|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 13:46:31   
Zemunka85
Joooj ja sad bas bas bas spremam jedan ispit. U Ponedeljak je i sva sam naelektrisana.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 13:55:06   
Leptiric123
Ja tri obavezna i još tri ako stignem user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 14:04:35   
Anoniman
I ja treba da sednem da spremam ispit za 14.2, ali una je kao i u svakom mom ispitnom roku, opet bolesna, joj samo jednom da upisem tu cetvrtu...user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 14:14:11   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Unina mama
ali una je kao i u svakom mom ispitnom roku, opet bolesna,

Meni svaki rok u ove tri i po godine takav.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 14:43:53   
superm
mame, divno je sto sve postizete. ja sam prvo dete rodila tri godine nakon faksa, uveliko sam radila... trenutno razmisljam i da upisem master
user posted image
a i da ponovo zatrudnimuser posted image user posted image
ambiciozno, zar ne?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 19:10:37   
jovicaa
new mom i kod nas isto... obavezno ali obavezno se neko razboli bas kada imam kolokvijum ili ispit.
da se malo hvalim dala sam 4 ispita u ovom roku, a mozda cu i peti, cekam rezultate...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 19:14:47   
Olga75
cetiri ispita u jednom roku sa dvoje male dece i celom kucom " na ledjima "
pa svaka ti cast , ja toliko nisam davala ni kad mi jedina briga bila da l mi se cipele slazu s frizurom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 19:33:02   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jovicaa
da se malo hvalim dala sam 4 ispita u ovom roku, a mozda cu i peti, cekam rezultate...

Pa Bog te mazo!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 19:40:45   
Anoniman
jovice user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 20:17:30   
adulence
Bravo jovice,svaka cast,ja sam u ovom roku dva polozila i imam jos jedan U ovom roku,no posto je iva 3nedelje bila kuci sa bronhitisom,nesto nisam sigurna,ali videcemo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 20:42:24   
jovicaa
pa svaka ti cas_t , ja toliko nisam davala ni kad mi jedina briga bila da l mi se cipele slazu s frizurom

ni jauser posted image
moram priznati da nikada do sada nisam dala ovoliko ispita u januarskom roku, definitivno sam oborila rekord!
izgleda da pritisak i obaveze pozitivno uticu na mene, sta da kazem. a da ne pricam da su mi ocene bolje nego ikad..
i da dodam studiram na drzavnom tehnickom fakultetu, da ne bude neke zabuneuser posted image
sad sam vec pocela da odbrojavam, ako polozim i ovaj peti ostaje jos 13.....

i da ne zaboravim, hvaaaaaalaa vam svima na podrsciuser posted image

adulence svaka cas_t!user posted image
bas mi je zao zbog ive, nema me nesto u poslednje vreme, pa nisam u toku, tri nedelje bronhitisuser posted image , uf bas vam se oduzilo....

< Poruku je uredio jovicaa -- 7.2.2014 20:45:42 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Beba i fakultet
7.2.2014 21:29:04   
milicicak
Adulence, jovice, bravo, svaka vam cast user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 7:49:58   
adulence
I.ace slozila bih se sa jovicom,pocela sam vise iapita da dajem od kada imam Ivu,nego pre kada mi je to bila jedina obaveza...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 7:58:24   
Zemunka85
Svaka vam cas_t. Ja ne znam gde bijem od obaveza. Vremena stvarno nemam, kako god da se organizujem, a uvece budem umorna. Zadnjih mesec dana sam se polomila da je cuva ko god stigne na pola sata-pola. Tu spada mm, mama i tata, nemam koga drugog. Za moj fax (Ekof) to je stvarno preprepremalo. Krpicu se ovako s vremenom dok ona ne krene u jaslice, a onda obecavam da cu svo svoje slobodno vreme posvetiti knjizi i kapiram da bih preostalih 5 mogla da dam za godinu ... ako se baaas potrudim. Oteglo se brate mili...bas sam tuzna. Ovo mi je najbolnija tema i nesto o cemu sam zamolila porodicu da cutimo. Jako mi je i tesko i problem da pricam o tome, pa evo ovde da napisem. Ne mogu se pomiriti sa cinjenicom da 10god truda (nekada vise, nekada manje, nekada uopste) zamenim za privatni, ili diplomu manjeg stepena....

