|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 14:35:20   
Modessty
Znam...aliii kumina slava user posted image pa popio dva pelinkovca mislim.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 14:36:56   
Ana RR
Pa dobro, nije moglo baš mnogo da utiče! Ako je kumina slava to mora da se oprosti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 14:37:25   
Modessty
kad dodjem kući napisaću ti sve podatke.... samo što neznam kad ću da stignem kući user posted image Moram kod kozmetičarke. Sutra svadba pa moram malo da se upristojim user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 14:38:48   
Ana RR
Svadba, svadba user posted image  user posted image lepo se ti sredi a o spermićima ćemo natenane user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 20:53:30   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pozdrav svima, nova sam na forumu i molim vas da mi prokomentarisete spermogram:
kol 4.5 ml
ph 8.0
6 miliona/ml
27 milioma u celom ejakulatu
1/2 sata 0.66 živih i 0.34 mrtvih
posle 2 sata  0.38 živih i 0.62 mrtvih
posle 4 sata 0.16 živih i 0.84 mrtvih
likvefakacija u toku 30 min
normalnih 0.80
patoloških 0.20
nezrelih nema
inicijalna fruktoza 15.9 mmol/l (referentna 5.55-33.3)
Komentar: nađeno je oko 30% progresivno pokretnih i oko 10% slabo
pokretnih. Nije mi jasno sta je sa onih 60% ostatka, da li su pokretni ili
ne kad nisu nista naveli???

I jos ima 8-10 leukocita.

Kod ginekologa idem tek za dve nedelje i izgoreću do tada.



Anci ti je dobro odgovorila tih 60% su mrtvi-ne pokretni, ali ostali su dobri. Leukociti visoki ali moze da ih podigne i kamen u bubrezima, ako je spermokultura sterilna, ako nije prvo sanirajte infekciju.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 20:58:26   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Modessty

Mislim da piše da ima leukocita user posted image Ma ne sećam se. Nije strašno, al nije baš ni sjajno.
Koliko je mogo da utiče pelinkovac od predhodne noći?



taj alkohol verovatno nista nije uticao negativno, i ako jeste bice neki vise patoloske forme.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 21:04:07   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: dunja

Radovanovic Dobrivoje je radio nalaz:mot 65%-prog55%
                                     
                                                           br.72*10 na sest

                                                         Da.normospermija




E ovo je rezultat da ubeje coveka, ODLICAN.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Spermogram i spermokultura
8.5.2009 21:08:05   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Ptičica

IZVORNA PORUKA: vila 07

MM ima povišen holesterol. Može li to da utiče na broj i pokretljivost spermatozoida?

I mene to zanima. Upravo sam podigla rezultate i mm ima povišen holesterol. Da li to utiše na plodnost muškarca?



Ne znam za holesterol ali znam da debeli muskarci imaju problem sa potencijom i spermicima.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 12:57:05   
Modessty
Sad mm nije tu pa da lepo natenane prokomentarišemo njegove rezultate user posted image

Zapremina ejakulata 3.7ml
Broj spermatozoida u ml 40 mil
Br spermatozoida u ejakulatu 148 mil
Živih spermatozoida 83%

Ukupno progresivno pokretnih 45%
(aktivna progresija 10%, slaba progresija 35%)
Bez progresije 10%
Nepokretnih 45%

Procena morfologije po Krugeru:
Normalnih oblika 21%
Patoloških oblika 79% od toga: Defekt glave 63%
Defekt vrata i srednjeg dela 5%
defekt repa 7%
citoplazmatske fragmentacije 4%

Druge ćelije:
Leukociti 0.6mil u ml
eritrociti, nezreli oblici, degen. epit. ćelije nema
ćelijski detritus +

Aglutinacija: = + ++ +++ glava-glava rep-rep

Dijagnoza: Asthenozoospermia gr.I

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:05:28   
Ana RR
Mod, u principu nije loše, uvek je bolje kad ima što više pokretnih ali i ovo je u redu. E sad, normalnih formi ima malo, odnosno mnogo ima patoloških. Trebalo bi da bude više od 60% normalnih, a kod njega je 20%. I mi imamo taj problem, ali to se nekako najsporije sređuje. Kod nas je uvek oko 40-45% normalnih. Ne znam ni šta treba da pije da bi uticalo na poboljšanje.
Leukociti su ok.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:07:12   
Ana RR
Kad će ići kod urologa?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:09:01   
Modessty
ništa ne preduzimamo dok se ne vidim sa dr u sredu. Kako ona kaže tako ćemo i da uradimo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:10:25   
Modessty
kad je u septembru radio spermogram bio je manji br spermatozoida, a bilo je oko 70% normalnih
nije mi jasno šta utiče na takav rezultat user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:10:47   
Ana RR
Po mom mišljenju, treba da se povećaju pokretni (ima dosta nepokretnih) i da normalne forme. Sve drugo je ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:12:08   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Modessty

kad je u septembru radio spermogram bio je manji br spermatozoida, a bilo je oko 70% normalnih
nije mi jasno šta utiče na takav rezultat user posted image



