|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerija
19.1.2012 11:28:19   
minavb
Kako da smirite dete koje vrišti
Vrištanje, histeričan plač i potpuno nekontrolisano ponašanje su epizode sa kojima se svaki roditelj deteta od jedne do tri godine ponekad sretne. Roditelji različito reaguju na takvo ponašanje, od ignorisanja deteta do momentalnog udovoljavanja svakom zahtevu. Bez obzira gde se nalazite u momentu kada dete napadom besa reaguje na neku zabranu, teško je ostati miran i reagovati na pravi način. Ne samo da osećate da svi koji prisustvuju toj sceni ocenjuju i sude vaše roditeljske sposobnosti, već je ovakva situacija veoma stresna kako za roditelje, tako i za dete. user posted image U periodu od jedne do tri godine deca prolaze kroz veoma brz psihofizički razvoj. To je period kada se usvajaju brojne motorne veštine, dete uči jezik i usvaja načine za rešavanje problema, pa nimalo ne čudi da brzina kojom se ove promene dešavaju i eksplozivan razvoj zbunjuju dečiji um. Upravo taj brzi razvoj i jeste razlog za frustracije koje ponekad završe pravim napadima besa. Iako fizički već podsećaju na male ljude, dečiji um je u ovoj fazi još uvek u razvoju, pokreću ga emotivne, instinktivne, primarne reakcije. Kako američki pedijatar, doktor Karp objašnjava, reakcija u besu je zasnovana na primarnim instiktima, ponašanju koje nam je urođeno, čak i kod odraslih čije ponašanje obično regulišu društvena pravila. Ovo je još izraženije kod dece koja još nemaju usvojene šeme prihvatljivog ponašanja, a suočavaju se sa brojnim novim iskustvima. Metoda doktora Karpa Čuveni američki pedijatar, doktor Karp, čija je knjiga „Najsrećnija beba“ postala gotovo neizostavna na policama porodica koje čekaju bebu ili su je tek dobile, u svojoj novoj knjizi „Najsrećnije dete“ se bavi između ostalog, upravo problemom napada besa kod dece. Ovaj stručnjak savetuje roditeljima da detetu koje plače, vrišti i histerično zahetva nešto ne pristupaju na racionalan, praktičan način, jer ono to tada ne može da prihvati. Umesto toga, savet doktora Karpa je da se detetu kaže upravo ono što želi da čuje. To podrazumeva da se mentalno i fizički spustite na nivo deteta kada je uznemireno. Cilj nije da popustite i date detetu sve što traži već da komunicirate sa njim na njegov način, tako da vas ono razume:
  • ponavljajući reči koje dete koristi
  • koristeći kratke fraze sa dosta ponavljanja
  • reflektujući detetova osećanja u tonu glasa i izrazu lica.
Na primer, u situaciji kada vaše dete dobije napad besa u prodavnici zato što mu niste kupili lizalicu, dete će početi da vrišti “Hoću! Hoću! Hoću lizu!”. Ako pokušate, kao odgovoran i smiren roditelj da blagim i ljubaznim glasom odgovorite mališanu “Zlato, ne možeš da dobiješ lizalicu sada jer još nisi jeo. Pokvarićeš ručak.”, takav odgovor će sasvim sigurno samo pogoršati stvar. Ovo jeste logičan, razuman odgovor roditelja koji voli svoje dete, ali za dete tog uzrasta je nešto što će ga samo razbesniti, objašnjava doktor Karp. Ono tada smatra da mora da ponavlja svoj stav sve glasnije i histeričnije kako biste ga čuli i razumeli. Umesto toga, ovaj pedijatar savetuje da ponovite reči koje vaše dete vrišti i to umirujućim tonom glasa: „Hoćeš lizu. Hoćeš lizu. Lizu. Sada.“ Možda vam takav pristup deluje čudno, ali ovakav odgovor je, u stvari, samo verzija već dobro opravdanog metoda aktivnog slušanja koji odrasli koriste u svakodnevnoj komunikaciji, posebno u problematičnim slučajevima. Cilj naravno, nije samo da ponavljate reči, već da osobi sa kojom razgovarate bude jasno da ste razumeli na šta se ona žali. Kada razgovarate sa odraslom osobom koja je uznemirena i besna njoj biste rekli: “Razumem. Razumem. Shvatam te. Stvarno mi je žao. Žao mi je.“ Van konteksta ovakav odgovor zvuči nepovezano i besmisleno, a ipak osoba kojoj to govorite može da se smiri i prestane sa histerijom. Sasvim je slična i reakcija dece. user posted image Doktor Karp je i praktično demonstrirao ovaj metod i pokazao kako se uplakano i histerično dete u roku od nekoliko sekundi kada dobije takav odgovor smiruje i upitno gleda odraslu osobu koja ponavlja njegov problem. Kada to postignete i prevaziđete napad besa, možete detetu koje se smirilo da objasnite razloge zašto ste mu rekli ne, da ga utešite i ponudite mu neko drugo rešenje, već u zavisnosti od situacije. Tek smireno dete će biti u stanju da vas čuje i prihvati vaše objašnjenje. Ukoliko se intenzivni napadi besa javljaju veoma često, mogu da budu i znak nekih zdravstvenih problema, pa se ukoliko to primetite ipak posavetujte sa pedijatrom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Histerija
19.1.2012 11:32:11   
Rivana
Smesni su ovi psiholozi sa njihovim savetim, pitam se da li uopste imaju decu i znaju li kako izgleda napad histerije kod dece zaista!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Histerija
19.1.2012 11:37:42   
minna
Posto jos ne pricamo mogu samo da legnem na pod i ja i da pocnem da urlam i da se bacamuser posted image user posted image
Ja sam uvek za isprobavanje pa sta upali, probacemo i ovo, ne mislim na ovo gore sto sam napisala, nego na ovo iz tekstauser posted image

