|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 12:18:34   
Lota
Dunja, hvala ti puno na brzom odgovoru user posted image . Na srecu imam devojcicu, pa mi je neuporedivo lakse, nego da je nemam. Kako nam ta mala stvorenja daju snagu user posted image .

Moram jos jedno glupo pitanje da ti postavim. Da li treba da se obrijem kao pred porodjaj user posted image ?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 12:39:39   
serpica
Lota ne moras da se brijas,to traje vrlo kratko i bolje sto si u totalnoj,oporavak je brz i ne boli mnogo.
Bas mi je zao sto se tako zavrsava user posted image zelim ti da sto pre prodje i vratis nam se u temu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 12:49:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Lota

Dunja, hvala ti puno na brzom odgovoru user posted image . Na srecu imam devojcicu, pa mi je neuporedivo lakse, nego da je nemam. Kako nam ta mala stvorenja daju snagu user posted image .


Smetnula sam sa uma (sada tek videh ticker), divno za malenu, i sada znam da daju snagu, baš tako user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 13:01:37   
Trcosava
Lota, kao što reče Dunja, žao mi što ti ipak treba tema.

Oporavak ti je kao kad imaš mecu. Osim što su meni napominjali oba puta da ne bi bilo pametno nešto teško da se diže prvi mesec (recimo) dok se materica oporavi.

Prvi put je trudnoća bila oko 8-9 nedelja, rađena je klasična kiretaža. Išla sam nekih pola sata po buđenju iz anestezije kući.
Drugi put je trudnoća bila oko 14 nedelja, išla sam na indukovani pobačaj/porođaj i opet isti dan išla kući.

Ostalo sve kao što Dunja reče - 2-3 ciklusa odmori i u nove radne pobede user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 13:19:46   
choopa choops
Ne trebaš da se briješ, bar ja tada nisam morala...Slažem se sa curama da je vjerovatno lakše u opštoj.
Budi jaka user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 14:25:01   
Lota
Cure, hvala vam puno na podrsci, mnogo znaci user posted image . Da li ste pronasle uzrok pobacaja ili ste jednostavno krenule dalje?

Choopa, ti si bese pisala da nisi imala problem da zatrudnis, nego da odrzis trudnoce? ili gresim? ja sam za 8 meseci imala dve biohemijske i trudnocu koja je bila skolska. Sad sam zatrudnela odmah, ali eto... znate i same.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 14:34:56   
choopa choops
Lota, da ja sam pisala. Ali da održim u smislu da moram da ležim zbog skraćenog grlića, kontrakcija i drugih da ih tako nazovem "fizičkih" faktora.
A tu prvu trudnoću, sam izgubila u 10+nedlji i za nju sam radila kiretažu. Bez anestezije, zašto su mi tako radili ne znam- ali znam da bih sada tražila da me uspavaju...Uzrok nije pronađen, "materijal" je poslat na histopatološku analizu-sve bilo OK, ja radila testove na myco, urea plasmu i hlamidiju - i to je bilo OK. Ma svi nalazi dobri, ali eto desilo se user posted image S jedne strane, tražiš razlog da se uhvatiš za nešto i kao: Eto, to je to, sad znam šta da liječim, A opet s druge strane si srećna što nema ništa, što si zdrava i što je sa organizmom sve uredu!

Šta da ti kažem...Odboluj, odmori i od srca ti želim da nam prije ljeta objaviš srećne vijestiuser posted image


< Poruku je uredio choopa choops -- 14.1.2015 14:35:21 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 14:41:20   
Lota
Ja sam se prvo pitala zasto opsta anestezija, ali sam malo cesljala po netu i izgleda da je to najbolja opcija.
Verovatno treba odraditi te osnovne analize i gurati dalje. Meni je sve to bilo OK pre prve trudnoce, nadam se da ce i sad biti OK. U pravu si, ne znas da li je bolje da nadjes uzrok ili da ga ne nadjes

Hvala ti na lepim zeljama user posted image

< Poruku je uredio Lota -- 14.1.2015 14:42:20 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 14:55:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lota

Ja sam se prvo pitala zasto opsta anestezija, ali sam malo cesljala po netu i izgleda da je to najbolja opcija.