Za ovaj prekosutra ispit, sam se svojski trudila. Kada ja (koja sam jako samo kriticna) kazem da sam dala sve od sebe. U pitanju je predmet Nacionalna Ekonomija i kako moja drugarica kaze - kao da ucis telefonski imenik napamet. A od kako imam dete, meni je memorija maksimalno popustila. Jako sam brzo ucila, pamtila. Ovo sada je sktrasno. Mozak mi je kasa. Sta god procitam odmeah zaboravim i jako teze ucim. Jos ovoliko brojeva .. uh ne znam ... ili ce profesorka morati da bude ekstremno popustljiva (sto i nije slucaj na mom faxu), ili cu morati da imam puuuuuno srece. Inace, od kako imam dete, polozila sam jedan ispit.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 8.2.2014 8:00:54 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 9:02:19   
adulence
Zemunka,ni za moj fax(filozofski) nije dovoljno ovoliko koliko ja ucim,ali uspeva mi,ucim uvece i znam o cemu pricas,budem zaista preumorna,ali sta da radim moram ga zavrsiti,ostalo mi je jos 6komada...nemoj pogresno da me shvatis samo hocu da ti kazem da smo u iatom sosu,i da ti dam neki vetar u ledja

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 9:33:28   
jovicaa
iskreno(bez ikakve namere da nekog vredjam ili nesto slicno) mislim da je to vise do osobe, nego do fakulteta.
ja kada imam motiv i zelju da nesto uradim, ja dobijam divlju energiju i svastaaa mogu da izguram.
nedelje mi proleti dok puknes prstima, to je istina, i zbog toga mi je najvise zao. ali sve stizem i da odem na faks na par sati i da ucim, i da provedem dosta kvalitetnog vremena sa decom, spremim stan i td... a niko mi ne odvodi decu da bih ucila, sada kada je i maki krenuo u jasle to ce biti slucaj, da ucim dok su oni u vrticu/jaslicama, i kontam da ce mi to doci kao preporod.
mislim ima i taj tempo svoje posledice... nocas sam na primer legla u 10, nisam mogla da gledam, i u sred noci pocela da se gusim, imala jezive kosmare, ustala u 9(mm me pustio malo duze) i i dalje sam slomljena....

a recimo imam drugarice koje nista ne rade po pitanju faksa(na istom fakultetu studiramo) jedva se pokupe samo oko obaveza koje imaju oko dvoje dece i stalno kukaju. a imam i drugaricu koja mora da odvede jedno dete na 8 sati svaki dan kod mame da bi mogla da uci(ima jedno dete)... mislim svi smo drugaciji. a ja mislim da svako moze sve, pitanje je samo organizovanosti, zelje i hrabrosti. mogu i ja da kazem nema sannse, faks i deca, ma to niko ne moze da stigne i da se ne bavim fakultetom...
ovo je samo moje misljenje, ali prvo moras da verujes da nesto mozes da uradis, da bi mogao.

< Poruku je uredio jovicaa -- 8.2.2014 9:35:22 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 10:15:13   
Mama.Veki
Ja imam u planu da pocnem sa faksom od septembra.
Tada ce mi sin imati 3 godine, vec ce biti lakse, icice u vrtic, pa se mogu malo fokusirati i na nesto drugo, ne samo na njega.
Ali svakako vanredno. Samo jos i finansije da me posluze user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 13:39:41   
Leptiric123
Jovice user posted image

Takodje mi je mnogo veci motiv ona, i mnogo vise imam energije da ovo privedem kraju...najlakše je sedeti kući i kukati, a u medjuvremenu gledati serije i tračariti sa komšinicama...

