|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 11:21:05   
Peace*
Posvađaćemo se? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 11:28:28   
Modessty
pa jel tema o neposlušnosti u svakom smislu ili nije?! user posted image
ja odo da se saberem u centru tamo, a vi kako oćete

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 11:51:48   
jovicaa
joj ovaj forum je ludilo.... mi bi trebale na jednu grupnu seansu kod psihijatra, ne psihologauser posted image
sta vam je? pa jel vi sad mene zamisljate kako ceo dan sedim u ovoj temi i cupam kosu od muke i ocajavam? vi pisete mnogo vise nego ja, uopste nisam opterecena.. zivimo potpuno normalno, samo sto se vise trudimo oko aleksandra i vise obracamo paznju, sto smatram neophodnim posle njegovog ponasanja u poslednje vreme.
u ovoj temi sam se obratila da bih dobila eventualno neki savet od mama koje su imale slican problem. ali ovde je problem sto svi odmah imaju potrebu da ti stave etiketu dobra, losa i da osudjuju, ali nema potrebe za tim.

naravno da se nismo grohotom smejali ispred aleksandra kada mi je rekao da sam dosadna. ali bilo nam je smesno, iskreno odusevila sam se, takav odgovor cenim i mislim da ima pravo da mi kaze da sam dosadna, isto kao sto i ja njemu kazem ponekad. naravno ne da sad to predje u neku preteranost, ali to sto kaze ivanka. neka doza autoriteta mora da postoji, ali ne treba bas glumiti ludilo pred decom i ne iskazati pravu emociju koja nas obuzme kada nesto kazu, ovo je moje misljenje samo, da naglasim.
nisam ja nikakav suvereni vodja pa da dete ne sme ponekad da mi kaze da mu dosadjujem.

i ja sam to juce napisala vise kao zanimljivu anegdotu, sta mi je dete reklo, a donekle se nadovezivalo na celu pricu, nisam ocekivala dubinsku psihoanalizu na 2 straneuser posted image mada ok mi je sve sto ste pisale, nego cisto eto imam utisak da se moje reci ovde skroooz pogresno tumace...



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 11:58:18   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Ispade sad da mi, dobronamerne mame sa dobronamernim savetima, terorišemo Jovicu ovde.
Sine Jovo, ostani u temi, taman smo se spremile da ti zabijamo klinove pod nokte jer si nekompatibilna majka user posted image
Šalim se, naravno. Puno sreće. user posted image

user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 12:05:00   
Olga75
ok Jovice
pitala si , dobila misljenja pa ti vidi sta ti je ciniti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 12:49:13   
Modessty
ijaoooo
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 13:10:40   
Brand new mama
Hm, danas sam pricala sa vaspitacicom i ona mi je rekla u svakom slucaju kad oni krenu sa histerijom,da se ja sklonim,da ne pokazujem svoj bjes i da se dogovaramo samo kada su mirniAli prije svega da im ne popustam. Juce sam ponovo bila iznervirana njihovim ponasanjem, mali je za sat vremena 4 puta vristao bez realnog razloga i nije po 10 minuta mogao i dao da se umiri.Na kraju su zavrsili sa kaznom-bez Toma i Dzerija, bez maminog uspavljivanja...Koliko ce to uroditi plodom,vidjecemo. Danas necu ni da pokusavam da ga umirim ako vristi zato sto ne moze da nacrta kucicu,samo cu da se pokupim u drugu sobuuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 13:41:43   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Hm, danas sam pricala sa vaspitacicom i ona mi je rekla u svakom slucaju kad oni krenu sa histerijom,da se ja sklonim,da ne pokazujem svoj bjes i da se dogovaramo samo kada su mirniAli prije svega da im ne popustam. Juce sam ponovo bila iznervirana njihovim ponasanjem, mali je za sat vremena 4 puta vristao bez realnog razloga i nije po 10 minuta mogao i dao da se umiri.Na kraju su zavrsili sa kaznom-bez Toma i Dzerija, bez maminog uspavljivanja...Koliko ce to uroditi plodom,vidjecemo. Danas necu ni da pokusavam da ga umirim ako vristi zato sto ne moze da nacrta kucicu,samo cu da se pokupim u drugu sobuuser posted image

