|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gastritis
13.3.2016 1:13:06   
zece
Meni to je uradio aspirin koji sam uzimala sada su mi ga prekinuli juce sam imala temna stolica

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Gastritis
2.3.2017 10:04:13   
Rosita
Voci, kako ide to sa mlevenim lanom? mlela, potopim, ujutro tesko procedim- prolazi mi i suvi deo u casu, a cini mi se nije toliko sluzavo kao kad je celo zrno. Negde sam citala da mlevenje mora neposredno pre upotrebe. Bi li mi opisala svoj recept?

Cula sam za neku kombinaciju kvantne dijagnostike i nakon toga terapija alojom. Je li neko cuo? Skupo je, ali meni od hemije nema neke vajde, a nije ni poenta da sam non stop na lekovima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Gastritis
2.3.2017 12:25:18   
vocicana
Rosi, tek sam sada videla sta si mi pisala.
Kupujem lan u zrnu, uzmemo oko 500 gr, to sameljemo u onom mlinu za kafu, elektricnom mlinu, onako sinto, da nema zrna celih.
Jedna supena kasika u 0,5 dl toplo mlake vode promesas, oklopis tacnom i ostavis do ujutru, to prvo popijes na prazan stomak, pa zatim napravi pauzu 15 min i popij casu vode. To je sve.
Evo ja sam danas popila Nolpazu, ne secam se kada sam pre toga, ali sam u slast pojela 1/8 zlatiborske pite sa sirom, pa da ne bi kmezala posledice ceo dan, to sam na vreme prekratila.
Aloja je odlicna u gelu da je pijes isto na prazan stomak, ali ako nadjes korektan kvalitet i da nema prevare. Ima firme kojakataloski prodaje aloju u gelu za pijenje, odlicna je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Gastritis
2.3.2017 13:03:18   
Rosita
Hvala ti Vockice.
Znaci ne treba da se procedi.
Ma to je ok, jedes ko covek i nije ti ni zao kad popijes lek.
Al ja covece ove nedelje postim na vodi, a ono sastavilo. Jedino sto sam pojela skoro 100 g badema, al inace njih jedem.
Meni pantoprazol ne idgovara. Doduse, uvek sam isprobavala kad je najakutnije, mozda bi bilo isto i sa drugim lekom. Sabax mi je bolji. Za zucni reflux dobar je gastroperidon, al njega izbegavam jer uuzjasi na hormone. Imala sam i curenje mleka od njega, a dr mi ga je prepisala kao glavni lek.
Znam za tu aloju. Ovo je nesto drugo, imam preporuku, tu moze biti i u vidu tabletica aloje i td. Al izadje bar 100 e mesecno , treba par meseci .
Ne znam samo da l bi mi lan bez cedjenja iritirao creva, i tu sam alaba. Treba isprobati .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Gastritis
2.3.2017 14:27:53   
Sanjica26 RR
Roso, ne znam da li mozes da uzmes mleveni lan. Ja ga stavljam u smutije. Mozda je poenta da ne bude mleveni. Recice nam Voci.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Gastritis
2.3.2017 17:54:42   
Rosita
Ne znam je li svejedno. Vocka i kaze da koristi mleveni lan. Ja bih radije u zrnu pa samo da popijem sluzavu vodu. Bojim se ako i lan popijem da me ne " proteruje", ako me razumete :) je l moze u zrnu, vocka?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Gastritis
2.3.2017 18:29:53   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ne znam je li svejedno. Vocka i kaze da koristi mleveni lan. Ja bih radije u zrnu pa samo da popijem sluzavu vodu. Bojim se ako i lan popijem da me ne " proteruje", ako me razumete :) je l moze u zrnu, vocka?

