|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerija
19.1.2012 12:33:23   
zoća
što se histerije tiče smatram da ipak ne mogu da se generališu stvari ne pali kod svakog deteta ista metoda.Moje najstarija ćerka je imala izliv histerije na sred Požeške ulice,bilo je strašno,dobila je po guzi i više joj nije palo na pamet da se tako ponaša,Teodora nije imala izlive histerije,ona je inače miran tip,a Mihajla imitiram i on za sada reaguje i smiri seuser posted image user posted image

< Poruku je uredio zoća -- 19.1.2012 12:34:19 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Histerija
19.1.2012 12:35:22   
minavb
Snele, ja mojim drugaricama uvek kažem da su lupile kad lupe, i slatko se tome nasmejemo. I one to meni isto kažu. Oprosti mi molim te što sam ti rekla da si lupila, zaista mi nije bila namera da te uvredim. user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Histerija
19.1.2012 12:40:59   
Snelle
Lepo si izbegla odgovore na pitanja, ali pošto mi nije namera da se raspavljam i svađam, neću se nastavljati.
Molim moda da briše moje postove, oni nisu stavljeni zbog drugih da čitaju, već zbog Mine. Hvala!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Histerija
19.1.2012 12:44:17   
Shishica
„Hoćeš lizu. Hoćeš lizu. Lizu. Sada.“
I dete gleda i posle par sekundi shvati da ne dobija to i krece u napad..

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Histerija
19.1.2012 12:46:41   
minavb
Tvoja pitanja nemaju veze sa mnom. Rekoh zašto sam napisala šta sam napisala, ja nemam zadnje namere. Tako razgovaram sa svima i kao što rekoh, jako se lepo smejemo. Većina se ne vređa jer zaista nema razloga.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Histerija
19.1.2012 12:49:11   
Anck Su Nmaun
Pa ni Taca nema klasicne napade histerije, vise kao  neki jaci plac kad joj  nije povolji ,se 1 pt kad smo letos setali kejom.
I sad setamo pored ograde i , na svakih neznam koliko metara ima deo gde fali ograda, i moze lako pasti odatle. Ne, njoj je Bas tu zanimljivo!  I tako je histerisala kad smo hteli da je prenesemo nekih 2 m, al se ona vraca nazad, onako koci nogama...vriska po ulici user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Histerija
19.1.2012 13:08:35   
Anoniman
Meni, na ulici, pomaže da istog momenta kad vidim da se sprema napad, čučnem i pričam kratke, odlučne, jasne "komande" - prestano odmah, ne razumem te ništa kad tako pričaš. Reci normalnim glasom, pa ćemo razmotriti.
Ne znam zašto to napolju pali a u kući ne, možda oseća da u kući ima veću slobodu nego napolju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 382
   RE: Histerija
19.1.2012 13:46:10   
isidora88
mateja je u poslednje vreme poceo da histerise,jako je tvrdoglav i kad nesto zacrta mora biti tako ili nikako.
inace kad se iznervira udara se rukama u glavu ili glavom lupa o zid,prozoruser posted image
kad odem u kupatilo ako ga ne pustim sa mnom odma krece vristanje i lupanje glavom vrata i to traje dok ne izadjem,ne znma sta da radimuser posted image

stalno nas stima za nos ili gde stigne i smeje se kad to radi,ne znam da li tako iskazuje radost ili sta mu to znaciuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Histerija
19.1.2012 13:48:54   
oxy7
IZVORNA PORUKA: Modessty
Što znači da sve odlično razume što mu se kaže. Samo je pitanje da li hoće da razume.


E upravo tako! Moje dijete još ne priča tako da sastavlja rečenice, ali sve razumije. Od objašnjavanja mirnim tonom nema vajde, od povišenog tona je još gore, ali kad se smiri ja mu objasnim da ne valja to što radi i zašto to što traži nije dobio, znam da me shvata odlično.

