|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 10:04:03   
bebironcic
Nina,sada je mm na terapiji-Carni FX,Trental i tablete vitamina B12

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2226
   RE: Spermogram i spermokultura
19.1.2011 10:24:42   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: AlexNS

Draga AnaRR vidim da u nekim od ranijih postova (nemam vremena da sve pročitam) je tvoj muž dobio terapiju profertil +ezerex. Šta je ezerex i čemu bi on trebalo da posluži za bolju pokretljivost ili za količinu. Jel on na biljnoj bazi i da li ga ima u apotekama.



Ezerex zbog dobre količine L-arginina dobro utiče na pokretljivost, mnogi kažu da je bolji od profertila. Dr je mm prepisala oba u kombinaciji i kaže da joj se to pokazalo kao odlična terapija.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2227
   RE: Spermogram i spermokultura
20.1.2011 16:01:13   
Parižankaa
Broj pokretnih spermatozoida ne znači i broj živih...
Među živima ima i nepokretnih,ali ni VVTO se ne radi sa nepokretnim,tako da je najbitniji postotak sa progresivno pokretnim spermat. (onim koji se kreću u pravom smeru)


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2228
   RE: Spermogram i spermokultura
21.1.2011 15:11:03   
pari
Drage, od jula se nisam javljala jer posle loseg spremograma moj mm nije sve do pre dva dana uradio bris...moram priznati da sam bila prilicno ocajna zbog toga... Rezultati su ok, nema nijednu infekciju. Zakazali smo kod dr Vinke Vukotic za sledecu nedelje (kod nje smo i bili u julu). Njegov tadasnji spremogram je bio sledeci: broj spermatozoida 7.5mil/ml, ukupan broj 25.5mil, progresivno pokretnih a)0.27, b)0.14, pokretnih 0.17, nepokretnih 0.42, leukociti 0.02, vitalnost 0.71, vol.ejakulata 3.4, ph 7.4, konzistencija normalna, normalni oblic 0.43, patološki oblici 0.57.
Koliko shvatam jako je mali broj :( videla sam da su vasi mm uzimali razne terapije...Da li mislite da to vredi ili treba odmah pokusati sa inseminacijom ili VTO?


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2229
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2011 9:57:11   
nina26

IZVORNA PORUKA: pari

Drage, od jula se nisam javljala jer posle loseg spremograma moj mm nije sve do pre dva dana uradio bris...moram priznati da sam bila prilicno ocajna zbog toga... Rezultati su ok, nema nijednu infekciju. Zakazali smo kod dr Vinke Vukotic za sledecu nedelje (kod nje smo i bili u julu). Njegov tadasnji spremogram je bio sledeci: broj spermatozoida 7.5mil/ml, ukupan broj 25.5mil, progresivno pokretnih a)0.27, b)0.14, pokretnih 0.17, nepokretnih 0.42, leukociti 0.02, vitalnost 0.71, vol.ejakulata 3.4, ph 7.4, konzistencija normalna, normalni oblic 0.43, patološki oblici 0.57.
Koliko shvatam jako je mali broj :( videla sam da su vasi mm uzimali razne terapije...Da li mislite da to vredi ili treba odmah pokusati sa inseminacijom ili VTO?



Pari, ovo sto pises 0.27 cita se kao 27% ili kako? Ako ti je br progresivno pokretnih 27% to je ok, i dovoljno je za prirodno zacece, sve ispod 25% je jako slabo. Inseminacija tu ne pomaze samo VTO,tako su bar meni rekli, radili smo insem. sa 13 % pokretnih naravno nije uspela.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2230
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2011 13:11:26   
*Maki*
Drage moje, mozete li mi odgovoriti koji br. spermatozoida u celom ejakulatu treba da bude da bi se smatrao normalnim? Citam da je to 20 miliona u 1 ml ali sam se nesto zbunila...pa da mi potvrdite :)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2231
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2011 13:54:03   
Ana RR

Normalne vrednosti spermograma:

volumen > 2 ml
pH 7.2 - 8,0
koncentracija spermatozoida > 20 mil./ml
pokretljivost > 50 % progresivnih ili 25% brzo progresivnih
vitalnost > 50 %
morfologija > 40 % normalnog oblika
leukociti < 1 mil./ml
likvefakcija unutar 20 minuta

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2232
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2011 20:58:45   
*Maki*
Hvala puno Anchi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2233
   RE: Spermogram i spermokultura
23.1.2011 10:31:16   
pari
Ja se samo pitam da li trošiti vreme na terapije ili odmah pokušati sa VTO? Oboje imamo 34 godine, a želeli bismo dvoje dece... Očigledno da mm ima mali broj spermatozoida i koliko sam pročitala sve na foruma nekima uspe terapija, nekima ne...

