|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
5.3.2012 11:26:17   
MaryJane
Ma lako je da uđeš, aj' probaj da izađeš user posted image

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
5.3.2012 22:43:27   
Lulence
Pa to je strasno,koliko su ljudi nebazdareni. Ne propuste te oni,ali moraju,jer sluzbenici reaguju.Danas sam imala duel sa vise zena "matorih", dijagnoza moralni degenerici,doslo mi da ih tuzim za diskriminaciju,ili gresim,samo gejevi mogu da tuze user posted image . Jos sam i nervozna. Ova jedna govori nek ti muz ceka u redu,a druga od 50 i kusur kako je kuci cekaju deca,verovatno da ih podoji. I sluzbenik, videvsi od cega babe boluju, uzme mi dokumenta i ja lepo zavrsim za 5 minuta,a one su nastavile da misle o tome zasto,jel'te one nisu trudne. E moje trudnice, odlicno se nosim sa trudnocom i ona samnom,ali me nepravda ubija.  A to da pre muskarci propuste nego zene, neverovatno,ali istinito,a pravdaju se time kako ni njih nisu propustali,da

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
5.3.2012 22:53:05   
Sanchy
To sam i ja primetila uvek ce muskarac pre da te propusti ili da ti ustane nego zena...

(odgovor članu Lulence)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
5.3.2012 23:07:27   
pepeljuga
Ovo sto cu napisati bas nema veze sa cekanjem u redovima ali ima sa propustanjem - danas sam set_ala V sa nasom kumom koja je u sestom mesecu trudnoce, vidi joj se stomak. Prelazile smo ulicu na pesackom prelazu, vozacima koji su skretali sa desne strane bilo je USLOVNO zeleno svetlo, dakle na pesacki su zakoracile zena sa detetom u kolicima i trudnica i NIKO DA STANE!!!! Neverovatno! Na kraju sam im mahala i tek su nas onda konstatovali user posted image Po meni je to za oduzimanje dozvole!

< Poruku je uredio pepeljuga -- 5.3.2012 23:08:46 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
6.3.2012 9:43:02   
MaryJane
Tako je mene jutros ispred vrtića na sred ulice za malo pokosio razjareni taksista, koji je još i stao da se svađa, jer, zaboga, gde sam ja pošla?!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.3.2012 18:38:47   
Cunce
uh, mi kad smo bili prvi put da vadim krv, nisam ni mogla da sedim, bilo mi je muka od svih onih bolesnih ljudi i strah pomalo.. nisam ni znala da mogu preko reda, a i ko bi mi poverovao, mislim da bi mi ovi sto cekaju oci iskopali, mislili su da me stariji rodjak vodi posto sam bez sminke k'o detence user posted image sledece nedelje idemo ponovo i ovog puta cu pokazati i stomak i zube, mislim, nije ni fer da cekam dva sata zbog bakuta na samrti ili onih koje ne znaju sta ce sa sobom, pa dodju tu user posted image i samo mi fali da pokupim nesto, i ovako me boli grlo, a do pre mesec dana su mi smrckanje, curenje nosa i kijanje bili normalna pojava svakog dana, i to je trajalo par meseci user posted image
ovdI kod nas ne fermaju trudnice, ali ja nisam odavde, pa mogu malo da ih naucim user posted image sreca pa mi se cekanje u redovima svodi na cekanje za UZ i te analize, nista vise user posted image da, bice sad i sredjivanje papira, e tu su komplikacije kao da sam se preselila u inostranstvo, a ne iz jednog mesta u drugo u ISTOJ DRZAVI user posted image
bice nam veselo, samo sto valjda imam srece sto se ne opterecujem previse i meni je sve okej , i to sto porodjaj boli k'o djavo, a ovamo daju epidural samo uz indikacije koje verovatno necu imati, i to mi je okej, ma sve user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.3.2012 18:46:00   
Cunce
da, evo bas pitam svekra imam li ja pravo kad odem za vadjenje krvi da udjem preko reda, kaze "ne" user posted image i onda mi covek objasni da bi trebalo, zbog ovog, zbog onog, ali to ovde ne praktikuju. svasta. ostaje mi da povedem coveka sa sobom posto zna ove koji rade, pa da me prime ili da im se izderem i dignem frku user posted image jedno od ta dva ce morati, videcemo sta, mada nisam ja tip koji voli da se dernja na ljude.. ali kad je bebac u pitanju, i kicme cu da lomim user posted image