Rosi, zao mi je sto se mucis, ne mogu da zamislim kako je gadno
Ja koliko znam lan se za sve te probavne probleme koristi mleven, kada je u zrnu zbog opne ne moze adekvatno da se svari. Ne znam kolii efekat ima ta "sluzava" voda od celog zrna

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Gastritis
2.3.2017 19:10:20   
Sanjica26 RR
Rosi jel mozes neki smuti sa lanom? Tad ga neces osetiti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Gastritis
2.3.2017 20:05:48   
Rosita
Na netu pise i varijanta potopis u zrnu i pusti sluz. E sad milicice sigurno je veca korist od mlevenog, sve svoje da u vodu. A glavno za zeludac je da je ta sluz oblozi. Sanjice, moze, mada ne znam koliki je ucinak tada. Jer ta sluz treba da stvori film i pripremi zeludac za jelu. Probacu pa cu videti. Pila sam i sok od kupusa, ovo je poslastica u poredjenju sa timuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Gastritis
2.3.2017 20:19:08   
Sanjica26 RR
Bitno je da ne pijes sa jogurtom te smutije. Jer ako se pije sa jogurtom onda ostali sastojci se samo zalepe za zid. I nema nekog efekta.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Gastritis
2.3.2017 21:11:35   
vocicana
Rosi, slobodno ovako uradi, jer ta sluz je lek, uradi jednom sa celim zrnom, pa uradi sa mlevenim, nece te proterati, sluz oblaze zeludacnu sluzokozu, to je ono sto je bitno, preporucuje se i kod ulceroznog kolitisa, kod Krona, kod gastritisa sa erozijom, bez nje, slobodno probaj, neka te i protera, dijareju dobiti neces, bar ne neku zbog koje neces moci iz kuce.
Razumem te za Pantoprasol, ali probaj Ranitidin u sumecem obliku, mozda Nexium u tabletama, treba ga ispiti bar 5 nedelja. Sabax je specifican. Ohbas se mucis a znam kako ti je, pila sam i ja g od kupusa, fuj!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Gastritis
2.3.2017 21:12:24   
vocicana
Aloja samo tecna, nikakve tablete, jer time opterecujes kompletan digestivni sistem!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Gastritis
2.3.2017 22:32:33   
Rosita
E dobro, hvala svima na savetima. Voci, probacu definitivno tu terapiju lanom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Gastritis
4.3.2017 10:28:50   
vocicana
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Gastritis
4.3.2017 11:10:34   
Rosita
Vocka i milicice, istrazivala sam dosta, umem da nadjem relevantan izvor, ali me zanima vase misljenje, milicicin strucni sud- da li bih ja smela da ostanem u drugom stanju sa sabaxom tj.lansoprasolom? Znam da je omeprazol najispitaniji i najpreporucljiviji. Lansoprasol je kategorija B. Vocka, posto sam posle mesec i po u ovoj turi obustavila lansoprasol i tegobe su odmah pocele, ne znam da l da predjem na omeprasol ili vratim sabax? Znam da su ovo pitanja za dr, uskoro imam kontrolu. Cisto me zanima vase misljenje.

< Poruku je uredio Rosita -- 4.3.2017 11:13:35 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Gastritis
4.3.2017 20:26:55   
milicicak
Rosi, draga, ja sam od onih dr sto ne umeju da lece i za ovo sto pitas stvarno nisam strucna. Koliko sam videla na blic nema neke povecane verovatnoce za teratogene efekte, prevremeni porodja i abortus prilikom upotrebe lansoprasola, ali moram da proverim na posu u ponedeljak detaljnije sta kaze strucna literatura.
Razgovaraj sa dr i vidi sta ti ona savetuje.
I bas se radujem sto razmisljas o drugom detetu.
Ljubim

< Poruku je uredio milicicak -- 4.3.2017 20:30:02 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Gastritis
4.3.2017 21:27:58   
Rosita
Hvala ti milicice :). Razmisljam i mnogo se lomim. Ovo je jedan os razloga sto se lomim, ali ima ih jos. Ima dana kad sebi kazem - da li si normalna da uopste pomislis? Istrosi se covek. A opet, D recimo bas zeli i prica o tome (bati)...
Uzeh ranitidin sumeci. Videcu da l je preslab. Ako cupa mnogo vracam sabax. Kod dr uskoro.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Gastritis
7.3.2017 18:06:30   
milicicak
Rosi, ostadoh ti duzna odgovor.
Novija istrazivanja kazu da nema povecanog rizika ni za jedan od navedenih lekova u trudnoci.
Ozbiljno porazgovaraj sa dr, reci da planiras trudnocu i vidi sta ce ti reci. Ja ne znam da te posavetujem.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Gastritis
7.3.2017 20:56:29   
Rosita
Hvala puno draga :*

