|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 17:00:13   
AlexNS
Draga Nina26 iskreno nisam baš sigurna u čemu je razlika između živih i pokretnih. Ali neka moja logična pretpostavka je da broj živih i neživih se gleda u celom uzorku, a broj pokretnih, nepokretnih se gleda među živima. Pošto sam sad na bolovanju procunjaću po netu pa ti javim ako nešto pronađem , poslaću ti link kao privatnu  poruku (otkrila sam kako se to radi)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2201
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 18:20:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: AlexNS

Draga Nina26 iskreno nisam baš sigurna u čemu je razlika između živih i pokretnih. Ali neka moja logična pretpostavka je da broj živih i neživih se gleda u celom uzorku, a broj pokretnih, nepokretnih se gleda među živima. Pošto sam sad na bolovanju procunjaću po netu pa ti javim ako nešto pronađem , poslaću ti link kao privatnu  poruku (otkrila sam kako se to radi)



Pa nama pored onog broja spermatozoida, pise broj pokretnih 13%, pa me zanima da li je to i broj zivih, ili od ukupnog broja zivih, 13% je pokretnouser posted image uh,ko razume shvatice :)))
Vazi posalji kad mozes

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2202
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 19:42:22   
Anoniman
Nina to ti je ukupan broj pokretnih sto znaci da su zivi, I moj ima toliko.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2203
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 21:51:12   
AlexNS
Ni ja sam ne znam u čemu je razlika , ali kod nas na nalzu je posebno izražen procenat živih i neživih u jednoj tabelei. U drugoj tabeli je izražen procenat progresivno brzo , progresivno sporo, neprogresivno i nepokretni.  Kod nas na ažalost  neživi i nepokretni pobeđuju ove ostale sa preko 80 %

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2204
   RE: Spermogram i spermokultura
17.1.2011 22:27:30   
Anoniman
Ista situacija i kod mene user posted image
Preporucuju nam vantelesnu ali ne znam ja bih probala jos malo alternativnom medicinom.

(odgovor članu AlexNS)
  Direktna veza do poruke: 2205
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 10:10:25   
AlexNS
Jeste probali inseminaciju , ona nije toliko skupa ( oko 200-300 eura je u NSu ).  Jeste da je manje uspešna od vantelesne ali opet vredi sve pokušati pre vantelesne . Ja sam sa mojim doktorom pričala pošto ja imam problem i sa anovulatornim ciklusom da probamo klomifenom stimulaciju  i da u toku stimulacije probamo i inseminaciju . Samo pre stimulacije treba da uradim laproskopiju/histeroskopiju (provera prohodnosti jajnika i uklanjanje mioma), ali mi se od sinoć sve zakomlikovalo jer sam od jake prehlade zapatila i ešerihijuuser posted image , a trebala sam sledeći mesec da idem na laproskopiju/histeroskopiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2206
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 10:17:02   
nina26

IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Nina to ti je ukupan broj pokretnih sto znaci da su zivi, I moj ima toliko.


Staaa, to je ujedno i br zivih ?? Nemam kod sebe rezultate da pogledam, ali ako je tako, nagrabusili smo ga. Ja sam mislila da ima npr veci procenat zivih, ali da od tog broja 13% je progresivnih kao sto kaze Alex.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2207
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 10:18:03   
nina26

IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ista situacija i kod mene user posted image
Preporucuju nam vantelesnu ali ne znam ja bih probala jos malo alternativnom medicinom.


Maro, mi smo radili vec inseminaciju, i rekli su nam da sa ovim spermogramom idemo pravo na VTO.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2208
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 10:19:07   
AlexNS
IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Nina to ti je ukupan broj pokretnih sto znaci da su zivi, I moj ima toliko.


Staaa, to je ujedno i br zivih ?? Nemam kod sebe rezultate da pogledam, ali ako je tako, nagrabusili smo ga. Ja sam mislila da ima npr veci procenat zivih, ali da od tog broja 13% je progresivnih kao sto kaze Alex.


Nina nemoj da se nerviraš  ja od nedelje idem kod ginekologa i baš ću ga pitati šta je šta i kako se to posmatra.Kako bi smo razrešili našu dilemu.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2209
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 10:27:13   
nina26

IZVORNA PORUKA: AlexNS

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Nina to ti je ukupan broj pokretnih sto znaci da su zivi, I moj ima toliko.


Staaa, to je ujedno i br zivih ?? Nemam kod sebe rezultate da pogledam, ali ako je tako, nagrabusili smo ga. Ja sam mislila da ima npr veci procenat zivih, ali da od tog broja 13% je progresivnih kao sto kaze Alex.


Nina nemoj da se nerviraš  ja od nedelje idem kod ginekologa i baš ću ga pitati šta je šta i kako se to posmatra.Kako bi smo razrešili našu dilemu.



Alexuser posted image

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2210
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 11:14:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ista situacija i kod mene user posted image
Preporucuju nam vantelesnu ali ne znam ja bih probala jos malo alternativnom medicinom.


Maro, mi smo radili vec inseminaciju, i rekli su nam da sa ovim spermogramom idemo pravo na VTO.


