|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.11.2009 1:40:31   
She Ra
Iako mi je prva trudnoca, osetila sam bebu u punih 15 nedelja, taj dan smo ulazili u 16. user posted image
Bila sam apsolutno mirna, mazala sam stomak pred spavanje i bila je potpuna tisina, te i ja skoncentrisana maksimalno na "mazenje sa bebom".. Kad dva uzastopna udarca u isto mesto user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.11.2009 1:59:57   
Verus
Sada u 21 nedelji, su udarci puno jasniji, i vislji...tacno osetim tamo gde su joj nozice.  Srce malo moje!  Osetila sam je jutros nekoliko puta, popodne, i veceras dok sam kuvala veceru!user posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sinoc! 3 puta dok sam vecerala-sedela sam na fotelji nagnuta ka napred, tako da sam malo stisla stomak-pa je bebi smetalo, valjda....osetila sam nisko, kao da me neko grebucka na momente iznutra.  Divan osecaj!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.11.2009 10:17:36   
Minanina
Ja sam osetila prvi pokret 15. novembra.Prva mi je trudnoca i znam da je bilo malo rano (na granici izmedju 15. i 16. nedelje) ali verujte, nema greske, to je bila bebica! Ono sto je meni najsladje i najdraze bas tog dana je bio tatin rodjendan!!! Javila se bebica da cestita tati 30.rodjendan, a bezobrazni tatica nije poverovao mamici jer je mama inace opsednuta bebom ;) Osetila sam kao da mi je neko prstom presao preko stomaka, naravno iznutra :) Inace, tada mi se stomak gotovo nije uopste poznavao i tek u zadnjih nedelju dana se naglo zaokruglio. Obicno uvece kad se opustim posle vecere osetim male nezne pokrete i tada sam najsrecnija na svetu user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
2.12.2009 22:26:58   
Shishica
Uzasno mi idu na zivce sto mi govore, sa samouverenoscu velikom, da nema sanse da u prvoj trudnoci osetim pre 4 ipo meseca pokrete.. Kao onda sam "sigurno zatrudnela pre"... Znaci ludim!

Pa valjda znam sta osetim, a ranije sigurno nisam zatrudnela... Neko eto voli da bude puno pametan......

(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 9:31:46   
LillyT
Nemoj nikoga da slusas, ja i mami zabranim da mi bilo sta kaze, kao nisam raspolozena user posted image Znam da umem da budem odvratna, ali sada mi se moze user posted image

Mene je ova moja mlatila nocas, poludela sam, dete, smiri se i spavaj vise. Onda me je lepo razbudila i sada sam kao zombi, a vec se par puta bunila od jutros. Nego, da li ste osetile udarce u neko npr. odredjeno vreme? Mene kada jedem, cesto maltne, juce sam pila cokoladno, javila mi se par puta user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 10:25:51   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Shishica

Uzasno mi idu na zivce sto mi govore, sa samouverenoscu velikom, da nema sanse da u prvoj trudnoci osetim pre 4 ipo meseca pokrete.. Kao onda sam "sigurno zatrudnela pre"... Znaci ludim!

Pa valjda znam sta osetim, a ranije sigurno nisam zatrudnela... Neko eto voli da bude puno pametan......


Ja izgorim kad pocnu s pricama.... jesi vredna , jesi lenja ...aki si lenja onda je decak ...  ako nosis nisko sigurno je devojcica   ( ja ubedjena da je beba visoko ... ma svako se napravi pametan da ti nesto kaaaao savetuje ... ''ZNaaam ja tako je bilo i meni'' user posted image pa nisu sve trudnice jednake.... ufffff samo se napravim da necujem! user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 10:42:22   
NONA79
ovako hm, prvo pomijeranj prve bebe 24.02.2004. to je bilo tačno na pola trudnoće
prvo pomijeranje druge bebe 01.01.2006. punih 4 mjeseca , znači oko 15-ak dana ranije nego prvo
prvo pomijeranje treće bebe 08.11.2009. znači sa 3 i po mjeseca

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 10:42:37   
Shishica
Ma strasno! Prvo mi mama nije verovala i rekla kako je njoj rekla doktorica da dobro obrati paznju kad je to jer je onda to tacno pola puta..
A juce pricam sa tetkom MV-a i ona onako potpuno sigurnim tonom (koji je naglasavao da ja cutim jer nemam pojma) kaze kako sam sigurno onda imala jednu menstruaciju preko trudnoce.. Da poludis.. I ja onda kao : "da.. moguce..." da bi joj udovoljila. Nek misli da zna bolje od mene user posted image

I tako to ide...

Sinoc smo osetili izbocinu maaalu, kao da je glavu ili guzu istrcila user posted image blizu pupka....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 10:47:54   
LillyT
IZVORNA PORUKA: NONA79

ovako hm, prvo pomijeranj prve bebe 24.02.2004. to je bilo tačno na pola trudnoće
prvo pomijeranje druge bebe 01.01.2006. punih 4 mjeseca , znači oko 15-ak dana ranije nego prvo
prvo pomijeranje treće bebe 08.11.2009. znači sa 3 i po mjeseca