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.6.2012 15:32:25   
Anoniman
U prvoj trudnoći to uopšte nije bio slučaj, ali evo čudo se desilo u ovoj user posted image

Juče su me svi u socijalnom prozivali preko reda (doduše ljudi koji čekaju su se svakako gurali-njih nije bilo briga), ali zaposleni su me stalno pozivali preko reda. A danas u crkvi na liturgiji su me pustili i da sednem na klupicu i svi su mi se sklanjali, a inače ne mogu ni da se probijem do klupice user posted image I da, autobus me pustio da pređem pešački (prelaz bez semafora usred kružnog) user posted image

(odgovor članu Cunce)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.6.2012 15:48:22   
red3lilu
Bože sačuvaj... Niko nigde... U lokalnu poštu sam 3 dana uzastopce ulazila, džaba na šalterima stoji nalepnica prednost trudnicama, kad se niko ni ne pomakne. U apoteci sam izašla iz reda da sednem, i tako sačekam, gđa koja je bila iza mene nije se okrenula niti učinila ikakvim gestom da će me pustiti kada je došao red na mene (ko veli ko me šiša što sam sela)...
U opštini su me vratili sa šaltera nazad na ulaz jer nisam uzela neki papirić sa brojem iz automata, vratim se na ulaz uzmem ga, odem opet na šalter (prazan) a ona kaže, e sad morate da sačekate da vaš broj dođe na red.. pa da izvineš malouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.6.2012 22:25:13   
Bebilina
Kako kad i gde, zavisi vise od pojedinaca no od celog drustva... Uglavnom se ne zalim, mozda sam po par puta cekala duze od par minuta u obe trudnoce...
Al doduse retko i imam potrebu da cekam u redovima. Prvu su me pustali na aerodromu, zeleznickoj itd. Pojedinci i u redu u marketu, mada nikad nema vise od jedne osobe ispred... Jednom sam se samo razocarala na trajektu kad sam kupovala vodu- bilo je 10ak ljudi, ko da sam vazduh su kroz mene pogledali user posted image I jedna je "kulturna" htela i mene i moje veliko dete da pregazi da bi sto pre usla u avion sa kolicima... Mislio bi covek bila je jednom trudna, imace razumevanja user posted image
E a u Francuskoj sam nedavno imala super iskustvo! Ma gde god smo krenuli nova vrata su se otvarala. Za Ajfelov toranj smo preskocili red od 3h za karte i odmah su nas u lift ukrcali. Takodje i u redovima za WC- odmah me propuste ili ljudi koji tu rade ili oni koji cekaju. To bi mi bilo najsurovije- ostaviti trudnicu da ceka za WC user posted image
U Sr sam jednom cekala da platim u marketu i neki deda se sve vreme nabijao uz mene da sam umalo pala. Ma gurao bre ko blesav, ne znam kud mu se zurilo!!! user posted image
Ne znam, to je sve do osnovne kulture, ja svoje dete vec ucim da se stariji i trudnice propustaju.

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.6.2012 22:26:23 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.6.2012 22:34:45   
Odri Hepbern
Mene nekada puste preko reda, ali ponekad kao da ne postojim. U busu trazim da mi ustanu, ionako je stalno neki guzvanjac a prva sedista su rezervisana za trudnice i mame sa malom decom. Neko se i pobuni ali se ja na to ne obazirem. Pre neki dan sam u socijalnom samo stala na pocetak reda i salterusi rekla da imam prednost, odmah me je primila. Da nisam to uradila cekala bih u redu oko sat vremena.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.6.2012 21:02:29   
dAKi89
Meni jedino u gradskom busu ponude da sednem, i to uvek muskarci, i jednom se jedna jadna bolesna zena ponudila da ustane, naravno, nisam htela. Kad vadim krv, odem opusteno preko reda, do sad se niko nije bunio. Na posti se to jos nijednom nije desilo, a bilo je da cekam i vise od pola sata. U bolnici kad sam bila, jos su se babe nagurale ispred mene, da slucajno ne bih prosla, ali sreca da je dosao jedan tehnicar, pa ih je tamo napickao.
Sve u svemu, ne trce bas ljudi da ustanu ili da puste preko reda hehe. Eventualno muskarci, i to dedice, ne mladi! Mada, nije mi toliko tesko padalo da stojim ili da cekam, da jeste, sigurno ne bih obracala paznju na njih i opusteno bih ih zaobisla :)

