|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
13.7.2009 14:06:52   
ZVONČICA
Sa prvom bebom u 20. nedelji, a sada sa drugom mnogo ranije u 15. nedelji.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.7.2009 2:06:24   
Lilika`88
vazno je da mrdauser posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
8.8.2009 9:20:14   
Nanica1
A jel moguce da osetite bebu pa onda usledi duuuuuuuug period da ne osetite? Pitam zato sto sam ja osetila neke mehurice sa 15+6 pa onda opet za jedno dva dana pa do sada nista ne osecam ili ne prepoznajem pokrete. Sta mislite?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
11.8.2009 11:24:45   
olja81
Nanice mislim da jeste, ja sam takodje oko 16 nedelje osetila nesto i onda nista do 20+1, a tada je bio pravi udarac koji sam osetila i pod rukom. Sada iskreno ne znam da li je to prvo uopste bila beba ili ko zna sta u tom premestaju organauser posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 21:30:02   
Anoniman
I ja sam ovih dana zaokupljena bebinim pokretima user posted image Sad sam 18. nedelja i već nekih desetak dana osećam malo balončiće, malo kao neko blago tupkanje(ne znam kako da objasnim osećaj pošto mi je ovo prva trudnoća), ali definitivno osećam da imam društvo user posted image
Jedino nikako da dočekamo da se pokreti osete i spolja, pošto mm svaki put kad kažem da sam osetila bebu strpljivo i po pola sata drži ruku na stomaku i ništa... Ja osetim da se meškolji, a on ništa. Evo i sad se tupnulo user posted image

(odgovor članu olja81)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:16:51   
Modessty
Ja ne osećam nikakve mehuriće user posted image user posted image
Sada sam 17 nedelja i 3dana.
Samo me baš zaboli nisko, predpostavljam jajnici, kad duže sedim ili sam nagnuta napred pa pritiskam stomak.
Kako znate da je to to?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:21:28   
gagana83
Ja sam bebu prvi put osetila tek negde na pocetku 5 meseca i ni tad nisam bila sigurna da je to to. Lenja neka beba,i sad me ne udara jako,tek onako blago,samo da se javi da je tuuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:36:12   
Mivica
Prvi pokret sam osetila već sredinom četvrtog meseca, nešto nalik na blago golicanje u donjem delu stomaka. Nisam verovala da je to to, mislila sam da je rano. Ali, na prvoj narednoj kontroli dr mi je objasnio da nestašne bebe ranije objave svoje prisustvo, što se pokazalo kao apsolutno tačno, jer me je sinčić propisno išutirao narednih meseci.
I još nešto-nikako mi nije dozvoljavao da ležim na desnoj strani-bunio se i udarao me je dok se ne okrenem!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:45:30   
marince1
IZVORNA PORUKA: Mivica

Prvi pokret sam osetila već sredinom četvrtog meseca, nešto nalik na blago golicanje u donjem delu stomaka. Nisam verovala da je to to, mislila sam da je rano. Ali, na prvoj narednoj kontroli dr mi je objasnio da nestašne bebe ranije objave svoje prisustvo, što se pokazalo kao apsolutno tačno, jer me je sinčić propisno išutirao narednih meseci.
I još nešto-nikako mi nije dozvoljavao da ležim na desnoj strani-bunio se i udarao me je dok se ne okrenem!


E,a meni ne dozvoljava da spavam na levoj strani.Opasni se buni.mm kaze da nece da okrece tati ledja,poso on spava sa desne straneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:48:49   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