< Poruku je uredio minna -- 19.1.2012 11:38:46 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Histerija
19.1.2012 11:42:27   
minavb
I ja ću da probam. Čitam iskustva mama sa jednog drugog foruma i kažu da ova metoda pali. Sećam se da sam jednom na sličan način smirila drugaricinu ćerku, ali tad sam imala svo vreme ovog sveta i ni jednu brigu.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Histerija
19.1.2012 11:45:29   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Rivana

Smesni su ovi psiholozi sa njihovim savetim, pitam se da li uopste imaju decu i znaju li kako izgleda napad histerije kod dece zaista!


Joj, Rivana, pa nije to izmišljena topla voda. To je jedan od metoda koji kod neke dece pali, kod druge ne pali. Ili možda pali kod sve dece, a roditelji prosto ne umeju da je sprovedu kako treba.
Ja na to gledam kao i na pelene - Andreju Pampers nikako nije odgovarao, a gomila dece sasvim lepo raste uz Pampers. Moramo naći metod koji pali kod naše dece.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Histerija
19.1.2012 11:46:24   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: minavb

I ja ću da probam. Čitam iskustva mama sa jednog drugog foruma i kažu da ova metoda pali. Sećam se da sam jednom na sličan način smirila drugaricinu ćerku, ali tad sam imala svo vreme ovog sveta i ni jednu brigu.user posted image


Ja probala još odavno, ali nisam uspela. Možda jednostavno nisam sprovela kako treba.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Histerija
19.1.2012 11:48:26   
marija32
user posted image Pozdrav za Mine a posebno za Minnu jedna socan poljubac u obraz.
Ja za sada ignorisem napad i prodje brzo, ali pre dva meseca je napravio takvu glupost histerisuci da smo proveli u bolnici par dana. Tako da histerisanje uopste nije bezazlena stvar.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Histerija
19.1.2012 11:52:36   
minna
marijauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Histerija
19.1.2012 11:52:57   
Snelle
Da li je period histerije neminovnost svakog deteta? Ja još uvek, hvala Bogu, ne znam šta histerija znači u pravom smislu te reči. Sa mojim detetom je moguć svaki dogovor oko 99% stvari. Naravno da se desi da i ona ima svoje žute minute, ali opet, i to je izdržljivo. Samo me interesuje da li je moguće da će me sve to sačekati svakako, samo malo kasnije i u gorem stepenu nego kod one dece koje sada ispoljavaju tu osobinu user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Histerija
19.1.2012 11:54:05   
lanajelena
Snelle ne mora da znaci ja sa Lanom nisam imala problema ali mi zato Duca nadoknadjuje user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Histerija
19.1.2012 11:55:31   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Da li je period histerije neminovnost svakog deteta?


Kao i za sve, svako dete je različito. U proseku će svako dete histerisati.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Histerija
19.1.2012 11:55:59   
marija32
IZVORNA PORUKA: Snelle

Da li je period histerije neminovnost svakog deteta? Ja još uvek, hvala Bogu, ne znam šta histerija znači u pravom smislu te reči. Sa mojim detetom je moguć svaki dogovor oko 99% stvari. Naravno da se desi da i ona ima svoje žute minute, ali opet, i to je izdržljivo. Samo me interesuje da li je moguće da će me sve to sačekati svakako, samo malo kasnije i u gorem stepenu nego kod one dece koje sada ispoljavaju tu osobinu user posted image