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.6.2012 21:16:13   
Alexxa
Nikakvu prednost, gotovo nigdje nisam imala. Ljudi vide moj stomak i smeškaju se samo, a gotovo niko da ponudi da ustane ili ustupi mi mesto.

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
29.6.2012 23:49:52   
purplish
Jednom u 2 mjeseca moram ici u klinicki centar da vadim hormone za stitnu...i tu je ogroooooomna guzva. Oba puta sam cekala nekih 30-40 min posto se ljudi koji tamo cekaju prave da ne vide. Na kraju, oba puta, pridje mi neki deda koji isto tako ceka i kaze ajde pustite trudnicu...i onda krece cijela frka koliko su ljudi cangrizavi. Prvi put je neka baba od 60 godina rekla: "pa i ja sam trudna" i prevrnula ocima user posted image .
Sve u svemu, nije mi jasno zasto su skoro pa uvijek muskarci ti koji pustaju u redovima. I kada se desi da me zene puste, u pitanju su mladje, ove starije ma nikad.

< Poruku je uredio purplish -- 29.6.2012 23:50:47 >

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
30.6.2012 0:02:19   
World
e pa u nasim zdravstvenim ustanovama mozes komotno kampovati, posto obicno penzioneri prave zurku, pa se samo usudi da pokusas da prodjes preko reda, bez obzira na velicinu stomaka.. mogu te samo lincovati... svaki put se naslusam svega i svacega, ali sad ne ostanem duzna ni ja kad su bezobrazni... zadnji put kad sam bila neka bakica me bukvalno pregazila da udje prije mene, uzas... plus da ne pricam da svako ima neki izgovor, u sustini, vrlo rijetko te puste, osim ako neko od dr ili sestara ne podvikne...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
30.6.2012 8:06:19   
Anoniman
Ja sam postala bezobrazna u ovoj trudnoći user posted image Ako na šalteru postoji stiker sa "Prednost trudnicama", ja bez pardona stanem odmah na šalter!!! I briga me za komentare iza mene, to više govori o njima nego o meni. user posted image

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 10:22:15   
andjelaaa
ja ne mogu da vjerujem koliko je narod bezobrazan. Uvjek sam pustala trudnice, pretpostavljajuci da im i to jedno mjesto mnogo znaci. Za prijavu ispita na faxu sam bila 16 u redu, napolju 40 C a ja 8 mjesec, ma niko ni da pomisli da me pusti preko reda jos bi i stali prije mene, uzaaaaaaaaaaas..... sreca pa me je brzo uocila salterusa pa me pozvala preko reda.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 11:11:39   
minna
Pre neki dan stojim u redu na vocu i povrcu u Veru, ispred mene neka zena i iza nje trudnica, sa bas velikim stomakom. Niko nista ne reaguje, ova zena meri samo jednu kesu i sa kase odlazi i puni jos kesa za merenje... i ova na kasi ceka da ona lepo skupi sta je htela, a sto trudnica stoji iza nista, neka ceka i ona da se ova smisli sta hoceuser posted image I na sve to se kad je ova zavrsila ubacuje neki covek i daje da mu izmeri lubenicu, sramota da se ubacuje pre bilo koga a ne ispred trudnice... Ma mislim stvarno smo strasni, bez ikakvog obzira, kulture...strasno me to nervira

(odgovor članu andjelaaa)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 14:35:58   
jacagoga
Ja sam sada u 18oj nedelji, vidi se stomacic, i tako, stojim u redovima, autobusu, na kasi itd, samo mi je jednom covek iz obezbedjenja u posti rekao da idem preko reda, u banka intesa sam stajala 45min niko nije reagovao e onda mi je u autobusu pozlilo zbog niskog pritiska i od tada sam bukvalno bezobrazna.
Udjem u bus do prvog sedista i trazim da mi ustanu, u KC sam otisla da vadim krv zbog antifosfolipidnog sindroma, otegao se red, ja lepo odem na pocetak reda dam uput i knjizicu i kazem trudnica, niko nije smeo ni da zine!!!
Ocigledno ako se sama ne izborim za privilegiju koja mi pripada nagrabusim!!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 15:43:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minna

ubacuje neki covek i daje da mu izmeri lubenicu, sramota da se ubacuje pre bilo koga a ne ispred trudnice...