Nona, ja sam prvi put trudna i pojma nemam ni sta me sve ceka, a o osecaju za bebu necu da pricam. Da me nije namlatila kao vola, ne bih ni znala user posted image
Vidim, da si treci put trudna, svaka ti cast user posted image user posted image user posted image a verujem da i ti znas sta treba da osetis, tj. na sta da obratis paznju. Ko zna kada je mene moja smizla vec zvala, a ja ovakva kakva sam, nisam skontala, ali zato sada lupa za sve pare (celo jutro i celu noc) user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 10:55:44   
buhla
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ja izgorim kad pocnu s pricama.... jesi vredna , jesi lenja ...aki si lenja onda je decak ...  ako nosis nisko sigurno je devojcica   ( ja ubedjena da je beba visoko ... ma svako se napravi pametan da ti nesto kaaaao savetuje ... ''ZNaaam ja tako je bilo i meni'' user posted image pa nisu sve trudnice jednake.... ufffff samo se napravim da necujem! user posted image



a šta ako si lenja (dečko) i nosiš nisko (devojčica) ? ha ha ha
ma mene izludjuju sa tim pričama i šta je u odnosu kako se ponašaš, kakav je stomak ili kako se oblačiš, dal si se prolepšala i poružnela! A kad počnu što nosim crno, ne valja.. a ja ceo život u crnom i tamnim stvarima, pogotovo zimi. Pa ne najbolje da promenim stil oblačenja! Jaaa budale! user posted image
sorry ja ode malo off topic


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
3.12.2009 11:34:00   
NONA79
Nisam sujevjerna i ne slušam nikakve "glupe" priče i nagađanja, ali vam moram reći da sam oba dječaka osjetila na desnoj strani a sada na lijevoj i dr kaže da je djevojčica user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
4.12.2009 13:11:49   
Anck Su Nmaun
Mozda sam freek ali mene je jaaaako  nerviralo pitanje  jel ti ozivela beba???? uHHH

Pa na  Uz u 12 nedelji sam videla kako beba mase rukicama.... user posted image

A zvanicno sam juce prvi put osetila prve udarce tj u 18 nedelji  i 3 dana ... bas me jeizboksovao bebac  i to je malo iskocilo na desnoj strani  ..nije prvi put pa jedva da sam osetila  ... a jutros sedim sa dragim u kaficu kad opet tako me odvali (isto s desne strane) ....i on brzo stavi ruku ali nista ...sad je malo ljubomoran jer se beba samo meni javi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.12.2009 13:14:34 >

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.12.2009 11:35:55   
Mašnica
Da prijavim pomijeranje bebe :) 19-ta na 20-tu nedelju (prva trudnoća). Kao da sam progutala žabicu user posted image  

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.12.2009 11:38:43   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Mašnica

Da prijavim pomijeranje bebe :) 19-ta na 20-tu nedelju (prva trudnoća). Kao da sam progutala žabicu user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image

A tek kada postane zaba user posted image user posted image user posted image
Ova moja je opet pravila zurku, bilo ju je svuda


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.12.2009 11:42:03   
Anoniman
moja je tiha vec dva i po dana user posted image user posted image user posted image user posted image   nista...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.12.2009 11:44:27   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

moja je tiha vec dva i po dana user posted image user posted image user posted image user posted image   nista...


Lezi na ledja, pocni da mazis stomak i da joj pricas (malo i pritisnin) i javice se. Moja je aktivna nocu, jutros me mlatila jos od pola pet


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.12.2009 11:48:05   
engimengi
IZVORNA PORUKA: OTI

moja je tiha vec dva i po dana user posted image user posted image user posted image user posted image   nista...

Ma oti uziva ona kod tebe,zato ne osecas,pliva!Lezi i kuckaj joj da se razmrda javice se sigurno!!Meni posle bude zao sto sam ih budila!Nemoj da si tuzna igraju se oni sa namauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.12.2009 20:28:26   
dzepna venerica
ja sam malo pre osetila bebcaaaa :) 15 nedeljaaa, predivan oseecaj, kao mehuric :) 

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.12.2009 20:44:56   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: dzepna venerica

ja sam malo pre osetila bebcaaaa :) 15 nedeljaaa, predivan oseecaj, kao mehuric :) 


user posted image

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.12.2009 21:19:26   
Verus
Joj lakse mi je OTi tako i meni nekada bude pa se ja zabrinem, ali mislim da je sve to normalno.  Kazu da su devojcice malo mirnije pa se testim..tj. drugarica koja je nosila devojcicu pa sada decaka kaze da je neverovatna razlika....
IZVORNA PORUKA: OTI

moja je tiha vec dva i po dana user posted image user posted image user posted image user posted image   nista...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
14.12.2009 23:58:52   
JULIE
Evo da i ja prijavim nasilje u porodici,tj.stomakuuser posted image Danas tj.juce me je bebica sa 16ned i 4dana sutnula po prvi put.Naravno da me nisu zaobisli komentari da sam odlepila jer ne znam koliko sam trudna jer beba udara na tacno pola trudnoce.Jeste me prva bebe sutnula tacno na pola,ali mi je dr rekla da se druga beba ranije oseti.E,sad sto se tice pola sincic me je sutnuo na desnoj strani,a ova beba na levoj...videcemo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
15.12.2009 9:22:50   
dajdaj
ja sam negdje oko 21-22 nedelje osjetila lagano kvrckanje 

_____________________________

mamina maza Maja 25.05.2009.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
15.12.2009 13:15:22   
aster
Ja sam krajem 17, početkom 18 nedelje prvi put osetila moje zlato da se mrda user posted image . Prva mi je trudnoća, a bebica je krupnija. U poslednja 2-3 dana se malko smirio, pa sam se zabrinulauser posted image , baš se retko javlja. Ako se ne "aktivira", odo ja na UZ.

(odgovor članu dajdaj)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
17.12.2009 11:56:44   
aster
Danas smo se malo aktivirali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
17.12.2009 12:23:02   
aleksandraz
I vo prvata i ovaa bremenost vo 15 nedela i toa dosta dobro se oseti koga klocase.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here