|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.2.2014 16:22:42   
moja ciklama
IZVORNA PORUKA: Ushtipak

Ja uopste ne cekam da mi ustanu ili da me propuste, nego lepo pitam. Neki ljudi su nevaspitani, neki su nervozni, a neki prosto ne primecuju dok im ne kazes. A u bankama, elektrodistribuciji, posti itd, odmah pridjem obezbedjenju i kazem, trudna sam, imaju li trudnice prednost, pa me strazarno sprovedu do saltera. Uopste se ne nerviram i ne izigravam da mi ne smeta da stojim, kad mi brate smeta.



Isto.."ko se čuva i Bog ga čuva!"

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
12.2.2014 16:36:41   
Klarita
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

IZVORNA PORUKA: Ushtipak

Ja uopste ne cekam da mi ustanu ili da me propuste, nego lepo pitam. Neki ljudi su nevaspitani, neki su nervozni, a neki prosto ne primecuju dok im ne kazes. A u bankama, elektrodistribuciji, posti itd, odmah pridjem obezbedjenju i kazem, trudna sam, imaju li trudnice prednost, pa me strazarno sprovedu do salt_era. Uopste se ne nerviram i ne izigravam da mi ne smeta da stojim, kad mi brate smeta.



Isto.."ko se čuva i Bog ga čuva!"




Kad bih negde cekala, upucala bih se odmah....kakav strazar, ja idem direktion na salt_er, komentare ne slusam, a ako me sluzbenica priupita ili pokaze na red, samo se nevino nasmesim, pokazem stomak i onda prokomentarisem da trudnice valjda ne cekaju red. Ja u kakvoj sredini zivim, nigde ne bih nista zavrsila da se tako ne ponasamuser posted image
Znam da budem i bahata i vrlo bezobrazna.

< Poruku je uredio Klarita -- 12.2.2014 16:37:33 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
26.8.2014 19:15:48   
branki*
uglavnom se retko ko set_i da mi da prednost i pored stomaka,cak i pored malog deteta koje ide sa mnom,iako svud uredno stoji znak-dajte prednost trudnicama,invalidima,majkama sa malom decom.uredno cekam i uglavnom mi ne smeta licno kao meni,ali se ipak pitam kako ljudi mogu da budu taako neuvidjavni.pa,nema sile da ne bih ustupila svoje mesto majci sa malim detetom ili trudnici.a,oni te ''ladno gledaju i nista nikom.ponekad ako vide,radnice za kasom ili salt_erom mi daju prvenstvo i ponekad neki fini ljudi ucine isto,ali retko,bar u mom gradu.
mozda sam i pisala,ali npr dok sam bila sa bozom trudna,pa se desi da boravimo u beogradu,nema sanse da mi neko ne ustupi mesto u gradskom prevozu ili u redu,nekako su uvidjavniji,nego kod mene ovde.bar je moje iskustvo bilo takvo.

< Poruku je uredio branki -- 26.8.2014 19:19:46 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
26.8.2014 20:55:46   
vonavoj
Ja sam strpljiva i cekam..ali kad vidim da niko ne reaguje,guram se i kazem mogu li jauser posted image
npr,kad ima portira u banci,on me sam uvede..user posted image
mada po trgovinama te niko ne pusta,samo te gledaju...iako si trudan i imas malo dete,valjda misle sta ces u radnjiuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
26.8.2014 21:16:26   
wivern
Kako kad i kako gde... jedino u prevozu mi uvek ustaju user posted image i da pohvalim Raiffeisen banku tu me uvek puste preko reda

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.8.2014 13:37:45   
Janja V
Ja danas bila do SUPa da predam dokumenta za LK i tamo, naravno, guzva do ludila. Da se nisam probila do saltera da pitam da li trudnica u devetom mesecu ima prednost, niko me ne bi pustio preko reda. A nemoguce je da ne primete ovoliku zenu user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.8.2014 16:59:26   
dunja RR
Ma grozan smo narod, grozan