Andrea mi je imala napad samo jednom u zivotu i to u prodavnici igracaka. Tako da ne mora da znaci. Mali histerise u smislu vristanja i intenzivnog placa, ali to traje samo par sekundi.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Histerija
19.1.2012 12:00:21   
Modessty
Danilo ima napade histerije od letos čini mi se. Samo sad to lagano prestaje. Dešava se kad mu nešto nedam da legne na patos i prenemaže se i plače. Glumac pravi. Ja ga nekad preskočim samo i nastavim dalje. Neki dan je lego na pločice u kupatilu i besni. Ja ga uzmem u ruke lagano mu kažem: "sine znaš dobro da nećeš da dobiješ sve dok plačeš i besniš. Hoću da ti dam ali moraš malo da sačekaš. Ajde smiri se, pa idemo da te mama umije i onda dobiješ telefon" Za divno čudo smirio se za pola minuta, zagrlio me i reko" Neće Dani više da plače. Dani voli mamu" user posted image Što znači da sve odlično razume što mu se kaže. Samo je pitanje da li hoće da razume. A nekad priznajem da i ja pobesnim, ali to onda definitvno nema efekta.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Histerija
19.1.2012 12:00:43   
Snelle
Iz vaših odgovora izvodim zaključak da su napadi histerije ipak karakterističniji za dečake, ili su kod njih izraženiji. Logično!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Histerija
19.1.2012 12:02:16   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Snelle

Iz vaših odgovora izvodim zaključak da su napadi histerije ipak karakterističniji za dečake, ili su kod njih izraženiji. Logično!

Nisi u pravu. Moja bratanica je mladja 2 meseca od Danila i njeni napadi histerije su mnogo češći i mnogo žešći.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Histerija
19.1.2012 12:04:54   
minavb
E bre Snelle, izem ti statistiku.user posted image Moja sestričina je imala , i i dalje ponekad ima, histerični napad. Pravi pravcati, sa sve udaranjem i ujedanjem mame. Pomenuh malopre malu Milicu, ćerku moje drugarice koja je bila u stanju da vrišti dok joj ne izvade novčić koji joj je upao između sedišta u autu.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Histerija
19.1.2012 12:05:37   
Makica99
Ja jos nemam iskustva kao mama i ne pada mi napamet da delim ikome savete, samo sam htela da prenesem neko svoje iskustvo sa tudjom decom. E sad, mozda pali zato sto ja nisam osoba koja je pored njih non-stop i koja im udovoljava kao mama, ali-svaki put kada bih videla dete koje jako place ili je uznemireno ili histericno, ja sam nekako instinktivno radila bas to sto taj tip predlaze, pocela bih da se pretvaram da i ja placem, na neki nacin bih imitirala ponasanje detea, naravno, ne bih urlala, ali izgleda da im to zaista stavlja do znanja da razumes sta im se desava i to ih valjda smiri. Svaki, ali svaki put bi se dete odmah smirilo, pocelo upitno i radoznalo da me gleda i uvek zavrsilo sa osmehom. Opet kazem, verovatno mami ne bi upalilo svaki put, ali nije zgoreg probati. Pa jes, moras na njihov nivo, oni na tvoj ne mogu, mnogo su majeni user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Histerija
19.1.2012 12:06:04   
jovicaa
moje dete ne histerise, pa ne znam bas puno o ovoj temi.
ali znam da i devojcice i te kako umeju da histerisu...
iskreno mislim da je to do roditelja, ako ti tom histerisanju pridajes na znacaju onda svasta moze da ispadne, treba ih lepo iskulirati.
meni je aleks par puta tako poceo da besnira nesto i ja ga samo ignorisem, ne reagujem i onda iskulira, kada shvati da to ne pali kod nas jednostavno to ne radi vise.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Histerija
19.1.2012 12:06:07   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Iz vaših odgovora izvodim zaključak da su napadi histerije ipak karakterističniji za dečake, ili su kod njih izraženiji. Logično!


Nije logično. Nema veze sa polom.
Citiram ODAVDE
Temper tantrums range from whining and crying to screaming, kicking, hitting, and breath holding. They're equally common in boys and girls and usually occur between the ages of 1 to 3.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Histerija
19.1.2012 12:07:11   
*Alexx*
Svakako se svi slažu da ne treba popustiti detetu u toj situaciji.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Histerija
19.1.2012 12:09:30   
Snelle
user posted image  E bre žene, šta ste se okomile na mene. Dobro, dobro, nije logično, ok user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Histerija
19.1.2012 12:11:27   
minavb
Ti kad mlatneš, to je mlatnuto.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Histerija
19.1.2012 12:13:28   
Snelle
Ne razumem šta je pisac hteo da kaže.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Histerija
19.1.2012 12:15:30   
minavb
Da si lupila.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Histerija
19.1.2012 12:22:46   
Snelle
Da, to sam i mislila da si htela da kažeš, ali sam se nadala da ipak nije to u pitanju.
Ne smatram da sam lupila, i da sam rekla nešto strašno i glupo. Nije mi jasno zašto imaš toliko neodoljivu želju da uvrediš, prozivaš, i ne samo mene, već mnoge ovde članice? U čemu je problem? Potpuno si kontradiktorna osoba. Čas si fina, čas si oštra. Jel tebi sve to igra vruće - hladno?

< Poruku je uredio Snelle -- 19.1.2012 12:24:00 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Muškarci koji imaju ćerke žive duže?
Istraživači su odlučili da sprovedu opsežnu studiju koja se bavila uticajem porođaja na životni vek očeva.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here