Ne znam draga, kod mm je u prvom spermogramu bio mali broj spermića ali više normalnih formi. Sad ima dosta veći broj, ali ima manje normalnih formi. Ni meni to nije jasno.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:13:41   
Modessty
pa pitaću dr u sredu. Hvala ti! ljubim te!user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 13:38:14   
mihi
ASTENOZOSPERMIJA je smanjen broj progresivno pokretljivih spermatozoida. Da bi spermatozoidi mogli da oplode moraju da budu progresivno pokretljivi prema napred. Broj progresivno pokretnih spermatozoida mora biti minimalno 40% od ukupnog broja spermatozoida. Dakle sve ispod te vrednosti je astenozospermija.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 22:59:17   
Jacaca
Da nisi permutovala 21%patogenih a 79% normalnihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ako nisi mislim da ce tvoj muz morati da prestane da se bije bar dok se beba ne napravi ovako su male sanse, ti bi trebala zdrava kao dren da budes da bi se zakacilo. Mozda sam ja suvise direktna ali ja ne volim da mi neko kaze ma nije ti nista super si a meni prodje dragoceno vreme da i ne znam da nisam dobro. Kod lekara i na vitamine.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 23:22:43   
Sneža
I ja se iskreno nadam da se Mod zeznula,jer ako je stanje ovakvo kao što je napisalauser posted image
Ali,opet ni to nije katastrofa,kao što sam rekla moj mm ima samo dva posto normalnih spermića i čak su i tih dva posto neprogresivniuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 23:24:56   
Ana RR
Snežo pa kako je to tako loše? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 23:33:59   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Ana80

Snežo pa kako je to tako loše? user posted image

Ana,veruj mi da nisam pametna zašto je to tako,čovek niti puši,nit pije,bavi se sportom od malih nogu,ovih dva posto smo uspeli dobiti posle operacije varikokele,inače je bilo 100%patološki bolesno.On je kao mali imao šarlah,ne znam da li je to imalo neke veze,sad hoćemo da probamo sa nekim koktelima od aloje,po preporuci doktora,pa ćemo videti šta će biti,ma biće bolje,ja se nadamuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Spermogram i spermokultura
9.5.2009 23:36:18   
Ana RR
Biće bolje,srećice, treba imati vere.. Ljubim te user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Spermogram i spermokultura
11.5.2009 14:04:57   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Jacaca

Da nisi permutovala 21%patogenih a 79% normalnihuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Ako nisi mislim da ce tvoj muz morati da prestane da se bije bar dok se beba ne napravi ovako su male sanse, ti bi trebala zdrava kao dren da budes da bi se zakacilo. Mozda sam ja suvise direktna ali ja ne volim da mi neko kaze ma nije ti nista super si a meni prodje dragoceno vreme da i ne znam da nisam dobro. Kod lekara i na vitamine.


Ma nije problem što si direktna!user posted image Ja te volim što si takva!user posted image I ja volim da mi odmah kažu šta je i kako je nego da me zavlače. Videćemo šta će dr da kaže u sredu.
I mene brinu ovi rezultati user posted image
Ali da prestane sa treninzima.... odmah mogu da kažem da od toga nema ništa. Mi delom od toga i živimo, a i to je jedina stvar koja ga održava da ne pukne od svih ostalih problema. Imali smo mnooogo stresnu situaciju zimus koja se još uvek nije razrešila sasvim, pa se plašim da nije delom i od toga. Mm je takav. Ako može sve će sam da istrpi. Sve to se kod njega manifestuje tako što se razboli ili tako nešto.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Spermogram i spermokultura
11.5.2009 14:10:49   
Ana RR
Mod srediće se to. Mora da pije vitamine, ako može da izbaci alkohol i kafu bilo bi fino. Kad idete kod dr? U sredu,jel?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Spermogram i spermokultura
11.5.2009 14:33:58   
Modessty
Ne pije alkohol (sem na nekim slavljima) i ne pije kafu. One večeri je pio pelinkovac zbog slave. Kafu pijemo i on i ja kad odemo kod nekog ili kad sednemo u neki kafić. Kući se ne setimo da mućkamo ni nes.

Da, u sredu idem kod dr u 14h. Nosim i stare rezultate pa ćemo videti!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here