Nina, hvala na odgovoru!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2234
   RE: Spermogram i spermokultura
23.1.2011 11:25:34   
nina26

IZVORNA PORUKA: pari

Ja se samo pitam da li trošiti vreme na terapije ili odmah pokušati sa VTO? Oboje imamo 34 godine, a želeli bismo dvoje dece... Očigledno da mm ima mali broj spermatozoida i koliko sam pročitala sve na foruma nekima uspe terapija, nekima ne...

Nina, hvala na odgovoru!


Ja bih ti draga savetovala VTO... sto je sigurno sigurno je, a pogotovu ako on ima problem onda je VTO idealno resenje.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2235
   RE: Spermogram i spermokultura
23.1.2011 23:35:27   
*Maki*
Pari, slazem se sa Ninom. Probajte VTO ja vam drzim fige user posted image


< Poruku je uredio *Maki* -- 23.1.2011 23:36:23 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2236
   RE: Spermogram i spermokultura
24.1.2011 7:43:10   
pari
Hvala vam!
Još jedno pitanje: da li alkohol utiče na spremogram? Mm je popio par koktela i u subotu i sinoć, a u sredu popodne ide da uradi spermogram... Šta kažete?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2237
   RE: Spermogram i spermokultura
24.1.2011 11:28:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pari

Hvala vam!
Još jedno pitanje: da li alkohol utiče na spremogram? Mm je popio par koktela i u subotu i sinoć, a u sredu popodne ide da uradi spermogram... Šta kažete?



Znam da dan pre spermograma nesme da se unosi alkohol. A za ovi mislim da nece da utice na rezultate.

(odgovor članu pari)
  Direktna veza do poruke: 2238
   RE: Spermogram i spermokultura
24.1.2011 20:50:52   
hemsedal
Cao svima!Ja sam nova na ovom forumu! Citala sam vase postove odpocetka,ali ne sve (ima ih jako puno ).Koliko sam upucena na ovoj temi vidim da vas ima jako puno zabrinutih sa malim brojem spermija...e pa i ja sam jedna koja ima problema sa tim,odnosno mm. Mi imamo samo NEKOLIKO pokretnih (na prvom icsi pokusaju), A na drugom icsi pokusaju smo imali SAMO JEDAN ZIV POKRETAN user posted image  pa je mm morao "isporuciti " ponovo ne bi li imali cemu oploditi mojih 8 jajasaca

_____________________________

Zivot je sve ono sto se desava, dok mi cekamo da se nesto desi....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2239
   RE: Spermogram i spermokultura
24.1.2011 21:14:03   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: pari

Hvala vam!
Još jedno pitanje: da li alkohol utiče na spremogram? Mm je popio par koktela i u subotu i sinoć, a u sredu popodne ide da uradi spermogram... Šta kažete?

Alkohol utice na spermogram ako se cesto (svakodnevno unosi). Mislim da par pice ne mogu da ga drasticno promene.