Moj Luka vristi u predskoskom kad mu nesto nije po volji, strasno! A cesto mu nije po volji user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 19:38:12   
jovicaa
i maksim sad ulazi u neku groznu fazu. juce i danas je histerisao i urlao iz sveg glasa u par navrata po sat vremena, samo zato sto mu nesto malo nije po volji.
a aleks je taman malo iskulirao, ali valjda mora tako, ako je jedan ok, drugi je nadrndan.
da li tvoj poslednji post olga znaci da sam i zvanicno proterana iz ove teme?user posted image

dajte opustite se malo, ne tumacite svaku rec koju neko napise licno, na kraju se uvek pokajem ako sam nesto napisala, jer se neko uvek nadje prozvan i td..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 22:24:51   
Ivanka 75
Jovice, svi mi ovde pisemo svoja iskustva u nadi da ce nekome pomoci da pronadje put za resavanje problema.
Razglabamo pricu do besvesti, ti da nisi dobra majka ne bi te nimalo tangiralo sta Aleksandar radi i ne bi ni pisala u temi.
Porasce Aleksi bice divan decak, veruj mi, sve ces zaboraviti.
Hugs and kisses user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 22:51:29   
jovicaa
ivanka user posted image
ti si pravi pedagog, vidi se iz svega sto pises, kad bi barem svi takvi bili...

imam novu dilemu... evo recimo veceras situacija, koje se desava ponekad. spremim ih za spavanje, smestim u krevete, ispricam pricu i evo aleksa za 10 minuta... hocu da piskim, hocu samo nesto da kazem. e veceras je pet puta izlazio da nam nesto kaze... sta uraditi u takvoj situaciji? kako reagovati da se to vise ne bi ponavljalo?

kapiram ja da on hoce da sedi sa nama i prica, i da ga smara sto mora da legne i da ispituje granice i bla, bla. ali kako reagovati da bi sa tim prestao?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
19.11.2014 23:02:30   
Ivanka 75
Ivka to isto radi svako vece, kao mali ritual, i vidim da je to zabavlja.
Te "hocu vodu", "mama ima komarac u sobi" a nema ga naravno, "piski mi se", "kaki mi se", "a sta vi to gledate" (ovo je najnovije)
Idi Ivo u sobu i spavaj, vreme je za spavanje.
Ona to odmah prihvati i ne buni se.
Samo mu mirno objasnite da je vreme za spavanje, za rukicu pa u krevet, ususkaj ga, poljubi, pa neka i traje nekoliko minuta, neznosti nikad nije na odmet. Mislim sa ce upaliti ali treba da se vezba nekoliko dana dok ne prihvati.

Citala sam da deci treba oko 3 nedelje da se naviknu na novu rutinu (ali da se ista i bez promene primenjuje svaki dan).

I da didam, kao roditelji smo vrlo subjektivni kada govorimo o nasoj deci, ja imam srecu pa je Iva "laka za obradu", saradjuje. Pre 2 nedelje smo bili na predstavi i ja vidim da ona u odnosu na drugu decu stoji pogrbljena i odmah pomislih kako ima krivu kicmu. Pitam njenog profesora fizickog da malo vise obrati paznju na njeno drzanje cisto da vidi da li sam u pravu ili ne a on me ko iz topa pita "a je li joj se dopal prestava? ona uvek tako stoji kad joj se nesto ne svidja". A ja npr to nikad nisam primetila. Ovo navodim kao primer da mozda drugi ljudi mogu vise pomognu jer nisu emotivno vezani, objektivniji su u svojim zapazanjima.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 19.11.2014 23:08:29 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:04:49   
Peace*