I mei su isto rekli da idemo direktno na VTO da od inseminacije nema neke vajde. JEr su slabo pokretljivi. A ja sad jurim neke cajeve da vidim da li moze i to nesto da pomogne jer citam po forumima da su neki uspeli i tako. Ne znam vise sta da radim user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 2211
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 11:17:30   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: AlexNS

Jeste probali inseminaciju , ona nije toliko skupa ( oko 200-300 eura je u NSu ).  Jeste da je manje uspešna od vantelesne ali opet vredi sve pokušati pre vantelesne . Ja sam sa mojim doktorom pričala pošto ja imam problem i sa anovulatornim ciklusom da probamo klomifenom stimulaciju  i da u toku stimulacije probamo i inseminaciju . Samo pre stimulacije treba da uradim laproskopiju/histeroskopiju (provera prohodnosti jajnika i uklanjanje mioma), ali mi se od sinoć sve zakomlikovalo jer sam od jake prehlade zapatila i ešerihijuuser posted image , a trebala sam sledeći mesec da idem na laproskopiju/histeroskopiju.



Ja slatka pa gde te sad i to udesi. user posted image Nismo probali jer nam je lekar rekao da ne gubimo vreme sa tim. Mada ja imam jednog lekara koji moze to da mi uradi besplatno pa se razmisljam da li da probam u svakom slucaju. A iskreno da ti kazem imam jos 7 dana do ciklusa a pocinjem da osecam iste simptome kao kod prve trudnoce. Mozda se moj mozak ubacio ili .... Ne znam sva sam jako zbunjena.

(odgovor članu AlexNS)
  Direktna veza do poruke: 2212
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 15:19:06   
AlexNS
Mislim šta da vam kažem kad sam baksuz, ali nadam se da ću ešerihiju brzo rešiti.  Ja sam malo pričala sa mojim ginekolog postoji i inseminacija sa isfiltriranim uzorkom . Nisam baš puno detaljisala oko toga ali ako sam ga dobro razumela uzorak se odnese kod genetičara odabneru se najbolji plivači i sa tim uzorkom se radi inseminacija. Ja sam da probam tu varijantu pre veštačke , jer mi se nešto ne primaju hormonske inekcije . Ali prvo ćemo da probamo profertil pa onda da vidimo šta ćemo dalje , jer sve počinje da me nervira pogotovo što vreme prolazi ( ja 31 , a on za koji dan 36) a ti si bespomoćan. Ali rekla sam sebi da neću tako lako dići ruke. Što se tiče čajeva i recepata postaviću  ja recept za pobojšanje spermograma ( to smo isprobali , pomoglo je samo oko morfologije a ostalo je poboljšalo vrlo malo ).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2213
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 15:26:23   
nina26

IZVORNA PORUKA: AlexNS

Mislim šta da vam kažem kad sam baksuz, ali nadam se da ću ešerihiju brzo rešiti.  Ja sam malo pričala sa mojim ginekolog postoji i inseminacija sa isfiltriranim uzorkom . Nisam baš puno detaljisala oko toga ali ako sam ga dobro razumela uzorak se odnese kod genetičara odabneru se najbolji plivači i sa tim uzorkom se radi inseminacija. Ja sam da probam tu varijantu pre veštačke , jer mi se nešto ne primaju hormonske inekcije . Ali prvo ćemo da probamo profertil pa onda da vidimo šta ćemo dalje , jer sve počinje da me nervira pogotovo što vreme prolazi ( ja 31 , a on za koji dan 36) a ti si bespomoćan. Ali rekla sam sebi da neću tako lako dići ruke. Što se tiče čajeva i recepata postaviću  ja recept za pobojšanje spermograma ( to smo isprobali , pomoglo je samo oko morfologije a ostalo je poboljšalo vrlo malo ).



Alex, ja sam radila tu metodu, mislim da se zove swim up, kad obrade spermu nekoliko puta, i uzmu samo najbolje plivace i opet nista.. user posted image Potrebno je bar 25% brzih plivaca, da bi inseminacija imala sansu da uspe.
Aj postavi sta to imas, mada je mm jeo med sa sto nekih stvari unutra pomesano, i sad smo na Tesicevoj terapiji + Profetil pa videcemo.

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2214
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 15:35:49   
AlexNS
Evo ih i recepti :

1. po 100 gr oraha, badema, lešnika, kikirikija,oljuštenih semenki bundeve, oljuštenih semenki suncokreta (sve neslano i sirovo samleti) u to dodati kokos, susam(sirov), suvo grožđe,suve smokve, suve šljive i suve kajsije ( ovo suvo sve naseckati vrlo sitno) i dobro pomešati sa 1kg meda (nebitno koji ).  Ovo se uzima jedna supena kašika dnevno , ali ne treba preterivati jer je vrlo kalorično da ne počne tvom mužu da raste stomak umesto tebi user posted image Mi smo ovo probali i uticalo je ali neznatno.