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Janja V)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.8.2014 17:15:00   
Ludachica
Ja nikog ne pitam nista idem preko reda pa nek se buni ko hoce user posted image morz ne moze dugo da stoji user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
28.8.2014 17:24:05   
Anoniman
ja sam nedavno dozivela da vidim pobunu neadertalaca zato sto je trudnica u osmom mesecu uvedena preko reda. nisam mogla da verujem koliko nisko mogu da padnu. jos im advokat koji je cekao kao i svi mi svoj red objasnjava da trudnica mora da ima pravo prvenstva, a oni...."pa i ja sam invalid". "a moja majka, srcani bolesnik, sto ceka vec satima da dodjem". stvarno nisam mogla da verujem da ih nije sramota. pritom bi ona zena morala jos satima da ceka (ja sam tamo bila od 8 do 12, a ona bi mnogo kasnije dosla na red)

(odgovor članu Ludachica)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
31.8.2014 15:59:56   
Mariya
Ja udjoh u banku, po cetvoro cekaju u 2 reda. Pitam obezbedjenje imaju li trudnice prednost a on ce meni: Pa ne znam, ako pitate ostale da vas puste. Ja reko`dobro, hvala i stanem na kraj reda. Ostali se naravno prave mutavi, okrecu glavu da me ne vide. i kad se jedan red skratio,kaze mi onaj iz obezbedjenja predjite u ovaj red, brze ceteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
31.8.2014 19:51:40   
Janja V
Jao, Mariya,ne znam da li mi je vise smesno ili tuzno user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.9.2014 18:16:00   
Anarunika
Posle druge trudnoće mi je ostao stomak. U autobusu su me s vremena na vreme pitali da sednem,a meni bude neprijatno. Ako kažem da nisam trudna, biće blam što su uopšte pitali,a ako sednem mene će da bude sramota što lažem user posted image .Lakše mi je sad kad sam trudna, sa zadovoljstvom prihvatim ako se neko ponudi da ustane ili da me pusti preko reda. To mi se dešava mnogo češće u odnosu na one momente kada se svi prave ludi...
Mada najviše volim one gospođe što ih mrzi da ustanu, pa se pravdaju da ih boli noga ili ovo ili ono...pa još moram i da im se zahvaljujem što bi inače ustale. A onda još i počnu da mi drže predavanja kako da pridržavam dete u autobusu, i da ga pazim da ne padne (pošto sam u busu obično sa klincima,jer tako moram), pa moram i da im se smeškam i da komuniciram sa njima. Ćuti , sedi i vozi se,niko ti ništa nije tražio...

(odgovor članu Janja V)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.9.2014 18:34:16   
Ipokrisia
meni se jos ne vidi da sam trudna pa me ne pustaju user posted image jedino kad odem u banku puste me jer znaju da sam koleginica, da sam trudna i radim u istoj banci user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
8.9.2014 18:40:02   
Mala Elena
Anarunika , bas si to lepo docarala ! U onom drugom delu se pronalazim , kad se dame prave da ih boli ovo ili ono ili se jednostavno okrenu i gledaju kroz prozor, kao ne primecuju me. A ja tik do njih, pa im nabijem stomak ispred face hahaha. Malo ih iznerviram ali opet ne ustanu user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.9.2014 17:20:58   
anita
Zavisi gde.
Juce sam bila do banke da platim stan. Uredno sam stajala u redu dok nisam stigla na red.
U autobusu mi ustaju i u prodavnici me pustaju preko reda na kasi.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
10.9.2014 23:47:39   
plačljiva
Ja živim na početnoj stanici i uvek u busu zauzmem ona sedišta za trudnice user posted image ,ona prva sedišta.Hoće ljudi da ustanu,u prodavnicime ponekad puste preko reda.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 9:48:20   
cetvrtko
imam dosta vidljiv stomak i niko mi nikada nije ustao niti propustio u redu ..... cak smo ja i jos jedna trudnic stojale ( jos ona onako bas pred kraj ,stomak 5m ispred nje pa bar nju da pogledaju) u busu dok su svi sjedali i drzali glave sto dalje :D saosjecanje i obzirnost na nivou :D