Bobrodosla Hemsedal user posted image


< Poruku je uredio Suncicabg -- 24.1.2011 21:15:03 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2240
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 0:32:30   
*Maki*
Moj muz je tokom prve provere imao zadovoljavajuci spermogram, blizu normalnog... Kada je trebao da radi proveru pre 3 meseca ...dan dva pre toga je popio 2-3 piva i imao je svega 30 % pokretnih sp. a blizzu 50 miliona... u prvom 70% pokretnih...tako da mislimo da je alkohol krivac za losiji rezultat. U cetvrtak idemo da radi kontrolu pa cemo biti sigurni da li je tada alkohol zeznuo stvar... Javicu rezultateuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2241
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 7:21:08   
bebironcic
U petak mm radi kontrolni spermogram.Nadala sam se i molila Boga da sada ova terapija bude dobra i da ce rezultat biti malo bolji...ali,mislim da od toga nema nista.Prvo je mm bio bolestan,par dana imao temperaturu i pio antibiotike,sto sve to ima negativnog uticaja na plivace,a onda je mm imao i stresnu situaciju i jos uvek je...i tesko da ce rezultat biti ok.....user posted image to je moje misljenje,ako gresim ispravite me,ali mislim da ne gresimuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2242
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 7:27:57   
daca77
Bebi, nemoj tako da razmisljas...sacekaj da stignu rezultati...
Joj...a ovaj moj ce verovatno morati u Le da radi spermogram-iskreno brinem... Mada, i njega hvata prilicna frka, pa mi samo pominje da nema potrebe da ponovo radi, jer sada ima ne milione(imao 124 miliona) vec milijarde...samo ga posmatram i nista ne govorim...user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 25.1.2011 7:28:24 >

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2243
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 7:31:20   
bebironcic
Vi u subotu idete,jel da?Pa,mozda ce mu traziti da radi,ne znam,mada je i njima doslo preko glave to trcanje sa bocicom u ruciuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2244
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 7:37:45   
daca77
Da, u subotu...Bebi, ovaj moj je samo 1x u zivotu uradio i to kada se umesala cela porodica...tako da ce ovo biti 2x...nije to puno...user posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2245
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 7:39:43   
bebironcic
Je,nije to puno,ja ne znam ni sama koliko je puta radio mm,puna nam je fasciklauser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2246
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 9:19:04   
dacca
Moj muz ponovo odradio spermogram, 40 miliona user posted image . Za VTO dusu dalo user posted image
Lab 1 27 mil lab 2 91 mil lab 1 18 mil lab 1 22 mil lab 3 40 mil

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2247
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 15:16:34   
nina26

IZVORNA PORUKA: daca77

Bebi, nemoj tako da razmisljas...sacekaj da stignu rezultati...
Joj...a ovaj moj ce verovatno morati u Le da radi spermogram-iskreno brinem... Mada, i njega hvata prilicna frka, pa mi samo pominje da nema potrebe da ponovo radi, jer sada ima ne milione(imao 124 miliona) vec milijarde...samo ga posmatram i nista ne govorim...user posted image


Daco, sigurno ce mu u Le traziti da uradi spermogram, vi bese VTO radite?
Tamo mozes ako hoces da mu olaksas da udjes i ti sa njim to te i pitaju user posted image
Ja nisam, bila je puna cekaonica i umrla bih od blama da smo otisli zajedno, uostalom nije mu prvi put zna on kako se to radi user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2248
   RE: Spermogram i spermokultura
25.1.2011 15:19:24   
nina26

IZVORNA PORUKA: bebironcic

U petak mm radi kontrolni spermogram.Nadala sam se i molila Boga da sada ova terapija bude dobra i da ce rezultat biti malo bolji...ali,mislim da od toga nema nista.Prvo je mm bio bolestan,par dana imao temperaturu i pio antibiotike,sto sve to ima negativnog uticaja na plivace,a onda je mm imao i stresnu situaciju i jos uvek je...i tesko da ce rezultat biti ok.....user posted image to je moje misljenje,ako gresim ispravite me,ali mislim da ne gresimuser posted image


Bebi, ako tako razmisljas onda moze sto cuda utice na spermogram, i stres, i umor itd... misli pozitivno da bi ishod bio uspesanuser posted image
Ako ne bude ovaj put dobro, bice sledeci, jednom mora da uspe!
Navijamo da ovaj put bude i vise nego dobaruser posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2249
   RE: Spermogram i spermokultura
26.1.2011 9:09:11   
pari
Mm ide danas da uradi spermogram pa onda kod lekarke da vidimo šta ćemo dalje... Malo je prehlađen, nadam se da to neće uticati na rezultate...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

POMOZITEEEEEEEE!
pisuljica

Ja uopste ne mogu da se odlucim :( Ovako:

Rina (8%)

Tara (17%)

Masha (23%)

Lana (19%)

Srna (10%)

Sara (24%)


Ukupan broj glasova: 217

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here