2. čaj
100gr lista oraha
200gr rtnjaskog čaja
100gr lista matičnjaka
Sve se pomeša. Sprema se tako što se 4 supene kašike čaja preliju 1l hladnom vodom , poklopi se i ostavi da prolkjuča . Skloni se sa vatre i procedi . Pije se u toku dna po 1lit

3. čaj

mogu da ga koriste i žene i muškarci, ja ga nisam koristila jer nisam uspela da nađem sve sastojke u zdravoj hrani.

240 gr hajdučke trave
60gr cvetova zove
30gr listova maline
30gr listova i cvetova kantariona
30gr listova pitome nane
20gr listova i cvetova divlje nane
20gr lazarkinje
20gr majčine dušice
20gr idjirota

Trave jako usitniti i smešati. u 1litar proključale vode staviti 10gr mešavine i poklopljeno kuvati 1min. Hladan čaj procediti u tamnu bocu i držati na tamno mesto . Piti 3 puta dnevno po 1deci pre i posle jela. Posle napitka pre jela uzeti kašiku rafinisanog maslinovog ulja (ovo je garant gadno) , a nakon napitka posle jela srednju kašiku meda. Med bi trebalo da bude bagremov žalfijin kestena i sl. Mešani med nije preporučljiv.




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2215
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 22:38:15   
Anoniman
Danas sam pricala sa jednom prijateljicom i rekla mi je da ce da proveri za jednu travku koju su uzimali neki njeni prijatelji i pomogla im je pa vam javljam cim mi javi. I ja sam protiv hormonske terapije ali jbg ako je to krajnje resenje sta ces mora se. Ipak nam trebaju ti mali andjeli user posted image
Hvala na receptu isprobacemo ih pa da vidimo sta ce da bude user posted image

(odgovor članu AlexNS)
  Direktna veza do poruke: 2216
   RE: Spermogram i spermokultura
18.1.2011 23:04:24   
Ana RR
Alex, prebacila sam tvoj post sa receptom u temu Čaj za pojačanje plodnosti. Trudite se da o svemu pišete u adekvatne teme user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2217
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:23:42   
bebironcic
Sto se tice ovih cajeva,na zalost,nisu pomogli mm...sto ne znaci da nekome nece pomoci...

Nama se blizi dan D,28.januara mm radi spermogram!Vec me hvata nervoza na samu pomisao,ali nista ne gubimo,samo mozemo dobiti...jos samo da vidimo da li su lekici bili dobri i napravili i ubrzali plivace!

< Poruku je uredio bebironcic -- 19.1.2011 9:24:00 >


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2218
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:27:36   
Misica 3
Bebi, user posted image za plivace i da uskoro stigne bebuskauser posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2219
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:29:30   
bebironcic
Misice,nadam se.....a ove lekove koje sada pije mm unistili su ga skroz,toliko su jaki da mu je zeludac otisao u coravu stranu,ali sta da se radi,mora se....jadnicak moj...

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 2220
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:32:38   
AlexNS
Sorry AnaRR za to . user posted image Mi se svi trudimo da pomognemo jedni drugima pa u tom zanosu pišemo postove gde treba i gde ne treba, pogotovo ja jer još uvek iščitavam teme koje sve postoje na forumu. Taj naš zanos malo tebi pravi posla, jer da ga nije šta bi drugo radili moderatori na forumimauser posted image .



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2221
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:43:32   
AlexNS
Draga AnaRR vidim da u nekim od ranijih postova (nemam vremena da sve pročitam) je tvoj muž dobio terapiju profertil +ezerex. Šta je ezerex i čemu bi on trebalo da posluži za bolju pokretljivost ili za količinu. Jel on na biljnoj bazi i da li ga ima u apotekama.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2222
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:58:53   
Misica 3
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Misice,nadam se.....a ove lekove koje sada pije mm unistili su ga skroz,toliko su jaki da mu je zeludac otisao u coravu stranu,ali sta da se radi,mora se....jadnicak moj...

Verujem...bas je nekima put do bebe tezak, ali kad se desi, zaboravicete na sve. Tad cete da uzivate sa svojim andjelom. Ja te vucem za nosicuser posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2223
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 9:59:23   
bebironcic
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 2224
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 10:01:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: bebironcic

Sto se tice ovih cajeva,na zalost,nisu pomogli mm...sto ne znaci da nekome nece pomoci...

Nama se blizi dan D,28.januara mm radi spermogram!Vec me hvata nervoza na samu pomisao,ali nista ne gubimo,samo mozemo dobiti...jos samo da vidimo da li su lekici bili dobri i napravili i ubrzali plivace!



Bebironcicu, na kojoj ste terapiji bili ? Drzimo palceve da bude odlican rezultat, javi nam obaveznouser posted image

Da nije taj piskavica, tako nesto?

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.



Anketa

Drugi brak i beba u drugom braku
svrckana

Malo stereotpa sta ce reci okolina sta ce reci roditelji, prijatelji... Prvi brak i jedno dete pa razvod, dete sa majkom, druga duga veza i opet beba sta mislite o tome??Prvo dete osam godina.

Da (52%)

Ne (8%)

Okolina? Koga briga (11%)

Roditelji? Koga briga (2%)

Sreca je bitna (26%)

?????? (1%)


Ukupan broj glasova: 208

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here