IZVORNA PORUKA: jovicaa


imam novu dilemu... evo recimo veceras situacija, koje se desava ponekad. spremim ih za spavanje, smestim u krevete, ispricam pricu i evo aleksa za 10 minuta... hocu da piskim, hocu samo nesto da kazem. e veceras je pet puta izlazio da nam nesto kaze... sta uraditi u takvoj situaciji? kako reagovati da se to vise ne bi ponavljalo?

kapiram ja da on hoce da sedi sa nama i prica, i da ga smara sto mora da legne i da ispituje granice i bla, bla. ali kako reagovati da bi sa tim prestao?


Nikako. user posted image
Nama to Luka radi stalno. Uvek se nečega seti, piški, žedan je... I tako bar sat vremena nakon što ga poteram u krevet. Već znamo. I svaki put izlazi sa onim umiljatim izrazom lica (da ne bih odmah rekla da ide u krevet), tako da pustim da ispriča šta ima, i kažem "Dobro, aj sad idi u krevet!".




_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:19:55   
cockic
nama ta faza ustajanja iz kreveta traje sat vremena pred spavanje,do kad nemam pojma.te je zedan,te mu se piski ili kaki,te hoce kod tate.a seka ga sve kopira pa i ona ustaje i isto trazi sto i on.i onda nikako da se uspavaju.sad do nekih 22h se uspavaju.ali zato ujutru jedva ustanu za vrtic.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:31:23   
jovicaa
pa da ali hocu samo nesto da kaaaazem. i onda sledi mmmmmmm, posto ne zna sta vise da kazeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:43:00   
Peace*
Pa da. user posted image
Podstiči da kaže. A ako ne može da se seti, pošalji ga nazad u krevet i kaži da će se ujutru sigurno setiti kad se naspava, jer sad mu mozgić zaboravlja jer je pospan.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:51:27   
jovicaa
da i samo da dodam nije meni problem sto on jos dva sata ustaje i nas smara, nego mnogo bude besan ujutro, i to me nervira i kasnije celog dana zato sto se nije naspavao.. i onda nam dan budu muka.
ne znam zasto toliko moraju biti nervozniji kada nisu naspavani.. ok realno i ja sam nervozna kada se naspavam, al ne bas tolikouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:55:03   
Peace*
Pomaže da ga ranije poteraš u krevet.
Npr, ja sam Luku do nedavno terala oko 21.30h u krevet, i on onda tako šeta do nekih 22.30-23h.
Onda sam počela da ga teram u 20.30h u krevet, pa zaspe oko 21.30h.
Znači on to šetanje od sat vremena obavi kada god da ga pošaljem u krevet, pa se isplati poterati ga ranije. Problem je što je počeo da gleda na sat, pa se sada buni ako ga poteram ranije. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
20.11.2014 9:59:03   
Olga75
evo i tema KAKO USPAVLJUJETE SVOJE DETE , mozda pomogne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
21.11.2014 9:33:34   
deciji_psiholog
Drage mame,
Citajuci neke vase postove, moram da kazem da se slazem sa vaspitacicom koja je savetovala da ih na neki nacin ignorisete dok vicu i negoduje,jer svako reagovanje, pa i ono negativno, ucvrscuje takvo ponasanje. Primerene kazne su isto ok, poput uskracivanja crtaca,omiljene igracke,tajm out u vidu ostavljanja deteta samog u sobi da promisli o svom ponasanju i slicno. Ponudite detetu alternativu u vidu ako budes dobar dobices to i to, pre nego li ako budes los kaznicu te. Nagradjujte i hvalite svoju decu, uocite pre ono dobro u njima pre nego li ono sto treba menjati. Naoruzajte se strpljenjem za ono sto zelite promeniti, jer ipak su oni deca i nije im bas tako lako da usvoje odmah sve ono sto im vi ponudite...
Srećno!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 0:16:33   
big mum
Molim savjetuser posted image