Da ti kažem moje iskustvo - kada sam saznala da trudnoća nije dobra, otišla sam kod svog doktora (koji me kasnije u narednoj trudnoći porodio sa sinom), jer sam htela da on uradi reviziju, međutim tada im nije radio aparaz za totalnu anesteziju u Zvezdari, i on je rekao da ne želi u 21. veku da me izlaže takvim stresovima, jer je prevelik stres već sama činjenica da trudnoća nije dobra. poslao me u FRont gde su mi uradili reviziju u totalnoj. Znači može i u lokalnoj, ali bolje da ne.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.1.2015 14:56:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
14.1.2015 15:17:46   
Azra_
Moja sestra od teteke je radila reviziju nakon neuspele trudnoće i to u lokalnoj anesteziji. Bilo je nešto oko Nove godine, gužve, anesteziologa nema, a nesmeju da čekaju i uradili tako. Kaže da je jako bolelelo i da žali što nije otišla privatno. I ja sam za to, kao što Dunja kaže, postoji bol koji žena mora da pretrpi, a postoji i neki koji ne mora, ako je to neka pošteda, pa neka bar to bude.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
15.1.2015 7:50:06   
Lota
Hvala vam devojke jos jednom user posted image ... kad sve to zavrsim sutra, idemo dalje

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
15.1.2015 8:54:23   
pipi_coco
Lota draga bježi od lokalne anestezije, ako ikako možeš nemoj pristati na nju, nego insistiraj na opštoj anesteziji. Meni su radili kiretažu u lokalnoj ( jer ovde samo tako i rade, osim kod privatnika) i ne bih to nikome poželjela.
Cuvaj se poslije, miruj par dana, odboluj, bit ce sve dobro, šaljem ti veliki zagrljaj user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
15.1.2015 9:44:49   
Lota
Doktorka mi je rekla da ce raditi u opstoj. Nadam se da ce tako i biti, insistiracu. Vidim da su iskustva sa lokalnom losa i u fizickom i u psihickom smislu.

Hvala ti draga, user posted image brzo cu vam se pridruziti na crticama, a nadam se da cemo se uskoro druziti i u trudnickim temama user posted image




(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.1.2015 11:02:18   
Lota
Evo da se javim. U petak je ustanovljen prazan gestacijski mesak. Nakon toga sam imala intervenciju pod opstom anestezijom. Sve je zavrseno istog dana i pustena sam kuci. Tog dana sam malo odmarala, vec u subotu sam se ponasala kao i inace.
Eto, i to se zavrsilo i zivot ide dalje. Hvala vam jos jednom za savete koje ste mi dale user posted image .

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.1.2015 11:06:02   
dunja RR

Lota, drago mi ja ila da si dobro mila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.1.2015 11:15:51   
jess021
Lota user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.1.2015 11:16:01   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Lota
brzo cu vam se pridruziti na crticama, a nadam se da cemo se uskoro druziti i u trudnickim temama user posted image



Takav stav treba da imaš user posted image

Prošlo je, bolješto je ranije i sad malo odmori i kao što si i sama gore rekla - uskoro se seliš u trudničke user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.1.2015 14:25:22   
choopa choops
Lota user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.11.2015 11:05:30   
Anoniman
porodila sam se 14.11, 17.11 sam imala instrumentalnu reviziju, nista osetila nisam, dali su mi neku lokalnu anesteziju, i zaista me nista nije bolelo, jedino sto sam osetila je kateter koji su mi stavili da ispraznim besikuuser posted image

posle je dolazlia sestra i babica da mi daju nesto protiv bolova nista uzimala nisam, a kad je dr rekao revizija, pretrnula sam, zaista sam zadovoljna kako je odradio....

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.1.2016 11:47:39   
Anoniman
E sad opet jauser posted image rekose mi da posle instrumentalne revizje moze ostati neki oziljak na materici, ima li neko iskustva sa tim, ili zna li da mi kaze nesto o tome???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here