A foliranje i manipulacija su dio te priče... Par puta kad je histerisao ja sam ladno prešla u drugu postroiju, on stavio ruke na oči i okreće se da kroz prste vidi gdje sam i gledam li ga. A kao plače i dalje. Došlo mi je da umrem od smijeha.

Ne znam da li sam pomenula ranije, ali ono što me posebno uplašilo je namjerno udaranje glavom o zid, vrata, sto. To se desilo svega nekoliko puta, nakon što je dobio brata. Mislim da je sa tim povezano jer se uvijek desi kad traži nešto nemoguće dok držim bebu.

Od svega što ste pomenuli jedino me ne tuče i ujeda...eh, utjehe...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Histerija
19.1.2012 13:52:42   
minna
IZVORNA PORUKA: isidora88

mateja je u poslednje vreme poceo da histerise,jako je tvrdoglav i kad nesto zacrta mora biti tako ili nikako.
inace kad se iznervira udara se rukama u glavu ili glavom lupa o zid,prozoruser posted image
kad odem u kupatilo ako ga ne pustim sa mnom odma krece vristanje i lupanje glavom vrata i to traje dok ne izadjem,ne znma sta da radimuser posted image

stalno nas stima za nos ili gde stigne i smeje se kad to radi,ne znam da li tako iskazuje radost ili sta mu to znaciuser posted image


Ovo isto i Vlada radi, isto!


< Poruku je uredio minna -- 19.1.2012 13:53:10 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Histerija
19.1.2012 13:56:40   
IVA 11
I moj sin ima obicaj da lupa glavom u vrata, zid, sto...I to ciljno to radi, gleda me i radi to. Ja sam se milion puta pitala je li to normalno, medjutim, kroz pricu sa majkama koje imaju djecu njegovog uzrasta shvatam da je to sastavni dio odrastanja. Ne radi on to stalno, samo kad se iznervira  Ja sve zavrsavam pricom. On ne prica, ali sve razumije. Samo jednom sam ga supila po guzi kad je krenuo da popije neki deterdzent(a bocu sa mlijekom ostavio po strani) koji je bio sakriven u cosku, i srecom brzo sam reagovala. Sad, jedino mene slusa, otac moze da viceee do sjutra, ali ja osjecam da kad mu ja viknem, skrenem paznju na nesto, on odmah poslusa.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Histerija
19.1.2012 13:56:48   
MaryJane
Pozdrav svima!
trenutno sam u 4. mesecu trudnoće, a moja ćerka koja ima 4.5 godine je prvi put prošlog vikenda počela da divlja. Naime, htela je da ostanem sa njom u sobi dok ne zaspi. E sad, ona već odavno spava sama, sa upaljenom TVom (utišanim do kraja) i tihom muzikom. Kao i većina nas, neke poslove ne mogu baš da obavim kad je ona budna, a na kraju krajeva moram i ja da se sredim, okupam, operem kosu, namažem nokte i to (daleko bilo, da imam neki društveni život). Moja Vanja najednom počinje da zapomaže. Urla! Iz sveg glasa, kao da joj čupam nokte. I ništa nije pomoglo, ni priča, ni po guzi, ni ignorisanje - ništa!
Zaspala je jer mm nije mogao da izdrži, pa je otišao kod nje u sobu.
Sledeće veče prihvata da bude sama uz lampu, ali ne spava dok ja ne dođem u sobu, jer sam je uslovila odlaskom i prenoćištem kod moje mame. I bilo je OK.
Sinoć - sa kamatom.
Ustanovila sam da prvo treba da izbacim muža, jer se on dere, preti, urla, a na kraju ode kod nje i ja pojedem g....!
Peskočila san rane histerije, ali ovo......?
user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Histerija
19.1.2012 13:59:05   
Rivana
Histerija je strasna stvar Luka je ranije lupao glavom ali ga proslo sada histerise na drugi nacin baca se po podu baca stvari aaaaaa uzas nikakvi razovori ne pomazu tipa hoces lizu neces lizu pa on u tom ludilu me i ne cuje!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 14:14:06   
Olga75
ja sam probala sa onim ponavljanjem
kad je pocela da vristi : neeeecu , daaaaj miiii
ponavaljala sam ( kao ) smireno i prestala je da vristi ali ne upali svaki put


