|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:44:38   
Didy
Bravo, Joviceeee! user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:47:10   
Didy

IZVORNA PORUKA: New Mom

Bravo, majstore!user posted image
IZVORNA PORUKA: jovicaa
mozda malo da odlozis faks, treca trudnoca i dvoje male dece, uskoro troje male dece, daj sebi pauzu..

Nema pauze, pauza znači samo podizanje dokumenata na faxu jer sam ja tzv. stari program koji je zakonski u obavezi da sve završi do 30.septembra 2015.g (imamo godinu više na medicini, ostali moraju do 30.09. ove godine) ili jednostavno tvoje studiranje i davanje ispita se više ne važi.


NM, juče sam čula na radiju da se odlaže rok do 2017/18. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:50:18   
New Mom
Didy, nije. To je samo predlog koji još nije ni iznet na usvajanje. Stari studenti pokušavaju sa silnim peticijama da obezbede produženje roka. Kod nas na faxu je loše organizovano to oko starih-novih tako da će se goila njih naći u škripcu. A da prelazim na bolonju sa dodatnim ispitima, predavanjima, vežbama, obavezama, ne pada mi na pamet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:52:40   
Didy
A-ha, ok onda. Čula sam usput dok sam decu vozila u vrtić, pa nisam bila baš skoncentrisana. Mada, verujem da će usvojiti. I njima je lakše tako nego da prave rez.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:54:17   
Anoniman
A ako si na Bolonji do kada imas rok da zavrsis? evo ja sam u ovom roku prijavila 3 ispita i nijedan nisam dala, prvo zbog une, bila je bolesna, danas sam imala zadnji, nisam ucila zbog sestre i tako, nadam se da cu u aprilu, junu, julu , septembru, oktobru 1 i 2 da uspem da dam ispite da dam uslov za 4 godinu....

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:54:42   
Anoniman
Jovice svaka castuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 12:00:02   
Didy
UM, stvarno nisam u toku, ja sam studirala i završila po starom.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 12:05:02   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Unina mama

A ako si na Bolonji do kada imas rok da zavrsis?

Koliko ti traju studije, pa puta 2 (znači ako su četvorogodišnje, onda 8, za medicinu onda 12 godina).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 12:06:46   
Torbica
NM! Ima da te bodrimo samo tako, koliko si krvi i znoja prolila, skupi zadnji atom snage i odradi jos tih 5 komada. Uf, zadnjih 5 je vec na kraju zivaca i svega ali moras! Moras! Saljem ti puno pozitivne energije! user posted image
Jovice, svaka ti cast! user posted image
UM, cim sa sekom bude sve stabilno, nadoknadices!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 12:10:09   
jovicaa
NM! Ima da te bodrimo samo tako, koliko si krvi i znoja prolila, skupi zadnji atom snage i odradi jos tih 5 komada. Uf, zadnjih 5 je vec na kraju zivaca i svega ali moras! Moras! Saljem ti puno pozitivne energije!

user posted image
hvala zeneuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 15:20:10   
Ushtipak
New Mom, mislim da nisi u pravu sto se tice pauze. Po zakonu, tokom studija se, bez obzira na rokove, moze zamrznuti godina (na godinu dana ili manje) zbog izdrzavanja kazne zatvora, vojnog roka, odlaska u diplomatsku sluzbu i TRUDNOCE. To moze lepo da ti produzi rok, bez obzira na pravila Fakulteta, ali je bitno da se u vezi sa tim raspitas ili kod sekretara fakulteta, koji je pravnik, ili kod prodekana za nastavu. Radim na fakultetu, pa sam malo pokupila administrativnog znanja :) Srecno!
U ovom roku dala sam 6 ispita i ostao mi je sedmi i onda sam odradila prvu godinu doktorskih, ukupno 12 ispita. Kad dam, dajBoze ovaj iduce nedelje, predacu papire da konkurisem za budzet. Ako ga ne dobijem, ne znam kako cemo... user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 16:33:58   
Anoniman
Uhstipak, a da li moze zbog teske bolesti,tumora? Znam da ce sestra da mi se izvuce, mora, pa da joj moji zamrznu godinu da ne gubi ispite koje je dala, i da ne krece iz pocetka, da ne polaze opet prijemni?

(odgovor članu Ushtipak)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 16:45:52   
adulence
Unina sigurna sam da moze ja sam posledbje dve godine zamrzla,prvu zbog truxdnoce,drugu s takodje zaledila a kao razlog napisala nega deteta do godinu dana,tako su mi na faxu rekli dobela ivin izvod...i eto vec drugu godinu ne placam,a uredno mogu da dajem ispite...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 16:56:11   
Anoniman
I ja sam zamrzla zbog une kada se rodila, a nisam znala da dok je godina zamrznuta mogu da se daju ispiti user posted image tih sta sam ja propustila

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 17:14:28   
milicicak
UM, godina moze da se zamrzne i iz opravdanih medicinskih razloga, potrebno je samo da se napise molba i dostavi medicinska dokumentacija prodekanu za nastavu. Nadam se da ce sa tvojom sestrom sve biti u redu
Koliko ja znam, u toku zamrznute godine ne mogu se polagati ispiti, tj. ne mogu se ocene upisivati u indeks, sto nikoga ne sprecava da u dogovoru sa profesorom ispit polozi i upise ocenu kada istekne zamrznuta godina :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 17:30:09   
Ushtipak
Tako je kao kaze Milicicak, samo se dokumentacija uz molbu odnese prodekanu za nastavu, tj. jos bolje da neko od vas iz porodice proveri sa studentskom sluzbom na fakultetu tvoje sestre ko je tacno nadlezan za njenu molbu, da ne pise sto puta. Negde odobrava dekan, a negde Vece. Ispiti ne mogu da se upisuju u indeks, ali svi koriste priliku da ih polazu u dogovoru sa profesorima. Posle iskoristis prvi rok kad "odmrznes" godinu, prijavis ih sve i samo ti ih upisu.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 18:05:42   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Ushtipak

