bih mu iskopala oci!!!

Ima ljudi kojima to jednostavno treba kao ventil. Ne pravdam ih, ali samo kazem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prevara
20.3.2009 14:51:04   
Anoniman
Ja nisam otvarala linkove. user posted image  Pisala sam uopšteno o ljubavnicama. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prevara
20.3.2009 14:55:15   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

Meni je sve to isto. Prevara je prevara!!! Za mene je i poljubac prevara, a kamoli sex ili dugogodisnja ljubavnica! Mislim da to nikada ne bih oprostila! Ali opet, ja imam izvrnut pogled na svet za neke stvari... Ono sto ne znam, ne moze da me boli! Tako da ako je neko smeker i ima sve to, a niko, ali bas niko ne sazna, i on prema zeni i porodici ostane isti, onda... Ali ako se zna i muz pravi budalu od zene, onda bih mu iskopala oci!!!

Ima ljudi kojima to jednostavno treba kao ventil. Ne pravdam ih, ali samo kazem.



Meni je uvek jedna stvar na pameti kad se govori o prevarama - polno prenosive bolesti.. E to ne bi oprostila, udavila bi ga ako bi mi preneo neku bolest...

Ima sad na TV Nova jedan "kviz" Igra istine..  (mislim da se ne zove tako, ali smisao je osvojiti lovu tako što odgovaraš na intimna pitanja o svom životu,a pre toga te priključe na poligraf) Kakvih sve priča ima, bio je lik koji je u trenutku dok mu se žena porađala bio sa ljubavnicom u krevetu...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prevara
20.3.2009 16:38:40   
sneza24
IZVORNA PORUKA: eugenija
Ima sad na TV Nova jedan "kviz" Igra istine..  (mislim da se ne zove tako, ali smisao je osvojiti lovu tako što odgovaraš na intimna pitanja o svom životu,a pre toga te priključe na poligraf) Kakvih sve priča ima, bio je lik koji je u trenutku dok mu se žena porađala bio sa ljubavnicom u krevetu...


I kod nas na Pinku ima ovaj kviz i zove se "Trenutak istine" i ima svakakvih prica.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prevara
23.3.2009 13:41:42   
eugenija
user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prevara
23.3.2009 13:42:48   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prevara
23.3.2009 13:44:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

IZVORNA PORUKA: eugenija
Ima sad na TV Nova jedan "kviz" Igra istine..  (mislim da se ne zove tako, ali smisao je osvojiti lovu tako što odgovaraš na intimna pitanja o svom životu,a pre toga te priključe na poligraf) Kakvih sve priča ima, bio je lik koji je u trenutku dok mu se žena porađala bio sa ljubavnicom u krevetu...


I kod nas na Pinku ima ovaj kviz i zove se "Trenutak istine" i ima svakakvih prica.


Pa šta žena kaže? "Nema veze, mili, samo ti iskreno, da uzmemo pare! Pa mamicu bih mu ja na sred studija u tom momentu - uživo u programu! Ja da mu rađam a on da jeb* drugu! UF kako sam se iznervirala!

Nego kada ide taj Trenutak istine?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prevara
23.3.2009 13:45:02   
eugenija
Mogla je biti i kniga umesto cukeuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here