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 14:19:34   
NadaR
Mary , mozda se malo uplasila trudnoce , price o bebi , mozda misli da ces otici .. user posted image
Jesi pricala sa njom po danu kada je smirena i raspoloena? user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Histerija
19.1.2012 14:44:49   
snješka

IZVORNA PORUKA: minavb

Eto žene, u vama je problem. Histerija uopšte nije uobičajena u tom uzrastu.user posted image


Ovakvo reagovanje djece jedte uobičajena pojava u ovom uzrastu, ali roditelji treba da nauče kako da se nose sa istim. Upravo, roditelji treba da preispitaju sebe i svoj nači odgovora na reakcije djece.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Histerija
19.1.2012 14:47:55   
snješka

IZVORNA PORUKA: Rivana

Smesni su ovi psiholozi sa njihovim savetim, pitam se da li uopste imaju decu i znaju li kako izgleda napad histerije kod dece zaista!

Nemoj generalizovati. Nismo svi isti. Evo ja imam dvoje djece i primjenjujem upravo ovo što je navedeno u primjeru iz članka koji je minavb dala. I pali itekako. Mada možda ne bi palilo kod svakog djeteta, ali uglavnom je bolje nego se inatiti i derati na dijete i čupati ga za ruku demonstrativno ga izvodeći iz prodavnice!

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Histerija
19.1.2012 14:54:53   
Rivana

IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: Rivana

Smesni su ovi psiholozi sa njihovim savetim, pitam se da li uopste imaju decu i znaju li kako izgleda napad histerije kod dece zaista!

Nemoj generalizovati. Nismo svi isti. Evo ja imam dvoje djece i primjenjujem upravo ovo što je navedeno u primjeru iz članka koji je minavb dala. I pali itekako. Mada možda ne bi palilo kod svakog djeteta, ali uglavnom je bolje nego se inatiti i derati na dijete i čupati ga za ruku demonstrativno ga izvodeći iz prodavnice!

Blago vamo kad kod vas pali kod nas bogmi ne pali!


(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 14:56:21   
Olga75
...

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Histerija
19.1.2012 14:56:28   
Rivana

IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: minavb

Eto žene, u vama je problem. Histerija uopšte nije uobičajena u tom uzrastu.user posted image


Ovakvo reagovanje djece jedte uobičajena pojava u ovom uzrastu, ali roditelji treba da nauče kako da se nose sa istim. Upravo, roditelji treba da preispitaju sebe i svoj nači odgovora na reakcije djece.


Probali smo sve od toga da ga ignorisemo pa do razgovora ali ne pomaze dok on sam ne odluci da prestane da histerise ne pomazu tu tamo neki psiholog sa njegovim savtcicima user posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Histerija
19.1.2012 14:58:04   
Rivana
Ali valjda ce i to proci kao sto je i sve.....

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 14:59:23   
Olga75
odgovarajte na moj post da se ne menja naziv teme user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 15:06:06   
snješka
Mislim da Rivana ne bi trebalo da omalovažavaš nikoga pa ni psihologe, a tvoj rečenica "zamo neki psiholog" itekako je omalovažavajuća..

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 15:09:46   
Rivana
IZVORNA PORUKA: snješka

Mislim da Rivana ne bi trebalo da omalovažavaš nikoga pa ni psihologe, a tvoj rečenica "zamo neki psiholog" itekako je omalovažavajuća..

Sta da radim to je moje misljenje!

< Poruku je uredio Rivana -- 19.1.2012 15:10:21 >

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.1.2012 15:12:16   
snješka
Ljudi u suštini omalovažavaju uglavnom ono što ne mogu da budu i što im je nepoznato, i ono što nemaju, a žele! To je moje mišljenje!

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here