Tako ja neki dan čekala na kasi i dođem na red, kad evo jedan deda: ja imam samo novine!!! Ma nemoj! A ja imam SAMO kiselo mleko, začin za supu i BEBU U STOMAKU!!! I kasirka nije htela da ga pusti, ali matori lepo zalego na pult i gura joj one novine pod nos. I ona sve vreme komentariše kako je nekulturan-mislite da je mrdnuo ušima?!

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 16:33:24   
anajid
Joj izbegavam da idem bilo kuda sto se tice cekaja redova jer sam ogorcena koliko su ljudi izgubili osecaj.Retko ko me pusti,i ako me pusti onda ostali frkcu.Pisala sam u negativnoj energiji kako sam skoro prosla.Neki KONj mi je rekao da p.... k....,uzas.

Kazem izbjegavam bilo kakve redove ili strpljivo cekam.Nema druge.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 16:48:58   
nina26
Ja sam se jako brinula pre neki dan kad sam isla u 3 drzavne sluzbe koliko cu cekati, jer jelte ovo je Grcka, i ovde pravila a ni kultura ne postoji.

I tako povedem ja muza, koga nije blam da prodje ispred 20 ljudi na salteru i kaze zena mi je trudna da li moze da dodje prva na red, i onda se svi okrenu ka meni da me skeniraju, ,a ja namerno obukla neku usku haljinu, pa se hladim papirima i pijem voduuser posted image

i za divno cudo, prijatno su me iznenadili sugradjani, cak je jedan zaposleni kad me je video na ulazu rekao da odmah stanem prva na salter, i posle dosao da proveri da li su me pustiliuser posted image

eto ja bas mislila da su ovi ovde "cigani" ali citajuci vase komentare ispade da smo mi jos goriuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 20:26:37   
PoisonEve
Drage trudnicice,
koliko god vam je tesko bilo zbog hormona i koliko god ste emotivne, morate biti pomalo bezobrazne jer drugacije ne vrediuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.7.2012 23:49:43   
dumisko
Evo danas mi se malo plakalo...vip poslovnica red 1o ak ljudi...niko se ne obazire, a ni sluzbenici takođeuser posted image ,odem u drugu ista priča ali manji red ...pa sam sačekala..uglavnom se načekam gde god da sam banke...radnje...muškarci me pitaju ponekad i to mlađi a žene bi me zgazile..sećam se maxija i gospođe koja me mal nije ubila jer je radnica uzela moje banane da izmeri a nju zamolila sekundu da sačeka...da pogled ubija ne bih vam ovo pisala, šta reći... tuga

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
4.8.2012 18:05:33   
Linonina
Предност? хаха...

Задњи пут кад сам вадила крв у лабораторији сестра на шалтеру каже ево вам ваше епрувете станите на почетак реда ви имате предност. Уколико сам ја кренула са шалтера утолико је она сестра што вади крв рекла следећи.. Еј она жена што је била следећа је том брзином улетела да ми дошло да се смејем, ови други се згуснули у реду нисам могла да станем у ред уопште камоли да ме од њих неко пусти.
Али кад је ова изашла, сестра није ни рекла следећи ја на врата стала и ушла, једна од жена је прокоментарисала како сам преко реда, а друга онако старија бакутанер, добацила је онако подругљиво ругајући се малтене сестри са шалтера: Труднице имају предноооост!

У аутобусу су ми устајали мушкарци углавном и девојке, и једна једина жена, али оне старије око 60 година боже сачувај-поглед кроз прозор!
Рекла сам себи, што си устајала старијим женама устајала си!
У трудноћи сам научила лекцију!
Не би им више устала у животу!
Мушкараца има свакаквих, али жене су зло!

< Poruku je uredio Linonina -- 4.8.2012 18:08:42 >

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here