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 16:05:48   
jovicaa
hvala leptiricuser posted image
veliki je to pritisak i ne kazem da mi sutra nece mozda nesto puci u glavi, pa se desi i neki period kada nista ne budem davala..
ali mislim da je jako bitno da kazes sebi JA TO MOGU i da krenes sa tim, da pokrenes pricu.. ako odmah kazes nema sanse, u startu si propao.
ali mislim da je najteze tako kad ostane par ispita na kraju, pa se napravi pauza, nekako otudjis se od cele price fakulteta, ali samo hrabro i bez brige...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 16:14:52   
adulence
Upravo je u tome poenta uhvatitis se u kostac sa problemom,

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 19:29:33   
anci kv
Žene,ja vam se divim...deca.ispiti...svaka čast

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Beba i fakultet
8.2.2014 20:32:57   
Didy
Jovice, svaka čast, samo napred! user posted image
Moja mama je zatrudnela na 1. godini faksa, porodila se na drugoj i u roku završila fakultet. Uvek sam mislila da je to zato što je živela sa svekrvom, pa je imala pomoć, a posle sam shvatila da je prosto ona takva - i dan danas ima snage i volje da izgura ono što naumi, tako da se ja slažem s tobom da je to najviše do čoveka. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Beba i fakultet
9.2.2014 13:00:52   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jovicaa
ali mislim da je najteze tako kad ostane par ispita na kraju, pa se napravi pauza, nekako otudjis se od cele price fakulteta, ali samo hrabro i bez brige...

Tu sam ja. Kad sam se porodila sa KL imala sam jos 19 ispita. Tu sk.godinu nisam nista dala, jednostavno sam isla na predavanja, vezbe po pola dana, ceo dan, kako kad, i nisam nista stigla da ucim. Onda ide sledeca sk.godina, ja trudna sa N., opet nista od ucenja (lazem, dala sam mozda 2-3 ispita), odlucim da to iskoristim da idem na turnuse (to je kao lekar da odradjujes smenu, negde i dezurstva), pa onda jos zaglavim na mirovanje zbog prevremenog. Opet zastoj. Tek u trecoj sk.godini krenem sa boljom organizacijom i svaki dan (a u 90% slucajeva i vikendom) od 7h do 15h sedela sam u citaoni dok je neko cuvao klince. Ni to nije sjajno jer mi fali ono da radis, pa pauza pa opet knjigu u ruke, a sad taj drugi deo nemam, pa sve duze traje. Sad sam na 5 ispita.
Doduse, opet sam imala pauzu jer mi je 4 roka propalo zbog Koljine upale pluca i sad boginja. I to je kao da nikad nisi ucio, psihicki je jako tesko.
Nekad ni ne vidim vise svrhu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:38:32   
jovicaa
pitanje je volje, moras je naci u sebi da bi zavrsila... a i rasporedjivanje prioriteta.. mozda malo da odlozis faks, treca trudnoca i dvoje male dece, uskoro troje male dece, daj sebi pauzu..
ja bas zato odlazem trece dete do daljnjeg, gledam danas jedva i ovo dvoje spremimo za vrtic, zamisli jos i trece... uz sve drugo sto sam sebi natovarila, bilo bi luuudo... tako da kad se ova dvojica malo osamostale i odrastu, ja pozavrsavam sta imam, onda moze trece.

ja ustvari dosla da se pohvalim malo, ociscen 7 semestar, polozila sam rekordnih 5 ispita!!!user posted image



< Poruku je uredio jovicaa -- 14.2.2014 11:39:01 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Beba i fakultet
14.2.2014 11:43:59   
New Mom
Bravo, majstore!user posted image
IZVORNA PORUKA: jovicaa
mozda malo da odlozis faks, treca trudnoca i dvoje male dece, uskoro troje male dece, daj sebi pauzu..

Nema pauze, pauza znači samo podizanje dokumenata na faxu jer sam ja tzv. stari program koji je zakonski u obavezi da sve završi do 30.septembra 2015.g (imamo godinu više na medicini, ostali moraju do 30.09. ove godine) ili jednostavno tvoje studiranje i davanje ispita se više ne važi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here