New Mom, mislim da nisi u pravu sto se tice pauze. Po zakonu, tokom studija se, bez obzira na rokove, moze zamrznuti godina (na godinu dana ili manje) zbog izdrzavanja kazne zatvora, vojnog roka, odlaska u diplomatsku sluzbu i TRUDNOCE. To moze lepo da ti produzi rok, bez obzira na pravila Fakulteta, ali je bitno da se u vezi sa tim raspitas ili kod sekretara fakulteta, koji je pravnik, ili kod prodekana za nastavu. Radim na fakultetu, pa sam malo pokupila administrativnog znanja :) Srecno!

Zamrzavala sam godine 3 puta: 2x zbog trudnoce, 1 zbog nege deteta do godinu dana. Znam proceduru. ALI zamrzavanje godine sluzi da student ne izgubi status finansiranja iz budzeta ili status apsolventa (taj traje 6 meseci kod mene), zamrzavanje godine nema nikakav uticaj na clan Zakona o visokom skolovanju kojim je predvidjeno da se 30.09.2014. (tj. 2015. u mom slucaju) svi studijski programi koji su pre bolonje gase. To nije pravilnik fakulteta, to ce biti na svim fakultetima za sve stare studente, bez obzira na godinu studiranja, broj ispita i sl. Jedino je razlika od fakulteta do fakulteta kako je ko regulisao sta dalje. Vecina fakulteta organizuje da studenti mogu da predju na studije po bolonji. Na mom fakultetu neopozivo gube status studenta, tj. nije im dozvoljeno dalje studiranje.

A sto se tice toga da li moze da se polazu ispiti. Kod nas se molba za mirovanje za npr. sk.godinu 2013./14. moze podneti do 30.septembra 2014.godine. Tj. mozes da polazes ispite regularno di tog vremena a da onda fakticki retroaktivno zamrznes godinu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 18:07:45   
New Mom
A razlozi za status mirovanja su:
- odrzavanje trudnoce
- porodjaj i nega deteta do godinu dana
- teska bolest koja traje duze od 3 meseca
- redovno sluzenje vojnog roka

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 18:42:24   
Ushtipak
E, New Mom, bas bez veze... Ma to je od fakulteta do fakulteta kako ko hoce napravljeno. Svi zakoni su jednaki i ako se neki sukobljavaju, mora da se da misljenje pravnika, ili nadleznog organa... Mislim da su rokovi prekratki, za sve nivoe studija. Moj ujak je studirao medicinu 13 godina, iz raznih razloga, sto ga nije sprecilo da posle stekne dve specijalizacije i da sada bude primeran strucnjak. Nm, spremi jedna ispit od tih pet,pa nas obraduj? Sestica, sestica, samo da se prodje. Sad ga prijavi, dok se ne porodis, da te malo propuste zbog stomaka user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Beba i fakultet
17.2.2014 21:53:26   
jovicaa
ja sam u prvoj zamrznutoj godini mogla da dajem ispite. a drugi put kada sam zamrzla nisam mogla.
ne moze zbog trudnoce da se zamzrne, samo zbog odrzavanja trudnoce, tako je kod nas.....


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ushtipak)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Beba i fakultet
17.2.2014 21:59:49   
New Mom
Pa i napisala sam odrzavanje trudnoce.
Pisah kako kod nas ta zabrana polaganja ispita moze da se zaobidje: podnese se molba na kraju tekuce sk.godine.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Beba i fakultet
17.2.2014 22:04:29   
jovicaa
adulence je napisala da je uspela i zbog same trudnoce da zamrzne, to kod nas ne moze... zato sam napisala...
aha, vidis ja uopste nisam znala za to, pa nisam ni polagala ispite u drugoj zamrznutoj godini.. ali to mi je dobro doslo, ohladila sam glavu od faksa.
new mom navijam da rasturis tih 5 ispitauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Beba i fakultet
3.3.2014 13:03:10   
Zemunka85
Ja samo da se pohvali. Polozila sam jedan ispit u Petak. Posle pauze od 10m. Tj od kada imam dete dala sam dva. Malo, ali znaci. Ona je sada veca, moze i kod bake malo, malo sa tatom, u jaslice jos malo i bice lakse .. idem dalje, jos pet komada. MOGU JA TO!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Beba i fakultet
3.3.2014 20:15:50   
adulence
Nisam ja zbog odrzavanja,samo sam otisla u studentsku polikliniku oni napisali potvrdu o trudnoci i eto,a ispite normalno davala bez molbi itd...eto pa mozda nekome pomogne...
Bravo zemunka...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Beba i fakultet
3.3.2014 20:53:02   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Ja samo da se pohvali. Polozila sam jedan ispit u Petak. Posle pauze od 10m. Tj od kada imam dete dala sam dva. Malo, ali znaci. Ona je sada veca, moze i kod bake malo, malo sa tatom, u jaslice jos malo i bice lakse .. idem dalje, jos pet komada. MOGU JA TO!

user posted image user posted image user posted image Nego sta!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here