Moja Sofia(6g 8mj) je oduvjek bila tvrdoglava djevičica.Prije bih rekla svojeglava.Sve je radila na svoju ruku bez obzira šta sam joj govorila.
Prošla je sve sve faze i fazice od tantruma preko užasne ljubomore zbog mlađeg brata.
Nestašna je i veliki brzac,voli da priča,skače,pjeva,naređuje drugima šta da rade.Jako je kreativna,puna je ideja i željela bi da ih sve odjednom ostvari.Non-stop priča,postavlja jako puno pitanja i na njih očekuje adekvatan i potpun odgovor.

Međutim jako je tvrdoglava i ne želi da me posluša.
Ako joj kažem da se obuče jer idemo van -i dalje sjedi i radi nešto drugo.Po 7-8x joj moram reći da se obuče,obuje.Ne želi da čeka dok spremim brata izlijeće sama na hodnik iako sam rekla da ostane u kući da pričeka.
Stalno se skida jer joj je vruće,ne oblači ono šta ja želim već obuče suprotno.
Kad jede ,hoće da jede iz tog i tog tanjira sa tim priborom,onda poslije supe mijenja tanjir jer je zaprljan od rezanaca.
Ne želi da ide na vrijeme spavati iako sam joj objasnila da se treba naspavati jer ide rano u školu.

Ukratko uvjek radi kontra od onog šta joj kažem.
Da ne bude da joj stalno naređujem,uvjek je pohvalim za ono što je ispravno uradila.

Kako da tome stanem u krajuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 8:58:56   
Peace*
Ja imam dečaka (8g) i takav je nekako kao i tvoja devojčica.

Razvijao se nekim svojim tempom, progovorio veoma rano, ali motorika mu je užas. Trapav. Ali mozak radi 300 na sat. Kreativan, i igra se uvek svodi na ono što on hoće, ili pak na igru koja je tuđa želja ali po njegovim pravilima.
Ne bira šta će obući, ali da to bude udobno. Ipak, veoma mu je bitno da to bude lepo.
Obuci se - nisam te čuo. Idemo - evo, sačekaj. Nemoj - ali ja želim. I tako...
I moji menjaju tanjir, ali kod nas je to normalno, ne jedemo glavno jelo iz tanjira za supu, sem za slavu, kad se jedu sarme, pa posle još i pečenje, ali deca uvek traže nov, čist duboki tanjir i za sarmu. Iskreno, ni ja ne volim rezance u sarmi. user posted image
Mleko pije isključivo iz jedne iz šolje, čak me pravi ludom i tvrdi da mleko ima drugačiji ukus iz moje šolje (kupismo neke šolje na moru u Grčkoj - ne pitajte).
Spavanje? hahahahhaha, pa taj nikada ne spava.

Stati na kraj? Mislim da ne možeš.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:13:55   
big mum
Ova moja je na to sve jako spretna,samo da je vidite na onim spravama po parkovima.Rola ko blesava,penje se po drveću.

user posted image


user posted image

Znači nema pomoćiuser posted image -jedino možda neko dobro istrčavanje da se toliko smori da odmah padne u krevetuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:17:53   
Peace*
Kod nas ni to ne pomaže.
Ustane u 7, ode u školu, posle u boravak, tamo se sam upisao na neki sportić user posted image , dođe kući, uradi somaći jer u boravku neće da ga radi, i onda od na fudbal, i posle toga vileni do najmanje 22h.

I šta sad? Ništa. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:21:28   
big mum
Znači ni to ne pomaže user posted image ,ako nemogu hodati onda pričaju-jaooooooooooooo!!!
Takav karakter-nemožeš protiv toga.Ali ima ona jedna -ako ih nemožeš pobjediti pridruži im seuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here