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Gastritis
8.3.2017 8:40:52   
vocicana
Milicicak moj covekl! Sve sto se govori za lekove da je kontraindikovano u trudnoci, govori se iz razloga jer nema adekvatnih dokaza u kom prtocentu prolazi kroz placentarnu barijeru, koliko u stvari stetno utice na plod.
Opet se ponavljam, od gorusice u nekim delovima trudnoce nisam mogla da zivim! Naila sam se Nolpaze i nasisala Rennie tableta sto za ceo dosadasnji zivot nisam, a o kicmi da ne govorim, uz konsultaciju sa gin, pila sam Brufen i bensedin jedno 3 dana u dva navrata.
Sta je sa pacijentkinjama koje recimo zbog psih smetnji moraju piti sedativnu terapiju a trudne su, beba je uspavana na rodjenju, ali se sve izregulise piskenjem i normalnim ritmom kasnije. To su ekstremi, morate pomoci sebi, idite i na alternattivu, bademi, posni slani krekeri stapici...ali ako ne ide, pa uzmite neki lek, bebice ce bbiti dobre.
Rosi, nadam se da se bolje osecas. Da lan deluje.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Gastritis
8.3.2017 22:50:14   
Rosita
Voci, malo mi vreme ne ide na ruku, sabax sam uzela opet da pibem, pijem lan po tvom receptu i drzim se:*. Mislum da kad jednom krenes duze sa ovim inhibitorima lose ti se pise kad stanes, jer kad te cepne kiselina brale mili, pa pocne da stipa...
Pila sam i ja bensedin i to ozbiljno, pririsak, kontrakcije, nesanica. Rodila najzivlje dete u blizem okruzenju, prema komentarima prijatelja.
Sve znam al bas je velik strah. Ne mozes se ni ostaviti bez terapije i patiti dok ne ostanes u drugom stanju. Na stranu to sto ja jos nisam nacisto da li bih, al objektivno je tako.
Hvala :)

< Poruku je uredio Rosita -- 8.3.2017 22:57:53 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Gastritis
10.3.2017 15:14:16   
Rosita
Devojke, bila ja na kontroli. Dr mi dala da probam novi lek dexilant, to je neki malo drugaciji molekul lansoprasola. Zbog pojave laktacije na gastroperidon poslala me endokrinologu, da proverim zasto se to desava jer ne bi trebalo da on predje neku-tamo-barijeru. A vazno je da mogu njime da teram zuc dole. Rekla je da je stav Americke... Hm nekog udruzenja, asocijacije ili vec da IPP ne bi trebali sa se piju u trudnoci. E sad... Kao eventualno dok se ne zatrudni, posle po njoj samo antacidi. Znam da ima zena koje su pile i ako mora, mora al eto tako mi ona rece.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Gastritis
12.3.2017 9:07:32   
vocicana
Rosi nisam cula za taj lek, ruku na srce nisam dugo na odeljenju, ali od petka obnavljam znanja. Nije pozeljno, a za kasnije naravno da smes antacide i sve sto ti od terapije treba.
Javi sta si uradila. Gastroperidon ti na neki nacin stiomulise prolaktin i zato je to tako, uradices hormone verovatno pa ces sve znati. Rosi javi obavezno. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Gastritis
12.12.2019 14:52:07   
mama Jo
Ako ne pisem u dobroj temi, prebacite mi post.

Uglavnom, mojoj mami su otkrili cir na dvanaestopalacnom crevu. Dobila je terapiju, i za 3 meseca na kontrolu.
Sta jos preporucuju sto se tice ishrane, ili nekih prirodnih lekova?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Gastritis
16.12.2019 22:38:21   
mama Jo
'Aj da ,,dignem" temu jer se lrethodnih dana zatrpala zbog nagradne igre. Dakle, moje pitanje iz lrerhodnog posta...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here