E,a meni ne dozvoljava da spavam na levoj strani.Opasni se buni.mm kaze da nece da okrece tati ledja,poso on spava sa desne straneuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
26.8.2009 23:59:38   
Mivica
Vidiš ti to...
Marinče, otvori mi oči!
Znači mene je bebac hteo da razdvoji od mm, pošto i on spava na desnoj strani!user posted image  user posted image  user posted image
A iako je bio nestašan u stomaku, sada je dobar i miran dečačić!user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.8.2009 8:47:03   
Nanica1
Ja sam osetila one baloncice sto sam pisala o njima sa 15+6 pa duzi period nista a tacno na 18.nedelju ja osetim sut, sto se kako dani odmicu samo pojacava! Nismo mogli da verujemo kada je tata samo 3 dana posle osetio te pokrete! A sada...Sada sam na 20+4 i bebica pravi sou u stomaku! Znam i po sat vremena da gledam kako mi skace stomak!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.8.2009 8:57:01   
sephora
cao drugari, evo nas-vratili se sa odmora!!!
u prvoj trudnoci osetila sam pocetkom petog meseca prve i jasne pokrete, a u drugoj trudnoci vec sa cetiri meseca sam prepoznala bebino "muvanje" po stomaku!!!
sve u svemu mislim da je to individualno, jer beba se pokrece vec jako rano ali je pitanje kada ce mama jasno prepoznati da je u pitanju kretanje bebe!!!
user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
27.8.2009 9:21:16   
Markovicka
Ja imam taj problem sto imam kolon koji je predugacak (Doca rece nit manje zene nit vecih creva)  i zadrzavaju gasove u ostrim prevojima tako da otprilike citavog zivota osecam te baloncice o kojim vi pricate. Sasvim lako se i osete pod dlanom tako da nemam jos ni blagu predstavu da li se to moja devojcica javlja ili su tek creva.user posted image Mada kad se vise puta pojavi na jednom istom mestu, rekla bih da je to ona. Eto, moracu da sacekam da joj proradi sut, da budem sigurnauser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
29.8.2009 22:23:12   
sanji
Ja sam te balončiće ili šta već osetila u 19.toj nedelji ali nisam imala pojma da su to bebe dok sledeće nedelje nisam osetila konkretne pokrete.user posted image Ustvari, trebalo mi je desetak dana da skontam šta se dešava.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
29.8.2009 22:28:52   
Markovicka
Evo ja pozurila da prijavim, ne znam da li je zbog kise ili je bilo vreme da se javi ali veceras nasa devojcica vec pola sata luduje unutra i vise nema dileme da li su to njeni pokreti ili nesto drugo. Vidi se i golim okom i lepo se oseti pod dlanom, tako da je i tatica doziveo prvi kontakt sa svojom cerom! user posted image user posted image user posted image Mnogo je divan osecajuser posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.9.2009 14:36:56   
Modessty
Ja počela da osećam pokrete na početku 19. nedelje. Možda i neki dan ranije ali nisam baš bila sigurna da je to to user posted image
Sad bebac obavezno luduje po malo svaki dan. Još uvek ga samo ja osećam.  i još uvek mi je neobično user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
16.9.2009 8:23:52   
Macak
Ja sam osetila u 16nedelji a kreten  ni pojma nisam imala da je to, to. Opet isto u 17 dok se nisam raspitala i skonatla da to jesi prvi pokreti, a osecaj je user posted image ,eh te bebe!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
16.9.2009 11:11:12   
Anoniman
jAO sto je lepo kad citam sve to...Ja jos nista nisam osetila...a pitam se kakav li je osecaj i da li cu znati da je to to?
Kako je to sve lepo...boze, boze

(odgovor članu Macak)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
16.9.2009 12:15:04   
bek_ica
ja sam prvi put osetila u 21-oj nedelji,kao blako plivanje po stomakuuser posted image
sada sam u 24-oj i nista vise ne osecam osim blagih pokreta i to ne svakog danauser posted image
obicno uvece kada legnem,izgleda da nije nemirna bebauser posted image iako mi na ultra zvuku kazu da nisu videli zivahniju bebu i da je non stop u pokretu,ja to neosecamuser posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:28:49   
Daca84
Ja sam u 17. nedelji trudnoce i osjecam vec jedno 10ak dana blage udarce, koji svaki dan postaju jaci... ma da neke zene kazu da to nije moguce, jer beba se osjeti tek sa 4 i pol mjeseca... jeli iko od vas imao takvo iskustvo? ja znam da je to beba i predivan je osjecaj user posted image

(odgovor članu bek_ica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:32:56   
alexis77
Sečam se svega, mnogih detalja u trenutku kada sam je prvi put osetila...
Januar 2007. godinice, veče, Zlatibor, moja 20. nedelja trudnoće...
E, ovako...ja sam osetila kao da mi mazi iznutra stomak...U knjigama piše osetiće te "leptiriće"...Ali, sve je to individualno, a uvek prelepo sigurna sam! Kisses! user posted image

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:35:14   
alexis77
Na poslu sam, pa zanemarite moje greskice pri pisanju..

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:37:10   
Markovicka
Kod mene je bas pocelo naglo u 20 nedelji i bas kao sto kazes, Daco, blagi udarci. Nekad krene serija, ja to zovem veliko premestanje, i onda uzmem tatinu ruku i on je sretan kad oseti, sve se i sam trza koliko je jako. Pa vice oho, oho, mnogo volim kad me pozoves, kaze, da se i ja radujemuser posted image  Nasa mala je  nemirko, po ceo dan je osecam, a najvise ujutro.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:48:24   
Daca84
Ja user posted image  osjetim isto vise puta na dan, cesto se desi da pocne lupkati kada jedem a pogotovo uvece kada legnem na ledja onda osjetim bebaca i ujutro kada se probudim odma se javlja za dobro jutro user posted image  .... stvarno je neopisivo lijepo....

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here