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 10:51:50   
daca77
Samo kod prodavca kokica u Obrenovicevoj ulici(Nislijke, tamo je gratis i ne ceka se u redu) user posted image
U gradskom busu, kondukterka je napravila sou...stojim ja i ona mi posle 1.stajalista kaze da imam slob.mesta napred, a onda se okrece i kaze "vidis da svi sede kao idioti, niko da ustane"...kazem ja-u redu je, nema veze...a ona raspali jos vise...samo sam cekala da nam neko od pomenutih idiota pridje i obracuna se...user posted image

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 11:10:06   
Ana13
Ne volim kokice,ali mogu da prosetam do Pobedine da obezbedim muza sa grickalicama user posted image Bar neku vajdu da imam,jer me inace ne pustaju preko reda.Mada ja ne idem ni u banku,ni postu,niti se vozim busom.Ali u Rodi i Maxiju redovno drezdim sa babama po redovima.Ma ni da me pogledaju.A ni kod dr nisu hteli da me puste preko reda,a sve babe i dede.Ja cekala malo i krenem preko reda,kad neki deda dize dreku.A na vratima lepo pise da trudnice imaju prednost i to mu i kazem,a on ce meni "A gde to pise?" A natpis njemu 10ak cm od glave.To je bilo na transfuziji kad sam radila krvnu grupu.Sve ostalo radim privatno i ne boli me glava

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 11:23:53   
Anarunika
Zar u Rodi nemaju posebnu kasu za trudnice i ljude sa decom? Ili sam pomešala prodavnice user posted image Mada i na tim kasama ponekad pokušavaju da se utrpaju oni kojima tu nije mesto. Svakakvih nas ima.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 11:32:40   
Ana13
Nasa Roda u Nisu nema nista posebno za user posted image . A i uvek od 20 kasa rade 3,pa se svi naguzvamo tu.Ima one brze kase za do 10 artikla,ali tu se uguraju i oni sa punim kolicima i niko im nista ne kaze

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 11:40:48   
anita
Ja se upravo vratila iz poste. Uredno cekala red sa penzicima.Naravno niko me nije ni pogledao a jos manje propustio preko reda. Sva sreca nije bilo guzve.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
13.9.2014 11:42:43   
Bibilib
I dok sam bila trudnica a i sada sa malom bebom cekam red kao i svi ostali. Pa cak i kad dete place niko nece da kaze ajde pustite ovu zenu sa detetom....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
18.9.2014 21:58:37   
cetvrtko
eee zenice ... danas sam puludjela kada sam shvatila da sam se kao trudnica ustala zeni sa detetom ..... dete maaaaalecko ,preslatko ,ona ga nosi a autobus prepun pladih i niko nece da je pogleda ..... divni ljudi . :D

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice, imate li prednost u redovima za...
25.9.2014 14:53:37   
branki*
kako da ne..polomise se svi ovde da mi ustupe mesto..danas u gradskom prevozu,sva sedista zauzeta,ja u jednoj ruci tasna i kesa,u drugoj neka fascikla..mislite da je neko ustao..ma,jok.a,uredno zalepljene one etikete da prednost imaju majke sa decom,trudnice i invalidi..boli nekog uvo,zgazili bi te da mogu,ne bi se ni okrenuli.
a,pre toga u maxiju cekam red sa drugaricom,a 2 mesta ispred nas covek sa malim detetom,bebom skoro,sedi gore na onom mestu u kolicima za kupovinu..i,ustupi mi mesto covek cim me video,kaze-ona voli da sedi ovde,moze da ceka,zabavno joj je,idi ti.po akcentu sam primetila da nije boranin..pretpostavila sam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here